Zomerpraclit 1938 Zomerdijk-Haan De Bazar van onze Muziekver. „Kunstna Arbeid" In ons vorig nummer heeft U kunnen lezen, dat ons onmisbaar Muziekcorps een Bazar organi seert in Mei a.s. Maandagavond jl. werden in hotel „De Eendracht" door het bestuur en vele genoodigden de eerste schreden op dit pad gezet. Het eere-comité werd samenge steld, terwijl de leden van de verschillende commissies werden benoemd. Want veel werk valt te doen. Zoodat vele handen het vele werk licht zullen maken. O.a. werd ook een Pers- en Propaganda- Commlssie ingesteld. Zij stelt zich voor in het Rijper Nieuws, en Advertentieblad waarvoor vü:i Lt« icUaullfc nCcii vcxiWcgGU elke week enkele regels te schrij ven, waardoor het geachte pu bliek op de hoogte blijft van de vorderingen, zoodat men, als de dagen daar zijn, weten zal, wat men krijgt te genieten. Het is natuurlijk de bedoeling van het Bestuur van „Kunst na Arbeid" om met geringe kosten een groot batig saldo te kunnen overhouden tot "derving der kos ten van de mooie nieuwe instru menten! Want dat heeft een handvol geld gekost. We kunnen niet anders dan de moeite waar- deeren, waarmee zij zoo spoedig mogelijk wil trachten van de schuldenlast af te komen. Het begin is er! Aller mede werking dus van allen, die ge nieten van concerten in de zaal of op de Dam of van de marschen door de straten bij feestelijke ge legenheden. Zij zijn natuurlijk genegen alles te doen. Deze Bazar kan slagen! Algemeei comité voor hit iirichtea Tan iiternatea voor opleiding tot dienstboden In Januari jl. werd te Hilver sum het Algemeen internaat voor dienstbodenopleiding geopend. Het doel, dat dit Internaat zich heeft gesteld, isWerklooze meisjes van 16 jaar en ouder, in den tijd van 3 maanden die kennis en vaardigheid bij te brengen, welke ze noodig heb ben om een betrekking als dienst bode te kunnen aanvaarden. De cursus wordt gratis gegeven, ter wijl ook het verblijf in het inter naat voor de meisjes geen kos ten meebrengt. Deze worden nl. geheel gedragen door het comiié, dat zich met de organistie der cursussen belast, en dat hiervoor Rijkssubsidie ontvangt. Na Paschen wordt een nieuwe cursus geopend. Om op het in ternaat te worden toegelaten, moeten de meisjes aan de vol gende voorwaarden voldoen: le. den 16-jarlgen leeftijd heb ben bereikt; 2e. het voornemen hebben na afloop van de cursus dade lijk een betrekking als dienst bode te aanvaarden; (hier voor moet een verklaring worden geteekend); 3e. geen lichamelijke of geeste lijke gebreken hebben; 4e. van onbesproken gedrag zijn. 5e. liefde en aanleg voor de huishoudelijke vakken heb ben en 6e. een goede gezondheid ge nieten. Meisjes, die haar betrekking ais dienstbode opzegden om den cursus te kunnen volgen, kun nen niet worden toegelaten. In dien een meisje echter door haar werkgeefster wordt ontsla gen, omdat zij haar werk niet met voldoende kennis van zaken verricht, dan kan zij ook nog op den cursus worden geplaatst. Ook meisjes die haar betrek- eing op kantoor of fabriek voor een huishoudelijke willen ver wisselen, kunnen op het ip.ter- worden toegelaten. Het is geen vereischte, dat de meisjes afkomstig zijn uit steun trekkende gezinnen. Het Internaat te Hilversum, dat gevestigd is in gebouw „De Hooge Dreuvik", Suzannapark 2, is georganiseerd op algemeenen grondslag. Mocht een meisje er den voorkeur aan geven op een internaat van R.K. of Prot.Christ. richting te worden geplaatst, dan bestaat hiertoe gelegenheid. In dat geval zal zij zich tot een der onderstaande adressen kun nen richten: R.K. Internaat voor dienstboden- opleiding, Kasteel Bouvigne, te opielding, Bloemhofstraat 1, tte Haarlem. R.K. Internaat voor dienstboden opleiding, Papelaan, Wassenaar (wordt 1 Mei geopend); 'corres pondentie-adres, de Tiltenberg, Vogelenzang. Prot.Christ. Internaat voor dienst bodenopleiding, Zljlweg 297, Haarlem. - MARKT PUR.HEREND - Kleine Boerenkaas f 22f 0. Volvette kaas met Rijksmerk f 00. Boter f 1.44.