•en ADVERTENTIEBLAD Lees om II te ontwikkelen Leesbibliotheek HOOGCARSPEL (Firma Eisma] voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken No. 1400 Zaterdag Maart 1938 RIJPER Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar pim incassokosten Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij O. .T. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefooa 1. Poitrekeaias S9751 Advertentieprijs "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending tot_Donderdags VarnchIJnt Wekslfjk» PHEDIK.JBE UB. TEN De Bljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst Er, Luthersche Gem. s Morgens 101 uur Ds. H. Joh. Jaanus, van Rotterdam Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en 's Middags 2J uur Leesdlenst. Gratt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk geen dienst Vrijdag 11 Maart, 's avonds 7J uur Jaarvergadering van leden. Zuid-Schermer geen dienst Driehulzen geen dienst Groot-Schermer s Morgens 9i uur Ds. F. A. France oud predikant der gemeente De Rijp Tooaeelnitvoerine door „Beiedictus X?" Zondagavond 20 Februari jl. gaf bovengenoemde tooneelver- eeniging een opvoering een op voering van het stuk „Kind, wie heeft jou gedood?", drama in 3 bedrijven. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Het spel stond, als altijd, op hoog peil. De rollen werden zeer goed uitgebeeld door de dames: M. Woestenburg, A. Twint, A. Berkhout, L. Smit en J. Langen- dijk en de heeren: P. van der Gragt, Jb. Kaptein, D. Berkhout, J. Roelofsen, J. Beumer, J. Oude- jans en H. Oudejans. Het spel maakte een dusdanige indruk, dat men na het einde niet in de stemming geraakte voor een gezellig bal. Uiterst voldaan gingen de vele bezoekers huiswaarts. Propaganda-avond Boad roor Staatspeasioaaeeriag Zaterdagavond j.l. hield de afd. De Rijp—Graft van bovenge- De nieuwste boeken zijn weder opgenomen. Onze BIBLIOTHEEK is dagelijks geopend. Ook des Zondags tusschen 11.30 en 12.30 uur. 10 cent per deel per week. - Iedere dag langer 1 cent. noemden Bond haarpropaganda- avond in het café J. Post. De heer D. C. de Moes was het een genoegen deze goed ge vulde zaal het welkom toe te roepen, in het bijzonder de speel sters en spelers van de tooneel- club „Midden-Beemster". Spr. hoopte, dat de Burge meester, die een warm voorstan der is van dit ideaal, doch wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, spoedig zijn werkzaamheden ge heel zal kunnen hervatten. Na een korte propagandistische speech verkreeg den heer Voc Visser uit Purmerend het woord. Deze oud-Grafter is van den tongriem gesneden en is een vlot spreker. Een kernachtige idealis tische rede kregen we te hooren, waarbij hij o.a. als jonge man de jonge menschen aanspoorde lid te worden van deze nog zoo nood zakelijke organisatie. Het staatspensioen is geen be deeling, doch een recht den ouden mensch waardig, besluit spr. De heer de Moes dankte den heer Visser voor zijn enthousiaste woorden, terwijl de heer P. Bruin Hz. zijn oud-vriend dankte voor zijn warm pleidooi voor staats pensioen, Spr. voelt deze zaken ook heel anders aan dan vroeger. De jeugd hebben we echter noodig, besluit spreker. Hierna wordt een aanvang ge maakt met het tooneelspel „Levensstrijd" van den heerN.J. Pronk, die zelf meespeelde. Dit tooneelstuk in drie bedrij ven, doet het heel goed als propaganda-stuk. Het bleek, dat het de 10e maal werd opgevoerd. De rollen werden heel goed vervuld door de dames C. Groen, T. van den Broek, A. van Wijn- gaarde en de heeren N.J. Pronk, R. Middelburg, K. Plas, A. Vink, D. Haker en K. Spaans. Men was onder den indruk van het spel en voelde de noodzaak van een verplicht staatspensioen. De voorz. dankte de tooneel- club, in het bizonder den schrijver, den