voor De Rijp, Graft, Koordeinde, 0.- en W.-Graltdijl l en N.-Schermer, Deemster en Omstreken HOOGCARSPEL Geboortekaarten Verlovingskaarten Ondertrouwkaarten Rouwbrieven No. 1354 Zaterdag X 7 April Maakt reclame! Laat de Rijper Courant Uw advertenties verzórgen. B „DE RIJPER EXPRESS" 1937 ft' IJ P E R NIEUWS-en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs! - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.0O per jaar plaa incassokosten Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij G. J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telelooa 1. Poitrekeaiif 39751 Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks APRIL 1936 bracht „TEMPO 1980' Herinnert U zich nog het groote succes; de aardige liedjes en attracties, maar vooral het plaatselijk nieuws ZONDAG 18 APRIL a.s. brengt HOOGSTRATEN Het spreekt vanzelf, dat naast fleurige decors, vlotte liedjes enz. er weer speciale plaatselijke berichten zijn. Wordt Uw naam ook ge noemd? Overtuigt U en rijdt Zondag 18 April as. mee in de Rijper Express. Vertreksein 8.10. Station „POST". Plaatsbewijs 45 cent p. p. Werkloozen 25 cent p. p. Plaatsbespreking op den dag der uitvoering van 1—2 uur PHEDIK.BE UB TEN De BIJp Ned. Hervormde Gezn. s Avonds 1 uur Ds. W. A. Kastein Doopsffezlnde Gezn. s Avonds 1 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Gezn. s Morgens 101 uur Ds. Th. Schatten Gereforzn. Gemeente s Morgens 10 uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsffezlnde Gem. Noordeinde van Oraft s Morgens 10 uur Dr. Kuipers van Beemster Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsffezlnde Gem. Oost-Graf tdfjk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuid-Schermer geen dienst Driehulzen geen dienst Groot-Schermer geen dienst 55. en Noordschêrmer. Raadsvergaderiag. De Raad dezer gemeente ver gaderde Zaterdag 10 April 1937, des namiddags 2 uur. Voorzitter-Secretaris: de Edel achtbare Heer J. Kolb, Burgem Aanwezig de heeren: weth. F. Posch, weth. M. C. van der Laan, mevr. N. Slooten-Smit en de heeren Jb. Heinis, J. Schot Jr., Jac. Stekelbos en T. Vaalburg, raadsleden. De voorzitter opent de verga dering en heet allen welkom. Deze tijd van het vergaderen behoort tot de uitzonderingen zegt spr. Het was echter nood zakelijk, thans bijeen te komen. 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. Mededeelingen, inge komen stukken. De notulen worden gelezen, en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat o.a. is ingekomen: het verslag van de vereen, van Ned. Gemeen ten, het verslag van de Commis sie tot wering van schoolverzuim, idem van de commissie op het Schooltoezicht, Schrijven van den Minister van Binnenl. Zaken, inh. vaststelling van de Neder- landsche vlag, nl. rood, wit en blauw, het Jaarverslag 1936 van den Agent der Arbeidsbemidde ling en het Jaarverslag van de vereeniging Wijkverpleging, afd. Zuid- en Noordschermer. Deze ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangeno men. Voorts deelt de voorzitter me de, dat Ged, Staten bericht heb ben gezonden, dat de vergoeding van reiskosten voor het zoontje van den heer Schermerhorn, we gens het bezoeken van een Chris telijke school, voldaan moet wor den. Ged. Staten schrijven, dat 75 van de vervoerkosten moeten worden vergoed. De voorzitter licht nogmaals de kwestie toe. De hr Vaalburg vraagt naar de vaststelling van het aantal procenten van de vergoeding. De voorzitter zegt, dat dit af hangt van het inkomen. Mevr. Slooten-Smit vraagt of de heer Schermerhorn nietgroo- ter percentage kan betalen. De voorz. is het niet eens met wal mevr. Slooten.Smit zegt over die betere inkomsten. Verschillende leden bespreken alsnog deze kwestie. De voorzitter zegt, dat het per centage door Ged. Staten wordt vastgesteld. De raad besluit conform het voorstel. 