HOOGCARSPEL Losse nummers Beboortekaarten Verlovingskaarten Ondeitrouwkaarten Rouwbrieven „KET NIEUWE MODEBLAD'' ■ilHllilllHilillWHM' (Vervolg van pag. 1) Mevr. S!ooten-Smit deelt mede, dat de leden, uitgezonderd de hr Vaalburg, die niet aanwezig was, hun goedkeuring gaven aan de rekening. Spr. is verheugd, dat er een batig saldo f 3300.03 is, en verzoekt de raad de ge meenterekening voorloopig vast te stellen. De voorz. dankt de commis sie, in het bijzonder mevr. Sloo- ten-Smit als rapportrice en den ontvanger voor hun werkzaam heden. De rekening wordt hierna voor lopig vastgesteld. 4. Voorstel tot aanvaarding Rijkssubsidie voor restau ratie rechtshuisjes (Raad huis) en overige financiëele regeling deï desbetreffende uitgaven (wijziging gemeens te-begrooting 1937). De voorz. doet verschillende mededeelingen o.a. dat het rijk een subsidie zal geven van 40 pCt f 3000.-) en de provincie 15 pCt (f 1125.-). Voor de gemeente blijft een post van f 3375.- over. Het ligt in de bedoeling nog enkele vereenigingen aan te schrijven, zoodat het budget zoo laag mogelijk gesteld kan worden. Spr. verzoekt den raad een besluit te nemen en de geldlee- ning goed te keuren en de beide subsidies te aanvaarden. Weth. Posch verklaart, nu een zoo belangrijke subsidie door Rijk en Provincie gegeven wordt, hij het door hem genoemde be drag van f 2500.— ten laste der gemeente niet te handhaven. De voorz. is over deze verkla ring verheugd. Mevr. SlootenSmit hoopt, dat het werk aan eigen inwoners aanbesteed kan worden. De voorz. zegt, dat het plan zoover nog niet gevorderd is. Spr. meent, dat verschillende werkzaamheden beter door bepaal de vakmenschen uitgevoerd zul len moeten worden. De loonen mogen niet lager zijn dan het contractloon in de gemeente. Mevr. Slooten—Smit ziet toch gaarne, dat er naar gestreefd zal worden dat dit mooie werk in de gemeente blijft. B. en W. zullen er rekening mee houden, doch zij moeten vrijheid van handelen hebben. De minister wil niet, dat er pro tectie plaats vindt. Weth. van der Laan zegt, dat rekening gehouden moet worden met de bedragen, en dat er dan ook niets tegen is. De voorz. vraagt, of de raad zich er zonder hoofdelijke stem ming mee kan vereenigen. Besloten wordt te stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt met 5-2 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Hei nis en Schot. De voorz. hoopt, dat, wanneer het werk gereed zal zijn, de raad en de geheele gemeente met genoegen de historische gebou wen zullen aanschouwen. De heer Heinis verzoekt B. en W. betreffende de leening ook nu weer bij de plaatselijke Bank te informeeren. De voorz. zal hun voorwaar den aanvragen. 5. Vaststelling Algemeene Po- litie-verordening. De voorz. neemt aan, dat de raadsleden de concept-verorde ning gelezen hebben. Spr. vraagt of de leden in het algemeen er zich mee vereenigen kunnen. Spr. gaat over tot hetartikels- gewijze behandelen van de ver ordening. Mevr. Slooten-Smitvraagt stem ming over art. 42 inzake dewij- kenindeeling, waarbij zij de be slissing aan den raad wil laten. Spr. herinnert aan een bepaald geval betreffende een verdeeling van de wijken voor de scholen. De voorz. zegt, dat die ver deeling op een andere wijze ge regeld wordt. Het voorstel, het genoemde art. te handfaven, wordt aangenomen met 5-2 stemmen. Tegen: mevr. Stooten-Smit en den hr Schot. Mevr. Slooten-Smit vraagt bij art. 127 over het hebben van mestvaalten bij de bedrijven. De voorz. zegt, dat tegen ex cessen opgetreden zal worden, indien de hygiëne er door ge schaad wordt. De raad stelt hierna de politie verordening zonder hoofdelijke stemming vast. 6, idem Vetkeersverordening. De maximum-snelheid in Groot- schermer en Driehuizen is be paald op 30 km. Deze verordening wordt even eens zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. 