Gordijnstoffen Ziet onze speciale étalage! Fanfare-Bazar-Flitsen Muziek bij een feest dat is toch je ware; En daarom: „Lang leve ons Rijper Fanfare 1" Oranjefeest, kermis of kampioen: 't Fanfare moet er muziek bij doen. Maar toen d' Instrumenten versleten waren, Keek iedereen scheef naar het Rijper fanfare. Was 't echte muziek of kattengeween? Och, mensen, het ging je door merg en been. Men kocht zich wat nieuws; dat kostte veel schijven, Maarnaar de muziek kun je luisteren blijven II Hoe krijgt men nu echter detkas uit de knelj? v Nou je houdt een bazar en dan redt zich dat wel. Fchooimakeide dames, gooit beschadigd aardewerk niet weg, maar schenkt het aan de bazar. Denkt ook eens na, of gij niet een handwerkje hebt of ma ken kunt ten bate van de bazar. Bjj voorbaat dank. De voorz. dankte allen, in het bijzonder den spelleider, den heer P. Visser, en den heer C. Akker man voor het vervullen van zijn gastrol. Spr. hoopte op aller be langstelling bij volgende uitvoe ringen. Een gezellig bal besloot dezen geslaagden avond Orergroote beliifstelliig bij 25-jarig bestaan van de afd. De Rijp van deNed. Vereeaiging tot afschaffing vaa alcoholhoadeado dranken op Voensdag 30 Haart jl's ar. 8 nar, in „de Eendracht" Een stampvolle feestelijk versierde zaal. De heer K. Tuin, voorzitter, opende en was verheugd dat de zaal zoo goed gevuld Is. Heette allen hartelijk welkom. Speciaal den Hoofdbestuurder, den heer Weijkamp en de heeren C. Kwadljk en C. Portegies, oud bestuurders der afdeeling. Spr. geeft een resumé van de 25 jaren, die verloopen zijn. De heer A. Brouwer is gedu rende deze 25 jaar secretaris (applaus). Memoreert den heer C. Kwa- dijk, als één der leden van de Geheelonthouders tooneelclub.die uitmuntte door rolkennis en spel. Ook werd een propaganda-zang- club, onder leiding van den heer J. Baas, opgericht. Beiden zijn echter weer opgeheven. Het hoogste aantal leden is 70 geweest. Thans is er een goede kern van 26 onthouders. Spreker besluit met een pas send gedichtje. Hierna wordt het uitgereikte Bondslied door de geheele zaal staande gezongen. De bekende heer Gerbr. Hop die de entre-acte muziek ver zorgde, gaf een accordeon-solo. Wij weten allen: dat was af. Uitreiking eere-insignes aan jubileerende leden. Mw. E. Polman, de Rijp, de heeren F. Rijswijk, Midden-Beem- ster en A. Brouwer, de Rijp, zijn 25 jaren lid der vereeniglng. Zij zullen het eere-insigne ontvangen. De voorzitter van het Hoofd bestuur, de heer Weijkamp, geeft een aanduiding van het eere insigne, dat als een souvenir te beschouwen is. Het hoofdbestuur waardeert dergelijke medestrijders der vereeniging. Zij hebben Ne derland gemaakt tot het meest nuchtere land. B)j deze 3 jubi larissen is er echter één, de heer A. Brouwer, die meer gedaan vindt U bij ons te kust en te keur, zowel in de een voudigste soorten als de betere kwaliteiten Ecru Marquisette en voile met strook. Effen en fantasie Marquisette, vanaf 13 cent. Gebloemde volle strookgordijntjes, iets geheel aparts. Witte en fantasie Etamlne, vanaf 9 cent per el. Afgepaste Mystères, Bagdadstores. Er is zeker ook iets naar Uw smaak bij ZURLOHE'S MANUFACTURENHANDEL - DE RIJP heeft als het gewone propagan- da-werk. 25 jaren lang heeft hij het secretariaat waargenomen. Spieker overhandigt alle 3 de eeïe-insignes. Spr. wendt zich hierna tot het geheele bestuur, en spreekt waar- deerende woorden. Hij spreekt een kernachtige speech voor het doel van zijn vereeniging, o. a. dit: Bij een enquette in een groote stad bleek, dat door 60 pet, alco holhoudende drank in huis aan schoolkinderen gegeven was. Doet een beroep ook op de jon geren vooral, zoodat zij mede strijders worden in de plaats van hen, die dan wijken moeten door ouderdom. Sluit met een opwekking tot het lidmaatschap van de afdee ling de Rijp. De heer Tuin huldigt den heer Brouwer met zijn jubileum en overhandigt hem hierbij een vul penhouder met inscriptie. Dan volgen in lange rij de vertegenwoordigers van de afd. der N.V. en plaatselijke vereeni- gingen. Allen bieden een bloem stuk of bouquet aan bij hun mon delinge felicitatie, zoodat het tooneel in een bloemenhof her schapen wordt. De N.H.