STOFFEN voor japonnen, Bakken en Mantels! Ziet onze etalages Mtestiaat 48 en 205 - De Bijp Nutsspaarbank le Beemster NOVALGEEN Moeders, Modevakschool? Grote keuze Dames Pullovers vanaf 95 cent. is verplaatst naar WMmtfnannimmiuaMKmimmMMrtMrantfas L. de Rillé, het prachtige nummer, dat op verzoek ook nu weer gezongen werd, werd één schit tering van klankschoonheid. Prachtig klonken de tenoren- stemmen bij het Ave Regina coe- lorum, enz,, terwijl in het vol gende gedeelteCes doux accents qui pénètrent nos ames, enz., alle stemmen gaaf tot ons kwa men. De heer Otto Bauer, ga! daar na 2 nummers cello, begeleid door den heer van Langen op het orgel. Zijn 2e nummer (4b) Élégie (Op. 10) van Dan. van Qoens, kon ons het meest be koren. Le rossignol van Oréliy en Dit zijn de stemmen die klagen... van Fred. J. Roeske werden daar na door „Orpheus'' gezongen. Het werk van Roeske is een moeilijk: compositie. Niet dankbaar om te hooren, doch compositie en woorden van j. Kuipers zijn een prachtig geheel. Het koor bracht dit lastige nummer er o.i. zeer goed af, op een kleine fout na, welke echter hersteld kon worden. Hierna liet het orgel zich weer hooren. Een compositie van L. Boëlmann, van wiens nummers wij verleden jaar ook zoo ge noten, speelde de heer van Lan gen Priére. De goede kwaliteiten van organist en orgel kwamen in dit nummer zeer tot uiting. Het programma werd vlot af gewerkt. Het Beati Mortui van Mendelssohn Bartholdy werd zeer gevoelvol gezongen. En daarna werd wel het mooiste nummer van dezen avond gezongen. Todtenvolk van Friedrich Hegar werd voortreffe lijk uitgevoerd. In een kerkgebouw wordt niet geappiaudiseerd, doch indien dit in een gewone zaal ten gehoore was gebracht, een donderend handgeklap had de grootsche stilte verbroken. De heer Bauer gaf nog 2 num mers cello-muziek. Het Andante van Tartini kon ons zeer bekoren. Tot slot speelde de heer Bauer het muziekstuk AVe Maria (Op. 52) van Fr. Schubert. Tot slot zong het koor Jerusa- lem van isr. J. Oiman. Prachtig klonken hier ook weer de tenor stemmen in dit groote nummer op. Wel bijzonder mooi werd: Eewige Tsebaothl Qij zult ons vergeven, enz., weergegeven. En machtig klonk het slotWij weten, o Heer, in het heilig gelooven. Het goede stemmenmateriaa! kwam in Jerusalem nog weer prachtig tot uiting. Het was èfl De heer van Houwelingen, pres. Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, richtte na afloop namens alle aanwezigen loffelijke woorden van waardeering tot Orpheus en dirigent Böhne en de beide so listen. „Qij hebt ons een avond geschonken van waarachtig kunst genot" waren de slotwoorden van de speech van den heer van Houwelingen. Tot slot zong Orpheus het stemmingsvolle lied: „Heer, die Uw tenten spreidt", uitValerius'ge- denckklaticken. De heer van Langen had als extra-nummer het eerste gedeelte gespeeld van het Orgelconcert in F van Handel. Een massaal is Uw dochtertje al opgegeven voor de lessen aan de iedere Dinsdag en Vrijdag gelegenheid tot inschrijving. Modovakscliool IIOFSTEDE-STOLK Dir. Mej. J. DE JONG Heerengracht 9 Purmerend De etalages in ZURL0H£'s Manufacturenhandel tonen U de nieuwste soorten, de veel gevraagde herfst- en winterkleuren, de mooiste stoffen tegen de laagste prijzen. Kraagjes, jabots, ceintuurs, knopen, gespen enz. steeds iels nieuws, steeds tets anders I Meisjes- en Kinder-PULLOVERS - alle maten. spel, dat in het oude Kerkge bouw met zijn mooie accoustiek machtig klonk. Aan het einde gekomen, gingen Koorleden, Directeur, Solisten en verschillende bezoekers van het Concert zich verpoozen in de zaal van den heer Blokdijk. De heer C. Velthuijs, voorzit ter van Orpheus nam het woord en bracht dank aan den heer van Houwelingen voor zijn waar- deerende woorden. Spr. bracht nogmaals dank aan het Comilé van verleden jaar, dat zoo spon taan had meegewerkt aan het eerste concert. En al is dan nu het bezoek niet zoö groot gewees', we hopen, dat die aanwezig wa ren, genoten zullen hebben. Spr. dankte