BUITENLANDSE POSTZEGELS! INOEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Aan mij is den laatsten tijd meerdere malen mededeeling ge daan, dat er geruchten gaan, als zou mijn echtgenoote of ik een ontvreemd heerenkostuum, afkom stig uit de Rijp, hebben gekocht, en dit zelfs daarna weer bij den verkooper zou zijn teruggebracht. Aangezien door ons nimmer een dergelijk kostuum is gekocht of in ontvangst genomen, zijn die praatjes louter LASTER en voor ons zéér onaangenaam, te meer daar ik bij verschillende personen in deze omgeving mijn boterham tracht te verdienen en diezelfde personen het recht heb ben op mijn eerlijkheid te kunnen vertrouwen. Den lasteraar geef ik in over weging mijn echtgenoote of mij buiten zijn minderwaardig gedoe te houden, en verzoek ik U, Re dacteur, om dit schrijven te wil len opnemen in Uw courant van Zaterdag a.s., waarvoor bij voor baat hartelijk dank. JAC. SCHRAMA. Graft (Noordeinde), 23 Maart '38. SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp De uitslagen van de Zondag 20 Maart jl. gespeelde wedstrij den zijn: Reo 1—Stormvogels 1 2—4; Valken 11-Reo II 3—2; EDO II—Reo 111 2-7; Reo b— Reo a 2—7. Reo 1, dat de competitie zoo schitterende heeft ingezet en na 9 wedstrijden nog ongeslagen bleef, verloor drie van de vier laatste competitiewedstrijden. We hebben al de wedstrijden gevolgd en kunnen danook niet anders constateeren, dat Reo in een afdeeling speelt, waar tus- schen de 8 clubs weinig krachts verschil heerscht. Stormvogels heeft Zondag met de traditie gebroken (om in de Rijp altijd te verliezen), door met 4—2 Reo de beide punten afhandig te maken. Nu geef ik toe, dat Reo stukken slechter speelde dan een week tevoren, maar we moeten nooit vergeten, dat éen speelt, zooals de tegen stander het toelaat. Want, we kunnen toch niet verhelen, dat Stormvogels over een stevig elf tal beschikt, met een paar backs, die niet met zich laten sollen. En dan een paar vleugelspelers, die Zondag ver boven onze uit staken. Doordat Piet de toss had ver loren, speelde Reo voor de rust tegen een vrij sterken wind. En als je 3 kwartier hiervan de du pe bent, dan valt het niet meer mee na de rust. Maar ook een enkele speler eltgezonderd was hetmeeren- deel er vandaag totaal uit. Het was danook geen wonder, dat de vele bezoekers onvoldaan naar huis gingen, in tegenstelling met een week eerder. En nu a.s. Zondag: om 2 uur Reo I—EVE I. Dit is voor het eerste de laatste Competitiewed strijd en ook de laatste kans voor het officieele kampioenschap. Want als Reo a.s. Zondag het noodige puntje niét weet te be halen en het mocht dan uitlopen op een beslissingswedstrijd tus- schen Reo en Stormvogels, kan ik onze jongens niet veel goeds voorspellen. EVE heeft momen teel weer een sterk elftal, dus Reo-mannen, nu a.s. Zondag de vele supporters eens niet teleur gesteld, want de belangstelling voor onze wedstrijden gaat de laatste t|jd steeds Cresendo. Reo II speelt zijn laatsten uit wedstrijd in Grootebroek tegen Union 11. Reo III ontvangt Forward III uit Hoorn en speelt om 12 uur. Reo a zal vermoedelijk om 4 uur St. Jan b op bezoek krijgen. De Sportverslaggever „V.y. Grootschermer". Grootschermer I heeft Zondag haar competitie beëindigd met een magere 2—1 overwinning op Jisp 1. Wat wel niemand had durven denken is toch weer door de zwartwitten gepresteerd. Nummer drie van de ranglijst, ziedaar een mooie plaats, die haar toekomt niet door het mooie spel, maar uitsluitend door hard werken en goed vasthouden verkregen. Wij weten het wel, er zijn plaatsen in het elftal, die noodig door andere spelers moesten worden vervangen, maar ja, wij moeten nu eenmaal roeien met de rie men, die wij hebben. Wij zijn er echter van overtuigd, dat het sterkste elftal in deze zware klas kampioen is geworden. Als nu de jongens dezen zomer maar eens trainen willen, dan zouden ze de volgende competitie niet bezorgd behoeven in te gaan. Echter, het feit, dat ze in geen twee jaar op eigen veld in de competitie zijn geslagen, moet hun nu geen allures geven van „wij kunnen het wel". Het tweede speelde geen on verdienstelijke partij tegen Aker sloot. Jammer, dar scheidsrechter Slooten zoo'n slechten dag had. Blijkbaar last van zenuwen. Voor al die strafschop waarmede Aker sloot gelijk maakte, was geheel onverdiend. Maar ja een scheids rechter is ook maar een mensch. De jongens van Freek moeten nu nog vier wedstrijden spelen; twee uit en twee thuis. Zondag moeten zij thuis tegen de Alkm. Boys V om één uur. Dat kan een mooie partij worden. Als jullie nu een eindspurt fhzet, kun nen jullie net als het eerste, een mooie plaats op de ranglijst in nemen. D. A.y.y.