Adverteert in DIT blad JfyoorBoeftjes Graft Raads vergaderin g De Raad dezer gemeente ver gaderde Donderdag 4 Aug. j.I., des avonds 8 uur. Voorzitter: de EdelAchtb. Heer C. A. van Staveren. Secretaris: de heer Q. Bax. Aanwezig de heeren: Weth. Blaauw, weth. Heijnis, W. van AmmersSr.,P.Brouwer, S.Heinis, C.Jongkind, J.Koppen raadsleden. De voorz. opent de vergade ring en heet allen welkom. De notulen der vorige verga dering worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat met de V.O.Q. een overeenkomst is gesloten tegen fraude. De premie hiervoor bedraagt dit jaar f 27. Schrijven van de Onderwijs inspectie te Alkmaar, inhoudende goedkeuring van de ontwerpen van de nieuwe centrale school en de woning van den hoofd onderwijzer door haar is goed gekeurd. Het ligt in de bedoeling van B. en W. in samenwerking met den architect D. Saai binnenkort de aanbesteding te houden. De Kasopname bij den ontvan ger is door B. en W. gedaan, en in orde bevonden. Schrijven van Ged. Staten, in houdende goedkeuring inzake het aangaan van een geldleening van f 5000.— tegen een J/i Dankbetuiging van den hr S. Schermerhorn, arts te de Rijp, voor zijn benoeming tot arts der Vaccinatiën. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Inzake aankoop grond voor de nieuwe school op het z.g. Vin- kenveld; in erfpacht, bespreekt de Raad de ontstane situatie naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten betref fende deze kwestie. Deze aankoop wordt in den breede besproken. Men besluit met algemeene stemmen den Eilandspolder te verzoeken het terrein te willen verkoopen. De hr M. de Jongh verzoekt ontheffing van hondenbelasting. Eveneens een dergelijk schrijven van den hr de Ridder. De Raad besluit, op voorstel van B. en W. beide hm een half jaar hondenbelasting in min dering te brengen. 1. Contract Straatverlichting. De voorz. leest het betreffende contract voor. Een verlaging van f 123.08 is het resultaat. B. en W. stellen voor dit con tract aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. I. Wijziging begrooting 1937. De voorz. licht de wijzigingen toe. Deze wijzigingen zijn van administratieven aard. De raad keurt z.h.st. de wijzi gingen goed. 3. Voorlooplge vaststelling ge meenterekening 1980 en 1937. De voorz. wijst op enkele op merkingen, gemaakt door Ged. Staten, bij de rekening 1936. De voorstellen van B. en W. om deze opmerkingen te wijzi gen, worden z.h.st. aangenomen. De commissie uit den Raad deelt bij monde van den hr W. van Ammers mede, dat zij den Raad voorstelt de rekening van 1937 voorloopig vast te stellen. Spr. brengt dank aan den voorz. en den secretaris-ontvanger. Enkele vragen van de com missie worden door den voorz. naar genoegen beantwoord. De gemeente-rekening sluit met een batig saldo van f 158.72. De totale ontvangsten zijn f 48.126.18; de totale uitgaven f 47967.46. Met algemeene stemmen wordt de rekening 1937 voorloopig vastgesteld. De voorz. brengt dank aan den hr Bax. Vaststelling begroo ting Burgerlijke Armbesturen. Deze begrootingen worden even eens met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. i. Wijziging begrooting 1938. De voorz. stelt voor dit agen dapunt in comité te behandelen. Goedgekeurd. 