CAWs VULPEN! Z.. en Noordschermér Vervolg Raadsverslag. i. Benaming weg gelegen tusschen Kopdammendijkweg - dijk Ring- sloot De voorz. zegt, dat het nood zakelijk is, dat op gezette tijden de leggers moeten worden nage zien, B. en W. willen genoemden weg Molenweg noemen. Tenslotte keurt de raad na naam Molenweg goed. De hr Schot zegt nog, het niet goed te vinden, dat de Eilands polder hier niets van weet. Over dit punt ontstaat een dis cussie tusschen den voorz. eener- zijds en Mw, Slooten—Smit en den heer Schot anderzijds. B. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van op centen op de gemeentvfonds- belasting. De voorz. zegt, dat thans op nieuw 75 opcenten bepaald is. Conform wordt besloten het voorstel B. en W. aan te nemen. 6. Idem heffing schoolgeld. De voorz. zegt, dat met ingang van t Mei de heffing veranderd is. De wet biedt thans verschil lende mogelijkheden o.a. naar aan leiding van de aanslagen gemeente fonds en vermogensbelasting. B. en W. zijn van meening de aanslag gemeentefonds- en ver mogensbelasting als maatstaf te nemen. De voorz. leest hierna de regeling voor. Mw. Slooten—Smit wijst op de schaal, die berekend moet wor den. De voorz. zegt, dat de schaal lager gesteld wordt dan verleden jaar. Ieder betaalt dus een weinig minder. De kwestie wordt in details be sproken, Er blijkt veel verbeterd te zijn. De bedoeling is deze regeling per 1 Mei 1937 te laten ingaan. De voorz. leest hierna de invor- derings-verordening voor. De hr Heinis wil de bode per maand laten rondgaan. De hr Vaalberg meent, dat er toch geen moeilijkheden voorge vallen zijn dit jaar. De voorz. zegt, dat dit niet veel is voorgekomen. Spr. zegt toe, dat voor een milder toepas sing zorggedragen zal worden voor speciale gevallen. De voorz. wijst op de minder fraaie manier van verkiezings reclame-toepassing. B. en W. stellen bepalingen hiervoor, ter beperking van bevuiling. Het zal verboden zijn letters of woorden te teekenen op straten, bruggen enz. B en W. behouden het recht aanwijzigen te geven voor b.v. aanplakkingen. Mw. Slooten—Smit meent, dat dergelijke bepalingen reeds be stonden, en toch niet de hand aan werden gehouden. De voorz. zegt, dat dit niet zoo is. Thans kan opgetreden worden. Een discussie ontstaat hierover betreffende het aanplakken door de politieke partijen. De raad gaat eens met de be palingen. De hr Heinis wil op Qrootscher- mer en Driehuizen een bord plaatsen. B. en W. kunnen hieraan vol doen. Rondvraag. De hr Stekelbos vraagt nog eens inlichtingen over de draai bij den hr Heinis en daarvoor bij den erven Keppe een hek te plaatsen. De voorz. zegt, dat een paar paaltjes geplaatst kunnen worden. Zal door B. en W. nader onder de oogen gezien worden. Mevr. Slooten—Smit wijst op een schuur van den heer G. Wiedljk. Een streek verf zal goed zijn voor het uitzicht aan den openbaren weg. Mevr. Slooten—Smit vraagt, of de gemeente-schuur gebruikt kan worden bij slecht weer, zoodat de werkloozen niet buiten be hoeven te staan. De voorz. meent, dat de werk loozen blijven staan praten. Ze staan niet buiten, voor zij gehol pen zijn. Een beter stempellokaal als het raadhuis is er niet. De hr Schot heeft vernomen, dat de verstrekking van margarine niet zoo vlot gaat. De voorz. zegt, dat deze ver strekking thans wel goed is. Echter wilde men meer koopen, en was het kwantum te klein. Dat behoort nu tot het verleden. Hierna sluiting. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De Rijp, Maart 1937. Geachte Redactie I Vergun mij s v p. een plaatsje in uw veelgelezen blad. Ter be antwoording van het ingezonden stukje van den heer D. vanTiel. Wij bezoeken nog al eens de Raadsvergaderingen en daar is óók de kwestie der te planten boomen besproken. Eerst zouden aan denZuiddijk elsdoorns geplant worden. Zulks op advies van een deskundige, en voor het sportterrein elze- veeren. Deze soorten werden door het Gemeente-bestuur be steld aan de sier-centrale. En nu zullen wij den Voorzitter van den Raad even aan het woord laten in een daarop volgende Raadsver gadering, en daar het volgende mededeelde: „Mijne Heeren. Wij hebben een bezoek gehad van een Deskundige van de sier- centrale, en heeft met ons een bezoek gebracht aan de plaatsen waar de boomen geplant zullen worden. Na dit bezoek kwam de Des kundige tot de conclusie dat B, en W. veel te bescheiden waren geweest in hun aanvrage betref fende de soorten, en waar de Gemeente de boomen gratis kan betrekken van de sier-centrale, zij evengoed iets beters kan aanvragen, en adviseerde hij dan ook voor de Zuiddijk wilde kastanje te nemen en voor het sportterrein Beshulst. Zulks te meer omdat deze soorten beter aan het gestelde doel zullen beantwoorden. Tevens heeft hij hierbij het oog op de ontwikkeling en groei in verband met gesteldheid der grond omgeving enz. rekening ge houden. Hierna besloot den raad op de voorstellen van de deskundige in te gaan". Ziet, heer van Tiel, dit is óók een bron, en een van zuiver water 1 Waar U dan ook zegt: „Maar het schijnt dat de sier-centrale vad dit soort het meest in voor raad hebben en waarschijnlijk deze aanraden, is u w bron toch wel ietwat onfrisch!" Maar waarom vraagt den hr. v. T. om een deskundige? Hij weet immers toch al dat een kastanje het op de wind niet doet en geen schaduw geeft? Heeft de hr v. T. wei eens een kastanje gezien? Snel-groeiers moeten we heb ben roept de hr v. T. en zijn voor minder geld te verkrijgen. Maar de gemeente kan de beste en mooiste boomen voor niets krijgen van de sier-centrale, wat is er nu nog goedkooper als niets? M. de R. wij zijn van meening dat het een gelukkige gedachte van de deskundige van de sinr- centrale is geweest, om zelf maar eens een kijkje ter plaatse te komen nemen, en stellen gaarne ons vertrouwen in zijn adviezen en hopen dat het gemeente bestuur het zelfde zal doen. U M. de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, C. A. S. SPORTNIEUWS. RJ.O.-Nieaws. Reo 2, dat nog een kans heeft voor het Kampioenschap, heeft Zondag j.1. met niet minder dan 8—1 de Valken 3 geklopt. Voor de rust hadden onze jon gens de wind, die in het langs op het veld stond, mee en ze wisten 4 keer het doel der gasten te vinden. Na de rust zakte de wind tame lijk af, en ook toen hadden onze jongens geregeld het spel in handen, en hadden de gasten die een zwak geheel vormden niet veel in de melk te brokkelen. Nog vier keer moest de keeper der Valken visschen. Eén tegen- punt, wat niet noodig was ge weest, kregen ze cadeau. Wat een verschil dit elftal, of het tweede van verleden jaar. Nu het is ook een groote versterking voor de ploeg, nuTinus en Janus, vroegere sterren van het eerste, er in zijn opgenomen. Nog 2 wedstrijden zijn er te spelen en worden ze beide ge wonnen, dan is het kampioen schap veroverd, daar W -Rood, Zouaven en R. G. B. nu reeds 6 of meer verliespunten hebben en Reo 2 pas 5. A s. Zondag om 2 uur Reo 2— Strandvogels 2. En nu onze Jr., de lang verwachte wedstrijd Volendam Jr B—Reo JrAzala.s. Zondag plaats hebben. Jongens, nu a.s. Zondag eens voetballen en vooral je oefenen in het mon dje houden, dan kan er gewon nen worden. Welke overwinning dan tevens het Kampioenschap met zich brengt. Dus jongens, nu jullie a.s. Zondag weer volledig uitkomen, verwachten we, dat we de eerste Kampioen in de Reo-gelederen kunnen