rijpenaren welkom in amsterdam! GOED EN GOEDKOOP De dikkeen dedunne nieuwendijk 203-205, amsterdam. heeren- en jongens kleeding aparte afdeeling kleeding naar maat De Rijp. I Vrijdag 7 Juli vergaderde de Raad dezer gemeente. Alle leden aanwezig. De voorzitter, zich van zijn zetel verheffende, spreekt eenige zeer waardeerende woorden van deelneming en medeleven in den rouw die ons vorstenhuis op nieuw heeft getroffen door het onverwachts overlijden van Z K. 0 Prins Qenirik der Nederlanden; welke door de leden eveneens staande wordt aangehoord. Vervolgens leest de secretaris de notulen der vorige vergade ring welke worden goedgekeurd en gearresteerd. Ingekomen stukken: Van Oed. St. houdende goed keuring van het raadsbesluit in zake den ruil van grond waarop de gasfabriek staat met een ak ker grond, eigendom der Mij tot Bevord. v. Nijverheid alhier, ge legen aan het Baanmanslandje en tegen de bekende voorwaar den. Indien ook andere vennoo- ten hiermee accoord gaan dan zal deze zaak nu kunnen tot sian komen. Van den heer J. Post alhier; houdende verzoek zijn aanslag in het vergunningsrecht ad f 70 te willen verlagen, in verband met den normalen omzet. Door B. en W. wordt voorge steld dezen aanslag te handhaven, aangezien adressant den termijn, gesteld in art. 24 niet heeft in acht genomen, zoodat wegens overschrijding dier termijn van zijn verzoek geen nota meer kan genomen worden; van H. v. Sluis te Alkmaar; houdende verzoek ontheffing hondenbelasting; wordt voor de 2e helft zijner aanslag ontheffing verleend; Van den Minister van B. Zaken inzake wijziging der Pensioenwet waardoor het premieverhaal voor alle ambtenaren ook met lagere tractementen op 10 pCt wordt gebracht. Op diens advies besluit de Raad alle tractementen bene den f 1000 te verhoogen met de meerdere korting aan premie tot 5 pCt; zoodat gevolg wordt gegeven aan een raadsbesluit om ook door de lagere beambten 5 pCt pensioenpremie te doen be talen. De voorzitter brengt ter ta fel een adres vergezeld van een legio handteekeningen van Atn- sterdamsche Hengelaars, houden de verzoek een algemeen verbod van schakelen door beroepsvis- schers in te stellen, terwille van het op peil houden van de hen gelsport; tevens een adres van „de Hengelaar" alhier welke daar aan adheasie betuigt. De voorzitter stelt voor dit verzoek te behandelen bij de ge- meentebegrooting in October, te meer daar een desbetreffend adres pas door den Raad werd verwor pen en bij de begrooting de hen- gelarij toch weer ter sprake komt voor de reeds aangevraagde ver gunningen is dit geen bezwaar, daar de Raad deze te allen tijde toch kan intrekken. De heer Blokdijk - al sedert tal van jaren een verwoed voor vechter van de schakel - is vóór uitstel van behandeling van dit onderwerp. Hij zou dit willen uitstellen tot het volgende jaar; dan krijgen we opnieuw raads verkiezingen: het zal dan als stokpaardje kunnen gelden, on der de leuzen: „voor of tegen schakelen" „voor of tegen later sluitingstijd"; Er komen toch andere man nen in den Raad, en dan zou den deze leuzen als inzet bij de verkiezingen kunnen gelden. Van de V.V.V. alhier was een verzoek binnengekomen of werk- looze Amsterdamsche visschers hier vrij zouden mogen hengelen; B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, waarmee de Raad accoord gaatl De heer Blokdijk nogmaals op deschakel terugkomende, zegt: een verbod om te schakelen komt hier toch, dat heeft hij wel begre pen. Wat doen echter vele ama teurs hier? Ze verkoopen de visch aan de hengelaars van buiten, daarom acht hij hst gewenscht om het volgend seizoen alleen kinderen beneden 16 .aar vrij te laten visschen maur van ieder ingezetene, die hengelen wil, f 1,— per seizoen te heffen wat de gemeentekas ten goede komt. De voorzitter zal dit idee in B. W. brengen. De voorzitter leest een missive voor behelzende afschrift K. B. inzake de aanvulling van hetambtenarenreglement, waarin verbodsbepalingen zijn vervat omtrent lid zijn verboden ver- eenigingen enz. enz., en hetwelk de Raad bij vorige vergadering met 4 tegen 3 stemmen had ver worpen. Thans wordt de Raad aangemaand de betreffende bepalingen van het ambtenaren reglement aan te vullen binnen drie maandendoet hij dit niet dan wordt dit ingevolge art. 26 van het Ambtenarenreglement door de Kroon gedaan. De voorzitter herhaalt zijn meening bij de verwerping ge uit, dat hij de toen genomen be slissing door den Raad betreurt en het zou hem genoegen doen als deze opzijn besluit terugkwam daar dit zeker de bedoeling van het grootste gedeelte der ingeze tenen weergeeft. De heer Stubenitsky ver klaart zijn stem niet te zullen wijzigen. Bij stemming wordt aan den wensch (het bevel) der regeering voldaan met 5 tegen 2 stemmen van de hm Stubenitsky en de