jopt I Sohieiei lijiop Fa. lob. Lauws - Fayglop 3 - Alkmaar 36c -3 bssWsj ut* SPORTNIEUWS. G.S.V.-Nieuws. De wedstrijd de Rijp 3-GSV 2 van jl. Zondag, werd van Bonds- wege afgelast. Voor Zondag a,s. staat de wedstrijd Jisp 2-GSV 2 vastge steld. Zeer waarschijnlijk gaat deze wedstrijd ook niet door' Zaterdagmiddag zullen GSV 1 en 2 een autobusreis ouderne- men naar Gelderland en Zondag aldaar 2 wedstrijden spelen te gen G.A.K.O. uit Garderen, een 3e klasser U.P.V.B. Jongens, houdt de kleuren van uw vereeniging hoog, en speelt een sportieve wedstrijd. Als het weer meewerkt, kan het een prachtig reisje worden, dus allen op tijd present bij de bus. Het vertrek is vastgesteld op 1 uur van West-Graitdijk. P.P.C. M.E.O.-Nienws. Daar er Zondag jl. in het Reo- kamp maar één wedstrijd is ge speeld, nl. tusschen Volendam bjr en Reo b Jr, die door laatstge noemden werd verloren, willen we iets schrijven van den groo- ten wedstrijd RC Holland—RC Oostenrijk. Met zijn zevenen, vier bestuursleden, één speler van het eerste en 2 vurige Reo- supporters, vertrokken we 's'mor gens om ongeveer half tien naar het Haagje. Het weer was schitterend en daardoor was het verschrikkeiijk druk langs den weg. Toen we op het ADO-terrein aankwamen, leek het wel op het Amsterdam- sche stadion, zulk een bedrijvig heid, en de bekende kwatta-ree- pen-mannetjes niet te vergeten 1 De ijsco-kereltjes hadden druk werk. Voordat de wedstrijd begon, was er eerst nog een voorwed- strijd tusschen twee Jr elftallen uit het District den Haag, die ook noga! interessant was. Een reuze sfuk muziek bracht er de stemming ai goed in en toen even half drie eerst de Oostenrijkers en daarna onze Oranjemannen in het veld ver schenen (alles ging mei veel plechtigheid gepaard) waren de tribunes goed bezet en een goede 12.000 bezoekers omzoomden het prachtige speelveld. Een verslag van de wedstrijd zou een te groot gedeelte van de krant in beslag nemen, dus zullen we ons bepalen tot een klein overzicht en dan moet ik eerlijk zeggen, dat, vooral na de rust, de wedstrijd op goed inter nationaal peil stond. Onze jon gens waren m.i. wat geestdrittiger, doch de Oostenrijkers speelden ook een pracht partij voetbal. Maar de heeren deden het te netjes en hun spel hielden ze veel te kort om bij zoo'n achter hoede, ais die van onze ploeg succes te hebben. Al spoedig wisten onze mannen prachtig samen spelend de leiding te ne men. Vlug werd er aan beide zijden gespeeld, met Holland iets in de meerderheid. Doch hoe er ook gezwoegd werd, de rust ging in met 1 0 voor Holland. De eerste 20 minuien na de rust kregen we nog een aantrek kelijke strijd te zien en in deze periode wisten de Oostenrijkers den gelijkmaker te scoren. Het laatste kwartier kon men goed zien, dat de spelers last hadden van de warmte. Onze mannen kregen nog een verdiende penaliy te nemen, doch onze spil schoot te zacht om succes te hebben. De beste spelers waren de backs van het Hollandsch elftal, die een prachtpartij ten beste gaven en ook onze vleugelspelers waren heel goed. De keper van Oos- Neen, nietwaar? Welnu dan, in dien U fotografeert, betrek dan Uw films, enz. van den vakman, die reeds tientallen van jaren dit vak beoefent. U is er dan van verzekerd, degelijk werk en vak kundige voorlichting Wij HEBBEN VOOR U ALS RECLAME: EEN FILM, ONTWIKKELEN EU AFDRUKKEN TEZAMEN fl.