Geboortekaarten Verlovingskaarten Ondertrouwkaarten Rouwbrieven HOOGCARSPEL Mw Slooten-Smit, ondersteund door den hr Schot, maakt er een voorstel van deze post te verwijderen. Weth. v. d. Laan wil deze post aanhouden tot September. Dit voorstel v. d. Laan wordt aangenomen. De hr Sehot wijst bij de post hooisteken op den hooisteker en zijn hulp te Driehuizen. Zal onderzocht worden, zegt de voorz. Mw Slooten-Smit wijst op het schoolonderzoek, zag gaarne, dat ook de kinderen na eén jaar schoolgaan gekeurd werden. De voorz. antwoordt, dat de kinderen om de drie maanden in het algemeen worden onder zocht. Mw Slooten-Smit zegt dat het nog niet zoo is. Mw. Slooten-Smit wil de post Wijkverpleeging op f 400.- te brengen Maakt er een voorstel van. De voorz. wijst in dit verband, wat reeds eerder jaren is mede gedeeld, o.a. wat betreft de ver pleegster, die woonachtig is in de gemeente, omdat er geen geneesheer aanwezig is. Mw Slooten-Smit schetst de geschiedenis van Wijkverpleging. De voorz. stelt namens B. en W. voor de post te handhaven op f 550.-. Weth. v. d. Laan zegt, als het voorstel aangenomen wordt, kan de Wijkverpleging niet meer bestaan. De hr Heinis wil f 50.- ver lagen. Wordt niet ondersteund. Het voorstel Slooten-Smit wordt verworpen met 3—4. Tegen: weth. Posch en v. d. Laan en de leden Stekelbos en Vaalburg. De voorz. wijst bij de betref fende post op a.s. verbetering van enkele wegen. Bij de post kosten historische gebouwen, deelt de voorz. mede, dat het in de bedoeling ligt het Qerechtsgebouwtje te restauree- ren. Bij de post gemeente-genees heer wil Mw Slooten-Smit po gingen laten aanwenden een geneesheer ter plaatse te krijgen, zoodat deze kosten in de plaats blijven. Spr. meent, dat een arts thans wel te vinden is. B. en W. zullen de gedachte onder het oog zien. Totale kosten werkloozenzorg bedragen f 8268,80. Mw Slooten-Smit vraagt, of de vergoeding van gereedschap verdwenen is. De voorz. zegt, dat alleen de inspecteur vergoedingen kan toestaan, spr. zegt, dat enkele schoppen wel door de gemeente aanheschaft kunnen worden, Post onvoorzien bedraagt on geveer f 800.— De totale belasting-opbrengst is f 15 847.-. De totale inkomsten bedragen f 42.468.14, terwijl de uitgaven f 18.133.75 beloopen. Alzoo dus een batig saldo. De begrooting 1937 wordt met algem. stemmen vastgesteld. 4 Rondvraag. Mw. Slooten—Smit vraagt naar de verbetering van het voetbal terrein. De voorz. antwoordt, dat het terrein van draineerbuizen zal worden voorzien. Heesters zullen worden aangebracht, en vermoe delijk zal er een kleedkamer ko men, waardoor een goed terrein verkregen wordt. worden direct geleverd door de Electr. Drukkerij FIRMA EISMA DE RIJP Telefoon 1 Hierna discussieert men over het al of niet plaatsen van een hek. Mw. Slooter-Smit heeft alle waardeering voor het plan. De hr Schot heeft vernomen, dat de patient, opgenomen in een blindeninstituut, arbeid presteert. Waarschijnlijk kan van deze ar beid eenig geld terugkomen. De voorz. vermoedt, dat dit niet zooveel zal bedragen. De hr Schot informeert naar het baggeren in afgekeurde sloo ten in de Schermeer. B. en W. geven inlichtingen en zullen de kwestie nader onder het oog zien. De hr Schot wijst op het be schikbaar stellen van zijde aan de visschers en vraagt of dit weer mogelijk is. Indien de mo gelijkheid bestaat, zal dat weer zeer gewaardeerd worden,zegt spr. De voorz. deelt mede, hoe dit verleden jaar gebeurd is. Weth. v. d. Laan zegt, dat ge zamenlijk inkoopen