rt nuun i Lil RUK ES' Lev insmiddelinbedrijf DC Nieuwe Oogst Pracht UL V kwaliteiter Lage prijzen openbare verkooping net meisje, 1LJ§ GEVRAAGD .Vaders Wiegelied" „Het land van herinneringen" en „Gedeel de Liefde" die allen veel bijval oogstten. Hier verder op in te gaan is overbodig, maar aan hen die van Tholen en Van Lier nog willen genieten verwijzen we naar de Orafter kermis in café Molenaar op Maandagavond 1 Oct. a s. De knikkers van den heer Sassen zijn geteld en het juiste aantal isprecies geraden door Mej. R. Nibbering. Het aan tal bedroeg 2460. De opbrengst maken we in het volgend num mer bekend. De druivenraadwedstrljd bij den heer Akkerman is gewonnen door: 1 Mw Jb. Roemer, 2 Mej. Oré de Jong, Edam, 3 Dirk Vink Alkmaar. Het gewicht van de druiven was 28 pond en 4Vi ons. De raadwedstrijd (verzegel de doos vleeschwaren) bij den heer C. v. Manen is gewonnen door: 1 W. Klok, 2 P.Hottentot (postbode), 3 J. Lub, 4 J. Vis ser jzn. De doos bevatte hoofdkaas. De prijsvraag bij de fa Rij- kes is gewonnen door: 1 Jacob Tol, 2 J. van Straaten, 3 Mw P. van Straten-Koolhaas. De regels luidden: „Betke's chocolade is overheer lijk van smaak en niet duur". We verwijzen onze lezers naar de advertentie van de afdee- ling de Rijp van „Het Witte Kruis". Wij wijzen de belangheb bende ouders op de in dit num mer voorkomende advertentie van de Cursus Voortgezet Lager On derwijs. Stuurt Uw kinderen, die er voor in aanmerking komen, heen. Ontwikkeling schaadt nim mer I I Zij, die de Vak-Avondschool wenschen te bezoeken, leze de advertentie van de Afd.Beemster tn Omstr. van de Vereen, t. Bev. v. h. Vakonderwijs in W.-Fries land. Oevonden: Drie portemon- naies met inhoud, twee zakken augurken, een rood-bruin kleurig zakje met inhoud, twee dames- tasschen met inhoud en een oud heerenrijwiel. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. GJ-ra.it De volgende dienstplichti gen uit de gemeente Graft van de lichting 1935 zijn toegewezen tot de verschillende corpsen: Corn. Bierens 6e Regt. Veld art. te Leiden tijdvak 16.25Juli 1935. S. Booij, idem. P. J. Bijvoet 21e Regt. infanterie te Amersfoort, tijdvak 1.10 October 1935. P. W. N. Heinis, le schoolc. Regt. Kust- De Herfst nadert De Winter komt Ons 10% hoekje Koopt daarom IN L een lekkere warme Deken WOLLEN DEKENS vanaf f 2.95 WATTEN DEKENS vanaf f 4.50 Ziet de speciale etalag-e! 25'XX JLt O JE' Manulacturenhandel De Rijp Prima Zwarte Sajet per knot f 0 33 per 3 knotten f 0.94 artillerie opl. onderoff. den Hel der, tijdvak 1.10 Juli 1935. Oisteren (Vrijdag)avond ver gaderde de Raad onzer Gemeen te ten 8 ure. Onderwerpen ter behandeling waren: 1 Mededee- ling ingekomen stukken. 2Voor- loopige vaststelling gemeenlere- kening 1933. 3 Begrooting 1934 alsmede belastingverordeningen. 4 Vaststellen nieuwe bouwver ordening. 5 Wijziging Winkel sluitingswet. In het volgende nummertreffe men het verslag van deze Raads vergadering aan. Groot-Schermer Gisteren (Vrijdag)morgen ten 10 ure vergaderde de Raad der Gemeente Zuid- en Noord-Scher mer. In het volgende nummer nemen wij een verslag van deze vergadering op. De agenda luidde: 1 Vaststelling notulen vorige vergadering. 2 Ingekomen stuk ken.3 Wijziging begrooting 1934. 5 Voorloopige vaststelling reke ning gemeentelijk electriciteits- bedrijf 1933. 6 Verruiming ver koopgelegenheid op Zondag. 7 Vaststelling kohier hondenbelas ting 1934. 8 Cursus vervolgon derwijs 1934/1935. Be Kermis. In de zaal van den heer v. Truijen zijn filmvoorstellingen. Maandag- en Dinsdagavond 8 uur een prachtig spannend hoofdnummer (geluidsfilms) en een mooi bijprogramma. Na afloop van beide avonden dansen. Ook des Zondags is er dansen. De gebeurtenisses te Grootschermcr Cassatie-verweer van Mr Duys voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad heeft behan deld een cassatieberoep van N. S huisvrouw van S., wethoudster der gemeente Zuid- en Noord- Schermer, ten aanzien van wie de rechtbank te Alkmaar valsch- heid in geschrifte bewezen heeft verklaard door het valschelijk op maken van een bevelschrift in verband met de uitbetaling van werk verschaffingsgel den. De rechtbank veroordeelde de wethoudster tot een geldboete, welk vonnis door het gerechts hof te Amsterdam werd beves tigd. In deze zaak werd gepleit door