Geboortekaarten Telefoon 1 Verlovingskaarten Ondertrouwkaarten Rouwbrieven H oogcarspel (Fa. Ëisma), de Rijp. HET GROOTE CADEAU. Niemand sympathiseerde erg met den baas. Maar ja, hij was de volgende week 25 jaar chef van het filiaal, waar wij met z'n zessen werkten en... nu ja, het kon nooit geen kwaad een beetje vriendschappelijk te doen. Dit was dan ook wel in hoofdzaak de reden, dat wij op een avond met z'n zessen bij Klaassen, den boekhouder, vergaderden en over legden wat we den jubilaris ten geschenke zouden geven. Het was een verbazend moei lijke vraag. Wat moest ie heb ben? Niemand wist iets goeds te bedenken, zoodat we besloten, dat ik eens met z'n vrouw zou gaan praten. Twee dagen later vergaderden we weer, toen bij mij thuis en daar vertelde ik, dat zijn vrouw had gezegd, dat haar man meer malen den wensch had geuit: „ik hoop nu maar, dat het personeel er heelemaal geen drukte van maakt". Natuurlijk, zei Klaassen, want dan is ie wel verplicht om een klein fuifje te geven, en dat kost 'm geld... de zuinige! En dan krijgt ie maar weer verplichtingen aan ons, mompel de een ander, en dat heeft ie lie ver niet! -Jawel, jawel, viel ik hen in de rede, maar zijn vrouw ver telde mij, dat hij het toch we! erg leuk zou vinden, als we hem een kleinigheid gaven, als het maar geen groot cadeau wordt, dan zou hij er verlegen onder worden. Wat een onzin, riep een an der weer. Zooveel te beter, knikte Klaassens goedkeurend, - dan houden we onze centen in den zak. Wat moet ie dan hebben? Laten we hem een kistje sigaren geven. Ja, sigaren is geen kwaad idee. Hij rookt graag een goed sigaartje. Aldus werd overeengekomen. Besloten werd, dat ik, die voor een goeden sigaren-kenner door ging, de sigaren zou ko'open. Den volgenden dag ging ik de ze koopen, gelijk met een speel goedauto voor m'n zoontje, die den anderen dag jarig was. Mijn vrouw ontfermde zich over het inpakken. Den anderen dag nam ik het pakje onder mijn arm en stapte welgemoed naar de zaak. Ik was werkelijk nieuwsgierig of de chef nu toch eens, zij het dan ook maar éénmaal in de vijf en twintig jaar, een vriendelijk woord tot ons zou spreken. Wij waren van hem niet anders gewend dan snauwen en schelden. Klaassen, de boekhouder, zou een toepasselijk woord spreken en hem het geschenk overhan digen. Toen de chef binnenstapte, gin gen we allen naar hem toe. Klaas sen deed nog een extra stap naar voren, en het pakje krampachtig tusschen z'n armen geklemd hou dende, begon hij zijn speech. Hij had mij tevoren het briefje gegeven, waarop hij zijn toe spraak had geschreven, voor het geval hij eens mocht blijven ste ken, en ik hem dan even zou kun nen soufleeren. De baas keek eerst even ver baasd, toen trok z'n gezicht in de vervelendste plooi, die hij maar trekken kon en grommend beet i^ons toe: Wat moeten jullie, hè? Dit stelde Klaassen geenszins op zijn gemak en een beetje hak kelend begon hij dan ook zijn toespraak. Meneer, de chef, sprak hij, wij verheugen ons zeer, dat U thans reeds vijf en twintig jaar dit filiaal leidt. De prettige sa menwerking, die steeds met... eh... van u mochten ondervinden, stellen wij... op... eh... prijzen- lijke hoogte... Op hoogen prijs, verbeterde ik fluisterend. ...Stellen wij... eh... op... op zeer hoogen prijs. Hoewel u natuurlijk heelemaal niet van on dergeschikte pluimpjes... Pluimpjes van onderge schikten, verbeterde ik weer. Ach ja... eh... pluimpjes van ondergeschikten gediend bent, meenden wij toch niet na laten, thans... eh... iets practisch en doelmatigs te kunnen... Slechts een aardigheid, klonk mijn stem weer fluisterend. Klaassen begon op dreef te ko men en zijn stem ging zelfs een beetje op die van een goeden redenaar gelijken. Maar hierdoor werd hij ook te deftig en zeide dingen, die nu heelemaal niet pasten bij een cadeautje van een kistje sigaren. Na nog veel om haal en diverse vergissingen, had Klaassen eindelijk zijn rede beëin digd en waarschijnlijk wel tot groot genoegen van den baas, die af en toe van verveling had zitten gapen. Klaassen overhandigde hem daarop het pakje. De chef