7. Rondvraag. De hr Schot meent te weten, dat aan een steuntrekker geen steun is verstrekt als strafmaat regel. Spr. vraagt hierover inlich tingen. De voorz. antwoordt hierop, dat dit juist is. Indien deze per soon weer foutieve opgaven geeft, zal de straf strenger zijn, zegt spr Mevr. Slooten geeft meerdere inlichtingen over dit geval. Spr. acht de straf te zwaar De voorz. vraagt, waarom de raadsleden ook niet eens inlich tingen komen vragen aan B. en W. Zij nemen zonder redenen zulk een maatregel niet. Mevr. Slooten-Smit informeert naar de aanvang der werkver schaffing. De voorz.: zoodra de nood zaak daar is, zal de werkver schaffing opengesteld worden. Mevr. Slooten-Smit wil, als nieuw werkobject het slootje achter den hr Klinkhamer laten uitbag geren, in het hygiënisch belang der bevolking, en verzoekt den voorz. de „Eilandspolder" hier over aan te schrijven. De voorz. zegt dit toe, en sluit daarop de vergadering. SPORTNIEUWS. A.V.Y.-Nieuws. Het begin van de nieuwe com petitie is voor onze elftallen niet bemoedigend te noemen. Het eerste optreden van AVV I bracht eveneens een desillusie. Na een lange busreis bereikte men Krommeniedijk, waar de nieuwe tegenstander gereed stond haar gasten te ontvangen. De kennismaking is nogal pijnlijk geworden voor ons eerste, daar een 5—2 nederlaag het re sultaat werd. Laat ons er direct aan toe voegen, dat deze uitslag uitermate geflatteerd is. immers, van veld- minderheid tegenover de Krom menie Boys was geen sprake. Wij gelooven zelfs, dat, globaal genomen, onze ploeg meer in den aanval was, dan de tegenpar tij. Doch, wat er aan haperde bij onze jongens: was de rechte man op 't juiste moment, met andere woorden, het beslissende schot na een aanval. Krommenie worden direct geleverd door de Electr. Drukkerij FIRMA EISMA DE RljP Telefoon 1 beschikte wel over een dergelijke speler, in den vorm van haar middenvoor. Hard en zuiver vuur de deze, niet bepaald sportieve, doch technisch goed spelende voetballer, z'n kogels af op het AVV-doel, na soms verbluffend solo-spel. Vier van de vijf doelpunten nam hij dan ook voor z'n rekening. Bakker en Middeikoop zorgden voor de doelpunten voor AVV. Over de wedstrijd het volgen de: Na 10 min. neemt K. de lei ding. Onze rechtsbuiten brengt op fraaie wijze de partijen op gelijke voet. 1 1. Niet lang blijft deze stand gehandhaafd, daar de K-midvoor opnieuw z'n club de leiding geeft. Tot voor de rust vergroot K haar voorsprong tot 4—1. Kort na het ingaan der tweede helft wordt de stand op 5—1 gebracht. Hierna legt de tegen partij zich op verdedigen toe. Veel aanvallen onderneemt AVV en uit één hiervan verkleint Mid delkoop de stand tot 5—2 waar mee het einde komt. AVV II kon het ook niet tot een overwinning brengen, doch de 3—2 nederlaag tegen het sterke Kwadijk is alleszins eervol. Twee maal zelfs nam ons tweede de leiding. Met de rust was de stand wederom gelijk (2—2). In de tweede helft ontspon zich een zwaren strijd om het winnende doelpunt. AVV II vocht voor wat zij waard was. Steeds weer ging de voorhoede tot den aanval over, goed gesteund door de midden linie. Ook de verdediging ver zette bergen werk. Houtman on der de lat was in brillanten vorm. Een handsgeval sloeg alle il lusies den bodem in. De penalty werd door Kwadijk benut. 