U proeft de vruchten! RIJKES' levensmiddelenbedrijf Qndertrouwkaarten Heeft II lesls ksinis gemuit met onze speciale aanbiedingen en restanten ZURLOHE's Neen!dan eerst een kijkje nemen er is ook iets voor U in onze etalages, bij. 48 Rechtestraat - Rijp 205 in RIJK ES'Jams, nieuwe oogst. Niet zóó, maar zó Alkm. Rechtbank dezer dagen dit zaakje behandeld De chauffeur Piet B. uit Hei- lo kwam op 27 Mei op het kruis punt Necker- en Volgerweg te Beemster, omdat hij rechts niet liet voorgaan, in aanrijding met een auto, die een gezelschap negervoetballers expedieerde en raakte met hutje en mutje in een wegsloot. De voetballers kwamen er best af, doch de wagen van Piet leed voor een dikke 900 pop schade, terwijl de chauffeur on der advies, beter uitzijn doppen te kijken, bovendien werd ver oordeeld tot f 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. Gevondeneen rijwielplaatje. Adres te bevragen Westeinde 1. Oost-Graftdjjk Zaterdagavond half tien brak brand uit in de boerenplaats van den heer W. van Ammers, alhier. Door hooibroei brandde deze plaats geheel af. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Verleden week heeft dit pand ook gebrand, doch de brandweer was toen het vuur spoedig meester. \V est-öraftdjjk. Heden, 6 Augustus, werd aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Graft mededeeling gedaan, dat bij Koninklijk Besluit van 18 Juli 1934 is vernietigd het besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland tot op heffing der O. L. School te West- Graftdijk; en zulks op de gron den aangevoerd door den Bur gemeester namens de gemeente; en door den heer Th. van der Belt en 24 andere ouders van schoolgaande kinderen. Door dit Koninklijk besluit be houdt dus Oost- en West-Graft- dijk zijn school tot groote vreug de van deze dorpen. De drie kleur die op West-Graftdijk van den toren wapperde, mag onge twijfeld als blijde uiting worden beschouwd van de ingezetenen, die in de opheffing voor hun kin deren een groot bezwaar zagen. Bovendien verliest men in deze kleine dorpen méér dan de school alleen; en ook dit wordt daar terdege aangevoeld. Een felicitatie met dit succes is bij deze beslissing zeker waard voor de ingezetenen en minstens evenveel voor den burgemeester die onvermoeid voor dit behoud heeft geijverd alsmede voor den steun die de comm. Van der Beidt daaraan verleende. Uit onze raadsoverzichten we ten onze lezers op welke gron den Ged. St. tot opheffing be sloten. Ged. Staten overwogen, dat aan de School te W. Graftdijk twee leerkrachten zijn verbonden r> Zomerstoffen per El f 0.1B Lingerie Katoen 0.17$ Effen Pyama Flanel - 0.16 Gestreept Pyama Flanel* - 0.14 Witte Katoen - 0.13 10/4 Graslinnen Witte Flanel Schortenstof 0.29 - 0.15 0.19 Va prijs file d'Ecosse Meisjes Kousen. Gekleurde Kinder-Pyama's en nachthemden Manufacturenhandel Jongens Sportkousen vanaf f 0.15 Kinder Camisoles vanaf - 0.19 Sajet Sokken- 0.64 Ongebleekte Heeren Pantalons 0.89 Macco Heeren Pantalons - 0.79 Fantasie Sokken0.16 Dames Skisokjes- 0.19 Kinder Skisokjes. vanaf - 0.10 Woensdag 15 Augustus (Maria Hemelvaart) zal de zaak GESLOTEN zijn. waarvoor op de begrooting 1934 f5545 is geraamd en bij opheffing eene bezuiniging van f3350 zou worden verkregen, zelfs wanneer daardoor een exlra leerkracht aan eene andere school verbonden moest worden; voorls konden de 39 leerlingen van West zonder bezwaar naar de O.L.S. te Ko- gerpolder overgaan, welke school daarvoor ruimte biedt en voor de kinderen slechts pl.m. 1 km. afstand vraagt; waardoor hel be lang van die kinderen niet wordt geschaad geacht. Voorts achtten Ged. St. het standpunt van B. en W. van Graft om eerder de scholen te Oost- Graftdijk en Kogerpolder op te heffen niet gewenscht, omdat nu reeds een 20-tal kinderen uit Jisp de school te Oost bezoeken en een nog grooteren afstand naar West zouden moeten afleggen terwijl een geheel nieuw school gebouw aan den verbindingsweg van de beide buurtschappen niet in het finantieel belang van het Rijk en van de gemeente is te achten. Door den burgemeester is in zijn beroep bij Ged. Staten tegen bovenstaande beslissing aange voerd, dat West-Graftdijk de sterkst bevolkte buurtschap is in deze gemeente; een nog onge bruikt lokaal heeft en erbij ophef fing slechts één O.L.S. in de ge meente overblijf I aan het uiteinde lijk punt,waarop heden helgrootst aantal leerlingen uit andere ge meenten die school bezoekt;z.i. is het stichten eener nituwe school voor beide dorpen een ernstige overweging waard, mede omdat de bestaande scholen noodzakelijk vernieuwing en ver betering vragenredenen waarom hij verzoekt het besluit