peuterde bedaard het touwtje los en toen hij het eerste papier er af haalde, voelde ik dat ik bleek werd... Mijn vrouw had bij vergissing het verkeerde pakje meegegeven. Met een hoofd als vuur hield de baas stom verbaasd het stuk speelgoed omhoog, om dit daarna met een smak tegen den grond stuk te gooien. Hierop greep hij zijn hoed en met een tandenknar send „schaam jullie" verdween hij met groote passen van het kantoor, ons geheel verbouwe reerd achterlatende... (Nadruk verboden). SPORTNIEUWS. Uit bet Reo-kamp Reo 1 thans is eerste klasser. Daar het Vrijdag reeds bekend was. dat Reo 1 promoveerd was tot eerste klasser was er Zondag jl. voor haar derden promotie-wedstrijd lang niet die belangstelling als voor de wed strijd Reo 1—HSV 1. De Reo suppor ters waren wel present, maar de overige belangstelling was gering. Toch is het een wedstrijd vol span ning geworden tot de laatste minuut. Het Reo-elftal speelde niet met dat vuur en enthousiasme, dan tegen HSV want anders zou WW, dat met eenige in vallers uitkwam, zeker een grote ne derlaag geleden hebben. Over de wed strijd het volgende. VVW's aanvoer der bood den aanvoerder van Reo bloemen aan met eenige toepasselijke woorden, welke door Piet in dank werden aanvaard en WW toewen- schte dat ze wederom het volgend jaar in de eerste klas mocht terug keren. Dan wint Reo de toss en Iaat de gasten tegen een flinken wind in aftrappen. Reo neemt het heel gemak kelijk op en her is dan ook geen won der dan ook geen wonder, dat na 10 minuten de gasten de leiding te ne men. Onze spil NIc brengt de partijen op gelijken voet en dan gaat de strijd een tijd lang gelijk op. Wel krijgen de onzen eenige mooie kansen, doch het zuivere schot ontbreekt om succes te hebben. Ook hebben ze pech als onze midvoor een paar keer juist tegen de de lat of keeper schiet. 10 minuten voor rust maakte onze linkshalf hands in het beruchte gebied. De penalty wordt genomen en keurig ingezet 1—2. Na de rust heeft Reo de wind tegen doch dat is bij Reo meestal geen beletsel om dan juist nog beter te spelen. Er Is 5 minuten gespeeld, als onze rechts buiten Dirk op buitengewone fraaie wederom gelijk maakt. Dit was een fijn staaltje voetbaltalent, zooals |we dat van onze rechtsbuiten in zijn 0- jarige voetballoopbaan al vele keeren hebbben kunnen bewonderen. Gere geld zijn de onzen voor het doel der gasten en de keeper moet vele malen handelend optreden, doch doelpunten blijven uit. Als er dan 25 minuten ge speeld ziju, weet onze rechtsbinnen met een prachtig ingekopte corner Reo de leiding te geven. Doch nauwelijks is er afgetrapt of Wim moet visschen en de stane is wederom gelijk (3—8). worden direct geleverd door de Eleclrische Drukkerij Uit een schermutseling voor het WW doel loopt onze midvoor de bal er zoo in en weer heeft Reo de leiding (4—3). Zal het dan toch nog een overwin ning worden? Maar neen, uit een vrije schop vliegt de bal in het uiterste hoekje, onhoud baar voor Wim, die aan alle 4 doel punten geen schuld had. Uit de over volle tribune klinken nog wel enkele vurige aanmoedigingen, maar in 'de stand komt geen verandering. Reo 3 wist haar laatste competitie wedstrijd te winnen met 3—2. Ze heeft het volgende resultaat bereikt 18 wed strijden gespeeld, 14 gewonnen, 4 ver loren, 96 voor en 34 tegen. Een schit terende prestatie. Reo 3 blijft in de reserve 2e klasse, doar zij beide degradatiewedstrijden wist te winnen. Proficiat heeren! Beide Pinksterdagen geen voetbal- fen? De Sportverslaggever. A.V.y.