Geeft elkander de onbreekbare CAW'S URM VULPEN..! voor De Rijp, Sraft, Neordeinde, 0.- en W.-Graftdijk, en I-Schermer, Beemster en Omstreken No. 1349 Zaterdag 13 Maart 1937 Maakt reclame! Laat de Rijper Courant Uw advertenties verzorgen. Y(aaiede\5ol De CAW is superieur van „top tot teen" BOEKHANDEL G. J. HOOGCARSPEL Wie helpt? RIJPER TIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.GO per jaar plas incassokosten Losse nummers 3 cent Electriscbe Drukkerij -T. Hoogcarspei (Fa. Eisma) - De Kijp Telefoon 1. - Postrekening 39751 Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijn! Wekelijks Daar men de inkt in de houder kan zien, geen ellende meer van leege pennen En de Vacuum Vulpen neemt minstens tweemaal zooveel inkt op Schrijft evenals andere Caw's, prettig Vele tevredenheids betuigingen over de waardevolle CAW's VULPENNEN (FIRMA EISMA) TELEFOON 1 DE RIJP PBEDIEBE UB TEN De Bljp Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. s Avonds 7 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersche Gem. s Morgens 10J uur Ds. Th. Scharten H. Doop Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdp. West-Graftdljk s Avonds 7 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdp s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuld-Sohermer geen dienst Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Bevestiging van lidmaten Groot-Sohermer geen dienst De Rijp Slotvergadering Oranje-Comité Onder voorzitterschap van Notaris Luijckx werd Vrijdag 5 Maart jl. de slotvergadering van het Oranje-Comité gehouden in het café Lenferink. De meeste leden van het Comité, alsmede leden van het Eere-Comité, waren aanwezig. De voorz. memoreert, dat de feesten in de gemeente uitermate geslaagd zijn. Uit het financieel verslag van den Secretaris-Penningmeester, den heer J. Dalenberg, blijkt, dat er een batig saldo ls. De heeren Blokdijk en Eisma controleeren de boeken en be scheiden van den Penningmeester. De heer Eisma deel! mede, alles in keurige orde bevonden te hebben. Verder bespreekt het Comité dat immers een permanent ka rakter draagt de eerstvolgen de feestdag, welke gevierd zal worden. Dit zal 31 Augustus zijn, de verjaardag van onze Koningin Wilhelmina. Onze eerste oproep om ge bruikte postzegelsaan onze boek winkel in te zenden, ten dienste van de bestrijding van de ge vreesde t.b.c., voor het uitzenden van patiënten, is niet te vergeefs geweest* De eerste zendingen zijn reeds binnengekomen. Waarvoor hierbij onzen hartelijken dank. We bren gen ze zoo spoedig mogelijk op een der adressen in ons vorig nummer opgenomen. Doet allen mee, gij, die van goeden wille zijt! De redactie. Hierna neemt Burgemeester v. Staveren, voorz. van hetEere- Comitè, het woord. Spr. uit o.a. zijn waardeering voor de activiteit van het Comüé en voor de orde, waarmee de feesten zijn verloopen. Een speciaal woord van dank richt bij tot den secretaris-pen ningmeester, den heer Dalenberg. De voorz. betuigt voor deze hartelijke woorden, namens het Comité, zijn dank. Hierna sluit de voorz. de ver gadering. Bridgewedstrijd. Vrijdag jl. speelde de Rijper bridgeclub een returnwedstrijd tegen Schermerhorn. Ook nu wisten de onzen de overwinning niet te behalen. Schermerhorn won met 1800 punten. Winnaars waren: mej. R. Blok dijk en P. Heijnis 8 m.p; mej. M. v. d. Burgt en de heer C. Blokdijk 8 m.p. Mw. M. de Boorder en de heer W. Vendel 10 m.p.; mej. de Boer en mej. Akkerman 11 m.p. De wedstrijd tegen Spijkerboor werd echter door De Rijp ge wonnen en wel met 4500 winst punten. Doopsgezinde Zusterkring Vrijdag 26 Febr. jl. hield de Doopsgezinde Zusterkring van de Rijp haar jaarvergadering en tevens feestavond. Nadat eenige besprekingen hadden plaats gehad en het za kelijke gedeelte was afgehandeld, begon het vroolijke gedeelte van den avond. Eenige leden hadden voor verrassingen gezorgd, ieder lid kreeg een paar aardige geschenk jes, bijv. kleedjes, eierwarmers, lucifershangers, enz. Andere zusters bleken de kunst van voordragen goed te verstaan. Er waren zelfs een paar gedicht jes gemaakt, slaande op het zomersche uitstapje van onze zusterkring. Deze voordrachten sloegen geweldig in. Enkele leden gaven een paar mooie zangnum mers ten beste, die ook veel bijval oogstten. Tot slot werd samen een vtoolijk lied aangeheven. Het was ongemerkt laat ge worden, In vroolijke stemming namen de zusters afscheid van elkaar. Kortom, de zusterkring kan op een geslaagde avond terug zien. Burgerljjke stand. Nadruk verbaden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Ondertrouwd: Evert Pilkes, oud 28 jaren, en Dirkje de Geus, oud 23 jaren Johannes Jan Oosterwijk, oud 21 jaren en Maartje Wiedijk, oud 19 jaren BEEMSTER. GeborenGeertruida Theresia, dochter van C. van Baar en van W. A. Nooij Hans, zoon van C. Hooijberg en van M. J. Kwadijk. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 1 Maart tot 11 Maart'37 Ingekomen personen: Nicolaas Jonker, van Wijdewormer naar de Rijp 173. Stille omging. Niettegenstaande striemende wind en nachtelijk uur, zijn er ook dit jaar bijna 100 vereer ders van het H. Mirakel uit onze Parochie naar Amsterdam ge trokken om het groote wonder te gedenken, dat voor bijna 600 jaar aldaar is geschied en mede oorzaak is van de bloei en op komst van deze wereldstad. Om 12 uur werd voor hen, die de reis per antobussen maakten, een kort lof in de parochiekerk gehouden, waarbij de ZeerEerw. Pastoor een kernachtige toespraak hield. De wielrijders vertrokken om 12 uur vanaf de Dam en arri veerden gelijk in Amsterdam met de sportieve jongens die reeds om 8 uur waren vertrokken en de reis naar de pelgrimstad te voet hadden afgelegd. In vol maakte orde schaarden de drie groepen zich bjjeen en maakten gezamelijk den omgang, zich één denkende met de duizenden welke uit het gehele land naar de Mi rakelstad trokken, om de omgang te houden, niet in die grote luis ter, zoals onze voorouders die kenden, doch in stil gebed, in dachtig de intentie. Om 4 15 uur werd de H. Mis bijgewoond in de Begijnhofkerk waar vele herinneringen aan het H. Mirakel worden bewaard en het grote schilderstuk van Prof. Derkinderen „de glorievolle om gang in de eerste jaren na het Mirakel voorstellende", een pas sende plaats heeft. Na ontnuchtering, waartoe alle gelegenheden in de binnenstad vanaf half vier geopend waren, trokken de duizenden weder naar hunne woonplaatsen terug. Voor de wielrijders, waarvan schrijver dezes deel uitmaakte, betekende dit een fietstocht van

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 1