Boer. Ingediend wordt de nieuwe steunregeling door den Minister bepaald en welke enkele voor- deelen biedt voor groote gezin nen maar overigens enkele ver lagingen bevat; (over de uitvoe rige bepalingen verwijst de voor zitter naar den adm. der arb. bem. den heer Klok, welke op alle gegevens nadere inlichtingen verstrekt.) De voorzitter deeU mede per September gedagvaard te zijn inzake de kwestie „Beemster- brug" daar de firma Malser en Van Vliet tegen de uitspraak der Rechtbank in hooger beroep zijn gegaan. Spreker heeft zich door den Rechtskundige doen voor lichten: welke adviseert tot door gaan met procedeeren, temeer nu in beide instanties de eischen van aanklagers zijn afgewezen; zoodat de Gemeente met vertrou wen den uitslag mag tegemoet- zien. (De gevraagde schadever goeding is f 35000.) B. en W. stellen voor zich naar het advies van den rechtskun dige te verweren. De heer de Boer vraagt of dit proces de gemeente al geld gekost heeft. De voorzitter zegt, dat de eerste maal het proces werd in getrokken en de Rechtbank ver der de gemeente in 't gelijk heeft gesteld. De kosten kwamen dus voor rekening van aanklagers; Malser Hamstra en Van Vliet vragen ook veroordeeling der ge meente in de kosten van het ge ding; het spreekt vanzelf als de gemeente opnieuw in 't gelijk gesteld wordt, dat dan ook al de kosten voor de verliezende partij komen. de stad waar zooveel moois te zien is; wij hopen dat u er een prettigen dag zult doorbrengen. - als u nu even tijd hebt komt dan eens kijken naar onze bezienswaardigheid, onzen modernen winkel in op den nieuwendijk vlak tegenover Hecks lunchroom. u kunt dan zien dat w" onzen naam eer aan doen en werkei^ goede klee ding goedkoop aanbieden. Aan de orde komt benoeming commissaris der Mij tot Bevor dering van Nijverheid; als ge- commiteerde wordt aangewezen de heer Besse; en metalgemee- ne stemmen werd gekozen tot commissaris (vac. Roelofs) de heer Ds P. Keuning. DeRaadbesluittelegrafisch een adres van rouwbeklag aanH.M. de Koningin te zenden wegens het overlijden van Z K.H. Prins Hen drik. Bij de rondvraag merkt de heer Keuning op dat hij in het Raads- vers'ag van Graft heeft gelezen, dat de voorzitter zich in die raads zitting heeft uitgelaten over de ver. „Wijkverpleging" te de Rijp als zoude deze nooit eenige steun aan Graft verleenen inzake de T.B.C.-bestrijding welke aldaar groote offers van die vereeniging vraagt. De voorzitter zegt inder daad in deze geest te hebben ge sproken. Vele Orafler ingezete nen betalen de contributie aan de Rijp, waardoor deze vereeni ging wèl de baten int, maar nim mer in de kosten een steentje bijdraagt voor de Wijkverpleging te Graft. De heer Keuning zegt dat „Het Witte Kruis" hoofdzakelijk zich beweegt op 't gebied van verstrekking van materialen. De T.B.C.-bestrijding valt hier buiten en komt ten laste der gemeente enz., zoodal de Rijp hierin voor Graft geen uitzon dering vormt. Indertijd had Graft geen maga zijn; later werd dit beter. Toen heeft de Rijp de propaganda ge staakt maar vond geen vrijheid de menschen, die hier lid waren a' te wijzen ev. tegen hun zin. Na nog enkele opmerkingen spreekt de voorzitter den wensch uit dat nog in afzienba- ren tijd een goede samenwer king van beide vereenigingen mag worden verkregen; welke woorden de heer Keuning gaarne onderschrijft. Niets meer aan de orde wordt de vergadering gesloten. In Vulpotlooden groote keuze 1 Natuurlijk in Fa. Eisma's Papierhandel, de Rijp spoorboekjes (zomerdienst) zijn verkrijgbaar in Fa. Eisma's Boekhandel, Telefoon 1, De Rijp MARKT PUKMERfcNU - Fabriekskaai f Rijksmerk f Boerenkaas f Rijksmerk f 20 Boter f 1 30 k f 1.45 Eieren f 2.25 k f 2 75 Eendeneieren f 0.— f 2 10 Vetta Koelen f 0.52 k f 0.60 per Kg Vette Varkens f 0.28 k f 0.31 per Kg EIERYEILÏNtf N. H. P. T. Eendeneieren A f 2.15 k f 0. B f 0— k f 0.— Kippeneieren A f 2.10 k f 2.60 B f 0.k f 0 Aanvoer Eendeneieren A 1630 staks B Kippeneieren A 2896 B w Totaal 4526 stuks PURMËKENI). OOOP. CENTR. EIEKYEILINti tt. A. Hotel Paradij» Aanvoer 140000 Eendeneieren prijs 1.90 k 2 45 N.H bl. Broedeieren 0k 0. Calcoeseieren li Kippeneieren 85000 stuks 225000 totaal 70—80 K.Q. Pr|s 2 90— 3.70 65-66 2.40- 270 63—64 2.20— 2 60 60-62 2.10— 2.40 58—59 - 2 10— 2 30 56-57 2.2.20 53-55 1 90- 210 50—52 1.80- 1.90 45-49 0.0.— Afdeeling PLU1A. EE. Aanvoert Prijs per stuk Oude Kippen 0.45 k 1 20 Oude Hanen 0 53 k 0 93 Jonge Hanen 0.20 0.80 Oude Benden 0.0. Jonge Woerden 0.k 0. Konijnen 0.0- Prijs per K.G. Oude Kippen 0.30 0 38 Jonge Hanen 0.30 k 0.40 Kaasbenrs. Dinsdag 10 Juli 1934. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 22 partijen, wegende plm. 66.000 K.Q. Handel matig. Hoogste prijs f21.— per 100 pond

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 4