Reclame-Pakket Fa. Joh. Lauwers Ziekenfondsleverancier en Spoorfonds Alkmaar Losse nrs. Nieuwe Modeblad - Hoogcarspel, De Rijp Oost-öraftdy li Jaarrergaderiif WijkverplegiBg Onder voorzitterschap van Dr. Kop pen hield de vereeniging Wijkverple ging „Zuid- en Noord-Schermer en Omgeving" haar jaarvergadering op Dinsdag 29 Maart te Oost-Graftdijk ten huize van den heer P. Jongens. Na een welkomstrede van den voor zitter volgde onveranderde vaststelling der notulen en was het jaarverslag aan de orde, waaruit we het volgende mededeelen. Gehouden werden 8 bestuurs- en 1 ledenvergadering. Als nieuw bestuurs lid trad toe de heer D. Pascha in de vacature wijlen den heer J. Water drinker. In de laatste bestuursvergade ring werd met een afgevaardigde van het Witte Kruis te Oterleek een be spreking gehouden met het oog op mogelijke aansluiting bij onze wijk verpleging. Voor spoedgevallen werd een voor- loopige regeling getroffen. Verdere plannen laten nog op zich wachten. Voor wijkverpleging legde de zuster af 2300 bezoeken, waarvan 1039 te Zuid- en Noord-Schermer, Ml te Graft en de overige verdeeld over aangren zende buurtschappen. Zeker een bij zonderheid was het, dat in'37, althans voor wijkverpleging, de zuster, geen dienst behoefde te doen te Oost-Graft dijk. Voor t.b.c.-bestrijding waren de bezoeken resp. 76 en 23. Afgegeven werd 1 ligtent te Z.- en N.-Schermer. Voor zuigelingenbescherming waren afgelegd 111 bezoeken te Zuid- en Noord-Schermer, Graft 131, Jisp 20 en Akersloot 31, totaal 299. Het totaal aantal bezoeken voor alle diensten be droeg 2692. 5 jaar terug slechts 1107. Voortdurende toename aldus. De finan ciën bleven vrijwel in evenwicht ech ter waren we gewend de laatste jaren het nadeelig saldo te kunnen verklei nen, hieraan is echter een einde ge komen en is verstersing der financiën alleszins gewettigd. Voor 1938 is de toestand nog onzeker. Voor wijkverpleging waren de ont vangsten f 1783,08, de uitgaven f 1731,19. Een voordeelig saldo van f 1,59. Voor t.b.c.-bestrijding waren de ontvangsten f 711,01. de uitgaven f 792,88, nadeelig saldo f 51,57. 31 December 1937 telde de vereeni ging 357 leden, 30 nieuwe leden tra den toe, 11 werden afgevoerd. De leden betaalden aan contribntie f 552,75. 20 corporaties droegen gezamenlijk f 325 bij. De gemeenten Zuid- en Noord-Schermer en Graft verleenden re3p. f 550 en f 300 subsidie, Rijk en provincie droegen bij f 111. Bij monde van den heer D. Brouwer verklaarde de rekening-commissie boeken en bescheiden van den pen ningmeester in beste orde hebben be vonden, waarna goedkeuring der re kening volgde. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Pascha en S. van Stralen werden herkozen. Het niet herkiesbare lid der rekening-commissie, de heer van den Beidt, werd vervangen door den heer D. Kool' Als plaatsvervanger werd aangewezen de heer C. Spaan. Bij de rondvraag informeerde de heer IJ. Molenaar naar de samenwer king met Oterleek. Uitvoerig werd de vergadering over dit punt ingelicht. Het bestuur neemt thans een afwach tende houding aan. Aansluiting maakt het gebruik van een auto voor de zuster noodzakelijk, alsdan zou de af te leggen door de wijkzuster per jaar naar schatting 12000 k 11000 km be dragen. Nog beantwoordde de voor zitter een vraag van den heer P. Klinkhamer over subsidie en sloot daarna met een woord van dank de vergaderiug. SPORTNIEUWS. AT.y.