heer Pronk. De heer Pronk dankte nog voor de vriendelijke woorden aan hem en de andere leden gericht. Een dankbaar applaus was nog maals hun deel. Een gezellig bal besloot den avond. Pater de Greeve sprak Voor een goed bezette zaal (er waren 280 plaatsen verkocht) sprak Zondagavond jl. in het hotel van den heer Blokdijk Pater Henri de Greeve, de bekende radio-redenaar en verzorger van de Zaterdagsavonds te houden „Lichtbakens" van de KRO. De spreker had tot onderwerp gekozen: „Ons behoud". Op duidelijke en talentvolle wijze wist genoemde spreker bijna 2 uur een zeeraandachtigluisterend publiek te boeien. Op duidelijke wijze werd uiteengezet, dat alleen een rotsvast geloof de wereld kan redden. En na de pauze besprak hij, hoe men onderling elkander vaak haat en de deugd van goedheid in de tegenwoordige tijd zoo weinig beleden wordt. Dit laatste was ook zeer interessant en de ge achte spreker spaarde de kool van het bekende spreekwoord dan ook niet. Het openingswoord was ge sproken door den heer Noë, ter wijl het slotwoord de ZeerEerw. Heer Pastoor Sistermans sprak. Het geheel ging uit van den R.K. Volksbond en is zeker een groot succes geworden. Sluiting voorbereidende cursus Buudelsdiploma. Maandagavond 28 Februari 1.1., is de voorbereidende cursus uit gaande van „de Hanze" gesloten. Te 9 uur 's avonds begaf het bestuur der „Hanze" zich naar de school en de voorzitter sprak het onderwijzend personeel en cursisten bij het einde der les toe. Spreker wees er op dat de vele zorgen en moeiten van het bestuur - ZONDAG 6 MA ABT - Doktersdienst dr. J. M. HILBRANDS Burgerljjbe stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geboren: Jacob Johannes, zoon van Johannes J. Honingh en Maria F. Klein. GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Overleden: Willem Schermerhorn,oud 74 jaren, weduwnaar van Aaltje Rus. BEEMSTER. Geboren: Abraham, zoon van J. den Boer en van J. van Stroe. Ondertrouwd: Pleter Vriend, oud 29 jaren en Ellzabet Marees, oud 20 jaren. Overleden: Cornelis Kooij, oud 65 ja ren, weduwnaar van Imke Beets (over leden te Alkmaar). GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 24 Febr. tot 4 Maart '38. Vertrokken personen: Johanna M. Beumer, van Keizerbuurt 309, naar Beemster, Rijperweg 38. Verhuizing binnen de gemeente: Joh. Taam, van Venbuurt 278, naar Langebrugspad 227. om een dergelijke cursus mogelijk te maken met succes zijn be kroond, immers de cursus met 40 leerlingen begonnen, wordt met ruim 40 cursisten beëindigd, dank wordt gebracht aan het onderwijzend personeel en het schoolbestuur voor haar mede werking. Aan de cursisten werd het grote nut uiteengezet, om na deze voorbereidende cursus een erkende handelscursus te volgen en daardoor in het bezit te komen van het diploma. Binnen afzienbare tijd zal het praktisch onmogelijk zijn, zich in een der Middenstandsbedrijven te vesti gen indien men niet in het bezit is van het vereischte diploma. Ons bestuur aldus de voorzit ter heeft reeds besprekingen ge voerd met het Hoofdbestuur om hier ter plaatse een erkende Han delscursus te openen, en ons is meegedeeld, dat binnen enkele weken tot dat doel een ver gadering wordt gehouden, waarbij ook de cursisten en de ouders worden uitgenodigd. De datum zal nader worden bekend ge maakt. De heer Put, sprak namens het personeel zijn grote tevredenheid uit over het resultaat der cursus en was er van overtuigd dat de leerlingen veel was bijgebracht en verduidelijkt, wat hun bij ver dere studie zeer zeker tot voor deel is. In opgewekte stemming ver lieten de leerlingen het leslokaal, waarbij vele handen tot dank voor het genoten onderwijs werden gedrukt. Abonneert U op DIT BLAD

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1