voordeeliger is. De hr Schot: Daarvoor ontbre ken de contante gelden. De hr Heinis vraagt, of hier het rouleersysteem in werking is. Er is thans arbeid voldoende. De voorz. antwoordt, dat de werkloozen om de week van de kas trekken. De hr Heinis meent, dat dit beter is naar April te verschuiven. Dan nemen de boeren ook geen modder meer. Spr. meent, dat beide groepen er mee gebaat zullen zijn. Mw. Slooten-Smit ondersteunt dft. De hr Vaalburg merkt op, dat het gesprokene niet voor iedereen geldt. De voorz. onderschrijft het ge sprokene van den hr Vaalburg. Mede in dit verband wijst spr. op het werk op het voetbalveld. Indien de arbeiders de andere regeling wenschen, dan hebben ze in April geen extra. Het zal in B. en W. onder zocht worden. Weth. Posch dankt namens den Raad den voorz. voor zijn wel gemeende woorden, en wenscht den burgemeester en zijn gezin wederkeerig veel geluk toe. Voor deze hartelijke woorden dankt de voorz. Weth. v. d. Laan dankt den voorz. voor het onderbreken van zijn reis en zijn aanwezig-zijn op de Oranje-feesten. De voorz. dankt weth. v. d. Laan, en zegt, verheugd te zijn, dat deze dagen zoo recht prettig zijn verloopen. Hierna sluiting. SPORTNIEUWS. RE.O.-Nieaws. Het is Zondag jl. een succes dag geweest in het Reokamp. Reo I en twee, die beiden het het hooge Noorden in waren ge trokken naar het stadje Enkhuizen om EVE te bekampen, behaalden twee overwinningen. Reo II, dat nog steeds kam pioenskansen heeft, won van EVE II met 2—1. De makers van de doelpunten waren de Qebr. Alles. Het doelpunt dat Maarten maakte, was volgens de ooggetuigen een „juweeltje". Ook Cor, die al verscheidene weken niet gevoetbald had, was het nog nog niet verleerd. Reo I, dat hierna in het veld kwam, deed niet onder voor onze reservemannen en won met 4—3. Onze rechtsbuiten en midvoor maakten elk 2 doelpunten. Het is wel jammer jongens, dat jullie in de eerste helft der Competitie een paar keer onnoodig verloren hebben, anders hadden jelui een reuze kans voor de bovenste plaats gemaakt Maar ziet de drie laatste wedstrijden te winnen, je weet nooit wat WW en Sparta nog doen. Ik heb Zondag de missie wedstrijd bijgewoond in Laren tusschen het Limburgsche- en het Utrechtsche elftal. Dit was een prachtwedstrijd en spannend van de eerste tot de laatste minuut. En zoowel de bekende keeper Pot van het RCF-elftal, als die van de Lim burgers lieten keurig werk zien. Pas een half uur na de rust maakten de Limburgers het eer ste doelpunt. Nog geen minuut er na trapte een speler der zuidelingen in eigen doel. Het lot besliste tenslotte in het voor deel van Utrecht. A.s. Zondag Stormvogels I Reo I en thuis Reo II—Strand vogels II. De Sportverslaggever. „Y.y. ürootschermer". Het wordt met de wedslrijden tegen Purmerstein III net, als met het liedje van „Hou er den moed maar in". Zoo ook werd Zondag het terrein weer afgekeurd, wat vol gens ooggetuigen heelemaal on noodig was. Het tekort aan goede spelers zou hier niet geheel vreemd aan zijn, zoo ons werd verteld. Enfin wat er ook van dit alles waar is of niet, de consul heeft in dit geval maar te beslissen. Het was evenwel voor de zwartwitten een geweldigen goe den dag, want Purmerland, dat met slechts drie verliespunten als no. 2 op de ranglijst stond verloor tegen onze groenzwarte bu ren met liefst 4Izoodat Groot schermer nog steeds met vijf punten voorsprong op de anderen, ongeslagen aan den kop staat. Zij kan dit voorloopig blijven door Zondag a.s. van de blauw- roode buren