daarna speciaal de dames, die ook thans hun uiter ste best hebben gedaan voor de verkoop van de voorverkoopkaar ten. Brengt voorts dank aan leden en directeur van de Rijper Oem. Arb. Zangvereeniging „Voor waarts,' die zoo vriendelijk was geweest haar wekelijksche repe titie uit te stellen. Ten slotte dankte spr. de beide solisten P. A. van Langen en Otto Bauer voor hun medewer king. Tot slot zongen zij het 8 0c- tober-lied. En we besluiten met te zeggen dat het er erg gezellig was en dat het niet vroeg was, toen de volle autobussen en de luxe auto's wegreden. Verschillende leden traden zoo af en toe op. Enfin, het was ge zellig. We hopen „Orpheus" nog meermalen te hooren. Is het soms niet in de Rijp, dan maar in Alkmaar. O ï-jiCt Veroordeeling H. K., voorheen wonende al hier, die geruimen tijd boter, room, lood, enz. had ontvreemd uit de Zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster, alwaar hij als machi nist werkzaam was, en te de Rijp op heeterdaad werd betrapt bij het vervoeren van een en ander, werd door den Politierechter te Alkmaar veroordeeld tot 4 maan den gevangenisstraf (voorwaar delijk) en betaling van f 500.— aan het bestuur van gemelde fabriek. Moid- en klauwzeer Het mond- en klauwzeer in deze gemeente breidt zich nog steeds uit. 6eronden Komen aanioopen: een geel kleurige herdershond. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Een raadsel Naar wij vernemen, hebben onbekende daders ongeveer 400 liter petroleum ontvreemd uit de vaten, gelegen op het erf van Verwer en Mul in de Oraftermeer. De daders hebben blijkbaar den tijd daarmede gehad, want in die vaten hebben zij water gedaan. De politie is verzocht dit raad sel op te lossen. Driehuizen Geslaagde opvoering Maandagavond trad alhier het Rijper Klein Tooneel op in de zaai van den heer K. Slooten. Toen circa 8 uur voor de eerste maal het scherm rees, was geen plaats meer onbezet. Het bekende blijspel „Suikerfreule" werd vlot opgevoerd en de aan wezigen genoten van de vele komische verwikkelingen, welke in het stuk zijn verwerkt. Een daverend applaus na elk bedrijf bewees, dat ook hier weer een groot succes geboekt werd door de Rijper Tooneelvereeniging. Het kantoor der (voormalige Villa Schoonoord) Oost-Ci raittiy Is Teatooostelliag We wijzen belangslellenden op de advertenlie van de meis- jesvereeniging alhier, waarin zij haat' jaarlijksche tentoon stelling aankondigt, die ook nu weer liet bezoeken overwaard zal zijn. VVe^t-Cj» i-af tel ijlt Ju de lloss komt De bekende lieer J. de Haas zal alhier weer zijn cursus avonden aanvangen. Men leze de betreffende ad vertentie in dit nummer. Beemster JiUjfdésg Lmdboaw ca Mn«lschappij Door te laat ontvan gen, zeer tot onzen spijt eerst lieden geplaatst. Dinsdagmiddag 30 Sept. jl. organiseerde de Jeugdcommis sie van bovengenoemde Maat schappij haar jeugddag in liet café van den heer J. Beunder, alhier. Onder de vele aanwezigen merkten o.a. ook Burgemeester P. Kikkert op. Als eerste spreker trad de bekende heer J. de Lange op. Zijn rede „Doel en streven der Jeugdclubs van L. en M." werd aandachtig beluisterd. De iweede spreker, de lieer H. Stilte, lid van de jeugdclub Waterland hield een inleiding over „Eenheid ten Plattelande". Ds. F.ggink uit Zuiderwoude sprak na de pauze over de cultureele doelstellingen van L. en M. Spr. raadde de jon geren aan het oudheidkundig Museum te Beemster, Ier be lt! ARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 25-50f 0. Volvette kaas met Rijksmcrk f 00.— Boter f 1.50—f 1.53. Klppeneleicn f 3.75f 5.25. Eendeneieren f 2.50. Vette koeien f 0.56f 0.64 p. K.g. Vette varkens f C.57— f 0.59 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEII.1NQ PURMEREND (LA. Hotel Porndijs. Afdeellng EIEREN. Aanvoer Pr|]s 90000 Eendeneieren f 2.45f 3. Broedeleren f 0.f 0.— 50000 Kippeneieren MÖÖÖÖ Totaal 70 - 80 Kg. f 0.0.— 65—66 5.10-5.20 63-64 5.05—515 60—62 4.95—5.10 58—59 4.90-5.— 66—57 4.70—4.80 53—55 4135-4.65 50—52 4.4.30 45-49 3.4.