—f 1.50 Kippeneieten f 2.60f 2.90. Eendeneieren f 2.30. Vette koeien f 0.68—f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.57—f 0.59 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINQ PURMEREND H.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prfls 100000 Eendeneieren f 2.25—f 2.35 Broedeieren f 0.f 0.— 85000 Kippeneieren 185000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.— 65—66 2.70-2.80 63- 64 2.65-2.75 60-62 2.50-2.60 5§=53 .2:J5=2f5 50—52 2.25-2.35 45-49 0.0 KA AS BEU 11S. Dinsdag 15 Mrt. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 26.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 24 per 100 pond Bastei tijdig Uw exemplaar f 0.60. In Boekhandel G. J. H00GCARSPEL (Firma Eisma) De Rijp fi.S.V.-Niesws. Jl Zondag speelde QSV I haar laatste wedstrijd voor deze com petitie en wel tegen EVE III. In Edam werd met 6—4 ge wonnen, maar EVC kwam de laatste tijd geweldig opzetten en werd dus een zware strijd ver wacht. Om 1 uur werd begonnen en beide partijen zetten er direct ong. 20 minuten, toen de G-mid- voor op een pass van de spil doorliep en met een onhoudbaar schot G de leiding gaf. Vanaf dit oogenblik was G geweldig op dreef en weldra was de voor sprong vergroot. Uit een snelle uitval passeerde de jeugdige linksbuiten Rol, die op een bes te wedstrijd terug kan zien, drie Edammers, om met een prachtig schot de stand op 3—0 te bren gen. Even later maakte de spil er met een prachtige ikopbal 4—0 van en nog voor de rust brengt Kramer de stand op 5—0. Na de rust zet E de tanden op eikaar en probeert de G-ver- dediging te passeeren. Maar dit lukt niet en in de laatste instan tie was keeper Dubbeld nier te passeeren. Uit een penalty ver grootte G haar voorsprong. On geveer een kwartier na de rust krijgt E een penalty toegewezen maar het harde schot werd meesterlijk door Dubbeld gekeerd, maar door een overtreding moest hij worden overgenomen, maar nogmaals hield Dubbeld het schot er uit, wat het publiek met een luid gejuich beloonde. Nogmaals kreeg E een strafschop toege wezen wegens een lichte over treding, en die werd benut. G wist nog 2 maal te scoren en zoo kwam het einde met een 8—1 overwinning voor G, die dus de competitie goed heeft be ëindigd. Voor Zondag a.s.: 2 uur GSV 11—Oudorp II P.P.C. B. B. „Reo". Nieuws ym 't groene laken. Kampioenen aantreden 1 De Finale wordt Dinsdag 22 dezer gespeeld door de Extra- Klasse Zomerdijk-Haan; A-Klas Lenferink-v.Truijen; B-Klas Kroo- nenburg-HoomanC-KlasM.Vis- ser-D. Verbeek. Doet allen Uw best en zorgt voor een goed einde I Dat ons komende feest op 2 April zal slagen, dat is vast. Er wordt op een groote opkomst Eind-Kampioenswedstrijden BILJARTEN. op DINSDAG 22 MAART as.. in café Lenferink, de Rijp. gerekend. A'dams beste accor deonspeler met humorist zijn besteld! Voorziet U tijdig van Uw plaatskaart, die tevens recht geeft op een consumptie. Alzoo gaat eerst 22 dezer naar café Lenferink. Een verslag van de gespeelde wedstrijden zal opgenomen wor den onder B. B. „Rèo"-nieuws. De Voorz., J. J. Breeman SPORTNIEUWS. Dit het Reo-katnp De wedstrijd Reo I—RKAV 1, die door de Amsterdammers met 4—3 werd gewonnen is een groot succes geworden, De