-Nienws. De weg naar de eerste klasse is lang en moeilijk Het eerste treffen in de pro motiewedstrijden is voor AVV 1 teleurstellend geworden. Koedijk 1 heeft ons danig verzwakt elftal een kleine 1—0 nederlaag toe gebracht, welke stand naar onze meening ook andersom had kun nen staan, gezien het geringe verschil krachtsverhouding. Het is een zeldzaam spannen de, doch tevens nerveuse strijd geweest, welke echter tot het einde aantrekkelijk bleef. Het gemis van onze beide vleugel spelers is terdege gevoeld en hun plaatsvervangers hebben hun dan ook lang niet kunnen doen vergeten. Trouwens, ook het binnentrio bleef beneden de ver wachtingen, al hebben de spelers stuk voor stuk zich tot het uiter- BOND VOOR STAATSPENSIOEN. Veel menschenmin Brengt staaispensio en Christenplicht, en en armoe zwicht. ste ingespannen. Het juiste ver band was echter zoek. De ze nuwen speelden een groote rol en heel weinig goede schoten werden afgevuurd al was soms de gelegenheid hiertoe wel aan wezig. Een eeresaluut brengen we aan onze middelinie, die een sublieme partij vertolkte en dan ook nu wederom het beste deel van het elftal uitmaakte. Onze verdediging heeft een zwaren taak gehad doch heeft zich er goed doorgeslagen. Van de backs was Visser de beste. Resoluut wierp hij zich steeds in den strijd en zuiverde met verre schoten me nigmaal het terrein. Klompmaker's begin was weifelend doch werd allengs beter. Houtman heeft z'n doel goed verdedigd, terwijl hij aan het doelpunt geen schuld heeft. De tegenpartij was, globaal ge nomen, iets sneller, doch haar schutters waren niet bijzonder geweldig. Uitblinkers vonden we de linksbuiten, rechtsback en doelverdediger. De vlug gespeel de wedstrijd verliep volkomen regelmatig. Vooral van de eerste heift, die puntloos verstreek, kon moeilijk gezegd worden, wie de sterkste was. Twaalf minuten voor het einde ontstond het eeni- ge doelpunt uit een corner, dat levens de nederlaag voor ons eerste beteekende. De laatste minuten kwam AVV geducht op zetten. We! ontstond de gelijk maker nog, doch het doelpunt werd geannuleerd AVV 11 verloor van Akersloot met 6—1. We besluiten deze regelen door thans op onze beurt Reo van harte te feiiciteeren met haar afdeelingskampioenschap, dat deze vereeniging na een zeer spannende competite heeft weten te behalen. Voor Zondag: De Rijp a—Sandow a 11.30 u. P.P.C. Dit het Reo-kantp Re» I behaalt het kampioeiichap 2e klasse A. Reo 1 heeft Zondag jl. de kroon op het werk gezet en haar laatste en 14e wedstrijd met een 5—1 overwinning op EVE besloten. Hulde, in de eerste plaats aan het geheele 'elftal, dat zich zoo kranig heeft gehouden en, on danks de 3 nederlagen, geen oogenblik de goede geest, die in het elftal heerschte, heeft ver loren. Ze hebben 21 punten behaald en 54 doelpunten voor en 28 te gen. Herplaatst wegens misstelling. 5 groote sigaren in een onbreekbare koker met pijpje, met één ons pruimtabak, alles ééa kwartje. Uw adres voor Parfumerieën en RookartikelenC. BANK, De Rijp De belangstelling voor dezen laatsten en beslissenden wedstrijd was, door den regen vlak voor 2 uur, even minder dan de vorige weken. Maar de tribune zat Ijokvol en de bezoekers hebben kunnen genieten van een mooie en aantrekkelijke wedstrijd. Deze strijd werd geleid door den heer Koetsier van Amsterdam, die geen moeilijke middag had, daar de wedstrijden tusschen Reo en EVE, de traditie getrouw, altijd in de beste verstandhouding worden, gespeeld. Al spoedig weet onze linksbui ten (die anders midvoor staat) op fraaie wijze aan Reo de leiding te geven. Reo zit er goed op en ze maken het de achterhoede van EVE danig lastig. De EVE- voorhoede onderneemt ook enige aanvallen, doch bezit geen schut- terscapaciteiten. Nog voor de rust weten de onzen er 2—0 van te maken, met welke stand de rust ingaat. Speelde Reo voor de rust mis schien ietwat zenuwachtig, de thee had de onzen goed gedaan en met het kampioenschap in - MARKT rüRMEREND - Kleine Boerenkaas f 2.f 22. Volvette kaas met Rpksmerk f 00. Boter t 1.29.