Groote Houtveiling Een WOONHUIS wwwwwwuw Eisma's Boekh.De Rijp metveestallingen hooiberg. SNIP met 2 paai riemen. Adverteeren doet verkoopen. een Meisje VRAAGT tegen 1 Mei oen dagmeisje ER WORDT GEVRAAGD een flink dagmeisje LUYCKX een partij nieuwe en gebruikte TE KOOP Woensdag vergaderde de Coöp- Spaar- en Voorschotbank Als lid van den Raad van toe zicht (vacature Eisma) werd ge kozen de heer T. v. Barneveld. Als bestuursleden werden herkozen de heeren K. Humer, Tuin, en C. R. Tuijn en als lid der crediet-commissie de heer D. C. de Moes. (Wegens plaatsgebrek het verslag in het volgend num mer). DE RIJP. Vergadering van den Raad der gemeente op Woensdag 9 Maart. Alle leden tegenwoordig. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat kasopname bij den ontvanger is ge schied; dat deze accoord werd be vonden met een bedrag van f3281.32; schrijven van Ged. Staten goedkeu rende posten van overschrijving be grooting 1927 schrijven van den heer A. P. Kieft, waarin deze wegens vertrek uit de gemeente ontslag vraagt als regent van het gemeene Wees- en Armhuis; wordt onder dankzegging voor de vele diensten in deze functie bewezen op de meest eervolle wijze verleend schrijven van het gemeentebestuur van Alkmaar, mededeelende, dat de oorspronkelijke ziekenhuisplannen be langrijk zijn gewijzigd en voor tal van bezuinigingen hebben plaats gemaakt, omdat in het oorspronkelijk plan op een subsidie van de provincie werd gerekend, en nu bleek dat Ged. Staten deze subsidie niet zouden voordragen tevens den Raad dankzeggend voor de indertijd gunstige beslissing, ter wijl nadere uiteenzettingen zouden worden verstrekt; voor kennisgeving aangenomen. Ingediend wordt de rekening der Gezondheidscommissie van Purmerend over 1926, welke sluit met een batig saldo van f396.56. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School alhier in de vacature Meijer. De voorz. zegt, dat de voordracht met sollicitatiestukken, rapport van het hoofd der school en Inspecteur van het Onderwijs voor de leden ter visie heeft gelegen en vraagt of een der heeren hierover,het woord ver langt. De voordracht luidde no. 1. J. Doets, IJmuiden; 2. W. Ridderhof, Rotter dam 3. Th. G. A. v. d. Vegt, Doe- tinchem; 4. C. Kieft, de Rijp. De heer Blokdijk vraagt hoe het komt, dat de voordracht van drie per sonen later met één is vermeerderd. De voorz. zegt aanvankelijk deze in het college van B. en W. op 3 is ge bracht, doch in latere vergadering er no. 4 is aan toegevoegd. De heer Stubenitsky zegt dat hij als minderheid in het college niet voor no. 3 geweest is, maar daarvoor den heer C. Kieft gewild heeft; daar dit aanvankelijk niet gebeurd is, heeft hij dit al nog later gedaan kunnen krijgen als no. 4. Het bevreemde spr. dat de persoon, die hier een paar jaar heeft gewerkt, niet in aanmerking kwam. De heer Kroone zegt, dat het advies van het hoofd der school hem zeer heeft bevreemd; vroeger gaf de heer van Houwelingen meermalen blijk met Kieft te zijn ingenomen; thans zijn de gemoederen verontrust, terwijl de hou ding van den tweeden wethouder Dam mes een slechten indruk heeft gemaakt. Spr. heeft over het onderwijs van Kieft uitstekende informaties ontvangen, zoodat hij diens benoeming warm aan beveelt. De heer Dammes zegt in beginsel vóór Kieft te zijn geweest en beloofd heeft hem te bevoorrechten deze heeft zich echter zóó bij hem gepresen teerd, dat hij hem daarom niet op de voordracht wilde plaatsen. Wanneer de Raad er van gediend is, wil spr. dit wel precies uiteenzetten. Eerst meende hij in deze houding meer een domheid