Voorjaar 1937 in't zicht! Nutsspaarbank HOOGCARSPEL Rund-, Kalfs-, Varkens- en Schapenvleesch! Qreuter en Duin. ZUSLOHE's Manufaclurenhandel Zeeuwscfae aardappelen Vanaf lieden steeds verkrijgbaar Gefaaortekaatteii Verlovingskaarten Ondertrouwkaarten neven Jaarvergaderiif Ziekenfonds. Op 25 Februari had het Zie kenfonds te Oraft zijn algemeene Jaarvergadering. Na opening der voorz., werd medegedeeld, dat door ongesteld heid de secretaris niet aanwezig kon zijn, doch de penningmeester zal zijn werk overnemen. De rekening sloot met een ontvangst van t 2608,06 en uit gaven f 388,90, dus in kas 31 Dec. 1936 f 2219,16. De bestuursleden P. Kwadijk, K. Klein en C. Schipper werden herbenoemd in het bestuur, voorts werden twee bestuursvoorstellen door de leden ondersteund. Na nog het een en ander te hebben besproken sloot de voorz. deze gezellige vergadering en wenschte de leden een goede gezondheid. „Tolksntit"- Avond Nog even wijzen we op boven- genoemden avond op Maandag 8 Maart 1937 in het café Mole naar. Naar we vernemen, zullen een aantal Purmerenders deze avond, waarop hun vroe gere plaatsgenoot, Ds G. West- mijse van Rotterdam, zal spreken, bpwonen. Verzuimt niet deze avond te bezoeken. Niet-leden, geeft U op als lid. Bloeatzadea per pakje 5 cent Steeds voorradig Versche Tulpen en Narcissen Fa. TUIN EN KROONE, De Rijp G rootschermer Cursus „Eerste hulp bij ongelukken". De cursus „Eerste hulp bij ongelukken", uitgaande van de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw is Dinsdagavond be ëindigd. Onder veel belangstelling is de laatste les gegeven. Eenige bestuursleden der afd. Schermer eiland van bovengenoemde maat schappij waren mede aanwezig. De afdelingsvoorzitter, de heer Blaauw, sprak eenige vrien delijke woorden, terwijl de heer R. Koster, namens de cursisten dank bracht voor de prettige en nuttige lessen en den leider van den cursus, Dr. Schermerhorn, benevens zuster Tiemstra, die tijdens de laatste lessen assis tentie had verleend, uit erkente lijkheid een aardige herinnering aanbood, waarna Dr. Schermer horn met een kort woord zich tot de aanwezigen richtte en te kennen gaf, den cursus met ge noegen te hebben geleid. Biljarten. Onze voorspelling, dat het Maandagavond een spannende wedstrijd zou worden tusschen „Ons Genoegen" en „Excelsior" Onze nieuwe etalage's tonen U nu reeds een voorproefje van de vele nouveauté's, waarvoor wij dit jaar Uw aandacht zullen vragen Wij vestigen ook Uw aandacht op onze etalage's voor de a s. schoonmaak Rechtestraat 48 en 206. De Rijp van Schermerhorn, is ten volle bewaarheid. Onder leiding van onzen kampi oen klasse B van „Purmerend en Omstreken" den heer IJ. Mo lenaar werd om half acht de strijd aangevangen. Om half twaalf was de strijd beëindigd en had Ons Genoegen een voorsprong van 2 punten. Excelsior, welke thuis echter met 4 punten voor stond, won alzoo deze prachtige wedstrijd met 2 punten. Wij laten hierdoor den gehee- len stand volgen. „Ons Genoegen": 10 gesp., 6 gew., 4 verl., punt. 875. „Excelsior" 10 gesp., 4 gew., 6 verl., punt. 877. Uit bovenstaande stand blijkt wel duidelijk hoe fel er is ge streden. Natuurlijk waren alle spelers niet in schitterende vorm (een speelde er met een gemid delde van 1) maar dat deed aan de spanning niets te kort komen. Al met al weer een van die prettige, sportieve, kameraad schappelijke ontmoetingen, waar aan wij in de