vele toeschouwers, die dezen wed strijd bijwoonden, hebben onge twijfeld genoten van een match, die op een zeer hoog peil stond. Hoewel de gasten technisch beter geschoold waren, dan de de onzen, heeft Reo toch een partij voetbal vertoond, dat RKAV de handen vol gat en had onze keeper (die overigens mqtjj-werk verrichtte) niet vwee fouter, ge maakt, die ons 2 doelpunten kostte, we zouden met 3—2 hebben gewonnen. Dat dit een mooi stukje werk was, tegen een club, die twee klassen hooger speelt dan Reo, valt niet te betwijfelen. Ja het spel van Reo is dan ook de twee laatste jaren met groote schreden vooruit gegaan. En toen we na de wedstrijd eens even een praatje gingen maken in het kleedlokaal der gasten en hun mening eens wil den vernemen over het vertoon de spel van Reo, kregen we van alle kanten te hooren: nu, dat spel hadden we van een 2e klas- serDHVBnlet verwacht.We dach ten zoo met „een nulletje of 5,6" te winnen, maar praclisch gespro ken, hadden we het nog haast verloren". „Jelui trainen zeker ook wel", zei een Amsterdam mer, „dat hadden we al gauw in de gaten, Alleen het veld was voor ons een struikelblok en het is jammer voor jullie, dat het veld niet wat geiijker is." y Vooral aan dit laatste dier't het bestuur van Reo, als het eenig- zins kan, haar aandacht eens te schenken. Of zou ook in deze de Gemeente niet een handje kunnen helpen, die ook de Meel zak zoo keurig in orde gebracht heeft. Maar één Gem.-sportterrein voor 9 elftallen is toch tekort. En nu het programma voor a.s. Zondag. Reo 1 speelt om 2 uur thuis aan den Zuiddijk en ontvangt Stormvogels I van Hoogwoud. Als onze mannen zoo spelen als Zondag jl. dan zal zeker het nog noodige puntje voor het kampioenschap binnen komen. Reo-mannen, a.s. Zondag aan.,«pakt, en de kampioensvlag in top. Reo II en Reo II! spelen uit en gaan respectievelijk naar Ven huizen (Valken II) en de Qoorn LICHT OP voor AUTO'S en RIJWIELEN Van 19 Mrt. t|m 26 Mrt. '38 Zaterdag 6.39 uur Zondag 6.41 Maandag 6.42 Dinsdag 6.44 Woensdag 6.46 Donderdag 6.45 Vrijdag 6.50 Q Zaterdag 6.51 (EDO II). Ze vertrekken per bus om even over één van den Dam. Reo b speelt om half één te gen tegen Reo a. Nu allen op komen en niet zooals de vorige keer hoor. De Sportverslaggever „Y.V. Grootichirmer". Het zag er Zondag niet best uit met het eerste elftal, dat naar de Krommeniedijker boys moest om de club van Niele te gaan bestrijden. Maar wat is het goed gegaan. Orootschermer, dat zonder Cas en Dirk moest uitkomen, leed een onverdiende 3—1 nederlaag. Wat hebben de jongens vast gehouden. Jammer, dat Krul zoo uit vorm was, want twee van de drie doelpunten had hij kunnen voorkomen. Ook Jess had zijn dag weer niet. Tot driemaal toe legde de aanvoerder den bal voor zijn schoen om te doelpun ten, maar alles hopeloos naast en over. Misschien werkte de aanwezigheid van de Kromme- dijker „dorpsschoonen" wel op zijn zenuwen, maar voortaan al leen voetballen Jess. Het was een lust om Jan en Huib te zien zwoegen. Nu Zondag nog een thuiswed strijd tegen Jisp 1 en de compe titie voor het eerste zit er weer op. Het kan Zondag druk wor den op ons mooie sportveld. Het tweede speelt om twaalf uur tegen Akersloot II. Dat kan nog een aardige wedstrijd wor den. Allemaal weer present zwart- witten en sportief! D. A.Y.Y.-Nieaws. Uilslagen van Zondag jl.: Julianadorp I—de Rijp I 2—2 de Rijp 11I-DRC II 9-0 de Rijp a—Sandow a 2—1 Voor Zondag a.s.: Purmersteyn b—de Rijp a 12 u Voor AVV 1 en II zijn aange vraagd resp. IVV II en III. P.P.C.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4