Goedkoop Bouwen. DANSEN „Sim Spruit' Prima Aardappelen Dansen Studieboeken JanvanBeers Bouwterrein Prijsvisschen Muziek Faillissement G.l. van Zijl, broodbakker te Grift. Nutsspaarbankte Beemster Laawefg ■'■'a""3 Alkmaar Kermis te STOMPEIOREN 12,13 en 14 Augustus. voor alle inrichtingen van onderwijs, Fa. Eisma's Boekhandel - Tel. 1 - De Rijp Pijnloos trekken f 1.50. Zondag 12 Augustus „Het Rijper Wapen" Hoofdpijn? P. de RijKe r De Hengelaar" Heeft U reeds ZEISS PUNCTAL glazen in uw bril geprobeerd Gaat het om uw oogengaat dan naar I C. RENSES I bij D. van TI EL Zondag a.s. bij C. van der Oord De Jnbileuinfeeste» te Purmereod. Wat komt er op liet Slotplein? Deze vraag heeft zich menig een wellicht wel eens gesteld. Komt er een slot „Purmersteijn", komt er een Oud-Hollandsche kermis? Wat komt er nu eigen lijk? Op het Slotplein zal met de feesten staan het slot „Pur mersteijn". Vóór dat slot zal het histo risch spel „Johan van Egmonds Privilege" worden opgevoerd. Het slot wordt uitgevoerd naar de aloude trant, terwijl het groote bordes daarvoor gemakkelijk een goed en groot speeltooneel vormt. De verdere inrichting van het tooneel is zoodanig dat het volk, als edellieden al of niet te paard, burgers, boeren, marktkooplui, enz. gemakkelijk van alle kanten kunnen toestroomen. Voorts zal het slot „Purmer steijn vormen een groote zaal, waarheen feestbezoekers zich kunnen wenden om verfrisschin- gen te gebruiken, enz. Het slot „Purmersteijn" komt op het gedeelte van het Slot plein in den hoek bij het pak huis van Kooiman en de woon huizen van Fraai, enz. Voor de toeschouwers welke er in zeer groote getale worden verwacht wordt een tribune ge maakt met 1700 zit- en staan plaatsen. Dat moet dus wel iets geweldigs worden. Heel het terrein wordt afge schut met Oud-Holl. gevels, enz. zoodat men geheel den indruk krijgt op het Historisch plein te zijn. Buiten het historisch spel zal er op dat Oud-Holl. plein ook worden gehouden het Muziek concours, waarvoor op het plein nog een muziektent en een jury- tent zullen worden gemaakt, al les in den trant van het overige. Dat is het dus wat men op het Slotplein op de a.s. feest dagen te zien zal krijgen. Een huldeblijk uit de Beemster Men schrijft ons uit Beemster: Maandagavond is definitief op gericht een comilé dat zich ten doel stelt te komen tot de aan bieding van een huldeblijk bij gelegenheid van het 450-jarig bestaan van het Marktwezen te Purmerend in den vorm vaneen eerepoort of dergelijke. De commissie besloot tot het houden van een inzameling, waaraan verschillende personen van de commissie zullen deel nemen. Wij twijfelen er niet aan of een ieder zal dit plan toejuichen en hiervoor gaarne een gift aan ge noemd comité afstaan. Huldiging Ir. W. J Bnrgorsdijk. Een kwart-eeuw directeur der N. Z. Holl.Tramw. Mij. De huldigingssamenkomsten in de autobusgarage der Mij, be legd door het personeel der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij, ter eere van zijn Directeur, droegen een har telijk en feestelijk karakter. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd en wer den geschenken aangeboden. Ze prezen den heer B. omzijn vele goede gaven, en allen wenschten, dat de heer B. nog vele jaren de leiding van het bedrijf in handen zal hebben. De heer Burgersdijk dankte allen voor de aan hem en zijne echtgenoote gebrachte hulde. Een schat van ingekomen bloemstukken gaf aan het geheel een feestelijken indruk. Ii veile zie overboord Wonderbare redding van een jongen man, die zich drij vende hield. Een jongeman, op weg met de Batavierboot van Londen naar levert, kearig verzorgd, |MK~ Men zende ons de programma's vroegtijdig toe. Rotterdam, heeft een benauwd avontuur beleefd, dat wonderlijk goed is afgeioopen. Hij viel over boord zonder dat dit op de Ba. tavierboot gemerkt werd. De man wist zich, ofschoon hij geen buitengewoon goed zwemmer is drijvende te houden. Een half uur hield hij dit vol en juist zouden zijn krachten hem begeven terwijl aan den horizon de Batavieiboot verdween, toen redding kwam opdagen. Het Nederlandsche motorschip „Olga", op weg van Londen naar Amsterdam, bemerkte in de na bijheid van Haaks-vuurschip den eenzamen zwemmer. Er werd bijgedraaid en weldra bevond de uitgeputte jongeman zich aan boord van het motorschip, dat hem behouden op vaderland- schen bodem terugbracht. ilLJil AdvertentiSg HOH Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje A n d r e a. P. VILTEN, J. VILTEN-Loocks. De Rijp, 4 Augustus 1934, Geboren: MARIA, Dochter van K. J. ZONDERVAN- de Haan en J. ZONDERVAN. West-Oraftdijk, 6 Aug. 1934. Da Curator in bovengenoemd faillissement deelt mede, dat door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst, dit fail lissement is beëindigd. De Curator: Mr. J. A. E. BUISKOOL. Schagen, 7 Augustus 1934. TANDHEELKUNDIGE Volledig Kunstgebit vanaf I 60.—, pijnloos trekken Inbegrepen Specisal tarief voor Menfondsleden. Te PURMEREND: dagelijks van 1—3 uur Dinsdags: van 9—12 en van 1 3 uur Julianastraat 46 - Telefoon 57 Te DE RIJP: Donderdags van 9—10 uur Keohtestraat 80 A Binnen de gemeente DE RIJP verkrijgbaar zeer geschikt voor uiterst billijken erfpachts prijs. Rustige landelijke omgevingmet zeer vischrijk water. Als woonplaats zeer geriefelijk. Snelvervoer naar Amsterdam, Alkmaar e. a. met uitgebreide autobusdiensten. Inlichtingen verkrijgbaar bij het Oemeentebesiuur van De Rijp. Lid van den Ned. Spaarbankbond Tooneel-declamatle-avond J. HOOGSTRATEN DINSDAG 14 AUGUSTUS 8 uur precies, in „Het Rijper Wapen" „DE VADER" Drama in 3 bedrijven van Strindberg Abonnement voor de drie avonden, bedraagt slechts f 1.gehuwden f 1.60 De prijs per avond f 0.60. leder die een Spaarbankboekje bezit met een inlage van f 3.— kan zoo'n busje in bruikleen krijgen. Hiaat eens onderz oeken, of er aan uw oocpen Iets mankeert. OOG-ONDERZOEK GRATIS, ■et ie nieuwste instrumenten, waarmede elke noodzakelijke correctie der refractie met de uiterste nauwkeurigheid vast gesteld wordt. fiedipl Opticien V-V.0- De Rijp. Midden-Beemster Maandags 3—4 uur Schermerhorn Woensdag! 2—3 uur Visch-College De Rijp «I voor Leden op karper op Zondag 12 Augustus a.s. 's Morgens 5 uur: aivaart met schuitjes vanaf Tilbrug. Plaats van visschen Oudedijksloot Verplioht aas: aardappel. Het BESTUUR Koopt bij hen, die in dit blad adverteeren Hiermede kunt U naar alle kanten rustig en helder zien. Zacht voor uwe oogenl NEEMT PROEF! 4 personen - 20 instrumenten. Dinsdag Qroote Draverij. Aanbevelend, West-Oraftdijk

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 3