l.E.1.1-S.V.A. I Schoonmaaktijd! Kastpapier BRILLEN P. A. J. DE RIJKE - DE RIJP Onze karpetten, Onze gordijnen Onze loopers Onze matten ZÜRLOHE's Zondag a.s. Ons wekelijksch hoekje passen voor iedere woning en de prijzen voor iedere beurs Katoenen Schoorsteenval het modernste per El f -,21 MANUFACTURENHANDEL - DE RIJP stuur in overleg zal moeten wor den getreden. I Hengelaars! Nog een paar weken en de hier zoo ge liefde hengelsport kan weer een aanvang nemen. Dan krioelt het in onzen fraaien polder weer van schuitjes, waarin diepspeu- rend de hengelaar voorzichtig 'n mooi plekje opzoekt om daar 'n baars of karper uit het water te slingeren. Reeds is weer aan de bevordering van dezen tak van sport gewerkt, en heeft ons ge meentebestuur opnieuw eenige duizenden kleine edelkarpertjes in het Rijper water laten zwem men om den vischstand op peil te houden. De weersgesteldheid wasvoor de visch den afgeloopen winter gunstig, zoodat de hengelaar met goede verwachting het vischsei- zoen kan ingaan. Bui-g-er-iyize stand. QRAFT. GetrouwdNlcolaas Petrui Kra mer, 33 jaar te Zijpe eo Gatharlna Aga- tka Veldman, 26 jaar te Qraft. Jacobus LangcudUk 27 jaar te Vetseo en Maria Agatha Kramer 22 jaar Graft. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking vao 4 Mei tot 11 Mei 1933 lagekotnen persoaca: J. P. E. Storekmeljer en echtgeaoote, van Amsterdam naar deRljp.Baanmans- landje 487. I. Pllkes, van Amsterdam, naar de Rijp Rechteitraat 102. i Gevonden: een grijskleurige pet en een heerenrijwiel. Verloren: een portemonnaie met inhoud (geld en rijwiebelas- tingmerk). Inl. bij den gem.-veldwachter. Assendelft Aanvang 2.30 uur. Groot-Schermer Vergadering van den Raad der gemeente Zuid- en Noord- Schermer, op Donderdag 4 Mei 1933, des voormiddags te tien uur. Aanwezig met den voorzitter alle leden. Voorzitter: de Heer C. de Groot, Burgemeester. De Voorzitter opent de verga dering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gele zen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn en worden z. h. s. voor kennisgeving aange nomen de navolgende stukken: Van Gedeputeerde Staten, mis sive houdende besluit tot verla ging van de presentiegelden voor de leden van den Raad van f 4 op f 3, overeenkomstig het des tijds door den Raad zelve geda ne voorstel aan dat college; Van hetzelfde College 2 brieven ten geleide van eenige, ter vori ge vergadering vastgestelde be sluiten tot wijziging van en af- en overschrijving op de begroo tingen voor 1932 en 1933. Van den Kantonrechter te Alk maar brief inzake gereduceerde landpacht; Van het verifieatiebureau twee processen-verbaal inzake opname van kas en boeken bij den Ont vanger en het G.E.B. in dato 23 Maart j.1.; Van S. Kriek en Jb. Boekei bericht, dat zij hunne benoeming tot plaatsvervangend lid der stem- bureaux aannemen en van J. Kuyn en J. Pilkes bericht, dat zij voor deze benoeming bedanken. Na toelichting door den Voor zitter en eenige discussie wordt gunstig beschikt op requesten van de Vereeniging Huisvlijt en Floralia en de nieuw opgerichte voetbalvereeniging V.V.G.S. om f25 subsidie over 1933. Aan het laatste wordt de voorwaarde ver bonden, dat het bedrag alleen zal worden uitgekeerd, zoodra die vereeniging een kleedlokaal zal hebben doen bouwen. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders in de plaats van Mejuffrouw A. W. Daudey, aan wie eervol ontslag is verleend, tot onderwijzeres in tijdelijken dienst aan de school te Driehuizen hebben benoemd ter voorziening in de tijdelijke vacature, wegens het aan Mejuf frouw M. D. Kroon verleend zie kenverlof, Mejuffrouw E. M. Grond, wachtgeldster te Baarn en dat inmiddels aan deze ook weer eervol ontslag is verleend wegens hare benoeming te Win terswijk. Thans is tijdelijk be noemd Mejuffrouw J. C. Scholtz uit Beverwijk, zulks in afwach ting van de benoeming weder van eene wachtgeldster, waar naar gestreefd wordt. Op voorstel van burgemeester en Wethouders en na toelichting en voorlezing der stukken door den voorzitter, worden eenige comptabiliteitsbesluiten vastge steld ter wijziging en aanvulling van de begrooting 1932 en 1933. Niemand der leden verlangde hierover het woord. Na de vast stelling vraagt en verkrijgt de heer C. Molenaar eenige inlich tingen over de eenheidsprijzen van de huren betaald voor mod derbakken. Na eenige stemmingen worden benoemd tot plaatsvervangende leden van het stembureau (Ka mer, Staten en Raad) de heeren G. Kieft en C. Spaan, aan wie hiervan zal worden kennis gege ven. Op voorstel van den Voorzit ter wordt punt 6 der agenda aan gehouden tot een volgende ver gadering, omdat de voorzitter van het burgerlijk armbestuur heden verhinderd was, in de vergade ring te verschijnen ter toelichting als gebruikelijk van de rekening dier instelling over 1932. De voorzitter deelt mede dat het na- deelig saldo op die rekening be neden f 100 is, hetwelk met ge noegen wordt vernomen. De instructie van den gemeen, teontvanger wordt aangevuld met de bepaling, dat voortaan nevens de adviezen der cheques op de postrekening der gemeente, ook die cheques zelve door den Bur gemeester zullen worden voor gezien geteekend. Na eenige discussie wordt aan genomen een voorstel van Bur gemeester en Wethouders om den stroomprijs voor motoraansluitin gen aan het G.E.B. te verlagen van 20 cents op 15 cents. De huur voor sperklokken en meters voor die aansluitingen geheel te doen vervallen en eene nieuwe lijst van garanties voor 1933 voor die afnemers vast te stellen over eenkomstig het voorstel evenge noemd. Daarbij wordt aangeno men een amandement van der Laan, om deze regeling, wat be treft den stroomprijs en de hu ren te doen ingaan met 1 Juli 1933, instede van met 1 Januari j.1. als door het college wordt voorgesteld. Het Kohier hondenbelasting wordt vastgesteld met 82 aansla gen en een bedrag aan belasting van f 63. Na uitvoerige discussie worden de maatregelen, door Burgemees ter en Wethouders genomen tot uitvoering van het werk der straat vernieuwing aan het Noordeinde te Grootschermer z.h.s. goedge keurd. De heer J. Smit acht het bedenkelijk, dat dit werk zonder meer alleen door den metselaar F. de Geus zal worden uitgevoerd. Eerstens is spreker er niet van overtuigd, dat de Geus als straat maker een goed vakman is en bovendien vreest hij voor den langen duur van het werk, als één man het moet doen. Hij doet een voorstel om de Geus te ver plichten zich te doen bijstaan door een bekwaam vakman-straat maker, op een loon door Burge meester en Wethouders vast te stellen en wat den man betreft mede onder goedkeuring van dit college. Dit voorstel wordt aan genomen met 5 tegen 2 s'emmen, die van den heer Posch en me vrouw Siooten. De heer van der Laan vraagt, op welke wijze zijn of zullen wor den verantwoord de gelden ad f 445, door den aannemer Hof man toegezonden aan den ge meente-ontvanger. De voorzitter beantwoort deze vraag door, met toestemming der wethouders voor te lezen de be treffende passages uit de notulen van het college. Hieruit blijkt, dat het college van burgemeester en wethouders zich niet in staat acht, voor eene hiervoor noodige suppletoire raming eene juiste omschrijving teformuleeren. Zulks