-propagandacommissie'; de oud-voorzitter C. Kwadijk namens de S.D.A.P.Zangver- eeniging „Voorwaarts"; „Rijper Ziekenfonds"„Vrije Vogels" „V.C.J.B."; Vrijzinnig Kerkkoor; Gymnastiek-Vereenlging ,,Bato" „A.V.V."; Fanfare Corps; Coöp. Tuinbouwvereenlging „De Rijp en Omstreken"; „Floralia en Huisvlijt"Rijper Vischcollege „De Hengelaar"; Rijper Klein Tooneel". Door de Burgerkiesvereeniging was een bloemenmand gezonden. Hierna sprak nog als particu lier het oud-afdeelingsbestuurlid C. Portegies, van Utrecht. Spr. schetste eveneens het een voudige karakter van den secre taris, die in het geheel niet van dit soort jubileums houdt. De heer de Moes sprak namens den Bond voor Staatspensionnee- ring. De heer Tuin las een schrif telijke felicitatie voor van den Burgemeester, die verhinderd was dezen avond bij te wonen. Verder waren schriftelijke feli citaties van de oud-leden mej. W. Dil en den heer A. Tol, voorts van de navolgende vereenigingen „Rijper IJsclub", R K. Voetbal- vereeniging „Reo", R.K.Tooneel- vereeniglng „Benedictus XV", R.K. Volksbond. In het propagandistisch sym bolisch spel traden op de dames M. Potgieser, L. de Moes, L. Matser en G. Potgieser, met mu zikale begeleiding van den heer G. Hop. Mej. B. Visser hield de proloog. In alle stilte werd gevolgd de film „Gevangene 33", welke als slotnummer vertoond werd. Een scherp geteekende pro pagandistische film, welke de geschiedenis weergeeft van de gevolgen van een zwendelpraktijk van een groothandelaar in gedis tilleerd. Velen zal het geboeid hebben, de gevolgen van alcoholmisbruik in één zijner vormen te aanschou wen. De film werd in de Zwit- sersche bergen opgenomen, zoo dat er mooie naluurtafereelen waren te genieten. De heer Tuin dankte daarna allen, en iedereen voor de groote sympathie, hen op alle mogelijke wijze betoond. Onder groote spanning werden daarna de 42 prijzen verloot. Intusschen was het 1 uur ge worden. Een gezellig bal onder leiding van Ger Hop besloot deze prach tige dubbele huldiging. Aan Bestuur en Leden mijn hartelijken dank voor de aardige attentie, en verder aan allen, die hebben medegewerkt aan het wel slagen der Herdenkings-avond. A. BROUWER, Secretaris Afd. „De Rijp" der N. V. Oplevering van de nieawe straat ■a oaderhoudstermijn. Vrijdag j.l. is de nieuwe straat na de onderhoudstermijn van 3 maanden door B. en W. gecon troleerd en in eindoplevering of ficieel goedgekeurd. Emma-bloem collecte Zondag a.s. zal In onze Ge meente de bekende Emma-bloem collecte voor de t.b.c.-bestrqding voor alle gezindten gehouden worden. Offert Uw penningske. Het geld kan niet gemist worden. Nieuwe leerliages Kleuterschool. Een advertentie in dit nummer vermeldt, dat de kleuterschool „de Rijp Graft" Maandag 4 April a.s nieuwe leerlingen ver wacht. Bijzonderheden vermeldt de advertentie. Cursus Vestigingswet Hen laatste herinnering Aan iedere cursist is door het „Nederlandsch Adviesbureau" te Haarlem, persoonlijk een circu laire toegezonden voor de laat ste bijzonderheden. De le Openbare Proefles wordt dus Dinsdag 5 April, des nam. 4 u. gegeven in een lokaal der Openb. Lagere School alhier, dat gedurende de duur der cur sus G R A TIS beschikbaar gesteld werd door B. en W., en waar voor de besturen dankbaar zijn. Deze le les is nog door leder een te bezoeken. 