- KAAtillEUKS. Dinsdag 12 Oei. 1937. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende plm. 49.000 K.O. Handel matig. Hoogste prijs f 25 per 100 pond LICHT or voor AUTO's en HIJ WIELEN Van 10 Oct. tjm23 Oct. '37 Zaterdag 5.33 uur Zondag 5.31 Maandag 5.29 Dinsdag 5.26 Woensdag 5.24 Donderdag 5.22 Vrijdag 5.20 Zaterdag 5.18 vordering van de kennis dei- oude culluur, te bezoeken. De heer Kok uit Olst, die de lei ding had van dezen jeugddag, wees op liet bezoeken van economische cursussen, waarna de heer P. Bruin Hz. uit Gralt-Noordeinde zich nog tot de jongeren richtte o.m. met de woorden van den droogleggen van de Beemster, nl.; „Beginnen kan ik, volharden wil ik en volenden zal ik". „Die spreuk geldt ook U", waren de slotwoorden van den heer Bruin lot de jongeren. Burgemeester Kikkert dankte voor de uitnoodiging, waaraan spr. gaar- ue gevolg gegeven had. Hij had met belangstelling de verschillende spre kers aangehoord. Vooral de woorden van den heer Bruin hadden hem getroffen. Dal hij de Beemsterrevue een 300 menschen uit alle lagen van de bewoners me dewerkten, voelde spr. als een groofe eenheid. Spr. hoopte, dat men verder een aangename dag in de Beemster zou hebben. Na de koffietafel werd een bonle avond gehouden. Het verliep schillerend en vooral het tableau aan het slot wekte aller bewondering op. Landbouw en Maatschappij kan op een best geslaagde jeugddag terrug- zien. De vleugel, welwillend beschikbaar gesteld door de fa. IJpma, werd op schitterende wijze door mejuffrouw Annie Kostelijk te Heerhugowaard bespeeld. SIMULTAAN SÉANCE Donderdagavond 8 October gaf de heer W. Zomerdijk en simultaan séance dammen in het Heerenhuis. Van 7 spelers won hij de partijen, met 3 maakte hij remise envan4spelers verloor hij. Een mooi resultaat voor den heer Zomerdijk. VERKOOPING. Door notaris A. E. Ier Horst is Dinsdag in café Bom verkocht voor de wed. J. Breebaarl- Haan en den heer J. Haan een boederij mei ar beiderswoning, groot*16.80.00 ha. j^Kooper^werd (de heer£'S.^Lange- veld q.q. voor f 41.580.- Verkrijgbaar bij: G. POT, Zutdelnde, DE RIJP Booten tuclitrechtsp Naar wij vernemen, k< den laatsten lijd wel v- een boele, opgelegd d' c isistuchtrechter, niet w- laald, aangezien de vero- blijkbaar meent, dal de ia" crisismaatregelen binnen! len worden ingetrokken dan niet meer tot belaü plicht zal zijn. Er is echler, zooals bevoegde zijde wordt deeld, geen sprake van, eventueelc afschafiing di bouwcrisismaatregelen J verschuldigde boelen niei worden ingevorderd. In het belang der verc den zelf verdiént het d aanbeveling de ^opgelegde lijdig te voldoen, daar, reeds eenige-n. jen met f de voorbeelden, werd bek maakt, zij anders voor a lijke kosten zullen komen I HULP aan ALLEENSTAA' Zoekt iemand een rustfi en goede verzorging? Mc U dan wijzen op onze en gezinsverpleging voor lijke en vrouwelijke perse kinderen van eiken stand zindte, die voor zorg oi in moeilijkheden geraakten pleeggeld naar vermogen Namens het Bestuur dc- Centrale PractischeHulpte beek, O. v. Roekei, Voorzittn Secr. Armenraad A Ds. J. A. Visscher, Sen Gro' J. J. Barendsen. Pennini Gep. Luit. Kol. I.L., Beek: R. de Haas, Vice-Voorz- Fabrikant te A A. van Boxtel, 2e Penn' Directeur Arbeidsbeurs Nii H. W. Smil, Alg. Direcl der Vereeniging te Om corr C. W. Leibbrandt, Gein der Vereeniging te Gro- HOü Adurtcntiefl l" De Heer en Mevrouw SCHARTEN—SCIH geven met groote blijdscl dankbaarheid kennis van boorte van bunnen Zoon Ca rel Anne. Lulhersche Pastorie Monnickendam, 13 October 1937 Algemeenc kennisgeving Heden overleed te Be- ster, tot onze diepe dr- heid, na een korlstoiu ziekte, onze» beste Zi en Tante Marijtje de Ruijtei Weduwe van F. DE OI in den ouderdom van F 80 jaren. Uit aller naam IJmuiden A. DE RUIJTFP Boskoop, JOH. DE RUIJ'I 15 October 1937. De teraardebestelling ral f /rebben op Maandag jS 0> fob des namiddags z.jo uur, op graaf plaats te De Bijp, Spoorboekjes Hoope

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2