- Alkmaar in DIT blad 3.50 3.00 3.50 [GERIJS een penalty in inden te schieten, lie heeft een zwa- d en wist tot het nd te houden, iren trapvast en itterend in te grij- a.s. Zondag vol te Uitgeest dan onze jongens hun ng tegen U.S.V. I. naar Wormer portverslaggever. Nieuws. n om 10 uur II een wedstrijd Gedurende de s het telkens maar begonnen werd maar het veld or de rust werd iunt doordelinks- V., alzoo leidde rust met 1 0. ■ust het veld weer begon het weer verd maar beslo- jd te staken en op het Q.V.V.- peelde G.V.V. A- f.V. B-adsp. een oetbal. Alhoewel ker was wist ze ilpunten te bren- ror de rust een j.V.V. doernood- irdat de bal schit- doel werd ge- erriediging miste, in met 1—0 voor wam direct een van links welke ror van G V.V.in en de stand weer Nu zat A.V.V. er lakte er 2—1 van. len doelpuntten eer en de stand voor A.V.V. zerd aan G.V.V. 1 toegekend wei- runt werd omge- ortief was. Alzoo e met een gelijk It een z.g. vetera- espeeld tusschen ■Graf tdijk. op het G.V.V.- Graftdijk. Chem. Wasscherij Jen wij mede, dat fS te DE PIJP wüder hebben aan- 'eiegenheld te stellen zorgvuldife be aflevering kennis wij voor de onder- ti]delijk zéér lage I. terwijl de overige gesie!d. fïl chem. reinigen zijde) chem. reinigen egenmantels chem. reinigen cheoi. reinigen staat KORTING, MAAR PRIJZEN. ATIS Prijscourant bij De Rijp üe Wijj> Vergadering van den Raad der gemeente op Vrijdag 7 Juli, des avonds 8 uur. Alle leden aanwezig. De Voorzitter opent de verga dering, waarna de Secretaris de notulen leest, welke onveranderd worden goedgekeurd en gearres teerd. De Voorz. doet mededeeling van de volgende ingekomen stuk ken: Van Ged. St. jaarverslag van de provincie Noord-Holland; Van de Gezondheidscommissie Purmerend, begrooting 1934; Van comm. Malariabestrijding in Noord-Holland; worden ter visie voor de leden gelegd. Van Ged. St. houdende goed keuring genomen raadsbesluiten Van B. en W. proces-verbaal kasopname gemeenteontvanger; in orde bevonden. Van Dr Hilbrands mededeelen- de dat deze zijn benoeming tot Gemeentegeneesheer aanneemt; Van Dr Jebbink, mededeelen- de dat deze als principieel voor stander van vrije artsenkeuze zij ne benoeming te dier zake aan neemt Van '1 R.K Par. Schoolbt stuur mededeeling dat dit gaarne van het schoolartseninsiituut gebruik zal maken; Van Ged. St. houdende goed keuring der rekening over 1930 en begrooting 1933; Van den Comm. der Koningin in Noord-Hol land houdende goed keuring raadsbesluit inzake lij delijke korting salaris gemeente veldwachter; Van den Minister voor Soc. Zaken bericht, dat aan de ge meente een subsidie wordt ver leend van 60 pCt in de kosten steunregeling en werkverschaf fing; welke bedragen de gemeen te reeds heeft ontvangen en bo vendien een voorschot van f3300 is uitbetaald; Van de V.V.V. alhier, houden de dankbetuiging voor de verleen de medewerking; - al deze stuk ken voor kennisgeving aangeno men. Op hun verzoek wordt aan D. Nibbering, C. Ridder en Wed. Beerse ontheffing verleend van betaling schoolgeld en aan D. Bark een half jaar ontheffing hon denbelasting. Schrijven van J. Berkhout, waar in deze eervol ontslag vraagt als gemeentewerkman, daar de pen sioenraad beslist heeft dat hij ongeschikt is bevonden voor deze functie. De voorz. zegt dat adressant dit verzoek noode heeft moeten doen en dat in B. en W. de noodzakelijkheid reeds vaker is overwogen. Hij stelt de raad voor dit op de meest eervolle wijze te verleenen onder waardeering voor de wijze waarop Berkhout zijn werk heeft verricht in het belang der gemeente en in ver band met zijn pensioen dit te doen ingaan op 1 October; goed gekeurd. Bij de indiening der Gemeen terekening, zegt de voorz., dat onze Gemeenteontvanger een ern stige ziekteperiode heeft doorge maakt en thans weer zoover her. steld is, dat hij binnen beperk ten tijd deze taak weer zal kun nen waarnemen. Spreker felici teert hem met zijn herstel en hoopt, dat hij zijn werk nog lang zal kunnen waarnemen. De hr Keuning merkt dienaan gaande op, dat Raad en gemeen te den voorz. dank verschuldigd zijn, dat deze - naast zijn vele werk - ook nog des ontvangers taak heeft waargenomen; voor welk woord van erkentelijkheid de voorz. den spreker dankzegt en een deel daarvan zegt toe te komen aan den secretaris, die ook daarin