Balans-Opruiming ZURLOHE'8 Koopt Lappen. tot 31 Januari. etalages! Leest de strooiietten! SEIZOEN - OPRUIMING a.s., da» ais ad aer juiy n-.i Dankt het Oranje-Comité voor de vereerende opdracht, Het is 'n moeilijke taak geweest. Alle 30 etalages gaven iets bijzonders te aanschouwen. Bij het toekennen van de eerste prijs bestond geen meeningsverschil. De heer van Manen verwierf den len prijs (f 2.50) met bijzondere lof der Jury. Verder verwierven de etalage s van de heeren J. Rijkes, B. Lan- gerijs en B. Knegt een len prijs (f 1.50). De heeren P. de Rijke, P. Dek ker en G. Rot ontvingen een 2e prijs (f 1- Een eervolle vermelding werd uitgereikt voor de etalage's van de heeren P. Beers (Fa.Sunder), Bout, M. C. van Voorden, J.J. Honingh, K. Tuin, T. de Boer, H. J. Kapteln en P. Oudejans. 4 1 Met werd erg gezellig. De heer J. Rijkes gaf namens de firma een tractatie, terwijl ook de heer van Manen genoemde heer was eerst niet aanwezig zich niet onbetuigd liet in dit opzicht. De heeren J. Rijkes en ook later de heer van Manen en Langerijs betuigen hun dank voor de ge schonken prijs, nadat zij persoon lijk door den heer Sleswerda waren toegesproken. De voorz. de heer Luijckx sluit de avond, wijzende op het ont zettende vele werk, dat door alle winkeliers van hun etalage's is gemaakt. Besloten wordt met het spelen en het zingen van het Wilhelmus". Donderdag. De zon is weer gaan schijnen voor onze Prinses l Geen gelegen heid, waarbij zij tegenwoordig is, verlaat het zonnetje haar. Terwijl het Woensdag goot, was het weer zooveel verbeterd, dat de straten droog en de lucht schoon gewaaid waren. Uit de reportage van de Radio en de verslagen der dagbladen weten we alles van de trouwdag zelve. Onze plaats zette de groote feestdag in met het luiden der klokken van de beide kerken. Half tien stonden de school kinderen met „Kunst na Arbeid" opgesteld voor het Raadhuis. De Burgemeester en Wethou ders en het comité hadden plaats genomen op de trap van het Raadhuis. Tijdens deze aubade werd weder het „Wilhelmus" ten ge- hoore gebracht. De Burgemeester sprak hier eenige woorden en wees op het prettige verloop van de feestdag van Woensdag. Hierna werd een rondgang door het dorp gemaakt, terwijl voor de woning van den bur gemeester stilgehouden werd en burg. en mevr. Staveren eenige liederen w.o. „Het Wilhelmus" toegezongen werden. Dit was een aardige attentie, die zeer in den smaak viel. Hier na gingen atlen luisteren naar de Radio-uitzending van het Koninklijk Huwelijk. 's Middags l uur werd een rondgang met muziek en Comité gemaakt vóór den aanvang van de volksspelen. Wegens de koude wind, was besloten de spelen niet te houden op de Meelzak doch eén gedeelte In de zaal van Onze duurt Alle dagen kunt tl profiteren van de geweldige voordelen, die deze grote Reclamecampagne U biedt. Koopjes in alle afdelingen. Denkt om de extra kortingen Manufacturenhandel. Rechtestraat 48 en 205 De Rijp den heer Blokdijk en eén ge deelte en in de zaal van den heer Post. Overgroote animo was hier niet voor. Het spel Aardappel scheppen kon geen doorgang hebben. De gtiep-epidemie heeft hieraan wel mede schuld. Na afloop van deze wedstrij den, die wel spannend waren, was bij den heer Lenferink de prijsuitreiking. Nadat het „Wilhelmus" was gespeeld werden met een toe passelijke speech door den heer Luijckx de prijzen uitgereikt