Mr. J. E. W. Duys te den Haag die de cassatiemiddelen toelicht te. Beemster. Zaterdag is te Alkmaar in den ouderdom van 65 jaar over leden de heer H. Zijp, wethou der dezer gemeente. De heer Zijp had in de afgeloopen week een ongeluk gehad, toen hij op den hooizolder liep en een partij stroo controleerde. De heer Zijp werd daarbij getroffen door een val lende baal stroo, waardoor hij op den darsch viel. Met bescha digde wervelkolom werd hij op genomen. Zaterdag is de heer Zijp overleden. Met den heer Zijp is een zeer verdienstelijk burger heengegaan. Hij werkte veel in het openbaar leven in verscheidene functies- Jaren was hij lid van den ge meenteraad en in de laatste ja ren wethouder. De begrafenis had Dinsdag middag te Beemster plaats, waar bij zeer groote belangstelling werd betoond. Verleden week verbrandde bij den heer P. Groot, Jisperweg een partij van 35 000 kg stroo, staande op een stuk bouwland, gelegen tegenover de boerderij van den heer P. Jonges. iOdain. I Geruchten worden gehoord, dat spoedig met den bouw van een kleine fabriek zal worden aangevangen op het terrein van de N.V. Vereen. Touwfabrieken, waar eenigen tijd geleden de brand woedde. Inleidiog over Esperanto. Het idee van een internatio nale hulptaal is niet nieuw. Reeds in de oudste tijden werden po gingen aangewend en in het ge heel zijn meer dan 150 proeven van wereldtaal genoteerd. Men heeft er ook wel aan gedacht; een der bestaande talen tot we reldtaal te veihtffen, doch men kan zich niet voorstellen, dat de eene natie de taal van de andere zou aanvaarden, want daardoor zou als logisch gevolg, ook de cultuur van dat land gaan over- heerschen. Bovendien zijn de nationale talen te onregelmatig en te moei lijk om door alle menschen ge leerd te kunnen worden. Zoo ook bleken de doode talen, als Latijn, Grieksch en Hebreeuwsch te lastig en en ongeschikt voor de moderne tijd. In 1880 werd doorJohanSchtei- jer, pastoor te Konstanz, het be kende „Volapük" de wereld in gezonden. Dit was het eerste systeem van wereldtaal dat aan hang vond. Vele vooraanstaande personen in diverse landen leer den het met veel moeite. In 1889 werd te Parijs reeds het derde Volapük congres gehouden, doch hierna kwam het einde, want men bleek elkander niet behoorlijk te kunnen verstaan en bovendien was Volapük haast niet te lee- ren. Door deze mislukking werd een slag toegebracht aan het wereldtaal-idee, die het heden ten dage nog niet geheel te bo ven gekomen is. Het wantrou wen en vooroordeel dat men nog dikwijls tegen Esperanto hoort uitspreken vindt zijn oorzaak in het falen van Volapük; en dit terwijl Esperanto reeds tientallen van jaren schitterend function- neert in alle opzich'en. Het is merkwaardig hoe men E'peranto hoorde veroordeelen door men schen van allerlei ontwikkeling, zonder dat zij iels van Esperan to kenden of van de beweging iets wisten! Onder deze minder prettige omstandigheden hebben de Esperantisten toch hun taal een vaste plaats in de samenle ving weten te geven, hetgeen pleit voor de groote waarde van Esperanto. Wie meer van deze belangrij ke beweging weten wil vrage een gratis brochure aan de Cen trale Esperanto P/opagandaCom- missie, secretariaat Gerardsweg 19 te Nijmegen. Zendt Uw Copie vroegtijdig toe AdvertentiSn M SCHIPPER EN E SCHIPPER-Kat geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter Trientje. West-Knollendam, lOSept. 1934. (Herplaatsing wegens misstelling.) Den 22sten September a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd-en Groot- m ouders T PIETER KWADIJK EN AALTJE KUNST hunne 45 jarige Echtvereeni- i'iai in stilte te herdenken, v ijl Dat ze nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. GRAFT, September 1934. Getrouwd P. KALIS EN M. KALIS - Bierens, die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank be tuigen voor de blijken van be langstelling bij hun Huwelijk ondervonden. IJMUIDEN (O), 19 Sept. 1934 Frans Naereboutstraat 6. Woensdag 26 September 1034, des morgens 10 uur, io het door Mw. de Wed- E. BEIIMER bewoond geweeit zijnde perceel aan de Tuinbuurt te DE RIJP om contant geld, van eenige MEUBELEN EN HUISHOUDE LIJKE ARTIKELEN. Notaris LUYCKX van 8 tot 12 uur. Adres: H. v. OENEN, de Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1934 | | pagina 2