— tenrijk was zeker de ster van de Oostenrijkers en heeft dan ook zijn doel op meesterlijke wijze verdedigd. En van Reo gaan a.s. Zondag, Bis het tenminste niet zoo warm is, drie elftalfen naar Heiloo. Om half één vertrekt de bus met a-Jr en het eerste elftal, om te spelen tegen Jr a en HSVI. Reo I speelt om een mooie lauwertak. De b-Jr gaan op de fiets en moeten om 12 uur al spelen. Woensdagavond2Juni 'savonds 7.15 uur de eerste trainingsavond. De Sportverslaggever. A.V.V- la llemoriam. Opnieuw heelt een gevoelig verlies onze vereeniging ge troffen. Reeds op 33-jarigen leeftijd is, na een kortstondige ziekte, de levensdraad afge sneden van ons trouwt be stuurslid Jan Rol. Wat jan voor AVV is ge weest, kan moeilijk onder woorden gebracht worden. Vanaf de oprichiing der vereeniging tot het moment, dat hij aan z'n ziekbed werd gekluisterd, heeft hij zich met hart en ziel en met een zeld zame nauwgezetheid geweid aan de belangen van z'n club. Zichzelf steeds bescheiden op den achtergrond houdend, deed hij onopvallend z'n werk, maar met een eerlijkheid en gaaf heid, die velen tot voorbeeld kan strekken. Z'n grootsie ideaal was, eenmaal AVV te mogen zien spelen op het het nieuwe terrein. Helaas, het lot heeft het anders gewild. Grooten dank. is AVV aan Jan verschuldigd, daarom zal steeds de nagedachtenis aan deze kalme, eerlijke jongen in onze herinnering blijven. Moge ons aller oprechte deelneming een troostende gedachte zijn voor z'n smartelijk getroffen ouders en zusier. Dat hij in vrede ruste. A.y.Y.-Kienws. In verband met het overlijden van ons besfuvrslid Jan Rol wer den Zondag jl. alle wedstrijden afgelast. Voor Zondag a.s.: Grootsch. Il-de Rijp III 1.30 u. Aanvang Training. Ie en 2e elftalspelerelke Vrijdagavond 7.30 uur, Ie begin nen Vrijdagavond 28 Mei a.s. 3e en adsp. elftalspelers elke Woensdagavond 7.30 uur, te be ginnen Woensdag 2 Juni a.s. De leiding is in handen bij den heer Middelkoop. Aller opkomst gewenscht. P.P.C. „Y.V. Groofschermer". Zooals wij hadden verwacht, nam het tweede een puntje mee uit Watergang. Het had er anders eerst veel van, dat alle twee puntjes mee naar Grootschermer zouden gaan, maar door onoplettendheid van onze doelverdediger maakte Water- aang nog net gelijk. Zondag a.s. kunnen jullie je die weelde niet permiteeren jongens, want dan komen onze buren, en die zijn niet voor de poes. Als de scheidsrechter nu de boel maar weer niet in de steek laat, want zooais dat nu al twee keer in Watergang ge beurd is, dan wordt het toch tijd, dat de bond eens ingrijpt, Wij weten allemaal wel, dat er om standigheden zijn of voorkómen, dat het niet niet anders kan, maar zooais dit nu weer in Wa tergangneen hoor, sportief is anders. Intusschen zijn wij benieuwd, hoe jullie het er Zondag af zullen brengen. Woensdagavond 26 Mef is er ledenvergadering bij den heer J. Kay. Wij hopen in een vol gend verslag de bijzonderheden te vermelden. D. De ideëels taak s?an het Westen De Pinksterdagen liggen weer achter ons. Van alle z.g. algemeene erkende Christelijke feestdagen is riit wel het feest, waarbij men zich hef moeilijkst iets concreels kart denken en waaraan men dan ook het gemakkelijkst voorbijgaai, zonder zich om oorsprong en beleekenis te bekommeren, al aanvaardt men die dagen, als een welkome onderbreking in den ge wonen loop der dingen, en dat te meer, waar het jaargetijde daartoe zoo nadrukkelijk uitnoo- digt. En toch, welbeschouwd is Pinksteren voor ons Westerlin gen een dag van bizondere be- teekenis en van gedenkwaardige herinnering. Immers het Is de geboortedag van onze Christe lijke samenleving; wij denken dan aan het onstaan van datgene, waardoor de Christlijke volken van het Westen zich onderschei den van die van het Oosten. Historisch gezien is Pinksteren de dag van bewustwording van het geen men zelf had ontvangen en