te zien, doch toen men later met de lijst kwam, bleek hem dat het moedwil was. Spr. zegt bij de familie Kieft en ook bij ds. Keuning te zijn geweest, waarna later de be trokken sollicitant hem excuus heeft gevraagd en hij hem toen aan de voor dracht heeft toegevoegd. De heer Siebrands was aanvankelijk ontstemd dat Kieft niet op de voor dracht stond; uit een gesprek met z'n schoonzoon, hoofd eener school te Amsterdam, bleek het hem echter raad zaam zich te bepalen bij het advies van den Inspecteur en het hoofd der school, als zijnde de menschen die hierover kunnen oordeelen, wat met raadsleden niet het geval is, die weten van de zaak niets af. De heer Maarse wijst er op, dat de 4e en 5e klas behoefte heeft aan een flink onderwijzer. Wanneer het Hoofd een onderzoek heeft ingesteld en over alle gegevens beschikt en in zijn rap port wel degelijk de voordeelen van nrs. 1, 2 en 3 laat uitkomen, dan eischt de goede geest in de school, dat wij zijn advies en dat van den Inspecteur volgen en alleen het belang van het onderwijs moeten in acht nemen. De heer Kaay vraagt ook waarom men de heer Kieft niet op de voor dracht bracht. De voorz. zegt dat hij onpartijdig afgaat op het advies van den Inspec teur en van het Hoofd dezer school, die hier jaren de onderwijsbelangen zoo uitnemend heeft gediend en vele kinderen voor hoogere onderwijsin richtingen klaar gemaakt heefl. Wan neer op deze wijze hem advies wordt voorgelegd, moet en wil hij zich er bij neerleggen. De heer Kroone vindt het verwon derlijk, dat er nooit geen klachten bij B. en W. zijn ingekomen over het onderwijs van Kieft. De heer Stubenitsky vindt dat hier rekening moet worden gehouden met den wil van de ouders, die er prijs op stellen Kieft te houden, waarop de heer Siebrands bij interruptie beweert dat de ouders dit niet kunnen beoor- deelen men kan zelfs met een reep chocolade de kinderen meekrijgen. De voorz. sluit hierop de discussies, waarna wordt overgegaan tot stem ming. Uitgebracht op no. 1, J. Doets, 3 stemmen, no. 4, C. Kieft, 3 stemmen, en 1 blanco. Bij de tweede vrije stemming wordt gekozen met 4 tegen 3 stemmen op den heer Doets, de heer C. Kieft. Bij de rondvraag deelt de heer G. Kaay mede, dat hij dezen avond voor 't laatst de vergadering bijwoont we gens vertrek. De voorz. zegt den heer Kaay dank voor diens werk, gedaan in het belang der gemeente en wenscht hem en zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats Alk maar alle voorspoed toe. Niets meer aan de orde, wordt de vergadering door den voorz. gesloten. Mijn patiënt kwam na de eerste proefneming met coffeïnevrlje koffie HAQ spoedig bij mij terug en verklaarde „Nu kan ik tenminste weer net als vroeger mijn kopje koffie gebruiken van hart kloppingen en lichte duize lingen, na het gebruik van gewone koffie zoo vaak ge voeld, heb ik absoluut niets gemerkt". W. S. O., Arts te 's-üravenhagr. DE RIjP. Dinsdagavond treedt in „de Eendracht" op den heer Clinge Doorenbos. Het heeft den ondernemer heel wat moeite gekost zich voor dezen avond van den alom bekenden geestigen dichter te verzekeren, daar men hem bijna overal tege lijk inviteert. We verwachten dan ook, dat spoedig het beperkt aan tal plaatsen bezet zal zijn. Zaterdagavond wordt in „Het Rijper Wapen" een Bal-Masqué gehouden. Een flink aantal heb ben zich reeds voor deelname aangemeld. Donderdagavond wordt door de N. V. alhier de abonnements uitvoering gegeven in de zaal van den heer Schoone, met medewer king van den jeugdbond voor onthouding. De datum van de stemming voor de gemeenteraadsverkiezing is