3 Zaken overgegaan Niet minder dan 3 zaken- zijn, naar ons de advertenties in dit nummer melden, in andere han den gegaan. De heer C. Kuiper, die 37 jaar lang zijn brood en koek gebak ken heeft, de heer J. Schouten zijn groente- en fruitzaak en de heer Jb. Molenaar, die wegens vertrek naar Bergen zijn fotozaak heeft overgedaan. Wij verwijzen naar de adver tentie V2n de nieuwe eigenaars, resp. de heer J. L. de Swart, de heer A. Groet en de heer P. Worp. We hopen, dat het hen welgaat in onze gemeente. Bondom het Maseam. Het doet ons goed, na het enthousiast artikel van den heer Lootsma, ook van buiten de Ge meente instemmingen met het mooie doel, „een Museum op richten" te mogen ontvangen. Maar het is nu eenmaal een feit, dat er hard gewerkt moet worden om iets tot stand te bren gen. De schoonmaaktijd is in volle gang en alle voorwerpen worden vaa haar plaatsgenomen en gaan door de handen. Och, doet u ons een plezier en zie eens of er wat bij is, dat voor het museum geschikt is. Onze leden willen u gaarne helpen met de beoordeling. Zeg niet te spoe dig: „er is niets". Wie had b.v. kunnen denken, dat het wapen van de familie Bek, - het sprin gend hert, - als versiering was bevestigd aan een schuurtje. Ja, het begin is er, v/e mochten al prachtige voorwerpen in ontvangst nemen, o. a. een schilderij, voor stellende Harinbuizen met volledig tuig, gereed om uit te varen, ge meerd liggende in de haven. Doch er is zo veel nodig. Denkt u er om, u even op te geven bij den Penningmeester. Wy hopen op uw aller mede werking 1 De Secretaris Gevold». Gevonden; een grljskleurige mufs en een motorhandschoen. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. GJ-raft Geroid» Komen aanloopen een geel kleurige hond. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Oost-Graftdijk Sohool voorloopig nog open Van officieele zijde werd dezer dagen bericht ontvangen, dat de o.l. school, alhier, met 1 April niet wordt gesloten, in afwach ting totdat het raadsbeslutt dd. 18 Januari '38 tot opheffing door Ged. Staten zal zijn goedgekeurd. West-Grattdijk Eioddiplcma Jo Bommer, Nic. Bijvoet (2e prijs), Simon Kool, en Maarten Leegwater (le prijs), wonende bij en te alhier, verkregen alle drie het einddiploma van de Alkmaarsche Ambachtsschool. Onze felicitatie. Verloting De afd. West-Graftdljk van den Bond voor Staatspensionneering heeft ook dit jaar weer haar ver loting georganiseerd voor de po pulaire Ouden-van-Dagen-Uit- gaansdag. Spoedig zullen de lo ten worden aangeboden. Z. en rVoord.sch.êrmei- Raadsvergadering Donderdag 31 Maart jl, 's mor gens vergaderde de raad dezer gemeente. Het verslag nemen we in het volgend nummer op. Geslaagd en overgegaan Onze plaatsgenooten Piet Spaan en Piet Volger behaalden aan de Ambachtsschool te Alkmaar het diploma voor timmeren, terwijl aan Dirk Kaij aldaar werd uil- gereikt het diploma voor machine bankwerker Bevorderd tot de 2e klasse Lize Kleft (kleerm Groot (machine b; Verslag Ooö Boerenlse Wij ontvingen t bovengenoemde B Wegens plaatsgi we dit verslag to nummer laten ligg Beemi Opseiig nicjnv Maandagmorgen woordigheid vanVe engemeente-autoril bouw van de zuh Tijd" geopend. De fabriek is nt den, dat minstens de Beemster daarii kunnen worden. Alie sprekers ^zv< bijlonder lof iv: nenten directeur, d Onder zijn bekva de fabriek in nauv tijds gegroeid tfc i ste en best gepri drijven in Noord-i Momenteel word lioen liter verwirk De heer Prikke z vorige jaar een n krijgen, maar zijn „eerst de fabriek recter1'. Het gezelschq) i leiding een zeer inte gang door de've deelingen. HQü Adrer eai Ondertrouwd: JAN L. ÖE 1 en JANNIEU. Midden-Beemsj De Rijp, Huwelijksvoltfear Dankbetui Voor de vele bil langstelling, onderv overlijden van onzf Vader, Behuwd- e den Heer N. KROG betuigen wij onz dank. In 't bijzonder a; brands en Zuster hun liefderijke ver de afd. S.D.AjP. vrienden, die hjem bewezen, en aan Schouten en D, C. de troostvolle woordi Uit aller Wed. T. KR De Rijp, April 1936 Ondergeteeken hun hartelijken d; vele blijken van b gedurende de ziekte lijden van onzen gel Behuwd- enGrootva H. TER MEI In 't bijzonder aan De Rijp, Ds. Loyser grafenisvereeniging Eer", zeggen wij all rechten dank. Wed. H. TER U Kinderen en K West-Qraftdijk, April

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2