2—3. Hiermee kwam het einde. Onze adsp. behaalden een ge lijk spel tegen IVV, nl. 1 1, hetgeen het beste voor de toe komst inhoudt. Zondag a.s.: AVV III—Watergang II 12.45 u. AVV II—Purmerland I 2.30 u. Qrootschermer I—AVV I 1 30 u. P.P.C. „Y.Y. firootschermer". Schreven wij in ons vorig ver slag reeds, als Qrootschermer haar spel van den vorigen Zon dag weet te benaderen, zijn wij met een gelijk spel tevreden. Het heeft niet zoo mogen zijn. De zwartwitten waren er niet in. Knollendam daarentegen ge weldig. Prachtig mooi samenspel in de lengte en in de breedte en wat Huib en Cas ook deden er was niet tegen te vechten. Nu kunnen wij er echter dadelijk bij vertellen, dat er van de halflinie niets uitging. De geelblauwen verdienden de puntjes volkomen, hoewel zij meer kregen dan hun toekwam. 3—2 had de verhou ding beter geweest. Nu werd het echter 5—2, waarmede Qroot schermer haar eerste nederlaag kreeg te slikken. Het tweede zorg de echter, dat er toch twee punt jes binnenkwamen. Zij wonnen van Qraftdijk II met 11 1. Zie zoo jongens, de eerste schapen zijn over de brug, zorg nu dat er meer komen. Zondag a.s. is het voor de zwartwitten de groo- te wedstrijd van het seizoen. Dan komen onze roodblauwe buren op bezoek. Wij weten allemaal, wat dat zeggen wil. Dat wordt een strijd van spanning, maar laat het vooral een sportieve wed strijd worden. Ook het publiek wordt beleefd verzocht zich niet met de leiding te bemoeien. Het is voor de aanvoerders niet ge zellig, wanneer de scheidsrechter hen naar het publiek stuurt met deboodschap.omzichkalmte hou den. Moedig uw favorieten aan op een sportieve wijze, daar is niets op tegen. Het tweede heefteen vrije Zon dag. Als nu het weer meewerkt, kan er Zondagmiddag weer een ge zellige drukte heerschen op ons prachtige sportterrein. Allemaal present zwartwiiten en sportief I! D. S.S.V.-Nienwj. Jl. Zondag trok OSV i, verge zeld van een flink aantal sup porters, om 9 uur al naar Pur- merend om aldaar Purmerstein III te ontmoeten. Om 10 uur trapte O af, maar de bal werd direct onderschept en trok P ten aanval, die echter niets opleverde. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op. Na 15 min. spelens weet P te scoren. O. valt nu goed aan en weet spoedig de gelijkmaker te scoren. Als er ongeveer 30 min. ge speeld zijn, breekt P goed door en met een hard schot heeft zij weer de leiding genomen. O, niets ontmoedigd, zet een serie aanvallen op, en uit éen daarvan scoort de linksbuiten met een prachtige boogbal weer de ge lijkmaker. Spoedig hierop is het rust. De rust heeft de QSV-ers goed gedaan, want O zet de tanden op elkaar, en weet spoe dig de leding te nemen. Doordat de verdediging in beste vorm was, kon P het doel niet berei ken. Na 20 minuten spelens ver grootte O haar voorsprong. Hoe P ook verder zwoegde, de Q- achterhoede wist van geen wijken, Na een half uur spelen kreeg O een penalty toegewezen wegens het vasthouden van Kramer. Deze per.ally werd goed door Kramer benut. 2 minuten voor het einde wist P nogmaals te scoren en spoedig daarop kwam het einde met een verdiende 5—3 over winning voor OSV I. OSV 2 speelde haar eerste wedstrijd tegen Qrootschermer II en verloor met 11—1. Voor Zondag: 12 uur EVC UI—OSV I. 12 uur Alkmaar IV—GSV II Vetrek om 10.30 nur per fiets van Oost-Oraftdijk. OSV I vertrekt om 11 uur per bus van O.-Qraftdijk, degeen die mee wil gelieve zich voor Zater dagavond op te geven bij de bekende adressen. Jongens, denkt er om, van het begin tot het einde goed aange pakt en volgehouden. P.P.C Boekhandel HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4