Oh Ziiit is voorbijde winter nadert. ZURLOHE's Manufacturenhandel Uw Foto's, lac. Molenaar, De Rijp 111 Hotel Jet Rijper Wapen PRIJSBILJARTEN Zaterdag 14 en Zondag 15 September a.s. E.V.O.-BAND Heden Vrjjdag 13 September: WOLLEN DEKENS Reclame dekensf2 95 Een prima deken f3.45 Een extra zware dekenf5. Gegarandeerd zuiver wol...f5 90 Een fijne Leidsche deken...f 6.50 Zuiver wol 190 x 230f6 40 enz. enz. WATTEN DEKENS mmm Extra koopje f4.40 Effen met gebloemde rand...f 4.75 Reuze zware deken f4 90 Met wol-vullingf5 90 Prima gebloemd satinf 6.75 Pracht zijden dekenf7.75 enz. enz. Ons 10 °/o hoekje GRIJZE MOLTON DEKENS f 0.72 ZIET OE SPECIALE ETALAGE IN RECHTESTRAAT 48 EN 205, DE RIJP Het was ook nu weer een prachtig geslaagde dag met veel vreemden uit de omgeving, die een bezoek gebracht hebbenaan de feesten. Zondagmorgen a.s. wordt als slot van de Feestweek een groote vischwedstrijd gehouden. De Winkelweek. Alle deelnemende winkeliers hebben deze week extra werk van hun gtalage's gemaakt. Keu- rig verzorgde winkels hebben we bekeken. En-...gezocht naar de attributen, te gebruiken door een hengelaar bij de uit- oefening van zijn beroep of lief- hebberij. Wei zeer toepasselijk dus voor onze gemeente. Bij de eene winkelier zijn de artikelen gemakkelijker, bij een ander weer moeilijker te vinden. Toch zul- len vermoedelijk vele goede op- lossingen binnenkomen. In ieder geval was er groote belangstel- lingvoor deze reclame! Wij ver- wijzen de lezers naar de betref- fende advertentie in ditnummer. De winnaars zullen de volgende week bekend gemaakt worden. De Rijper Kermis. Op het kermisterrein heerschte een gezellige drukte. De groepeering der spellen en de bioscoop was aardig gemaakt. Het Bioscoop-theater van De Jong gaf films van diverse soort Het meest trokken „Op Hoop van Zegen" en „Het Meisje met de Blauwe Hoed". De beide goede Hollandsche films. De bijprogramma's waren weer als altijd, goed verzorgd. Voor de laatste dagenheeftde heer De Jong nog weer pracht- films op het programma staan. W.o. de goed gerecenseerde Hollandsche film „Dood Water", en de film Nachtvlucht „Londen Melbourne". We verwijzen belangstellende lezers naar de advertententie in dit nummer. De zweef, de draaimolen en de Turksche schop en alle an- dere spellen maken tamelijk goede zaken, de slechte tijd in aanmerking genomen. Donderdag jl. was het heel druk bij alle gelegenheden. In de cafe's was het niet zoo druk de eerste dagen. De Donderdag maakte het nog al goed. Wij wijzen alle kermisliefheb- bers op de advertenties van de verschillendeheerencaf6-houders. Dinsdagavond traden in het „Rijper Wapen" wederom Daan Pool en Tommy Bouman op. Door meerdere uitvoeringen op dien avond was de zaal niet geheel bezet. Dit lag echter niet aan Daan Pool's populatiteit. Ook ditmaal boeiden zij beiden in hun verscheidene liederen, humoristisch, zoowel alsdemeer ernstige. Vooral de schets „Arm Nelleke" (historisch) ontroerde de aanwezlgen. Ook Tommy met zijn „Qnechte Kinderen" trof de juiste snaar in veler gemoed. En de humor sprankelde later weer. Qeestig en gevarieerd tra den beiden beurtelings op. Hun succes was weer groot. Plaatsgebrek belet ons alles op te noemen. Daan Pool kan wel weer ko- men. Hij trekt nog steeds. Het pu- bliek bewijst dit door zijn en- thousiasme. We herinneren slechts aan de K XVIII en aan „Gerts Krielkip" en aan de „Kalfjes-teekenaara, en den nonstop-klucht niet te vergeten. In het West-Friesch dialect blijft hij kostelijk. Besluiten we, dat de aanklee- ding en decors weer af waren. We hebben met groote be- langstelling de mooie costuums bewonderd, de prachtige kleuren- combinaties daarin verwerkt. In de zaal van den