In Zurlohe's Manufacturenhande Stoffen voor Japonnen, Rokken en Mantels! Leerlingen Hutsspaarbank te Beemster Boekh. G. 1. H00GCA8SPEL Prima blauwe aardappelen bi|' 0. van Tiel - De Rijp Ook in GARNERINGEN - tonen wij U de laatste nouveauté's! Wij zijn niet duur! Moeders, Modevakschool De Rijp, zijn de etalages gereedzij geven U een beeld van hetgeen Herfst en Winter brengen I Effen stof in de mooie herfsttinten terra, groen en bleu, per el 60 et 90 c.M. effen fantasie stoffen in marine, bleu en donkerrood per el 60 ct 130 cM. brede Japonstof in de veel gevraagde groene, terra en blauwe linten per el f 120 en f 1.00 130 c M. brede WOL- crcpe en clocqué, in ree bruin, donkerbruin en groen, per el f I 95, f 1.60, f 1.40 Rokstoffen 130 en 140 c.M. br in de nieuwste crêpe- en noppé-weef- sels, per el vanaf 70 ct Ruitstoffen vanaf 20 ct per el Wollen Ruiten vanaf 55 ct Kraagjes en Jabots beslist iets apartsI Kinderkraagies Peau de suède Kraagjes met bijpassende Ceintuurs, het laatste modesnufje Mantelknopen Oarneerknopen Gespen I >e Rijp Een bijzondere Kerkdienst. Naar wij vernemen zal Zondag a.s. in de Doopsgezinde Kerk alhier de dienst worden geleid door Ds. J. H. Persijn, leekepre- diker uit Riesa aan de Elbe in Duitschland. Deze leekeprediker is een ach terkleinzoon van Ds. Jan Persijn, die van 1816 tot 1855 leeraar der Doopsgezinde Gemeente van De Rijp is geweest. Ds. Jan Persijn ligt hier op het kerkhof begraven. Lid van den Ned. Spaarbankbond leder die een Spaarbankboekje bezit met een inlage van f 3. kan zoo'n busje in bruikleen krijgen. Bei zilveren Hiwelijksfeest Zondag jl. herdacht de voorz. van den Ned. R.K. Volksbond afd. de Rijp, de heer J Noë en zijn echtgenoote hun zilveren huwelijksfeest. Het heeft de fa milie Noë dien dag zeker niet aan belangstelling ontbroken, ge tuige de vele bloemstukken en an dere stoffelijke bewijzen van waardeering, waarvan wij slechts noemen de zeer waardevolle en nuttige cadeau's van Burgemees- ster van Staveren, de secretaris der gemeente de Rijp, Wethouder Blokdijk, bestuur en leden der Ned. R.K. Volksbond, afd. de Rijp, het bestuur der R.K. Fabrieks- arbeidersbond en vele anderen. Zichtbaar getroffen dankte de heer Noë, mede namens zijn echtgenoote, de aanwezigen voor de vele blijken van medeleven, welke zij dien dag hadden mogen ondervinden. Na nog eenigen tijd met de feestvierenden te hebben aangezeten, vertrokken de ver tegenwoordigers van de verschil lende corporaties, waarvan de heer Noë bestuurder is, en brach ten de heer en mw Noë den dag verder met familie en vrien den genoeglijk door. Jaarvergader. R.K. Damclub „St. Bavo" Bovengenoemde club verga derde Dinsdag 5 Oclober jl. Aanwezig waren het bestuur van de Avond-VakteekenschoolI Koopt Uwe benoodigdheden in de (FIRMA EISMA) Telef. 1 - DE RIJP Driehoeken 45° en 60° (celluloid). Dubbele decimeter. Doos (10 fleschjes) Ecoline. Fixeerspuitje voor spatwerk. Gewone-, teeken- en contè-potlooden. Gummi (inkt en potlood). Houtskoolhouder en houtskool. Oost-Indische inkt. Passerdoos. Penseelen (No. 1, 2, 3, 4, 5). Teekenhaak. Watervaste roode Inkt. en 19 leden en 8 personen, die zich als nieuw lid hadden opge geven. De Voorzitter opende de ver gadering op de gebruikelijke wijze. Waarna hij het woord gaf aan den secretaris, die daarop het jaarverslag voorlas, hetwelk zon der verandering werd goedgekeurd Vervolgens gaf de penning meester zijn financieel verslag, dat een nadeelig saldo toonde van f 6.45Va. Besloten werd, om deze win ter de damavonden te houden des Maandags van half 8 tot 10 uur. Hierna kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden was de voorzitier, de heer J Nibbering, die met algemeene stemmen werd her kozen. De heer A. Zaal bracht de totale uilslag naar voren van de gehouden Competitie. De kam pioen was de heer D. Berkhout, met een gemiddelde van 1.66 en 44 punten uit 27 partijen, als no. 2 kwam de heer C. Heijnis naar voren, met een gemiddelde van 1.62 en 44 punten, terwijl de heer P. Berkhout no. 3 stond met een gemiddelde van 1.55 en 42 punten eveneens uit 27 par tijen. Er werd besloten om 3 klassen te vormen: A, B en C. leder lid is zoo veel mogelijk