sport zoo'n groote behoefte hebben. Tot volgende herfst Exceisior-mannen D. Voor BETER kwaliteit naar D. VAN TIEL - DE RIJP Driehuizen Vergadering vereeniging „Steno hij Ziekeihaisverpieging en Operatiekosten". Dinsdag 2 Maart hield de ver- eeniging „Steun bij Ziekenhuis- verpleging en Operatiekosten'' haar jaarvergadering ten huize van den heer K. Slooten te Driehuizen. Aanwezig waren 34 leden die door den voorzitter, den heer M. C. v. d. Laan met een woord van welkom werden begroet, in 't bijzonder Burgemeester Kolb en de pers. Na goedkeuring der notulen volgde het jaarverslag, versch -»■ VOOR DE BOTERHAM: METWORST - LEVERWORST, BOTERHAMMENWORST, HAM, ROOKVLEESCH, BLOEDWORST, ONTBIJTSPEK, GEKOOKTE KALFSLEVER Tevens worden rollade's zonder prijsverhooging gesneden thuisbezorgd Beleefd aanbevelend, De Rijp - Westeinde waaruit we het volgende ver melden. Aantal leden voor verpleging 785, voor operatie 500, verdeeld over 235 gezinnen. 41 leden werden in het ziekenhuis opge nomen of behandeld, 't Aantal verpleegdagen bedroeg 496. Het saldo van 1935 (f949,246) inbegrepen waren de totale ont- te Deemster Lid van denNed.Spaarbankbond Kantoor geopend: Maandag: van 9—4 uur Dinsdag: 3—4 en van 61/»—8V« uur Woensdag: 9—4 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: 9—4 en van 6Vi—8Vs uur Zaterdag: 9—1 uur DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt no. 6) van 8Vt—121/» uur. vangsten in 1936 f 3544,536. Aan contributie werd ontvangen f 2445,29 De uitgaven beliepen f 3502,92'. Saldo 1936 f 41,60. Over 1936 hebben de uitgaven de ontvangsten belangrijk over troffen. Aan verpleging en ob servatie werd betaald f 1830,90, aan operatie f 1284, aan ver voerkosten f 71,37, salarissen f 223,36. Jaarverslag werd goedgekeurd evenals de rekening. De bode, de heer Pascha had aangeboden vrijwillig afstand te doen van f 15 bodeloon, waar door dit wordt f 100. De heer J. Kraak werd benoemd als lid der rekening-commissie voor den tijd van 3 jaar. De heeren C. Molenaar en W. Schermerhorn Dzn. werden bij acclamatie her kozen als bestuursleden. De hoofdschotel der vergade ring was wel de reglementswij ziging. Uitvoerig lichtte de voor zitter de wijziging toe, zooals het thans gaat met financiën is het niet vol te houden. Het saldo per 31 Dec. bedroeg f 41,90, doch er was nog f 330,50 over 1936 te betalen. Er moest wor den gestreefd naar vermindering van uitgaven of vermeerdering van inkomsten. Het bestuur had het eerste gekozen en wees ta- riefverhooging bij voorbaat al van de hand. De voorstellen wa ren: 1 Geen vergoeding voor obser vatie, 2 geen betaling van ver voerkosten, 3 geen betaling bij krankzinnigheid en 4 geen ver goeding bij zenuwziekten, wan neer binnen de 2 jaar de ziekte zich herhaalt en 5 bij ongeval tengevolge van drankmisbruik. Al leek het punt „reglements wijziging" zeer onschuldig, wel dra bleek, dat de vergadering van andere gevoelens was. De rij der sprekers betreffende het wegvallen der vergoeding voor observatiekoslen werd geopend door den heer Pascha. De heer van Stralen kwam, ru het be stuur tariefverhooging had afge wezen, met het voorstel een vrij willige Klasse III te vormen voor observatie. Het bestuur nam dit voorstel over en dacht men te bepalen op 2 ct. per week per lid en 1 ct per week voor leden van het doktersfonds. Een uitgebreide discussie was het gevolg en duidelijk bleek, dat men algemeen