1 Manufacturenhandel Gebrs ZURLOHE Vitrages en Allovers Eerste Drogisterij C. SCHREUOER Specialiteit WiTTE GOEDEREN 1¥£. sislIbl nog cj e torn lis: van onze stormloopprijzen Colbert-costumes Pantalons Hoogstraat - Parmerend 11o de Luthertohe Kerk TELEF. INTERC. 156. 690- 9 °-12'°-15"'- 1870- 20 - 23 °- 24:1°- 26°- 28!'°- 31"" jio j'.in 2>» 29U 310 390 410 490 540 g9° 0'® y8° Winterjassen en Regenjassen tegen nogmaals verminderde prijzen. Gedurende de maand Februari 15 pCt. korting op Kleeding naar Maat. Recbtestrnat 41 Gedipt. Drogist Steeds Voorradig De Rijp - met het sterkst bleekend vermogen 5 cent per ons - 20 cent per pond DE RIJP als Graslinnen, Witte Katoen, Oogjes, Engelsch Keper, Witte Jeans, Witte- en Ongebleekte Keper, Tafellakens, Servetten, Ontbijtlakens, Vingerdoekjes, Lakens, Sloopen, Handdoeken, Theedoeken, enz. WITTE CONFECTIE BABY ARTIKELEN. WIJ kunnen U nu reeds voor het a s. voorjaar onze volledige collectie voorleggen. ZIET DE SPECIALE ETALAGES. bestuur" sprak daarop de heer Schoon en taai en houding waren beleedigend voor het dagelijksch bestuur. De ambtenaar verzocht hem een paar maal zich te verwijderen waarop een onbeleefd „Voor jou niet" volgde. Hierop zag zich de ambtenaar genoodzaakt den onheuschen be zoeker van de Secretarie te ver wijderen - dit was zijn goed recht, omdat een ambtenaar zich niet op zoo'n manier, hoeft te laten beleedigen. leder in de gemeente weet dat ik, als bur gemeester steeds bereid ben ieder te woord te staan en kan iedereen tarten te bewijzen door mij on- heusch behandeld te zijn gewor den. De heer Kaay neemt genoegen hiermede. De heer Kroone zegt ook met deze uitlegging der zaak tevreden te zijn; hij heeft nog een door verscheidene personen onderteekende brief hierover bij zich, doch acht het z. i. na deze uiteenzetting onnoodig deze voor te lezen. Niets meer aan de orde sluit de voorz. de vergadering. DE RIJP. Maandagavond vergaderde in het café Blokdijk de vereeniging „Het Witte Kruis". De rekening over 1926, welke sloot met een batig saldo van ruim f 14, werd blijkens een daarover uitgebracht rapport, ac- coord bevonden. Uitgebracht werden de versla gen over de verrichtingen in het afgeloopen jaar, waaruit o.m. bleek dat 210 maal van de materialen der Vereeniging werd gebruik gemaakt. Naar we in de bladeu lezen heeft de N.V. Melkfabriek „De Beemster" alhier in haar verga dering besloten de fabriek met al haar toebehooren te verkoopen aan den tegenwoordigen direc teur den heer S. J. de Vries, voor de som van f 15000, waardoor de oude N V. gaat in liquidatie. Zondag zal de Voetbalclub een wedstrijd houden op de Meel zak gespeeld wordt tegen Wor- mer 1. Door de Qasfabriek alhier is de prijs van het gas tegen 1 Maart met 2 cent per M3. ver laagd en gebracht op 13 cent. GRAFT. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heer V. Visser te Qraft het Onder ling Qrafter Veefonds. Volgens de ingediende reke ning over 1926 blijkt dat ont vangen werdf 1293 57 Uitgegeven- 1061 80 alzoo batig saldo f 231.77 Er waren gemiddeld verzekerd per kwartaal 248 koeien en 44 pinken, terwijl gemiddeld per kwartaal aan contributie werd geheven 88 ct. per koe en 44 ct. per pink. Tot administrateur van het fonds werd herbenoemd de heer C. Blaauw te Amsterdam. Na enkele discussies over de belangen der vereeniging werd de vergadering door den voorz. Jb. Tromp gesloten, onder dank- zegging voor de opkomst. ORAFT. Maandagavond ver gaderde de Raad der gemeente, waarbij alle leden aanwezig waren. De voorz. opent deze eerste vergadering in 1927, de beste wenschen uitsprekende voor het ingetreden jaar. De secretaris leest de notulen voor, welke onder dankzegging van den voorz. onveranderd wor den vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat B. en W. proces-verbaal van kas opname hebben gedaan bij den gemeente-ontvanger en dat diens kas sloot met een bedrag van f2061,076. Ingekomen stukken Van Qed. Staten goedkeuring ontvangen op het besluit van den Raad betreffende de wijziging van de begrooting 1926; idem goedgekeurd terugont vangen de begrooting dienst 1927. Bericht ingekomen van den Min. van Onderw., Kunsten en Weien schappen, mededeelende dat over den dienst 1925 te kort was uit betaald voor het L. O. f 124,40. Ingekomen mededeeling van den heer K. Renooy Pz., dat hij zijn benoeming als doodgraver aanneemt. Schrijven van de heeren J. Blaauw Az., M. Oud en J. Kaay, dat zij hun herbenoeming als leden van het Burg. Armbestuur aan nemen. Van B. en W. van De Rijp, dat naar de gemeenschappelijke regeling van het Vleeschkeurings- bedrijf, ter inzage ligt de begroo ting voor den dienst 1927. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dat de bij drage aan het Corr. der Arbeids bemiddeling voor deze gemeente f 30 is. Van den Min. van O,, K. en W. bericht betreffende het voorschot op het L. O. ten bedrage van f13610. Ingekomen verslag over 1916 van het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling. Van de Holl. Mij. van Land bouw, verzoek om adhaesie te betuigen aan het voorstel om in de Beemster een Lagere Land bouwschool te vestigen. De voorz. stelt voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, daar reeds beslist is dat genoemde school te Purmerend zal komen. Voor kennisgeving wordt aan genomen het verzoek om subsi die te verleenen aan de N. H. Pluimveevereeniging. Van Qed. Staten is ingekomen het verzoek aan den Raad of dit college te zijner tijd bereid zal zijn in verband met het nieuwe Motor- en Rijwielreglement, in overleg met Qed. Staten te treden. Met algemeene stemmen aldus besloten. In verband hiermede wijst de heer Tromp op een schade, die veroorzaakt is door een te zware auto, aan Noorderbrug te Noord- eind. De opzichter zal hiermede in kennis worden gesteld. Ter voorziening in 2 vacatures als leden van de Commissie tot weiing van schoolverzuim, wor den met algemeene stemmen ge kozen de heeren W. H. Janknegt en C. A. van Staveren. Wordt overgegaan tot het ver kiezen van leden voor het stem bureau voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. De heer Brouwer stelt zich om gezondheidsredenen niet meer beschikbaar. Stembureau I, Qraft, wordt als volgt samengesteld De Burgemeester is ambtshalve voorzitter. De heer J, Blaauw plaatsverv. voorzitter. Leden: de heeren Ktamer en Tromp. Plaatsverv. ledende heeren van Staveren en J. Mul. Stembureau II, Qraftdijk. De heer Ton, voorzitter. De heer Rol, plaatsverv. voorz. Leden, de heeren Rol en van der Oord. Plaatsverv. leden de heeren Th. v. d. Beidt en M. Oud. Voor de verkiezing van den Qemeenteraad Stembureau 1. Voorzitter de WelEd. Achtb. Heer P. A. Romijn. Plaatsverv. voorzitter de heer J. Blaauw. Leden de heeren Kramer en Blaauw. Plaatsverv. leden de heeren van Staveren en J. Mul. Stembureau 11 Voorzitter de heer Ton. Plaatsverv. voorz. de heer Rol. Leden de heeren Rol en van der Oord. Plaatsverv. leden de heeren Th. v. d. Beidt en M. Oud. Het Centraal hoofdstembureau werd samengesteld als volgt: Voorz. de WelEd.Achtb. Heer P. A. Romijn. Plaatsverv. voorz. de heer J. Blaauw. Leden de heeren J. Blaauw, J. Tromp, P. M. Kramer en C. v. d. Oord. Plaatsverv. leden de heeren Ton, Rol en van Staveren. Als leden der schattingscom. missie worden herkozen de perio diek aftredende leden de heeren P. Schuurman, P. Roelofsen en P. Ruiter. In de vacature P. Brouwer wordt gekozen de heer J. Kaay te Oost-Qraftdijk. Herbenoemd werden als aftre dende leden van het Toezicht op het Correspondentschap der Ar beidsbemiddeling de heeren J. Blaauw, Slooten, Tentij, Ton en Bus. Besloten wordt een wijziging te brengen in de begrooting dienst 1927. Rondvraag. De heer Rol informeert naar de bijdrage, die van de gemeente geheven wordt voor de Landbouw- Huishoudschool te Purmerend. De voorz. geeft hiervan de ver langde inlichtingen. De heer Tromp wijst er op, dat te Noordeind op de Noorder brug met vorst geen zand was gestrooid, welke nalatigheid voor het verkeer zeer gevaarlijk is. Spr. stelt voor een voorraad zand te doen brengen bij den heer Jb. Heinis en hem te vragen zoo

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 2