5. Rondvraag. De hr S. Heinis vraagt of er nog een subsidie uit het Werk fonds zal komen voor het bou wen van de Centrale School. De voorz. zegt, dat in deze gemeente te weinig bouwvakar beiders zijn, zooals men aan B. en W. van Graft en de Rijp me dedeelde, doch B. en W. zal dit toch probeeren, en het Werkfonds aanschrijven. De hr S. Heinis is er echter niet zoo voor, omdat zoo vaak aan de loonen getornd wordt. Hij wil gaarne opgenomen zien, dat een gedeelte plaatselijke ar beiders opgenomen wordt in het bestek. De voorz. zegt, dat 80 pCt te werk gesteld wordt. De loonstan- daard is vastgesteld als de con tracten aangeven. Beide bepa lingen zijn in het bestek opge nomen. De hr S. Heinis kan zich hier mede vereenigen. De hr van Ammers wijst op het wilde rijden (zonder signaal geven) van den chauffeur van den auto van den Destructor. Er zal op gewezen worden zegt de voorz. De hr van Ammers vraagt naar de verandering van afdracht van gelden aan kleine boeren. De voorz. geeft een toelichting van het geval. Allen is hun mee ning gevraagd, terwijl niemand een aanmerking had. De voorz. leidde zelf deze vergadering. Voor velen staat het geld vast tot September toe. Weth. Blaauw geeft de raad, dat, wie geld wil hebben, b.v, zijn kunstmest zal moeten inrui len. De voorz. zegt, dat de men- schen zich bij hem kunnen ver voegen. De hr Koppen vraagt hoe groot de tuin moet zijn om in aanmer king te komen voor steun. De voorz. bespreekt deze kwes tie. De hr Koppen vraagt om de Noord ruimte te maken voor het verkeer, Het is daar te nauw, bv. een paar wissels bij maken. De voorz. zegt, dit in B. en W. te zullen bespreken en sluit de openbare vergadering. De raad gaat over in comité. SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp USV I, die Zondag jl. aan den Zuiddijk zou komen om Reo I partij te geven, liet op zich wach ten Het warme weer zal wel een beletsel zijn geworden om de reis naar de Rijp te aanvaarden. En we knnnen niet anders zeg gen, dan dat het maar heel goed was, dat er met zoo'n temperatuur niet gevoetbald werd. Alleen had den ze 's morgens wel even een be richtje kunnen sturen. Dit is de eerste keer dezen zomer, dat het te warm was om te trappen. Reo III, met eenige spelers, en wel Jrn., die binnenkort Sm. worden, gingen naar de Goorn. Wel waren er elf opgesteld maar ze gingen met 9 man weg, waar van er nog een uitviel. Enkelen hadden bijtijds afbericht gestuurd, maar een paar waren zoo flink, dat niet te doen Netjes heeren, het is ook zoo'n werk om even afbericht te sturen. Neem dan de kleine b-Jr, die gingen met z'n elven op de fiets naar de Goorn en er mankeerde er niet éen aan (een voorbeeld voor de groteren) ze deden hun best tegen de veel grootere EDO-ers en moesten een kleine 2—0 nederlaag lijden. A s. Zondag geen voetbal en als de de warmte aanhoudt, dan maar eens naar Zee. Op 14 Augustus gaat Reo I naar Tuitjehorn om een propa- gandawedstrijd te spelen tegen het sterke AFC uit Alkmaar. Op Maandag 15 Augustus (niet Zon dag 14 Augustus) spelen de Graf ter veteranen tegen de Rijpers, 's avonds om 7.30 uur. Reo I zal ook meespelen om den O.C.-beker. Dit zijn altijd mooie wedstrijden en er zijn prachtige prijzen aan verbonden. De Sportverslaggever A.T.V.-Nieiiws. Hoewel de weersomstandighe den voor voetbal totaal niet ge-, schikt waren, zijn toch 22 AVV-ers bereid gevonden om anderhalf uur in de groote hitte achter het bruine monster aan te draven. AVV I toog naar Ursem tot het spelen van een nederlaag wedstrijd. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de zege zou worden behaald, daar AVV I met de rust een 3—2 achtarstand te noteeren had. In de tweede helft vlotte het echter beter en toen het eind signaal klonk, was een nuttige 6—3 overwinning behaald. AVV II speelde te Kwadijk. Een medespeler was zoo wel willend onderstaand verslagje in te zenden In tropische hitte toog AVV II Zondag jl. naar Kwadijk, om al daar een nederlaagwedstrijd te spelen tegen Kwadijk II. Het is AVV gelukt om met een over winning huiswaarts te keeren, maar zonder den stoeren achter speler Kieft zou dit waarschijn lijk niet gelukt zijn. De eerste aanval was voor Kwadijk, doch werd naast geschoten. Na het uittrappen van Bakker werd de bal opgevangen door de midvoor van Kwadijk, en meteen op het heiligdom van Dekker afgevuurd, deze raakte de bal nog maar kon niet verhinderen, dat Kwadijk de leiding nam. Na een kwartier spelen wist A. Hoek de gelijk maker te schoren. 