-Nieaws. De krachtmeting van twee kampioensploegen, welke Zon dag op de Meelzak plaatsvond, moge als oefenpartij haar voor deel hebben afgeworpen, als kijkspel bood zij weinig aantrek kelijks. Beide ploegen stelden teleur. 1VV bracht slechts tien man in 't veld, wat natuurlijk reeds afbreuk doet aan 't spel. Het was de „elftallen" aan te zien, dat zij zich niet tot het uiterste inspanden, wat echter te begrijpen valt, daar er voor bei den niets op het spel stond. Nadat door aanvoerder Klomp maker de bezoekende vereeni- ging bloemen waren aangeboden, nam de strijd een aanvang. Hoe wel de eerste aanvallen voor AVV waren, was het IVV, dat na on geveer 10 minuten de score open de. 0—1. Lang profiteerde zij echter niet van haar voorsprong, want slechts enkele minuten la ter kwam AVV op goedkoope wijze aan den gelijkmaker door een grove blunder van den ove rigens goed werkende IVV doel man. 1 1. De forsche wind deed veel afbreuk aan het spel terwijl aan beide zijden het plaat sen nogal te wenschen overliet. Een uitzondering mag hier zeker gelden voor onze linkshalf K. de Moes, die een partij voetbal ver tolkte, die keurig genoemd mag worden. De tweede helft en In 't bij zonder de laatste twintig minu ten, was veel interessanter en vertoonde dan ook vele goede momenten. Onze middellinie en y^OMTi^iii^itiiivnm verdediging werkten goed samen en stelden onze voorhoede me nigmaal in staat om tot den aan val over te gaan. De IVV-verde- diging wes echter paraat en tot doelpunten kwam het dan ook niet. Trouwens onze aanvalslinie bleef, uitgezonderd Bouman, in 't geheel onder haar vorm. De omzetting van spelers, bij wijze van proef, had weinig te betee- kenen en wierp dan ook niet veel resultaat af. Het einde kwam met onver anderde stand. Onze adspiranten hebben het veel beter gedaan en kwamen met een stevige 6—0 overwin ning thuis uit Purmerend, wat een pracht prestatie voor die jongeren is. Gaat zoo voort Voor Zondag: Koedijk 1—de Rijp I 2 uur Supporters, die mee willen, geven zich vroegtijdig op. de Rijp II en 111—Akersloot II en 111 beiden gecomb. 2 uur P.P.C. B. B. „Reo". Laatste Nieuws vai 't groeie laken. De kampioenen leest u aan 't einde van het verslag. Allereerst danken wij, namens alle leden, den redacteur voor het regelmatig opnemen van de ver slagen in zijn Rijper Courant. Ook langs dezen wegdenhee- ren D. Verbeek en J. Slooten dank voor hun kranig medewer ken, dat dit alles tot stand kwam. Voorts alle leden dank voor hun medewerking en sportief ge drag. Vooral ook aan hen, die sneuvelden met de plaatsing in zicht; ze vielen op het veld van eer. Juist dit gaf blijk, hoe er voor gestreden is Van het begin tot het einde was er spanning, geen weg- of uitloopersieder deed zijn bestl Een extra hulde komt de Beets toe voor zijn lid de Wit in den ouderdom van 70 jaar. Bravo hoor, menig jongeling hebt ge overtroefd 1 U was de man met de stalen zenuwen on- dergeteekende en Cor Slot had den last van trillingen. J. Schipper dacht, dat er knol rapen op't biljart lagen (zenuwen I naar dokter gaan, janl) Pilkes, de Technische Leider van Grootschermer, och, ook deze had last van aardbevingen, maar ik kan me dat van u be grijpen u gaat veel met trildra- den om 1 P S. Neem die zelfde drank van mij en u zal zien1 Zoo noem ik nu maar een paar die daar last van hadden. Eén stond klaar om te begin nen en zei: „Jan, moet ik op die 4 morgen land spelen" (last van vergezicht zeker). Zoo kan ik mijn pennevrucht voortzetten tot alle leden gepas seerd zijn, maar dan heeft de drukker