te ver nietigen of zoodanig te verbete ren dat de school te Kogerpolder wordt opgeheven in plaats van die te West; en, zoo dat niet kan, beiden in deze gemeente op te heffen, nadat vooraf een nieuwe prijzen 1-ponds potten 25 ct 2-ponds potten 46 ct 3-ponds potten 69 ct potten resp. 2,4 en 6 etsworden teruggenomen voor volle waarde smaken abrikozen, gember, bessen, frambozen, frambozen en bessen, kersen, aardbeien. U ZIET DE VRUCHTEN I Deze JAM is in kwaliteit uitmuntend^! en juist daarom buitengewoon goedkoop BAKKER's JAMS per pondspot 23 ct. driemanschool is gebouwd, die plaats biedt voor alle leerlingen van Oost- en West-Graftdijk. Door de heeren Th. v. d. Beidt e.a. woidt in dit beroep tot steun van dit betoog aangevoerd, dat ten onrechte door Ged. St. is gemeend, dat die te Kogerpolder niet kan worden opgeheven, daar deze kinderen heel geschikt naar Markenbinnen en West-Graftdijk kunnen worden verplaatst, wat voor slech s enkelen een groote afstand beteekent; dat deze ligt bij slechts enkele huizen, in tegenstelling met die te West-G-aftdijk, die midden in de kom van het dorp ligt en door 39 kinderen uit eigen plaats wordt bezocht; dat opheffing dus al deze kin deren zoude dupeeren, daar zij tweemaal daags over een vlot brug moeten gaan, die elk schuitje doorgang verleenen moeten dus de 6- tot 12-jarige kinderen aan weer en wind bloot stelt; dat de school te Kogerpol der ligt in een uithoek van Aker sloot, waar behalve de woning van het hoofd der school slechts drie brug wachterswoningen staan, Het Koninklijk Besluit heeft in overweging genomen, dat tegen over een bezuiniging voor het Rijk, geldelijk nadeel voor de gemeente staat, zoodat, ook reke ning gehouden met de wacht gelden, welke toch mede uit een openbare kas moeten worden be taald, er reden is om het besluit van Gedeputeerde Stalen van Noord-Holland tot opheffirgder openbare lagere school teWest- Oraftdijk, te vernietigen. Beemister. Dobbel Wooihnis aanbesteed. Verleden week werd in „Het Heerenhuis" aanbesteed het bou wen van een dubbele woning te Midden-Beemster aan den Rij per- weg, voor rekening van den heer A. Vink Dz. De uitslag luidde als volgt: W. Bakker, Oosthuizen f 6497 J. Benjamin, Beemster - 6609 O. Braak Ootes, - 6790 P. Schotsman, Schermerhorn - 6825 J. Bakker, Beemster - 6911 R. W. Brand, - 6968 J. Hartog, Edam - 6975 G. Slot, De Rijp - 7235 W. de Jong, Edam - 7373 IJ. Bark, J. Plas en A. Molenaar - 7959 Het werk werd gegund aan den heer J. Benjamin. Drukkerij Firma Eisma, De Rijp Vorderingen op Duitschinnd. Door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar is een enquête ingesteld naar de in haar district loopende vorderin gen op Duitschland, waarvan de afwikkeling tengevolge van de deviezenbepalingen vertraging ondervindt. Te dien einde ver zond zij aan de haar bekende exporteurs formulieren voor het doen eener gespecificeeide op gave. Exporteurs, die vorderin gen op Duitschland hebben, doch geen opgaafformulieren mochten hebben ontvangen, worden drin gend verzocht deze alsnog bij de Kamer voornoemd aan te vragen. Kent Ge de nieuwe spellingr reeds? JWeen? Koopt dan Een populaire toelichting bij de nieuwe spelling door Drs. K. Heeroma met grappige teeke* ningen van Ton van Tast en een voorwoord van Minister Marchant. 45 Cent EiSMA's Boekhandel, DE RIJP INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De Rijp, 8 Aug's '34. Waarde Redacteur, Gaarne wenschte ik een plaatsje voor het volgende in Uw veelgelezen Blad. Bij voorbaat mijn dank daarvoor. Zondag 5 Augustus j.1. is het praatje door de plaats gegaan dat volgens zeggen, door mij 4 karpers waren gestolen uit de vischkaar van Drenth. De rijks veldwachter en de Heer Drenth Sr hebben daarop zonder er mij in te bemoeien mijn vischkaar, kano's en schuur onderzocht,waar ik geheel onkundig van was. Door deze toedracht der zaken sta ik alzoo geblameerd als dief. Aangezien ik hier niets geen schuld aan heb, aan hetvermis- sen der karpers, doch daardoor deze handelingen mijn eer en goede naam er mede gemoeid zijn; verlang ik van den heer Drenth, dat deze in het Rijper Nieuws-en Advertentieblad open. lijk deze beschuldiging in deze zaak herroept, daar ik mij in mijn eer hersteld wensch te zien. Mocht eventueel de voornoem de heer Drenth dit niet doen (waar ik hier beslit op sta), dan zal ik tot mijn leedwezen ge dwongen worden om proces-ver baal te laten opmaken tegen voornoemden heer wegens eer- en goede-naam-roof, want erger kan het al niet om bestempeld te worden als die f. In afwachting, Johan van Marken Dam 391 - De Rijp.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 2