verplicht 1 parlij voor de competitie te spelen en voorzooveT 't moge lijk is 1 partij tegen de nieuwe leden, zoodat, deze laatst ge noemden het volgende jaar naar sterkte in de klassen verdeeld kunnen worden. Op veler verzoek zal het Be stuur zorg dragen, dat Maandag 11 October damborden met stuk ken aanwezig zijn. Zij, die nog wenschen lid te worden, worden verzocht zich op te geven voor 18 October bij 't bestuur. Bij voldoende deelname zal er een schaakclub worden op gericht, zoodat deze op een apar te avond zullen kunnen spelen. Bij de rondvraag werden en geen betrekkelijke punten naar voren gebracht, waarna de voorzitter de vergadering sloot met de Chris telijke Groet. Wiakelsluiting Nu de wintertijd weer is aan gebroken, zijn de winkels weer tot 8 uur 's avonds geopend.' Des Zaterdagsavonds tot 10 uur. Koop geea goederen van onbekende kooplieden. Herhaaldelijk wordt in de cou ranten gewaarschuwd tegen ge raffineerde Corsettenverkoopsters, die slachtoffers maken. Koop daarom liever bij een vertrouwde winkelier. Het gaat met een Corset om uw gezond heid, het gaat om de duurzaam heid, het gaat om uw figuur. Superbe Corsetten bezitten al deze eigenschappen en hebben vastgestelde prijzen. Vraag eens inlichtingen bij B. Langerijs, De Rijp. (adv.) De Qollandia-fabriek aan de Klaterbnnrt roor afbraak verkocht Naar we vernemen, zijn het fabrieksgebouw en de villa bei den voor de sloop verkocht. Nimmer zal dus daar de arbeid weer hervat worden. Geen kans dus, om daar nog eens aan het werk te komen. is Uw dochtertje al opgegeven voor de lessen aan de Iedere Dinsdag en Vrijdag gelegenheid tot inschrijving. Modevakschool HOFSTEDE-STOLK Dir. Mej. J. DE JONG Heerengracht 9 Purmerend Opeaiag Damseizoea De Rijper Damclub roept haar leden op tot de eerste clubavond in het nieuwe seizoen, en wel op Dinsdag 12 Oct. a.s. MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 25-f 0. Volvette kaas met Ryksmerk f 27. Boter f 1.46f 1.50. Kippeneieien f 4.75f 5.25. Eendeneieren f 2.75. Vette koeièn f 0.58f 0.66 p. K.g. Vette varkens f 0.58—f 0.60 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILING PURMEREND G.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Pr(js 100000 Eendeneieren f 2.30f 3. Broedeieren f 0.f 0.— 55000 Kippeneieren 155000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.- 65-66 - 5.10-5.25 63-64 5.05-5.15 60—62 w 4.85—5.10 58-59 m 4.80-4.95 56-57 w 4.55-4.75 53—55 - 4.25-4.55 50—52 w 4.-4.25 45-49 m 3.45-4.90 KAASBEÜRS. Dinsdag 5 Oct. 1937. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende plm. 52.000 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs 125 per 100pond LICHT OP voor AUTO'S en RIJWIELEN Van 9 Oct. t[mI6 Oct. '37 Zaterdag 5.49 uur Zondag 5.46 Maandag 5.44 Dinsdag 5.42 Woensdag 5.40 Donderdag 5.37 Vrijdag 5.35 Zaterdag 5.33 Zij, die lust gevoelen zich op het geblokte bord te wagen, in- tormeere eens bij het bestuur. Men zie de advertentie. Eskimo-kano uit de 16e Eeuw aan Oudheidkundig Genootschap „de Rijp" uangebodeu Door den Directeur van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid te de Rijp, den heer G. R. A. Meijer, werd Vrijdag 8 dezer voor ons mooie Raadhuis, temidden van alle leden van hei Genootschap, een 16e eeuwsche Eskimo-kano den Archivaris, den heer T. P. van Houwelingen, aan geboden voor het te stichten Museum. Dit feit werd door de Polygoon te Haarlem op de gevoelige plaat vastgelegd. De „Beugelaar" rergudert Zaterdag De leden van genoemd Visch- college zijn opgeroepen tot een vergadering op Zaterdag a.s. in het lokaal van den heer E. B. Lenferink. Grootschermer Eei wijze Karper 1 De heer Pilkes Sr ving Zondag jl. een edelkarper van 6 pond en 2 ons. De gelukkige hengelaar deed zijn vangst in een goed gegrendelde vischkaar, om vrien den en bekenden zijn mooie vangst te toonen. Het beest was blijkbaar niet op al die vreemde gezichten gesteld en wist (ver moedelijk) met zijn staart de grendels los te krijgen en het ruime sop te kiezen. Voor de hengelaar een hard gelag Ook voor de vrienden, met wie hij het „vischje" op zou peuzelen, was het een tegenvaller. D.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2