alle hulp heeft gebo den. De raad benoemt de heeren Stubenitsky de Boer en Blokdijk als commissie tot onderzoek der rekening waarvan het saldo ca f 2200 is achteruitgegaan;waar door de nieuwe begrooting voor 1934 reeds nadeelig beïnvloed wordt. Rapport der Raadscommissie inzake den bouw der nieuwe Beemsterbrug. Zoo.li onzt Icz.ri weten xjfn voor-, gedurend. en nn den bouw der nlcn- we Brug overden Beemstcrrlngvaart zoowel in den Raad als daarbuiten heel wat woorden van crltlek gespro ken, natuurtgk omdat dekostcavan dezen bouw met bijna 100 pCt is overschreden. Dit beeft aanleiding gegeven tot het benoemen van een commissie uit den Raad om Rapport uit te brengen inzake dezen bouw en de oorzaak der schromelijke kos- tenoeerschrljding te belichten. Deze commissie heeft zich hiervan naar behooren gekweten en een uitvoerig rapport uitgebracht dat deu Raad wordt voorgelezen en in zijn geheel zal worden gepubliceerd en tn ons blad aal worden afgedrukt (Red.) (Men zie het Rapport hieronder) De voorz. brengt een woord van dank aan deze commissie en haar rapporteurs voor de moeite die men gehad heeft om dit uit gebreid verslag samen te stellen en eenstemmig de conclusies te trekken. Uit dit rapport blijkt, dat aanbesteders geheel vrijuit gaan en de meerdere kosten voor het grootste deel te wijten zijn aan de samenstelling van het be stek. Na voorlezing van dit uitge breid volledig samengesteld rap port voeren enkele heeren het woord, waaruit teleurstelling naar voren komt, dat men, afgaande op adviezen van deskundigen zoodanige misrekening heeft te boeken, niettegenstaande in co mité gestelde vragen door den Raad aan den Ingenieur gerust stellend werden beantwoord. Voorts werd de wenschelijk- htid betoogd voor de meerdere kosten te trachten financieele me dewerking te verkrijgen van P. W. enz. De voorz. deelt nog mede dat-, en welke pogingen door hem in verband hiermee xijn gedaan waarmee de Raad accoord gaat. Bij de rondvraag noodigt de heer de Boer B. en W. uit lid te worden van de plaatselijke voetbalclub en herinnert er aan, dat een jaar geleden toegezegd was, dat gedaan zou worden wat mogelijk is om „de Meelzak" voor terrein in orde te maken. De heer de Boer vindt het zoo jammer dat hun terrein zoo ver buiten de gemeente ligt; voor het publiek zoo ver buiten bereik. De Voorzitter zegt, dat de heer de Boer wel reeds gemerkt zal hebben dat geleidelijk reeds veel aan het terrein in dien geest is gedaan. De heer de Boer heeft nog een kleine opmerking over de Bal- kenhaven, waar het vuil niet af doende gekeerd wordt: zal wor den nagegaan. Verder niets meer aan de orde, sluit de Voorzitter de vergadering. AFSCHRIFT Rapport onderzoek Beemsterbrug te De Rijp Aan den RAAD der Gemeente De Rijp. M. H. RAPPORT der Commissie van onderzoek, betreffende den bouw van de brug over de Bcemsterringvaart te De Rijp De Commissie, welke voor een moeilijke taak ge steld werd, kan met genoegen verklaren dat door Burgemees ter en Wethouders alle bescheiden, zoowel van de voorberei dingen als van den bouw der brug, aan haar zijn ter hand ge steld. Ook de uitvoerige vragenlijsten, welke gezonden zijn aan de H. H. K. Humer te de Rijp, J. E. van Niftrik te Edam, H. J. de Haan te Amersfoort, den Hoofdingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat van Noordholland zijn allen beantwoord terugontvangen. Na meerdere malen te hebben vergaderd komt de Commis sie tot de volgende bevindingen De oorzaak van zeer hooge kosten voor meerder werk kan als volgt worden onderverdeeld (de Commissie maakt hier een dankbaar gebruik van het uitvoerig rapport van den Hoofd ingenieur-Directeur van den Prov. Waterstaat): lo. ligging van de fundeering der oude landhoofden op 1,80 M—NAP. In plaats van 1,25 M -NAP, zooals is aangegeven op den staat van aanwijzing f 358,46 2o. wijziging ontwerp van de landhoofden - 711,76 3o. wijziging paallengte op grond van de proefheiing - 2818,40 4o. opritten Beemsterzijde, bestratingen keermuren - 4490,771 5o. diverse werkzaamheden - 1018,82 6o. wachten heiploeg, in verband met wijziging van toezicht - 38,50 Totaal f 9436,711 Hel minder werk bedraagt - 142,60 zoodal aan meerder werk b 1 ij f t f 9294,11j De staat van meer en minder werk vermeldt nog een paar posten tot een bedrag van