aan: Meisjes: Bordenkeeren, Trien de Boer Ie prijs, Mien en Nel Poel, 2e en 3e prijs- Jongens: Houijesrapen, B. Bakker, le pr., Arie Kuiper 2e pr. H. Oudejans De Rijp 3e pr. Heeren: Tonrijden, C. Mole naar le pr., P. Schouten 2e pr. en Jan Roelofsen 3e pr. Het Muziekkorps verleende ook hierbij weder zijn medewer king. En toen werd de spanning al grooter voor de lichtstoet voor Vereenigingen en Particulieren. Wij hadden al heel wat hoo- ren mompelen over de deelname. Wat we des avonds zagen, over trof alle verwachtingen. Versierde wagens, auto's, groepen, het ge- heele Raadhuis nauwkeurig na gebootst. Het was wel iels zeer bijzonders. Geen wonder, dat het massa's kijkers trok, ook uit den omtrek. De storm heeft hier ook weer afbreuk gedaan. De met lampions versierde wa gens en ook de Raadhuis-wagen konden niet ten volle hun moois doen aanschouwen. Het is een goede leer voor een volgende keer een volgende keer, een an dere soort verlichting aan te brengen, zooals enkele groepen dan ook nu reeds hadden. Het werd een zegetochl! De orde werd keurig bewaard, zoo dat ongelukken vermeden konden vanaf Zaterdag 9 Jauuari in de Kleine Bqenkorf Alle mogelylie Goederen worden tegen Spotprijzen aangeboden. Ziet de Etalage van B. LANGERIJS worden. Na de rondgang, die dit maal tot het Raadhuis van Graft ging, werd om 9 uur een aan vang gemaakt met de prijs-uit- reiking in de zaal van den heer J. Post. De zaal was geheel ge vuld met deelnemers. De jury bestaande uit de heeren J. M. Hilhrands, G. R.A.Meijer, S. Schermerhorn en C. Sleswerda had ditmaal ook weer geen makkelijke taak. Zeg maar: moei lijke taak zei spr. Voorz. Luijckx, opende met een driewerf hoera op het Vorstelijk Bruidspaar. Hierna werd direct het woord gegeven aan den heer Sieswerda. Wegens enorm succes wederom uitvoering der Feestrevue. BAL A! Entrée 25 cent. Plaatsbespreken van 5—6 u. des nam. op den dag der uitvoering. G. Molenaar, Graft De f.otm ijze.-t ook den ;esr Pot- eser. de ontwerper van de kenr.ge ijs- ian, parten. Nadat de heer Sleiwtrda uitgesproken tra», brak een donderend applacs ioa. Enthousiast gaf een bljjk het eens te zjja eet de beslissing van de ]nry, De voorz. sprak hierna een kort slot woord. Spr. dankte alle Ingezetenen, want het bleek een werkelijk feest voor onze t In itja geheel te zijn, voor hun aiiae gaven, waardoor de feesten zulk een prettig verloop hadden. Bracht voorts dank aan het Eere-Comltë in het bijzonder de Jury-leden, vervol gens den beer Dalenberg als secr.-p«Dn. de verdere leden van het Dag. Bestuur het Oraaje-Coailê, alsmede de dames. 3ijïoadere lof bracht de voorz. aan het Fanfare Corps. Ten slottedenktespr. eveneens de politie. Geen wanklenk werd vernomen, geen rerkeersongeval U voorgekomen. Dit Huwelijksfeest heeft de band van ons Volk ook In onze gemeanie voor het Oranje-Hu'aversterkt,bes'oot spr. (Appl, De heer B. Langerijs dankte den heer Luijckx voor al)n vele «rbeld bt| de voorbereiding en uitvoering der feesten. (Applaus). De offlcleele feeston werden besloten ■et het zingen vaa bet „Wlhelnos". Tot laat in den nacht werd het feest nog voortgezet in de verschillende zalen, waar gelegenheid wis tot dansen. Uit heel veel halzen was de nationale vlag gestoken. Het navolgende Telegram werd verzonden: Aan Het Vorstelijke Bruidspaar H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard en H.M. Koningin Wilhelmina. Namens de ingezetenen van de Gemeente De Rijp onze eerbiedige en hartelijke gelukwensch aangeboden door: Het Oranje-Comité Luijckx, voorz. Dalenberg, secr. De heer Sleswerda sprak eveneens ever deie mocllyke taak. Het was overweldi gend! Met groote moeite zijn de pryzen toegekend. De spanning steeg merkaaar. Hierna ging de hees Steswerdn er ln een geestige speech toe over de winnaars op te noemen. 