voor Oe Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken Ites oe II te oiMkelen Leesbibliotheek HOOGCAKSPEL (Firma Eisma) HI Pluimveehouders! op Donderdag 13 Januari, Zaterdag B Januari No. 1392 1939 A.bonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar Loese nummers 3 cent Electrische Drukkerij GJ-. JHoogcarapet (Fa. Eisma) - De Rijp Teleloon 1. - Poitrekeniig 39751 Advertentieprija "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzendmg tot_Donderdags PFtEDIKBE UFt TEN De Ftijp Ned. Her-vorzn.de Gem. geen dienst Doopsgezlnde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning 111 uur: Aanvang Zondagschool. Aangifte nieuwe leerlingen. Ev. Duthersohe Gem. s Avonds 6i uur Ds. Th. Scharten 2 uur i Zondagsschool. Nieuwe leerlingen zijn welkom. Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en 'sMiddags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Bevestiging Kerkeraadsleden. Hi uur i Aanvang Zondagschool. Aangifte nieuwe leerlingen. Doopsgezlnde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezlnde Gem. Oost-Graftdyk geen dienst Zuid-Sohermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Sohermer geen dienst Oe Rijp Vergadering afd. De Rijp en Omstr. van de Visschersvereeniging Zondag 2 Januari j.l. vergaderde boveflgenoemde afdeeling in cafe Post alhier. Aanwezig waren 17 leden. De voorz. de heer Bankersen werd op deze vergadering ge- huldigd voor zijn 30-jarig jubileum als voorzitter. Hij werd toegesproken door den secretaris, den heer JnKieft. Hem werd een kistje sigaren aangeboden. Er ontwikkelde zich een dis- cussie over verbeurdverklaring van visch bij overtreding, wat ook voor sport-visschers dient vermeld te worden. Bij de rondvraag werden ver- schillende vragen door den voorz. naar genoegen beantwonrd, waar- na de voorzitter sloot met alien een beter 1938 dan 1937 toe te wenschen. De nieuwste boeken zijn weder opgenomen. Onze BIBLIOTHEEK is dagelijks geopend. Ook des Zondags iusschen 11.30 en 12.30 uur. 10 cent per deel per week. - Iedere dag longer 1 cent. Jaarvergadering fiymyereen. „Bato" Dinsdagavond 4 Jan. kwam de Gymn.vereeniging „Bato" in jaar- vergadering bijeen. De waarnemend voorz., P. Dil, opende om 8.15 uur de vergade ring en heette de talrijk opge- komen leden van harte welkom. Notulen worden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De financien vertoonden, in tegensteiling met de laatste vier jaren, een gunstig beeld, daar er dezen keer een batig saido was van f 65,85. De controle comm. bracht bij monde van mej. T. Zomerdljk verslag uif, en deelde mede, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Waarna de voorz. beide pen- ningm. dankt voor hun accuraat beheer. Het jaarsverslag van den se cretaris, met belangstelling aan- gehoord, werd zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Jaarlijks treedt het bestuur in zijn geheel af. Aivorens tot stemming werd overgegaan stelde de voorzitter de leden in de gelegenheid cri- tiek uit te oefenen op het huidige bestuur en deelde mede, dat de aftredenden herkiesbaar zijn. Na ontkenning der vergadering wordt gestemd, met alg gevolg, dat de aftredenden worden herkozen en mej. T. Zomerdijk in de vacatu- re van mej. G. Roemer wordt benoemd. De samenstelling van het be stuur is nu als volgt: Voorzitster mej. T. Zomerdijk, Penningmeesteres C. Leguit, T. Helder, Secretaris P. E. W. Dil, Penningmeester afd. Heeren C. Blaauw, Leden J. van Tol en A. Koeman. Na nog enkele besprekingen van interne aangelegenheden, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de leden voor de opkomst en de aangename be sprekingen, deze nuttige en ge- animeerde vergadering. Ontwikkelings-yereeniging De heer Jo de Haas, hier geen onbekende, zal een serie cultuur- avonden geven in de maand Januari voor bovengencemde ver- eeniging in het Doopsgezinde Weeshuis. Ook deze lezingen zullen wel weer zeer de moeite waard zijn. De heer de Haas beheerscht zijn onderwerpen goed. Men zie de advertentie voor- komende in dit nummer. BEZOEKT de Vergadering der N.H.P.V. 's avonds 7Vs uur, bij J. HOP te SPIJKERBOOR. WORDT LID! Het is UW Vereeniging. Het Bestuur Abonneert U op DIT BLAD. Uitroering „Bato" Zondag 16 Januari a.s. zal onze gym haar openbare uitvoering geven in de zaal van den heer Post. De leden zullen dan weder hun prestatie's toonen. Het is altijd een echt gezellige avond. Ger Hop van Spijkerboor zal voor muziek zorgen. Dan komt het heelemaal in orde. Men leze de advertentie voor- komende in dit nummer. Oe RypGraft Kleuterschocl beropend De mazelen-epidemie is zoo goed als geweken. Het Bestuur van bovengenoemde school heeft besloten de school weder open te stellen. Enkele leerlingen zul- - ZONDAG 9 JAN. - Doktersdienst dr. J. M. HILBRANDS Burgerljjke stand. Nadrnk verbodeo. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Gehuwd: Jan Dammes, 24 jaar te de Rijp en Maamke Bas, 21 jaar te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Ondertrouwd: Dirk Jansen en Neeltje van Tiel. BEEMSTER. Geboren: Johanna Anna, dochter van P. Vlaar en van C* van Wonderen. Jacob Harm, zoon van K. v. d. Veen en van H. Sikkenga. Overleden: Teunis Mantel, 59 jr, echtgen. van Trijntje Ott. len r.og wel niet aanwezig zijn. Zij zijn nog niet hersteld, al is het dan alleen maar mazelen ge- weest. Spijkerboor Vergadering der N.H.P.V. De leden van de Noord-Holl. Pluimvee Vereeniging maken wij attentop de te houden vergadering op Donderdag 13 Januari a.s. in het cafe van den heer J. Hop te Spijkerboor. Men leze de betreffende adver tentie in dit nummer. Z. en Noordsch6rmer. Loop der berolking over het jaar 1937. Totalebevolkingop 31 Dec. 1936 487 m. 450 vr. Totaal 937 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 5 7 12 vestiging 35 24 59 Vermeerdering 40 31 71 Vermindering door overlijden 7 4 11 vertrek 44 35 79 Vermindering 51 39 90 Bevolking op 31 Dec. 1937 totaal 476 442 918 Aantal gesloten huwelijken in 1937, 9. Beemster Huldiging De heer W. Molenaar is tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau benoemd en heeft de Eere-Penning der gemeente ont- vangen bij zijn 40-jarig jubileum als gemeente-secretaris. RIJPER RTENTIEBLAD plui lacessokoitea Varschljnt Wekolljks

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1