1—1. Even later een schermutseling voor 't Kwadijker doel en van Petten wist ook te te doelpunten. Nu kwam AVV goed opzetten en wist Hoek voor de rust nog twee maal 't net te vinden. De rust kwam met 4—1. Na de rust werd er door Kwa dijk beter gespeeld, dan door AVV, doch kon dit niet in doel punten uitdrukken. 11 minuten voor 't einde ruilden Bakker en Houttuin van plaats en zoowaar wist Bakker met een goed schot, wat door een achterspeler van Kwadijk nog van richting veran derd werd, 't 5e doelpunt te scoren. Even later kreeg ^Bakker nogmaals een opgelegen kans, doch zijn schot ging hoog over 't doel. 't Einde kwam met een 5—1 overwinning voor AVV. Vermelding verdiend nog dat er met vier invallers gespeeld werd, dus geen slechte prestatie. Wandelsport-Nieuws De 28e Vierdaagsche is dan voor het eerst ook een zegetocht voor een Rijper geweest, nl. E. BEUMER heeft de prestatie geleverd als militair met volledige uitrusting de Vierdaagsche tot een goed einde te brengen. Kranig gedaan en gefeliciteerd. Vele deskundigen op sportge bied beweren dat wandelen de gezondste sport is. Dan komen ai de spieren van het lichaam in harmonische beweging. Uiteraard hebben echter de beenspieren het zwaarste werk, doch met een een beetje training heeft men er bij een wandeltocht heelemaal geen last van. In elk geval is het een van mooiste sporten en ook de meest natuurlijke. En niet minder een gezonde sport. Vroeger moest iedereen loopen en draaide men voor enkele uren tippelen z'n hand niet om.'t Was in de tijd toen er geen auto's waren. Wandelen is later een poos finaal uit de „mode" geweest. Oorzaak: de fiets in haar bloei tijd. Toen men per fiets naar de voordeur ging, als er gebeld werd. Mede oorzaak: de opkomst van het busverkeer. Wat een ge mak: „je stapt bij huis in en je gaat er bij de woning van je tante, ergens anders, weer uit". Tot de reactie kwam. Men pro pageerde de wandelsport. Gym nastiekverenigingen begonnen er mee en later ook wandelclubs. De afstandsmarschen kwamen in trek en het hoogtepunt was en is wei de „Vierdaagsche". Niet alleen wees men op de wandelsport uit sportief oogpunt doch ook uit toeristische over wegingen. Men kan de natuur en al het schoone, wat buiten te zien is, nimmer beter bewonde ren, dan wandelende langs de wegen, door bosch en hei, langs waterplao en duinenrand. Daar om zijn in wandelkringen de begrippen „natuur" en „sport" één woord! In vele plaatsen van het land rezen de wandelclubs als de tra- ditioneele paddenstoelen uit den grond op. En ND Rijper wandel-enthousias ten wendt U tot een Rijper tippelaar om ook eens tot oprichting van wandelvereeniging te komen. TIP. J.Y. Qrootsckermer". Dat was voor de jongens Vrij dagavond een rare gewaarwor ding, dat zij onder leiding van den trainer Zwart de eerste oefe ningen maken moesten. Ja jon gens, dat is nu nog maai het begin, maar wij vertrouwen er op, als het einde is gekomen, dat jullie dan van de lessen hebt geprofiteerd. De opkomst was bevredigend en wij hopen dat jullie allemaal zult komen het geen voor den heer Zwart ook aangenaam zal zijn. Als het weer zoo blijft zal het eerste elftal Zondagmiddag wel zweetvoetbal moeten demonstree- ren, maar enfin, daar is nu een maal niets aan te doen. De wed strijd Groolschsrmer I—Kwadijk I is nu eenmaal op 7 Augnsius en kan niet uitgesteld worden. Wij gelooveu wel, dat het een spannende kamp zal worden. De 4—1 nederlaag zit de zwartwitten niets. Maar jongens denkt er om steeds sportief I D. Zomerdienst 40 cent. BOEKHANDEL HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4