bepaald op 20 Mei. QRAFT. De lichting 1928 moet zich ter keuring aanmelden op Donderdag 26 April, des mid dags half (wee, in het schoolge bouw aan de Kaatjessteeg no. 10 te Purmerend. OOST-ORAFTDIJK. Woens dag en Donderdag a s. des mid dags van 26 uur hoopt de meisjes-vereeniging Maria Marlha een tentoonstelling te houden van de dit jaar door haar gemaakte goederen. GROOT-SCHERMER. Door de zangvereeniging „G. G K." werd met groot succes haar open bare uitvoering gegeven in de zaal van den heer van Truijen. Voor het eerst had men den bekenden karakter humorist Louis Contran als medewerker, en behaalde daarmee een groot succes Zoo wel diens voordrachten als de zangnummers onder leiding van den heer Anderson verschaften de aanwezigen een hoogst genot vollen avond. In de vergadering van de S. D. A. P. is de volgende gros lijst opgemaakt voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen 1. N. Slooten-Smit (aftr.), 2. J. Heinis Mz. (aftr.), 3. D. Pascha, 4: T Vlaanderen-Boot, 5. T. Sloo- ten (aftr 6. M. Broertjes-Koning, 7. O. Hartog, 8. S. Kriek, 9. P. Hoogland. NOTA BEEMSTER Bijenteelt In „De Tuinbouw" te Beems'er had een vergadering plaats over de bijenteelt, waarin de heer G. Schouten een uiteenzetting over liet bijenhouden ten beste gaf. Het was een zeer geanimeerde vergadering, waarop een 25-tal bijenhouders aanwezig waren. De heer Schouten gaf een in teressante uiteenzetting over de practijk van de bijenhouderij, waarbij van de zijde der aanwe zigen een aandachtig gehoor werd verleend en waarop veel vragen werden gesteld. De lezing werd toegelicht met eenige platen. Burger-ijjke stand. QRAFT. Geboren: Trijntje d. v. J. H. Tholen en H. A. Devlvier. Adrlanus z. v. J. Smit en C. Scholten. Jan z. v. C. Stoop en C. Zaal. Johanna Theodora d. v. P. C. Stoop en J. Mak. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 3 Mrt tot 10 Mrt 1927 Ingekomen personen Boots Gerardus, zonder beroep, van Beemster, Westdijk No, 35 naar Rechte- straat No. 28. Vertrokken personen t Meijer Jan en gezin (1 ra. 2 vr.) hoofd eener School, van Rechtettraat No, 195 naar Oosthuizen, Hobreede No. Verhuisd binnen de gemeente van Braam Klaas en gezin (3 m.2vr.) fabrieksarbeider, van Zuideinde No. 350 naar Rechtestraat No. 105, EIERVEILING N. H. P. Y. Eendeneieren Af af B f 4.50 k f Kippeneieren A f 4.50 f 6.20 B f 4.k f 4.80 Aanvoer Eendeneieren A 20124 stuks B 80 Kippeneieren A 17324 B 104 Totaal 37632 stuks MARKT PURMEREND Fabriekskaas f Rijksmerk f 48.50 Boerenkaas f Rijksmerk f 45.50 Boter f 2.— k f 2.10 Eieren f 4.50 k f 5.50 Eendeneieren *f 5.20 af. Vette Koeien f 0.65 f 0.90 per Kg Vette Varkens f 0.58 a f 0.65 per Kg Den 16den Maart a.s. A hopen mijn geliefde Ouders ff) F. Eijk' T en J. Eijk-Ooms o hunne 25 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. hun dankbarb zoon HENDRIK. GRAFT, Maart 1927. Receptie van 24 uur Met 1 MEI GEVRAAGD van 14 16 jaar P. G. bij J. REliiVi, te WEST-GRAFTDIJK Mevr. Ds. Ziilinger Molenaar te GRAFT, om terstond in dienst te treden. Zondags vrij, bij JAN KLINKENBERG, De Rijp De Rijp NOTARIS te De Rijp, zal WOENSDAG 23 MAART 1927, des morgens 10 uur, op het terrein van het café „De Eendracht" te De Rijp. in het openbaar verkoopen om oontant geld alsvloer- en zolderdelen, schroten, ribben, platen, balken, eiken palen, mest en kruidelen, en verder ra men, deuren, eenig Brandhout ena. Alles te zien des morgens voor de verkoop. Te bevragen J. ten Wolde - Starnmeer Aan hetzelfde adres TE KOOP, een goed onderhonden

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 2