wenschte behoud van de vergoeding voor obser vatie. De heer P. Wiedijk (be stuurslid) kwam met het voor stel 1 ct. verhooging per week alleen voor klasse I (verpleging). Dit zou voor de vereeniging een vermeerdering van inkomsten geven van f 295 per jaar, deze cent alleen te betalen door per sonen boven de 16 jaar. Het eerste voorstel werd in stemming gebracht en verworpen met 19 tegen 15 stemmen. De voorz. betreurde het besluit en was van gedachte, dêt die f 295 de ver eeniging niet afdoende kan hel pen en vroeg daarom machtiging van de vergadering wederom de contributie te verhoogen indien er een tekort dreigt. Het nieuwe tarief treedt in werking 1 April a.s., zoodat slechts driekwart voor het jaar 1937 beschikbaar komt. Alles blijft dus verder bij het oude. Wel werd nog vastge steld geen uitbetaling te doen bij een ongeval tengevolge van drankmisbruik en bij krankzin nigheid. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake overschrijving van leden, die verhuizen gaan, naar een soortgelijke vereeniging. Aan gezien onze vereeniging niet is aangesloten bij een federatie zal dit bezwaarlijk gaan. Bij een eventueele vacature in 't bestuur kunnen 10 leden 24 uur voor de jaarvergadering een Candidaat opgeven, ook kan het bestuur met een candidaat komen. Hierna sluiting worden direct geleverd door de Electr. Drukkerij FIRMA EISMA DE RIJP Telefoon 1 Deemster Vergrdering ma de Akkerbouwers Vrijdagavond jl. sprak de heer Vürtheim voor de Akkerbouwers. Spreker zette de beteekenis uit een van een nieuwe kunstmest- soort, welke onder den naam „Kensica" in den handel wordt gebracht, Besloten werd verschillende proefvelden aan te leggen. De voorzitter deelde nog mee, dat ruim 80 deelnemers zich had den opgegeven voor de cursus sen in aardappel- en graan- selectie. Besluit. Door de begrafenisvereeniging is besloten de mogelijkheid (te openen, om zich tegen een be paalde contributie te kunnen ver zekeren tot dekking van de be grafeniskosten. MARKT Pt Volvette kaas met R Kleine Boerenkaas I Boter f 1.55f 1.58, Kippeneieren f 3.60r Eendeneieren f 2.71 Vette koeien f 0.52- Vette varkens f 0,43 COOP. CENTRAM PURMEBï Hotel P Afdeeliag I Aanvoer 90000 Eendeneieren Broedeieren 90000 Kippeneieren 180000 Totaal 70-8 63-1-6 63-le 60-6 58-5 Bo-j-5 53-5 50-|-5 45—4 Afdeeiirg PI Aanvoer Oude Klpp Oude Hsne Jonge Hane Oude Eend Jonge Woe Konijnen Kilo Prijs Oude Kipp Jonge Ham KAASBJ Dinsdag 2 Op de gehoudt kaasbeurs werd 17 partijen, weger K.O. Handel goe« Hoogste prijs f23 LICHl Yoor AUTO Ven Van 6 Maart t'n Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Wocusdig Donderdag Vrijdag Zaterdag Avond leerlio; en t Dinsdagavond Beunder, de bet Assumburg, op, t gen en oud-leei ULO-school vol! Het duurde niet I ming was als in berg. Uit vele bi aanwezigen mee. Emigratie uur Woensdagavoni Mars een lezin; Noord-Beem ster noemd onderwerp vurig pleidooi jvo gelijkheden, welk voor eiken Neder ken wil en werke Bijzilde Op de boeneri P. Waal, sclon schaap het levm dan vier sneetlww Het schaap is van de vier kijtde Akers) Motorrijder bols) Ie Maandagn idpag jarige M. van 'W van den LTB, p van de Pakhui teri meente Akersliot Even voor I et gemeentereii.igng jarige arbeider mi lige kar, bei pan paard, een lam we rijder bemerk e wilde nog link s p botste met gnote den wagen. De motorrijter

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2