heer Blok dijk trad de tooneelvereeniging „Benedictus XV" Dinsdagavond voor het voetlicht. De zaal liep stampvol. De heer Luijckx opende dezen avond met een hartelijk woord van welkom en wenschte alle aanwezigen een gezellige avond. Mej. Langendijk bracht hierna eenige liederen ten gehoore, die uitstekend voldeden. Daarna werd ten tooneele ge bracht het schitterende tooneel- spel in 3 bedrijven: „De Lijdens- weg", door Felix Philippi. „Benedicius XV" heeft dit stuk wederom schitterend naar voren gebracht. Een dankbaar applaus was hun deel na afloop. Ook het kluchtspel in 1 bedrijf „Rosalie", sloeg er goed in en bracht de menschen wederom in kermisstemming. Tenslotte bracht de heer v. d. Gragt op de hem eigen geworden manier een kermislied naar voren, dat ten voile werd gewaardeerd. „Benedictus XV kan weer op een succesvolle avond terugzien en wij twljfelen niet dat een vol gende keer zij weer op een groote belangstelling mag reke- nen. Een gezellig bal sloot deze genoegelijke avond. Bij den heer Lenferink traden de bekende van Dijk's Volen- dammers op. Bij alien was er verder gelegenheid tot dansen. Er wordt toch weer kermis gevierdll Door het gewest Noord-Hol- land van den Ned. Bakkersbond werd Woensdag jl. een vergade- ring gehouden te Purmerend. Tijdens de middag-vergadering werd aan de dames van de le- den een autotocht naar Beemster en De Rijp aangeboden. Ongeveer 3 uur arriveerde het gezelschap, bestaande uit een 60-tal dames en eenige heeren leiders (w.o.de heeren Abercrom- bie en Abels) in De Rijp, waar- na zij officieel door den Burge- meester, den Edelachtbare Heer van Staveren, werden ontvangen. Mede was mevrouw van Sta veren aanwezig. Nadat door het dochtertje van den heer Abels mevrouw van Staveren bloemen waren aange boden, sprak de Burgemeester het gezelschap toe. Spr. dankte het genoemde ge west voor de eer, dat De Rijp bij deze te beurt viel. Dit is de eerste maal dat zulks geschiedt. De gemeente stelt het dan ook zeer op prijs, zei hij. Spr. dank te nainens zijn Echtgenoote voor de aangeboden mooie bloemen. Hierna overhandigde de heer Rempt van Purmerend den Bur gemeester een surprise, waarna alien wijn werd aangeboden. Vanaf het Gemeentehuis werd een bezoek gebracht aan de Ned. Herv. Kerk. Door den heer van Houwelin- gen werd op interessante wijze de beteekenis van de prachtige glas-in-lood-ramen aan het ge zelschap duidelijk gemaakt. De heer Dammes, oud-bakker, tevens orgelist, vergastte de aan wezigen door op het orgel der Kerk eenige fraaie liederen te spelen. Verder werd het mooie inte- rieur der kerk vol bewondering bekeken. Na dit bezoek aan de kerk begaf het geheele gezelschap, alsmede Burgem. en mevrouw van Staveren naar de groote zaal van den heer C. Blokdijk Az. Hier werd thee aangeboden met gebak. Onder de zoete tonen van dansmuziek werd hier nog een lange tijd heel gezellig verioefd. We hopen, dat meerde groepen van personen op dezelfdeaange- name wijze een bezoek komen brengen aan De Rijp. De speldjesdag op Woens- dagavond en Donderdag j.l. ge houden, ten bate voor de Gem. Arb. Zangvereen. „Voorwaarts" alhier, heeft in totaal f 38.20 op- gebracht. Gntwikkelt U Ook dit jaar kunnen de vak- menschen zich weer opgeven voor het bezoeken van de Vak- teekenschool te Beemster. Wij verwijzen belangstellenden naar de advertentie, voorkomen- de in dit nummer. De heer W. Hartog reed een dezer dagen met fiets en al de Tuingracht in. Zwemmende wist de heer H. weder op de vaste wal te komen. Een onvrijwillig bad, dat goed afgeloopen is. Graft In de Raadsvergadering van Dinsdagavond j.l., werd, door het bedanken van de tot Wet- houder gekozen heer J. Koppen, tot Wethouder gekozen de heer J. Chr. Heijnis. Het voliedig verslag leze men in het volgende nummer. Beemster. De heer J. B. G.M.Kimman, alhier, slaagde een dezer dagen voor het gewone politie-diploma, Woensdag 18 September a.s. des namiddags 2 uur, komt de Raad dezer gemeente in verga- dering bijeen. kenrig verzorgd. in het atelier van Speciaal ingericht voor Portret-overnamen. Telefoon No. 22 (DoorverbindiDg) SPORTNIEIT R.E.O.