—f 1.34 Kippeneleten f 2.50f 2.90. Eendeneieren f 2.65. Vette koeien f 0.68—f 0.71 p. K.g. Vette varkens f 0.57f 0.59 p. K.g. COOP. CENTRALE E1ERVEILINQ PURMEREND W.A. Ilotel Paratlijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 120000 Eendeneieren f 2.15f 3.20 B roedeleren f 0.f 0.— 100000 Kippeneieren 220000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0— 65—66 2.70-2.80 63-64 2.60—2.70 60—62 2.55—2.65 58-59 2.50-2,60 56—57 2.50—2.55 53—55 2.40—2.50 50—52 00.— 45—49 0.0 KAAÜBEURS. Dinsdag 29 Mrt. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 41.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 22 50per 100pond LICHT OP voor AÜTO's en RIJWIELEN Van 2 April tlm 9 April '38 Zaterdag 7 03 uur Zondag 7.03 Maandag 7.07 Dinsdag 7.09 Woensdag 7.10 Donderdag 7.12 Vrijdag 7.14 Zaterdag 6.16 Buikbanden Buikcorsetten 2 Bustehouders Elastieken Kousen hebben wij in alle soorten voorhanden Een gediplomeerd verpleegster is aan wezig, zoodat U van een vakkundige behandeling verzekerd zi]t Payglop 3 zicht, zijn ze na de rust niet meer te houden. Geleidelijk we ten ze dan ook, aardig samen spelend, de score tot 5—0 op te voeren. EVE weet dan nog een verdiend tegenpunt te maken en met 5—1 komt het einde van dezen zeer sportief gespeelden wedstrijd. En hebben onze man nen het kampioenschap binnen. Nu zal er zeker nog even goed getraind moeten worden, want zware promotiewedstrijden staan voor de deur. HSV I van Heiio en misschen WW van Wervers- hoof, zullen onze tegenstanders worden. Vooral HSV, die na 13 gespeelde wedstrijden nog steeds ongeslagen is, beschikt over een elftal, waar Reo nog niet van gewonnen heeft. Reo II kwam Zondag jl. met een prachtige 3—0 overwinning thuis en nog wel van Union II. Dit elftal schijnt een schitterende wedstrijd te hebben gespeeld en vooral de keeper was in reuzen vorm. Reo 111 daarentegen verspeelde haar kans voor de bovenste plaats door met 5—3 te verliezen van Forward lil uit Hoorn. A.s. Zondag speelt Reo III aan den Zuiddijk tegen Sparta 111. Aanvang 2.30 uur. De a-Jr gaan naar St. Jan b. Een klein en mager programma. De Sportverslaggever „Y.V. firooUcbermer". Met een uitslag, die aan korf bal doet denken, verloor ons tweede Zondag geheel onverdiend van Alkmaarsche Boys. Met 7—6 mossten zij het onderspit delven. Dat was niet noodlg geweest jongens, maar enfin, volgende maal beter. Jullie kunnen dat in Oudkarspel Zondag al beter doen. Dan moeten jullie al om tien uur spelen, dus dat wordt vroeg op reis. Wij hebben zoo'n vermoe den, dat het er spannen zal want als jullie spelen, zooals je kunt, dan heeft DTS nog lang niet gewonnen. Het zou voor Ondorp II een verrassing zijn, ais jullie DTS twee pnntjes ontfutselde. Het kan geschikt, dus allemaal het beste beentje voor. Voor het eerste zullen er in de eerste twee weken nog geen wedstrijden worden vastgesteld. Wel is dat voor verschillende spelers misschien vreemd, maar als je zestien weken achtereen voor je vereeniging bent uitge komen, is het niet meer dan billijk, dat sommige echtgenooten en meisjes een zucht van ge noegen slaken en zeggen: .zie zoo, nu gaan we de eerste weken Zondags eens uit". Je moet over al om denken en om het ieder naar den zin te maken valt niet mee. D.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4