1® eere-pr., f 4. Vrede". Beoedlctus XIV (mej. j. Laagendijk ontving hierbij apart een hartelijk compliment). le ecre-pr., f 4.Het G.Hewezen, R. K. Middenstands-vtreenigiagDe Hanze le pr., f 3.Het Rijper Raadhuis, V. V. V. le pr., f 3.De Hengelaar. 2e pr., f 2.—.Arbeid, R. K. Volksbond 2e pr., f 2.—, M. C. van Voorden, auto 3e pr., f 1,—.Gymnastiek-Vereenlging Bito. 3e pr., f 1.—Komedianten trokken voorbij. Rijper Klein Tooneel. terwijl Eervolle Vermelding nitgereikt werden aan de L- T. B., Hoorn van Over vloed: Groep Schipper, lod Huldeblijk aan het Moederland; en Ijsbaan van de Rijper IJsclub. Verder waren nog deelnemers A.V.V. REO, Nederl. VereeD. tot A'schnfflng van Alcoholhoudende dranken, de Bond van Plattelandsvrouwen en dcRtK. Dam club. Zonder lemaac te kort te doen. moeten we de toch even de makers noemen van het Rijper Raadhuis, Dit was een unicum. De heer J. KI ons was de ontwerper en 13e Kijp De Oraajefilo Het is zeer zeker hoewel we nog geen bijzondere gegevens mogen verstrekken dat in onze gemeente de O.anjefilm met de diverse Verlovingsactuali teiten, alsmede de Bruidsstoet kan worden verwacht. In een der volgende nummers hopen we hierop terug te komen, „Er staat geschrcTfi" Naar men ons mededeelde, ligt het in het voornemen van den heer G. Molenaar, café houder te Graft, onze plaatselijke tooneelvereen. „Het Rijper Klein- Tooneel" uit te noodigen het tooneelwerk „Er staat geschreven" op te voeren. Dit tooneelwerk werd Zondag 27 December jl met groot suc ces door genoemd gezelschap opgevoerd in de zaal van den heer Jb. Post. We wenschen hen wederom succes toe. Gereformeerde Gemeente. Donderdagmiddag 2 uur ging Ds. H. Ligtenberg van Lisse voor in het kerkgebouw der Ger. Gemeente alhier met het oog op het vorstelijk huwe lijk en sprak zeer ernstig en verma nend naar aanleiding van Deuterno- mium S 11. Wacht u. dat gij den Heere uwen God niet vergeet, wijzende dat daarin alleen hoop kan liggen voor behoud van vorstenhuis, vaderland en bloei der gansche maatschappij. Het Oranje-Comité onzen hartelijken dank voor hunne uitnoodieing, maar door bijzondere omstandigheden kon ce dienst Dinsdagavond niet gehou den worden en alzoo kon er niet bij tijds ruchtbaarheid aan gegeven wor den. Yerllchtlng. Tijdens de lichtstoet op Donderdag avond had ook hu weer door de firma Bruntink op het Oosteinde haar wapen verlicht, terwijl Ds. Keuning vooreen eenvoudige, doch zeer smaakvolle gevelversieriog had zorggedragen. Uitvoering Arb.-Zangver. „Voorwaarts" Wij wijzen onze lezers op de ad vertentie van bovengenoemde Zang- vereeniging. .Houdt Zondag 17 Januari vrij''. We kunnen dit onderstrepen, daar ons plaatselijk koor zeer goed zingt. Dit maal is er iets bijzoader*, daar zij haar eerste lustrum viert. Men lette ook op het volgend nummer. Oranje-. windstillen avci. i te toonen" en ca* ting. Dus met :e; poiies. Grl

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2