voor De Rijp, Gralt, Noordeinde, 0 - en W.-GraftdijK, en N.-Sciiermer, Beemsteren Omstreken JAN VAN BEERS Wz. Julianastraat 46 Telefoon 57 Purmerend Overzetten ven slecht-passende Kunstgebitten billijk tarief No. 32@. ZATERDAG 12 MAART 1927 3)it blad wordt in dezen gviieelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Predikbeurten de rijp Kunsttanden en Gebitten /tUffz- RIJPER VERTENTIEBL ABONNEMENTSPRIJS - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar PLUS INCASSOKOSTEN Losse nummers 3 cent Electrisc'ne Drukkerij A.. EIS M A De Rijp Telefoon 1. - Postrekening 39751 ADVEETENTIKPE'JS cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags Verschijnt Wekelijks Ned. Hervormde Kerk te Graft dienst Doopsgezinde Kerk s Morgeus 10 uur Ds P. Keuning Onderwerp „Zaait voort" Ev. Luthersche Kerk s Morgens 10 uur Os J. M. Lindeijer Gereformeerde Gemeente s Morgens 10 nur en 8 Middags Half 4 Godsdienstoefening Donderdag 17 Maart s middags Half 2 en 's a?onds Half 8 Ds rau Oordt van Ophensueu Bid nur voor het Gewas GRAFT Ned. Hervormde Kerk s Avonds 7 nur Ds J. L. N. Zillinger Molenaar Doopsgezinde Kerk (Noordeinde) geen dienst De zusters der Gemeente worden opgeroepen tot het yormen yam een Zusterkrin^, op Woensdag 16 Maart, 'a avonds Half Acht, in de Kerkekamer te Noordeinde van Graft. Ned. Hervormde Kerk Oost-Graftdljk geen dienst Woensdag 16 en Donderdag 17 Maart 2—6 nur 'a namiddags TENTOONSTELLING in het Vereni gingsgebouw der Meisjes-Yereeniging „Maria Mart lia". West-Graftdyk s Morgen* 10 uur Ds J. E. Loysen Doopsgezinde Kerk Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur 11» rsn öiesseii Driehuizen Noord-Schermer Groot-Schermer TTit den Cm-jrek DE RIJP. Donderdagavond had de derde winterbijeenkomst plaats in het café van den heer Schoone, vanwege de Mij tot Nut van 't Algemeen. Voor dezen avond trad op de heer O. Brettani, voordracht-kun TANDHEELKUNDIGE - SPECIALITEIT VOORSET PLAATSEN VAN Pijnloos Trekken bij bet plaatsen van Kunstgebitten inbegrepen Spreekuren: van 910 en van 13 uur. Zaterdags geen spreekuren. Dinsdags van 912, 13 uur en volgens afspraak Spreekuur DE RIJP Donderdags van 910 üur; OOSTEINDE 142. stenaar 'uit den Haag, welke verschillende nummers in „Ernst en Luim" ten géhoore bracht, welke zeer in den smaak van het publiek vielen en met on verdeelden belangstelling werden gevolgd. Zeker tengevolge van den Ba- aar in „de Eendracht" was de opkomst niet zoo groot als „Het Nut" de laatste jaren gewoon is, evenwel was de zaal toch be hoorlijk bezet. De Bazar ten bate van het restauratie fonds voor de Luth. Kerk is in alle opzichten uitnemend geslaagd. Alle avonden was het volle zalen, terwijl de verschillende artikelen gretig koopers vonden. De raderijen en verschillende attracties bleken zeer in trek. Zaterdagavond, was de sluiting van den Bazar en kostte het nog moeite om na het middernachtelijk uur de honder den aanwezigen tot heengaan te nopen wel een bewijs, dat het er gezellig en toch zeer ordelijk toeging. Een woord van hulde voor de samenstellers van dezen bazar is zeker wel op z'n plaats zij heb ben een heel vermoeiende week achter den rug, waarvoor het groote succes, dat bereikt werd, voor hen een aangename vol doening mag zijn. De heer O. Alberda, reeds jaren werkzaam