begroeten. A.s. Woensdag 10 Maart, 8 buitengewone Algemeene Leden vergadering in het clublokaal. O.a. bespreking Zomercampagne. Bij genoegzame deelname zal er a.s. Zondag een bus rijden naar Volendam, vertrek 11 uur, 12 uur spelen. Voor Zaterdag middag opgeven bij J. v.Straaten. De Sportverslaggever. A.T.T. -Nieuws. Vol goeden moed en vol opti misme trok A.V.V. II naar Kwa- dijk om het eerste elftal van die vereeniging te ontmoeten. Vier onversaagden trotseerden de halve storm en gingen per fiets, de overige zeven prefereerden de geriefelijke „Buick". Toen allen vereenigd waren in hotel „Groen" riep de aanvoerder z'n mannen nog eens bijeen om z'n spelers de laatste aanwijzingen te geven hoe gespeeld moest worden en welke tactiek gevolgd zou wor den. Besloten werd in diepe W.- formatie te spelen. Na een zorg vuldige massage en uiterste con centratie begaf het elftal zich naar het terrein, waar de tegen standers reeds popelend van on geduld op onze keurploeg ston den te wachten. Even over tweeën werd getost. Kwadijk verkoos tegen den storm in te spelen, en nog voordat onze doelman z'n handschoenen had aangetrokken lag het leer reeds achter hem in het touwwerk. De strijd was toen een minuut oud. Echter, gesteund door den krachtigen wind zou de gelijk maker niet lang op zich doen wachten en inderdaad spoedig kwam een tweede doelpunt, doch aan den verkeerden kant. Geens zins ontmoedigd speelde onze ploeg verder, wat is ten slotte een achterstand van 2—0? Doch toen de arbiter het einde der eerste speelhelft aankondigde, leidde Kwadijk nog steeds met 2—0. Het begon er somber uit zien voor onze mannen, toen vijf minuten na het begin nummer drie reeds in het net vloog. Moedig ging onze voorhoede verder met haar pogingen om den achterstand te verkleinen. De bovengenoemde formatie scheen echter weinig uitwerking te hebben. Kwadijk echter spotte met onze geheele defensie en scoorde met de regelmatigheid van een klok. Het werd 7—0. Toen kwam het einde. In de kleedkamer zette een onzer het bekende lied in: „één nul is niks, twee nul is wat, we hebben enz. enz. Een ding had Kwadijk niet kunnen overwinnen, dal was de zeldzaam sportieve kameraadschappelijke stemming onder het verslagen elftal. Voor Zondag a.s. zijn geen wedstrijden vastgesteld met het oog op de te spelen interland wedstrijd HollandZwitserland. P.P.C. „V.V. Grootschermer". Wederom hebben wij bij het verschijnen van dit verslag een bruid en bruidegom in ons zwart witte kamp. Het zijn ditmaal Janni en Huib. Wij wenschen onzen stoeren rechtsbuiten en zijn bruid namens geheel „Groot- schermer" ook van harte geluk met zijn voorgenomen Huwelijk. Voor Zondag ligt de zaak ge heel stil. Dan kunnen wij weer naar Amsterdam om te kijken, of bij Pilkes' uitstekende radio uitzending te luisteren naar Han Hollander. De wedstrijd tegen onze groen zwarte buren kon vanwege het slechte weer ook weer geen door gang vinden. Wij gelooven echter wel, dat het nu vrijwel gebeurd zal zijn met de afgekeurde velden. Het begint vervelend te worden. D. G.S.V.-Nienws. De voor ji. Zondag vastgestelde wedstrijden konden door de vele regenval weer niet doorgaan. Woor Zondag a.s. zijn in ver band met den wedstrijd Holland- Zwitserland geen wedstrijden vastgesteld. Zondagavond hoopt GSV haar jaarlijksche feestavond te houden in het café van den Heer P. Jongens. Als vulling van den avond zullen twee tooneelstukjes worden opgevoerd, n.1. „De Ge neesheer" en „Het Bedrogen Drietal". Na afloop is er bal met attrac ties. Het belooft weer reuze-ge zellig te worden. Bezoekt dus allen den GSV-feestavond. P.P.C. BOEKHANDEL HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4