tevens van de wereldroeping, die daaruit voortvloeide. Anders gezegd: Pinksteren is de stich tingsdag der Christelijke Kerk, en tevens van de Christelijke Zending; de wezenseenheid van van beide was toen evident: de eerste proclamatie van het be staan der gemeente werd tevens de eerste uilnoodiging om zich daarbij aan te sluiten. En al is deze wezenseenheid in den loop der tijden dikwijls uit het oog verloren, op haar geboortedag herinnert de kerk zich aan haar oorspronkelijk ka rakter en wordt, tenminste op dien dag, de roepig der Kerk tegenover de wereld in het mid delpunt gesteld. Eén dag in het jaar krijgt de Chr. Zending de plaats, die haar toekomt. Het is een onloochenbaar feit, dat Jvoor den doorsnee-Wester ling het woord Zending allerlei reacties weki, die maken, dat eener. zijds Zending ais een uiting van bekrompenheid en onverdraag- MARKT PUItMEREND Volvette kaas met Rijk-merk f 0. Kleine Boerenkaas f 18.50f 0. Boter i 1.37—f 1.47. Kippeneieten f 2.70f -4. Eendeneieren f 2.10. Vette koelen f 0.62—f 0.69 p. K.g. Vette varkens f 0.46f 0.50 p. K.g. COOP. CENTRALE EIEUVEILINÜ PURMEREN1) Ö.A. llotcl Paradijs. ASdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 140000 Eendeneieren f 2.-f 2.25 Broedeieren f 0.f 0.~ 125000 Kippeneieren 265ÖÖÖ Totaal 70 - 80 Kg. f 0.0.— 65-66 0.0.- 63-64 2.80-0.— 60—62 2.70—2.80 58-59 2.55—2.75 56-57 2.55—2.70 53—55 2.452.55 50-52 2.35-2.45 45-49 0—0.— KA AMBERRS. Dinsdag 35 Mei 1937. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 21 partijen, wegende plm. 72.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 18 50 per 100 pond LICHT OP tooi* AUTO'S en RIJWIELEN Van 29 Mei Lm 5 Juni '37 Zaterdag 9.36 uur Zondag 9.37 Maandag 9.38 Dinsdag 9.40 Woensdag 9.41 Donderdag 9.42 Vrijdag 9.43 Zaterdag 9.44 zaamheid wordt beschouwd, anderzijds als een werkzaamheid, waartoe aileen een bepaalde ca tegorie van menschen zich ge roepen voeli, en in elk geval iets, dat allerminst wordt beschouwd als een taak voor teder, die op den naam van Christen in een of andere schakeering ptijs blijft stellen, Sommigen vereenzel vigen Zending met een onbe scheiden zich indringen in ande» rer geestesleven, of zien daarin een ongeoorloofde zelfverheffing van het Wesleri tegenover het Oosten. Anderen hebben, hoewel zij de motieven niet begrijpen, waardeering voor den socialen arbeid, die de Zending verricht, maar achten vooral de grootste voorzichtigheid daarbij geboden; daarbij zien zij dien arbeid toch altijd eenigszins wantrouwend aan, omdat zij daarin niet ver mogen een getuigenis zonder meer te zien, maar daarachter een niet geheel oprechte bijbe doeling veronderstellen. Het ware te wenschen dat in onze|omgeving de oogen opengin. gen voor een wijder visie, en wij leerden verstaan, dat, hetgeen de Chr. Zending in het Oosten toegegeven vaak op zeer gebrek kige wijze tracht te verrichten, aanspraak heeft op de erkenning, dat zij de eenige mogelijkheid biedt, dat onze samenleving niet ten gronde zal gaan aan de ge volgen van de ondermijning van het Oosten door het Westen. Wat is toch de toestand, dien wij vanaf den aanvang dezer eeuw zich in het Ooslen zien ontwikkelen? Vroeger sprak men van het onbeweegeiijke Oosten, en met met recht: Al waren tal van Oostersche volken sedert eeuwen onder de heerschappij van het Westen, daardoor was het inner lijk beslaan dier volken, maat schappelijk, economisch, geeste lijk, godsdienstig, nief, of niet noemenswaardig, aangetast. Inner- bieef men gesloten voordeWes- tersche invloeden. Wordt vervolgd

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 3