-Nienws. Donderdagavond kw< richt binnen, dat St. Gi II niet konden komen nog voor den Bissch moesten spelen. Toen hebben we d dammer gezellen „op weten te tlkken", doch d was even te licht voor op kalme wijze wisten gens een 5—0-overwi behalen en tevens de tr quette uitgeloofd door i b. Lenferink. We hebben tevens dat het late aanvangs erg geschikt is om volk ken want er wasweinig Maar nu komt a.s. Zi George I van Spierdijk gepromoveerde eerste I We hebben 4 keer tegen en 3 keer verlore zou zeggen de kans is groot. Doch de goede trai zijn uitwerking niet m wie weet of Zondag Re grootschen vorm, is eerste klasser met een I derlaag „naar huis w stuurd". We moeten in be korten tijd 3 goede en spelers missen. Nadat eerst Tinus Janus zich teoudgevoe deze sport, gaat ook th linkshalf ons verlaten. Ook Nic. OudejansN af den beginne lid gev ook een erg sportief lid werd hij nog wel eens in het elftal, nooit kon aan hem ontdekken. Hij is een geziene f spelers en supporters. De heer C. Blokdijk, van het clublokaal, h den wedstrijd van a s. een mooie prijs beschil steld. De Sportver A.Y.y.-Nieaws. AW I is met een 2e Gr.schermer teruggekee zien de prestaties zijn ontevreden. 's Morge AW, waarin onze emine buiten Bouman niet me in een uiterst zenuwach strijd, zij het onverdir 2—1 van Gr.schermer bij we echter op moetei dat goed spel op da vooral voor een bezoeke wel heel moeilijk is. 's Middags kwamen Kwadijk I uit om de 1< en verloren we met de; fers, nu echter in eenv kanten goed gespeeide, de wedstr. De verdediging was bei goed, met Kieft als uiti De middellinie dee Kwadijk ook goed werk, echter meer achter de a ten, zoodat de voorhoe te doen krijgt en de h meer naar voren kunnei Op 't oogenblik is e gaping tusschen midde voorhoede. In de voorhoede boi nog niet erg, maar wt goeie hoop, dat dit me erin en een wat meer a ook beter wordt In ieder geval voldoe ker als rechtsbuiten u Jammer was, dat onzer gastheeren Kwad dags op een voor ons or me manier aanvuurden, er van een spottiefsucr op we vooral ook na h in het V.V.G.S.-nieuws c tiviteit en onderlinge vi rekend hadden, niet kan worden. We begrij 3 Janny Nat. Meisjes 8 en 9 jaar, Snelschrijven. 1 Tr. Middelveld, 2 Betsy Abels en 8 Truus Berkhout. Meisjes 10 en 11 jaar, Ringtrekken met hindernissen. 1 Nelie Veenman, 2 Trien Poel en 3 Marie de Boer. Meisjes 12 en 13 jaar, Doolhofloopen 1 Trien van Diepen, 2 TovanDiepen en 3 Trien de Boer. Jongens 6 en 7 jaar, Eierenrapen. 1 B. Visser, N Molenaaren 3 J. Bruntink Jongens 8 en 9 jaar, Zakloopen. 1 B. Molenaar, 2 H. Klous en 3 P. Mole- katnp. Jongens 10 en 11 jaar, Ringtrekken met hindernissen. 1 C. Woestenburg, 2 C. Hoek en 3 J. Bakker. Jongens 12 en 13 jaar. Hemdenrace 1 J. Blokdijk, 2 D. Brouwer en 3 J. v. d. Bosch Twint. Uitslag Bloemencorso. Oroep 1, versierde rijwielen. la Hans Keuning, lb Nic. Hooijberg, 2 Jo de Jong, 3 AnnieJebbink,! BetsSchipper 6a Q.J. Jebbink en 6b Arie Kuiper. Oroep 2, Autopeds en div. wagentjes. 1 Betsy Hoek, 2 Martin Visser en 3 C. v. d. Bosch. Eervolle vermelding, Neeltje Kunst. Oroep 3, groepen. le groep, Elfjes, 2e groep Kaboutersen 3e groep V.V.V. I >e Kijp Bezoek aan De Rijp. ii DANSEN J. POST Jzn. - DE RIJP

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1935 | | pagina 2