2. Vaststelling verordening op de heffing van gelden, als bedoeld in artikel 21 der besmettelijke ziektenwet (stbl. 1928, nr 265), met de daarbij behoorende in vorderingsverordening. De voorzitter zegt, dat het rijk de helt betaald van de ge maakte kosten. Hiervoor dient een bedrag terug betaald te wor den. Om tot die grondslag te komen, geldt ook hier de gemeen tefondsbelasting. Van min- en onvermogenden wordt het bedrag niet geheven. Verder geeft de voorzitter de schaal weer, van de te betalen bedragen, die verhaald kunnen worden, Mw. Slooten-Smit is bang, dat door deze bedragen de menschen met weinig inkomen, indien een geval zich voordoet, niet spoe dig zullen waarschuwen. De voorzitter is het hier niet mee eens. Weth. Posch en v. d. Laan zeggen, dat deze regeling soepel gesteld is. De raad stelt de verordening con form voorstel vast. 3. Het verleenen van extra-hulp aan werkloozen. De voorzitter zegt, dat hier mede de z.g. steun B bedoeld wordt. Als de Gemeente f2.-beschik baar stelt, kan f 5.30 besteed worden aan iederen werklooze. Mw. Slooten-Smit meent, dat het gemiddelde aantal van 15 werkloozen te laag gesteld is. De voorzitter zegt, dat dit komt, doordat er 's zomers bijna geen werkloozen zijn. De raad stelt het bedrag van f 2.- vast. De voorz. zegt f 30.78 extra ontvangen te hebben voor dit doel. Voor dit bedrag werden enkele dekens ontvangen. worden direct geleverd door de Electr. Drukkerij FIRMA E1SMA DE RIJP Telefoon 1 Burgerljjke stand.. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Ondertrouwd i Marten Kemper, 24 jaren te Purmerend en Marijtje Roemer, 22 jaren, te Graft. Cornelis Strijbis, 22 jaren, te Akersloot en Trijntje Dek ker, 21 jaren, te Graft. Jacob Butter, 27 jaren, te Koedijk en Trijntje van der Meer, 24 jaren, te Graft. Gerar- dus Petrus Boos, 26 jaren, te Beem ster en Anna Catharina Bommer, 22 jaren, te Graft. Jan Meijer, 24 jaren, teMidwoud en Neeltje Witte, 28 jaren, te Graft. Klaas Root, 38 jaren, te Jisp en Pietertje Feen3tra, 24 jaren, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren i Cornelis, zoon van J. Kamp en van C. C. M. Smit. Hendrikje, zoon van F. Albertsma en van E. C. Spaans. Ondertrouwd: Jan Wijdenes, 23jaren, en Aafje Wals, 20 jaren. Dirk Kat, 26 jaren, en Trijntje Ruyterman, 25 jaren. Maarten Stolp, 23 jaren, en Ariaantje Beeker, 22 jaren. Gehuwd: Andries Bogaard, 33 jaren, en Trijntje Plas, 26 jaren. Overleden: Dirk Goedhart, 72 jaren, gehuwd met Johanna Margaretha Dub- beld (overl. te Alkmaar). Aaltje Gorter, 63 jaren, gehuwd met Pieter Kunis, (overl. te Amsterdam). GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 8 April tot 15 April '37 Vertrokken personen: Arian Blokdijk, van Rechtestraat 53 naar Amsterdam, Nieuwe Passeerder- straat 2. 4. Vaststelling verslag betreffende dd wijze, waarop het op de gemeente-begrooting voor 1936 toegestane bedrag voor voeding en kleeding van schoolgaande kinderen is besteed. De voorzitter licht dit punt toe. Op de begr. 1936 is f 75.- uitgetrokken geweest, in 1936 is f 87.99 uitgegevenvoor melk voor schoolgaande kinderen die veraf wonen, van minder- gegoede ouders. De hr Heinis vraagt, of ook melk aan de kinderen uit de dorpen gegeven kan worden, die daaraan behoefte hebben. Practisch geschiedt dit, zegt de voorz. i. Wijziging en opnieuw vaststel ling van gemeente-begr. 193Ï. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten nog eens de be grooting 1937 onder de loupe genomen hebben. Kleine veran deringen zijn hiervan het gevolg. Voorts leest spr. de posten voor, waar die veranderingen in gekomen zijn. O a. is de post subsidie Arm bestuur met f 60.- verhoogd.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 1