voor De Rijp, eralt, Noordeinde, 0.- en l-Graiijt, l en N-Sciiermer, Deemster en Omstreken kastpapier De schaonmaaktijd nadert! Papierhandel Hoopaispel No. 1348 Zaterdag 6 Maart 193 7 Maakt reclame! Laat de Rijper Courant Uw advertenties verzorgen. 1 Wie helpt? groote schoonmaak! Glaspapier ra rijper ra NIEUWS-en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar pias incassokosten Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij G. J. Hoogcarspei (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon I. - Postrekening 39751 .Advertentieprijs 7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschllnt Wekalllks PREDIKBE UB TEN De nijp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Lutberscbe Gem. 8 Avonds fit uur Ds. Th. Scharten Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft s Avonds 7 uur Ds. de Lange van Aalsmeer Vrijdag 12 Maart s Avonds 7} uur Ledenvergadering Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Liturgische Dienst Donderdag 11 Maart s Avonds 7 uur de Heer A. van Dijk van Heemstede „Het zendingswerk in de Soendalanden" (met lichtbeelden). West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graf tdijk geen dienst Zuld-Sobermer geen dienst Driebuizen geen dienst Groot-Sobermer s Avonds 7 uur Ds. J. E. Loysen I3e R-ÜP Vergadering Bijzondere Vrijwillige landstorm. Maandag 22 Februari verga derde in de zaal van den heer C. Blokdijk Az. de afd. de Rijp- Graft van den Bijzondere Vrijw. Landstorm, naar aanleiding van de gehouden schietwedstrijden. Mede aanwezig was de secre taris-propagandist van het ge westelijk verband Alkmaar, de heer Ottenbras, die na de ope ning door den heer C. J. Schol ten, secretaris-penningm. der afd., weer eens duidelijk naar voren bracht welke een groote beteekenis de B.V.L. is, tot steun van het wettig gezag. Spr. belichtte verschillende strevingen in ons huidige tijds- Aan allen, die van goede wille zijn! Voor 1.000.000 gebruikte post zegels kan een t.b.c.-patient ter genezing uitgezonden worden naar Zwitserland. Reeds was een millioen post zegels binnengekomen, doch de zieke, een meisje te Berkhout, was teveel verzwakt, om ver voerd te worden. Doch andere t.b.c.-patienten kunnen door deze, voor ons zoo goedkoope wijze, geholpen wor den. Spaart allen Uw binnenkomen de postzegels van brieven, druk werken, enz., scheurt ze ruim uit, zoodat ze niet beschadigen, en brengt ze aan onze boekwin kel. Wij belasten ons, namens de fa. Godijn en Modder, Ka naalkade, J. Met, AchterwegC 24 en Fa. Spaander Co., Lange- straat, Alkmaar, j. Leegwater, van Reenenpark en P. Modder, Kom- laan te Bergen, deze zegels ter bestemder plaatse te bezorgen. Helpt allen mede, de beruchte witte dood ook op deze manier te bestrijden. De redactie. gewricht, ook die in het buiten land, en wekte de aanwezigen op, intens te zorgen, dat de B. V.L. zijn indruk naar buiten blijft behouden. Spr. is ervan overtuigd, dat men rekening houdt met de B. V L daar deze voor de volle 100 het wettig gezag zal verdedigen, zonder in extremisme te vervallen. Dat ons Nederlandsche Volk daar mede op vertrouwt bewijst ook de voortdurende groei van de B.V.L., welke vooral den laatsten tijd tot uitdrukking komt, en de 80.000 vrijwilligers reeds gepasseerd zijn. Spr. belichtte ook nog het ge vaar van verschillende politieke bewegingen in ons land, waar van één beweging wel zegt voor een sterk gezag te zijn, maar dan toch niet zooals de B.V.L. dit voorstaat, n.m. een gezag zooals onze grondwet dit aan geeft, en zooals onze Koningin zelf dit schrijft, bij de Gratie Gods. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen aan hen, die het grootste aantal punten wisten te behalen bij de schiet wedstrijden, waarbij tevens deze afd. zijn eerste koning-schutter benoemd zag in den heer J. C. van Straaten. Om koning-schutter te worden, is niet gemakkelijk, zei de heer Ottenbras, en feliciteerde de heer van Straaten met dit bnitengewone resultaat, waarna hij hem namens de B.V.L. een brevet uitreikte, benevens een zeer mooie draagmedaille. De heer van Straaten werd koning-schutter met 195 punten, (piaximum 200), geschoten in pree beurten. Aan de schietwedstrijden had den deelgenomen 18 schutters, welker gezien de puntenlijst, allen Trest hkdden geschoten, waarvoor4 prijzen beschikbaar waren, allen van Zilmeta zilver. Zij werden gewonnen door: le prijs H. Prins met 97 punten, een kaarsstandaard; 2e prijs Jac. Berkhout, met 96 punten, lepel en vork in etui: 3e prijs C. Smit, met 94 punten, 6 theelepeltjes in etui; 4e prijs A. Schipper, even eens met 94 punten, een kaas schaaf, terwijl een troostprijs werd toegekend aan J. Oudtjans te Graft, n.1. een zoutstrooier, in den vorm van een compagnies eend, wat natuurlijk de alge- meene vroolijkheid opwekte. Vervolgens werd een nieuw lid der B.V L. ingeschreven, ter wijl één lid zich genoodzaakt zag te bedanken wegens invali diteit. Tot slot dankte de heer Otten bras den plaatselijken leider, den heer A. Schipper, voor zijn arbeid ten dienste van den B.V L, tevens voor de allerbeste samenwerking aan spr. gegeven, waarna de vergadering werd gesloten. De huisvrouw denkt aan de In voorraad: prachtig zwaar wit, rood of blauw aan vellen, wit kastpapier aan rollen, rollen wit damast papier, kastpapier met rand of kastrollen Rollen C'êpe Punaises WIJ ZIJN NIET DUUR I (Firma Eisma) De Rijp Burgerlyke stand* Nadruk verboden. DE RIJP. Geboren i Aukje Cornelia, dochter van Petrus Kuipers en van Cornelia Nib- bering. Overleden: Pieter Sluis, oud 79jaren, weduwnaar van Maartje Leijen GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Gehuwd Dirk Klaas Groen en Kiazina Kieft. BEEMSTER. Geboren: Lourencius Bernardus, zoon van J. Smit en van A. van Dam. Ondertrouwd Huibert Kieft, 22 jaren, en Jantje de Boer, 28 jaren. Simon Kaper, 26 jaren en Christina Trijntje Smit, 26 jaren. Overleden: Pieter Vriend, 74 jaren, weduwnaar van Aaltje Groot (overl. te Purmerend). GEMEENTE DE RÏJP. Bevolking van 25 Febr. tot 4 Maart '87 Vertrokken personen: K. J. de Moes, van Zuideinde 857, naar Heiloo, Rijksstraatweg A 241. Publieke verkoopiig. Ten overstaan van de Heeren Notarissen Th. R. Luijckx te De Rijp en F. Dokter te Purmerend werd Donderdag jl. het Heeren huis met Erf ten verzoeke van de erven C. Jonges publiek ver kocht in het Hotel „Het Rijper Wapen". Kooper werd de heer K. Blok dijk voor de som van f 1895. Coüp. Spaar- eu Voorschotbank „De Rijp" fi A. We ontvingen het jaarverslag deP-Coöp. Spaar en Voorschot bank „de Rijp" G..A. welke Dinsdagavond in caféT'ost haar jaarvergadering houdt. Hieruit blijkt ons, dat deze instelling een gunstig exploitatiejaar gehad heeft. In ons volgend nr. komen we hier uitvoeriger op terug. Ir. B. Vos komt spreker over het Plan van den Arbeid. Naar men ons mededeelt zal de mede-ontwerper van het Plan van den Arbeid, Ir. H, Vos, in het Hotel „De Eendracht" van Mw. de Wed. J. v. d. Vliet, spreken op Woensdag 10 Maart De afd. De Rijp van de S.D. A.P. organiseert deze openbare vergadering. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de te verspreiden strooi biljetten. Grraft Raadsvergadering. Donderdag 11 Maart a.s. 's avonds 8 uur komt de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 1