geen ruimte over. Wij zijn nu eenmaal allemaal immers geen zoons van onze biljart-ka nonnen Arie Bos enz. Allen heb ben genoeglijk gespeeld. Gezellig zijn de avonden ge weest voor ons mannen. DOS zorgt, dat nu uw 100%, uw dierbare wederhelft of hoe ge uw echtgenoote noemen wilt, dat ook zij een gezellige avond krijgt, want neemt ze nu mede, den 2en April bij de prijsuitrei king van en de viering van het öqarig bestaan. Humorist accordeon-speler le klas, het is de beste onder de besten, zal dezen avond veel bijdragen. Komt en overtuigt u I Zij, die nog geen kaart hebben voor 2 April, bestellen deze bij den heer E. B. Lenferink. Dus als ik afsluit en nogmaals de kampioenen gelukwensch met hun overwinning en hen nu vast toeroep een tot weerziens in 't komende seizoen. Ook bedank ik onze lezers voor hun aandacht Kampioen Extra klas C. Zomerdijk. Kampioen A-klas: E. B. Lenferink B-klas: Homan C-klas: D, Verbeek. 2de prijs heeft: Extra klas: P. Haan A-klas: van Truijen B-klas: Kroonenburg C-klas: M. Visser. Rest u nog te melden van de ondergang van Pilkes en zijn mannen, die nog juist een beker verloren aan de DOS-ploeg, wel ke momenteel als de sterkste ploeg beschouwd moet worden uit den omtrek. Gaat zoo voort, DOS I Met Sport-groeten, De Voorz., J. J. Breeman Einduitslagen van Dinsdag 15 Maart gespeeld in café Lenferink te de Rijp. Klas A beurten J.Breeman-v. Truijen 125—120 50—49 v. Truijen-Lenferink 125—107 29 Lenferink-Breeman 125— 87 84 Klasse B Hooman-Kieft 100—58 29 Hooman-J. Rop 100—78 30—29 Hooman-Krooneburg 100—81 21—20 Krooneburg-Kieft 100—81 22—21 Kieft-Rop 100-68 28 Krooneburg-Rop 100—64 27 Klasse C D. Verbeek-Stekelbos 75—72 29-28 M. Visser-Stekelbos 75—74 30 M. Visser-D. Verbeek 75-50 29 Einduitslagen om de kampioenstitel 22 Maart gespeeld bij Lenferink. Hoofdklasse beurten Zomerdijk-Haan 250—110 20 Klas A Lenferink-van Truijen 125—74 24—23 Klasse B Hooman-Krooneburg 100—55 30—29 Klasse C D. Verbeek—M. Visser 75—44 40 Alle kampioenen en 2e prijs-win- naars vanaf deze plaats gefeliciteerd met hun behaalde succes en dat ze op de ingeschreden weg mogen voort gaan is onze wensch. De hoogste serie-prijzen zijn toege kend aan. P. van der Oord, klas A, 35 caramb. H. Krooneburg, klas B, 34 caramboles C. van der Oord, klas C, 24 caramb. De hoogste beginserie is gemaakt door M. de Wit en de hoogste eind- serie door J. Kieft, ook voor deze is een prijs beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking vind plaats op Zaterdag 2 April, gelijk met de feest avond van DOS. Dus prijswinnaars, komt allen op 2 April naar Lenferink, te de Rijp, Rest mij de taak nog, om vanaf deze plaats alle deelnemers een woord van dank te brengen voor de wijze, waarop ze steeds hun partijen heb ben gespeeld. Ook de caféhouders voor hun medewerking een woord van dank, en niet te vergeten de uitgever van „het Rijpertje" voor de afgestane ruimte, wij hopen het volgend seizoen weer op u te kunnen rekenen. Al met al kunnen wij op een goed geslaagd biljart-seizoen terug zien. In acht ge nomen, dat alle begin moeilijk is, kunnen we toch zeggen, „we hebben ons er goed doorheen geslagen/, vol gende keer zal dat ook wel weer goed gaan, tenminste als onze voorzitter en zijn secretaris weer zoo goed samen werken, als ze dit jaar hebben ge daan, ook hun komt een woord van dank toe. Iedere vereeniging mocht willen dat zij een voorzitter had met een „koffiemolen'', dan ging alles op wieletjes En nu zal ook ik mijn taak als verslaggever beëindigen, doch niet alvorens ik onze leden er op altent heb gemaakt, zooals onze voorzitter dit verleden week al heeft gedaan, dat Zaterdag 2 April een knalavond wordt gegeven ter gelegenheid van het eerste lustrum der biljartvereni ging DOS te de Rijp in het clublokaal van den heer Lenferink. Wij hopen, dat deze avond in alle opzichten zal slagen en dat DOS op een mooie en onvergetelijke avond terug zal kun nen zien. Onze felicitatie mag dan ook niet ontbreken. De verslaggever van B.B. „Reo'' J. S. Slooten. ZIET DE ETALAGE I Boekhandel Q. J. HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4