f 45,60 voor ontgraving ten behoeve van de aan de zijde van De Rijp gemaakte nieuwe keermuren, zoodat het eindcijfer van dezen staat f 9339,72 bedraagt. Volgens het bestek heeft de aannemer op evengenoemd bedrag van f 45,60 echter geen recht, zoodat dit bedrag niet op den staat van meer en minder werk had mogen voorkomen. De onder lo. genoemde overschrijding zou niet zijn voor gekomen, wanneer bij de inlichtingen voor de aanbesteding de fundeeringdiepte van de oude brug niet of niet foutief was op gegeven. De Commissie is van meening, dat de oorzaak van dit meer der werk is gelegen in de onjuiste maatvoering in de nader ver strekte teekening der landhoofden dd. 25 Juli 1932 van den Prov. Waterstaat. Deze teekening geeft duidelijk aan, dat de oude fun deering 1 M.NAP ligt. Door den opzichter is voor meerdere zekerheid 1,25 M.NAP in den staat van inlichtingen vastge legd. Wanneer de maten der teekening van den Prov. Waterstaat door hem waren aangehouden zouden de meerdere kosten on geveer nog f 150,hooger zijn geweest. De onder 2o. genoemde overschrijding is veroorzaakt, door een beter verkregen inzicht tijdens de uitvoering van het werk en is als normaal te beschouwen. De onder 3o. genoemde overschrijding zou, indien zij uit sluitend veroorzaakt was door het gebruik van langere palen eveneens als normaal moeten worden aangemerkt. Voor de lan gere palen zou in totaal t 1093,20 aan den aannemer moeten zijn vergoed. Hetgeen meer is vergoed is een gevolg van het aanschaffen van palen voordat de te gebruiken lengte door proefheiïng was vastgesteld; het niet creosoteeren, zooals het bestek voorschreef en het te laat aanschaffen van jukpalen van juiste lengte. Op een schriftelijke vraag aan den Heer K. Humer heeft deze schriftelijk geantwoord, dat door hem gecreosoteerde eiken be slagen palen ter keuring zijn aangeboden op kwaliteit. De aan nemer heeft de lengte geleverd. Mondeling heeft de heer Humer aan een der Commissieleden medegedeeld, dat door den aanne mer blijkbaar reeds weken voordat hij ter keuring naar den leverancier is geweest, het eikenhout zoowel van onder als bo vendek der brug moet zijn besteld, op lengte door den aannemer opgegeven, aangezien al het eikenhout reeds beslagen en gezaagd klaar lag. Op lengte (aldus de Heer Humer) is door mij niet ge keurd. De ziekte van den Heer Humer, waardoor deze blijkbaar niet de noodige juiste inlichtingen kon geven, is dan ook wel oorzaak dat de waarnemend opzichter, de Heer de Haan de eiken palen aanvaard heeft, wat niet wegneemt, dat de Commissie in deze met de zienswijze van den Heer de Haan verschilt, voor wat de verrekening betreft. De Commissie beschouwt de levering van de acht eiken gecreosoteerde palen als een rechtstreeksche levering van een aantal M3 gecreosoteerd eikenhout aan de gemeente, in rekening te brengen tegen den kostprijs plus 10 pCt winst en transport vanaf wal Matser naar de Meelzak, temeer, daar de nieuw aan gevoerde palen, hoewel niet gecreosoteerd, tegen bestekprijs zijn geleverd. De Commissie meent dan ook een bedrag van f 461,56 te moeten terugvorderen (zie specificatie); inkoop f 65,plus 10 pCt winst totaal f 71,50 per M3. totaal 11,76 M3 a f 43,50 per M3 f 511,56 transport Meelzak f 50, Totaal f 461,56 De onder 4o. genoemde overschrijding is veroorzaakt, deels door de eischen van het bestuur van den polder Beemster, deels door onvolledigheid van de bestekteekening. Op de bestekteekening was de grootte van de hellingen van de opritten naar de nieuwe brug aan de zijde van de Beemster niet aangegeven. Bovendien was op deze teekening het bestaan de dwarsprofiel van den weg op den Beemsterringdijk niet ver meld. Hoewel de teekening op dit punt niet als geheel volledig kan worden beschouwd, kon uit het feit, dat aan de zijde van De Rijp de helling van de nieuw te maken oprit als 20 op 1 was aangegeven opgemaakt worden, dat ook aan de Beemster zijde de helling 20 op 1 zou worden. Het bestuur van den pol der Beemster schreef echter in de door hem aan de gemeente De Rijp verleende vergunning tot het verrichten van werkzaam heden aan den Ringdijk voor: een helling van 50 op 1 en bo vendien het gebruiken van kleigrond in de bermen en volledige

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1933 | | pagina 3