-Nienws. Zo is dan Zondag de derby Beemster 1—AVV I wederom ge speeld. Wist ons elftal met de opening van het nieuwe sport terrein een 20 overwinning te behalen, thans moest BFC op eigen terrein met 1—0 het on derspit delven. Als scheidsrechter Beuse laat beginnen, stelt BFC met één en de Rijp zich met 3 invallers op. Al dadelijk blijkt BFC tech nisch beter te zijn dan de Rijp, maar onze jongens spelen voor wat ze waard zijn, en geven niets cadeau. Na 10 minuten spelen doelpunt de B-midvoor in bui tenspel positie, wat de scheids rechter niet ontgaat en deze goal terecht annuleert. Bij een AVV- aanval raakt Vilten geblesseerd, en spelen we voorloopig met 10 man verder. Er wordt gevreesd voor een Rijper nederlaag, doch de beide backs waren in grootse vorm, en in de laatste instantie weet Kroon in het doel er wel raad mee, en brengt een paar maal op schitterende wijze red ding. Als bij een AVV-aanva! de verdediging van B niet goed weg werkt, straft Bakker dit af door de bal in de uiterste hoek te plaatsen, en ons de leiding te geven. BFC zet alles op de aanval, maar er wordt voor de rust niet meer gescoord. Na de rust zet BFC alles op alles, maar Kieft en Visser geven geen pardon en geven met verre schoten onze gebroken voorhoede werk. Er is nog 10 min. te spe len, als Middelkoop uit een cor ner onhoudbaar inschiet, maar de arbiter constateerde handsbal zodat ook deze goal werd ge annuleerd. De laatste minuten verstrijken onder een geweldige spanning en verdedigt AVV met man en macht. Spaarman c.s, trachtten alsnog een gelijk spel uit het vuur te slepen, wat hun echter niet meer gelukt. Zo kwam het einde met een verdiende 1-0 overwinning voor AVV, verdiend door hun moedig spel, al moeten we het in de techniek tegen BFC afleggen. De mooie medaille ging mee naar de Rijp, als winnaar van deze wedstrijd. Scheidsrechter Beuse leidde de wedstrijd onberispelijk. 's Morgens speelden de adsp. te Purmerend tegen een combi natie van Purmersteijn a en b en wisten met 3-2 te zegevieren. A.s. Zondag een AVV-Sandow- ontmoeting. 2 uur: AVV-adsp.-Sandow-adsp. om een beeldje 3.30 uur: AVV 2-Sandow 2 om een medaille 7 uur: AVV 1-Sandow 1 om een medailie. Ie Pinksterdag kunnen we dus genieten van een paar spannende wedstrijden. Adamson. „V.V. ürootichermer". Evenals verleden jaar, zal er ook dit jaar met de Pinksteren door de zwart-witten niet ge speeld worden. De meeste zullen het ook wel met Amor te druk hebben, om aan voetballen te denken en wij gunnen het de jongens van harte. De veteranen brachten het er te Graftdijk op Hemelvaartsdag schitterend af. Ouweltjes en zijn „jongens" wonnen op verdiende wijze met 4-3. Toch gelooven we, dat er bij die z.g.n. veteranen nog wel eenige spelers bij zijn, die in eerste elftallen van beide clubs geen slecht figuur zouden slaan. Maar ja, moeder de vrouw hè jongens 1 De jaarvergadering was maar weer matig bezocht. Alles was schitterend verzorgd. Wij konden met genoegen constateeren dat „Qrootschermer" finantieel en moreel er gunstig voor staat. Het trainen begint nu zoo lang zamerhand spelers te trekken. Dat gaat de goede kant uit. Laten echter zij, die alleen komen kij ken, hun mond houden, want dat is voor spelers en trainer niet aangenaam. Vermoedelijk krijgen wij 12 Juni een mooien voetbalmiddag. D. ö.S.V.-Niettws. Hemelvaartsdag was een drukke dag op het GSV-veld. 's Morgens speelden de school jongens van Graftdijk tegen die van Knollendam. Na een aardige wedstrijd kwam het einde met 3-3. 's Middags bonden de Vete ranen van Graftdijk en Groot schermer de strijd aan. Dat was een wedstrijd, waar men om moest lachen. Het was een gelijk opgaande strijd. G nam al gauw de leiding, maar spoedig maakte Grootschermer gelijk. Toen de scheidsrechter voor de laatste maalfloot, was de stand 4—3 voor Grootschermer. De wedstrijd was zeer in de smaak gevallen bij het publiek. 's Avonds speelde GSV 1 te gen Knollendam (comb.) Het bleek al spoedig, dat de Knollendammers niet tegen de onzen waren opgewassen en zoo wist G voor de rust een 4—0 voorsprong te behalen. Na de rust begon K uit een ander vaatje te tapper, en wist weldra de achterstand te ver kleinen met twee doelpunten. G begon nu weer beter te spelen en wist weldra nog driemaal het net te vinden en K. nog één maal, zoodat het einde met een 7—3 overwinning voor G kwam. Zondag jl. trok GSV II met 5 invallers naar Akersloot om al daar Akersloot II te ontmoeten voor de nederlaagwedstrijden van Akersloot. Na een gezellig partijtje voetbal kwam het einde met een 6—2 overwinning voor GSV I. Voor de Pinksterdagen staan geen wedstrijden vastgesteld.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4