omdat deze zaak nog in vooron derzoek is bij de Justitie en het gemeentebestuur dus in het ge heel niet beschikt over wettig vaststaande gegevens omtrent de juiste toedracht der zaak, waar uit deze storting van Hofman is voortgevloeid. Het college heeft daarom besloten te wachten met het nemen van eenige maatrege len totdat van de zijde der Jus titie wettig vaststaande feiten zullen zijn medegedeeld. De heer van der Laan kan zich zeer wel met deze opvatting vereenigen en zegt dank voor de toelichting ten deze. Deze spreker vraagt zich evenwel af, of het juist is, dat deze aangelegenheid niet ter kennis van Gedeputeerde Staten is gebracht. De voorzitter zegt dat dit niet dadelijk noodig is omdat Gedeputeerde Staten, naar meermalen reeds is ondervonden, geene aanwijzingen en adviezen geven, zoolang de betreffende za ken niet overeenkomstig de wet aan het oordeel van hun college zijn onderworpen. En dit laatste kan in casu alleen geschieden door een suppletoire begrooting ter goedkeuring in te zenden en daarvoor nu juist zijn wettig vast staande gegevens onmisbaar. De heer van der Laan is het met den voorzitter eens, dat het weinig bezwaar ontmoet deze zaak tot nader order aan te houden. De voorzitter zegt nog dat de Ontvanger, als deze zich door dit ongeboekte bedrag bezwaard mocht gevoelen, zich wel zal wen den tot zijne lastgevers in deze, de heeren wethouder Posch en den Rechter-Commissaris voor Strafzaken bij de rechtbank in Alkmaar. De heer C. Molenaar vraagt wat dit nu eigenlijk voor geld is, waarop de voorzitter zegt „Ja, als we dit nu uit wettig vaststaande gegevens wisten, dan waren we er, maar daar gaat het om. En bovendien zou het dan nog niet gaan zonder meer deze gelden op het juiste dienstjaar te boeken, zoolang niet alle beschei den van de gemeenterekeningen 1932 en 1933, waarvan nu een deei bij de Justitie berust, weder ter beschikking van het gemeen tebestuur zouden zijn. Hierna volgt sluiting. Een Yredeszeeel. Met behulp van postzegels wordt van 18 Mei af de vredesgedachte verbreid. Het ontwerp bekroond. Te beginnen met 18 Mei a.s. zal op de postkantoren een bij zonder postzegel verkrijgbaar worden gesteld van 121/» cent, ter bevordering van de verbrei ding van de vredesgedachte. Met opzet is de datum van den „Vol kenbondsdag" 18 Mei gekozen, omdat deze dag reeds verschei- denejaren internationaal herdacht wordt door alle organisaties wel ke ijveren voor Volkenbond en Vrede. Men is tot dezen datum gekomen, omdat in 1899 de eer ste Vredesconferentie op dien dag geopend werd. Gedipl. Opticien V. V. 0. fonds-leverancier vtsr Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken Ailobusdleast ever den Afsluitdijk. Ged Staten van Friesland heb ben goedkeuring verleend aan de dienstregeling en de tarieven van den autobusdienst Leeuwarden Alkmaar over den afsluitdijk, wel ke dienst zal worden geëxplo- teerd door de A.T.O. De vertrekuren uit Leeuwarden zijn gesteld op werkdagen om 6 55, 10.55, 12 55, 14 55, 16.55 en 18.55 en op Zondag om 12,55 en 14.55. Uit Alkmaar zullen de bussen vertrekken op werkdagen om 3 55 (aJleen des Vrijdags), 6.55, 8.55, 10 55, 12.55 14.55, en 18.55. Het tarief bedraagt: enkele reis f 3,40, retour f 6,50. Koopt Uw ijzer bij den smid, Uw vleesch bij den slager en Uw in den papierhandel van A. EISMA DE RIJP. Steeds voorradig inrollen en vellen met en zonder randen. Kastranden in kleuren. Prachtig zwaar kastpapier Wit - Rood - Blauw - Bruin Prijs LAAG Kwaliteit PRIMA S88888888888888S8B^^ffi

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1933 | | pagina 2