„Malle Geert". geheel nieuwe en uitgebreide sortering voorradig hebben ZUlLOHE's Manufeeturenhindel, DE RIJP Nutsspaarbank te Beemster Spaarbusjes verkrijgbaar. Ifeihuring van safe-loketten tegen zeer lage prijzen! ,De Tijd* f 0.85 per •boter pond. Z.O.-Beemster L. v. d. Val—de Boer en den heer J. v. d. Qragt. Het aantal afgelegde bezoeken was: de Rijp 42 pat. met 1458 verpleegdagen. Oraft 14 pat. met 216 verpleegdagen. Schermerhorn 18 pat. mei 527 verpleegdagen. Oterleek 4 pat. met 34 verpleeg dagen. Totaal 78 pat. met 2235 verpleegdagen. Als voornaamste feit kan wor den aangemerkt de uitbreiding door het werkgebied onzer ver- eeniging, door toetreding van Oterleek met ruim 100 leden, en f 500 meerdere ontvangsten, waardoor de Wijkverpleging er financieel goed voor komt te staan. De wnd. voorz. bracht dank aan den secretaris voor zijn jaar verslag, die onveranderd goed gekeurd werden. Daarna werden bij acclamatie de heeren P. Keuning en Dan. Spaarman herbenoemd tot be stuurslid. Beiden namen hun herbe noeming aan. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorz. de vergadering sloot. Propaganda-avond VOJB 8 Maart a s. Woensdag 8 Maart a.s. zal de V.C.J.B. een bijbelspel opvoeren in de Doopsgezinde Kerk, alhier. We herinneren ons nog de opvoering van een ander leeken- spel. Dit werd toen erg mooi weer gegeven. Naar we menen te we ten, werken vrijwel dezelfde le den mee in samenwerking met de Jeugdbond van West-Oraftdijk. Wij kunnen deze avond ten zeerste aanbevelen, en verzoeken de betreffende advertentie in dit nummer op pag. 1 voor de bij zonderheden te lezen. Operette Malle Qeert Was het verleden jaar .Marijke van Scheveningen", ditmaal zal de zangvereeniging „Voorwaarts" de operette „Malle Geert" ten tooneele voeren. Genoten we van „Marijke van Scheveningen", met „Malle Geert" zal dat evenzoo het geval zijn. Zeer ijverig is er gestudeerd. De heer A. Vink weet naast goede zang goed spel te leeren, zoodat een goed geheel verkregen wordt. De ItijpOraft RUILVERKAVELING We wijzen belangstellenden op de advertentie betreffende een vergadering die Donderdag 9 Maart a.s. zal gehouden worden iu het Rijper Wapen, des avonds HALF ACHT. Deze kwestie, die aller gemoederen bezighoudt, is van groot belang voor onze directe omgeving. We gelooven dan ook wel, dat de belangstelling voor de lezing van Ir. G. A. Swart, groot zal zijn. Men zie de advertentie. Propaganda-avond Naar het bestuur der Bond van Staalspensionneering ons mededeelde heeft zij voor dit seizoen zich van de medewerking weten te verzekeren van ons Rijper Klein Tooneel. In studie is genomen ,,De meid" Houdt DONDERDAG 16 en ZONDAG 19 Maart a.s. VRIJ voor de OPERETTE Wij bieden U hierbij enkele artikelen aan, waarin wij een Charmeuse dames-onderjurken met ronde hals en schouderbandjes 98 cent Interlock meisjes-Directoires 18 cent met kleine stijging per maat Zijden geplatteerde Dames onderjurken 78 cent Interlock Dames directoires 29 cent Zijden geplatteerde Dames directoires 45 cent Interlock Dames camisoles 35 cent Ziet onze etalage's en schenkt dan ook Uw aandacht aan onze geheel nieuwe collectie ZIJDEN DAMES KOUSEN - tooneelspel in 2 bedrijven door Herman Heyermans. Een zeer gelukkige keus. Floralia en Huisvlijt Het bestuur van bovengenoem de Vereeniging verzoekt ons mede te deelen, dat Zondag 19 Maart a.s. de tentoonstelling van de uitgereikte tulpen en hyacinthen bollen zal gehouden