als boekhouder aan „Hollandia is door de directie benoemd als vertegenwoordiger der N. V. voor den aankoop van melk enz. in de plaats van den heer A. Smit, te Purmerend, die voor deze functie ontslag heeft genomen. Bond voor 6roote Bezinnen. Op Maandag 28 Febr. is alhier een afdeeling van den Ned. R. K. Bond voor groote gezinnen ge sticht. Nadat door den heer van Mee geren, Bondsvoorzitter, het ideëele doel van den Bond was uiteen gezet en in een tweede gedeelte op het materieele doel van het gezinsvraagstuk was gewezen, traden onmiddellijk een 40-tal leden toe. Een definitief bestuur werd direct gekozen. DE RIJP. Zondag had in „Het Rijper Wapen" de tentoon stelling plaats van werkstukken, vervaardigd door de leerlingen van de afdeeling „Beemster en Omstreken". Deze tentoonstelling werd voor heen steeds gehouden aan de Midden-Beemster, zoodat het een goede gedachte van het bestuur geacht mag worden om ook hier eens de werkstukken der leer lingen te exposeeren. De geheele achterzaal was in gericht om de verschillende tee- keningen te plaatsende rang schikking was overzichtelijk en zeer goed belicht. We hebben mooi en ook min der mooi werk gezien en vinden het voor de beoordeelaars geen gemakkelijk werk, te meer, daar met de verschillende vakken en leerjaren rekening gehouden moest worden. Toch doet het aange naam aan, dat uit vele inzendin gen blijkt dat er nog jongens zijn, die de voorkeur geven aan lee- ren en de vakkennis ook buiten de gewone werkuren trachten aan te kweeken. Moge deze tentoonstelling er toe medewerken om het aantal leerlingen voor den komenden cursus grooter te makenwant tót eigen voordeel zal men later ondervinden, dat voor den meest bekwamen en ijverigen werknemer of werkgever toch steeds de best betaalde werkkring is weggelegd. De tentoonstelling werd flink bezocht. Om 6 uur werden door den voorzitter Oenis uit Beemster met een toepasselijk woord de verschillende diploma's uitgereikt en den leerlingen nog eens op het nut dezer vereeniging ge wezen. De bekroningen waren als volgt Handteekenen. Ie leerjaar. 1. E. Rui ter, 2. P. Kostelijk, 3. P. Kooijman. 3e kt. 3e leerjaar. 1. H- Oudejans, 2. P. Kostelijk. Handvormteekenen. 2e kl. 2e leerj. 1 en 2 niet toegekend. 3e kl. 3e leerj. 1. F. van Ammers, 2. H. Ots. Ie kl. Ie leerj. 1. L. Dekker, 2. P. Maijer, 3. F. Köhne. öe kl. 1. J. M. Bakker, 2. F. Köhne. Timmerlieden.«te leerj. 1. P. Groot, 2. P. Kooijman, 3. C. Molenaar. 3e leerj. 1. F. van Ammers. 2. L. v. Ie leerj. 1. L. Dekker, 2. Smit, 3. P. Maijer. öe leerj. 1. J. Bakker, 2 niet toe gekend. Smeden. Ie leerj. 3. Natzijl. 3e leerj. 1. H. Ots. ie leerj. 1. Terra. öe leerj. 1. F. Köhne. Ons prima post papier Eisma's Boekhandel, De Rijp ►BF Vanaf Donderdag heeft den heer J. van Beers, tandheelkun dige te Purmerend, alhier een spreekuur geopend op het Oosteinde no. 142. Wegens het vertrek van den heer O. Kaaij lid van den Raad dezer gemeente, is aan de beurt van opvolging ais zoodanig de heer P. Schouten. In de gehouden vergadering van de S. D. A. P. alhier is de lijst voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld 1. B. J. A. Stubenitsky (aftr.), 2. N Kroone (aftr.), 3 j. Schou ten Jz. 4. D. de Jongh Dz. 5. J. Visser Jz.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 1