AW II te winnen. Het zal ons benieuwen of het tweede van AW met dezelfde sportieve opvattingen speelt als haar eerste elftal waarvan wij na de laatste wedstrijd in de Rijp een uitstekende indruk mee hebben kunnen nemen. De wedstrijd vangt om twaalf uur aan met het oog op de inter landwedstrijd Duitschland—Ne derland. Intusschen zal het hard moeten veranderen want er ligt een pak sneeuw. Voor het tweede is geen wedstrijd vasgesteld, zoodat als het eerste toch door mocht gaan, wij rekenen,dat jullie allemaal present zijt. D. Zendt Uw Copie vroegtijdig toe G.S.y.-Nieaws. Zondag jl. werd alleen de wed strijd GSV I—Purmerland I ge speeld. De wedstrijd GSV II— Purmerland II werd van bonds- wege afgelast. Over de wedstrijd het volgen de. Om 1.30 uur werd onder leiding van den heer Knip be gonnen. Q. had een invaller voor de keeper en linksbinnen. Beide partijen liepen hard van stapel, maar de verdediging aan beide kanten wist het gevaar te wenden, totdat, na ongeveer 20 minuten spelens, de linksbin nen G. de leiding gaf. Dit doel punt werd echter wegens buiten spel geannuleerd. Het was slechts uitstel, want even later scoorde de midvoor met een hard schot. 10 minuten voor de rust werd een corner van rechts goed door de rechtsbuiten voorgezet, en schitterend door Kramer inge kopt, en G. had een 2—0 voor sprong, welke tot de rust zoo bleef. Als ér na de rust 15 minuten gespeeld is, scoort de P.-mid- voor met een effectvolle bal het eerste tegenpuntje. De G.-ver- dediging lijkt hierdoor wel wat ontmoedigd, wat voor P. aan leiding geeft, om goed op ie zetten. Gedurende 10 minuten wordt het G -doel dan ook als het ware belegerd, maar de P.- voorhoede kon het net niet vin den. Als wij denken dat de stand wel zoo zal blijven, denkt Kramer er net anders over, want 1 min. voor het einde scoort hij no. 3 voor G. Als P. aftrapt neemt de G.-spil de bal en geeft goed door naar de linksbinnen, die hem weer goed doorgeeft en met een keihard schot scoort Kramer no. 4, direct daarop is het einde en heeft G. verdiend, maar eenigszins geflatteerd ge wonnen. Voor Zondag staat de wed strijd, Gr.schermer II—GSV II op het programma, maar gezien de weersomstandigheden zal het wel weer een verloren Zondag worden, anders begint de wed strijd om 11 uur te Gr.schermer. P.P.C. A.y.y.-Nienws. Op een zwaar te bespelen terrein, is ons le elftal er in ge slaagd een 2—1 zege te beha len op Watergang I, De halve storm, die rechtover het veld joeg, maakte goed spel onmogelijk. Vilten, die een goede partij speelde, joeg na ongeveer vijf minuten met een hard schot de bal in de touwen. Ondanks den sterken tegenwind, was AVV het meest aanvallend. Tegenaan vallen werden met succes on schadelijk gemaakt, wat voor voor een groot deel te danken was aan het goede werk van Middelveld, die opnieuw toonde dat hij z'n plaats onder de lat volkomen waard is. Voor de rust bleef de score ongewijzigd. 1—0. In de tweede helft bracht Wa tergang de partijen weer op gelijken voet, doch andermaal gaf Vilten z'n club de leiding. Ondanks het overwicht der onzen, werd niet meer gescoord. De kalme, sportieve Water gang-doelman behoedde z'n ploeg voor een veel grootere neder laag. Zondag a s. De Rijp I—OFC I 2 uur De Rijp II—Gr.schermer I 12 uur Zoowel ons eerste als ons tweede wacht een zware opgaaf. De uitwedstrijd tegen Oostzaan werd destijds met 7—1 verloren, terwijl de kracht van het Groot schermer elftal bekend is. P.P.C.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4