worden in het Rijper Wapen. De kinderen worden hierop attent gemaakt, daar zij dan dus hun bloeiende tulpen en hyacinthen in moeten leveren. in het volgend nr. volgt nadere aankondiging. Glraft Jaarvergadering Ziekenfonds Voor een buitengewone opkomst der leden werd Vrijdag 21 Februari j.I. de jaarvergadering gehouden van bovengenoemd Ziekenfonds in de zaal van den heer Veeken. Na opening en het lezen der notu len der vorige algemeene vergadering volgde de rekening. De ontvangsten waren met het vorige saldo f 2729,86 en de uitgaven f 318.50, zoodat er in kas is f 2116.36. De heeren P. Kwadijk, K. Klijn en C. Schipper werden als bestuursleden herbenoemd. De voorzitter, de heer P. M. Kramer sloot de vergadering met dank te brengen aan de leden voor de attentie die hem en zijn echtgenoote was aan geboden bij hun 10-jarighuwelijksfeest. Hij wenschte alle leden een goede ge zondheid in 1939. Oost-Graftdjj ls Feestavond der afdeeling Stansteer ei Omstreken van de Ned. Bond vaa boerinnen e a. plattelandsvrouwen Bovengenoemde afdeeling heeft Donderdag 23 Februari haar eer ste lustrum in de, voor dit doel keurig versierde, zaal van den heer P. Jongens, alhier, luisterrijk gevierd. Spontaan waren de leden en genoodigden opgekomen en toen te ongeveer 8 uur pe presidente, mw. B. Koster-Ackermann, uit Marken-Blnnen, haar openings rede hield, was het tjokvol. Spr. heette allen hartelijk wel kom, in het bizonder de Bestuurs leden van den Prov. Bond; Holl. Mij. van Landbouw en de Dir. van de Coöp. Aankoopvereen. „Samen Vooruit", den heer Peppelman van Wormer. Nadat gezamenlijk het bonds lied was gezongen, gaf de pre sidente in dichtvorm een over zicht van het geen in deze vijf jaren was geschied, een causerie, waarin ernst en luim elkander afwisselden en waar voor haar een hartelijk applaus ten deel viel. Namens de Prov. Bond werd de afd. gefeliciteerd door de dames mw. Rol uit Starnmeer en mw. Bommezij uit Beemster. De heer J. Uitentuis uit Starnmeer sprak namens de Holi. Mij. van Landbouw en Landbouw en Maat schappij. Spr. gewaagde van een hechte band en prettige samen werking met den bond van plat telandsvrouwen en roemde de activiteit welke door de dames in hun vereenigingsleven aan den dag wordt geiegd. Schriftelijke felicitaties waren ingekomen van de zuster-afd. te Wieringerwaard en Schermeeren van de leden van het Prov. Be stuur, de dames Waiboer, Pijper en Govers benevens van den Dijkgraaf van „Starnmeer en Ka- merhop", den heer Wb. Scher merhorn. Het zou ons te ver voeren de attracties, waarmede de avond werd gevuld, afzonderlijk te ver melden, echter willen wij hiervan bij voorkeur noemen, de tentoon stelling van fraaie handwerken, welke door de dames op hun bijeenkomsten worden vervaar digd en een lied, gewijd aan de vrouwen van het platteland, op keurige wijze gezongen door mw. Uitentuis-de Geus en mw. Schermerhorn-Heida. Den geheelen avond was het recht gezellig en heerschte er een feestelijke stemming. De presidente dankte in haar sluitingswoord allen, die tot het slagen van deze avond hadden medegewerkt en noodigde de aanwezigen uit tot een gezellig bal. Wij sluiten ons aan bij het slotwoord van den heer Uitentuis waarin deze de wensch uitsprak, dat de afd. ook in de komende jaren veel vermag te doen tot zegen van het platteland. (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (WOUTER SLUISLAAN 27) is GEOPEND: Maandagmiddag van ij—2) uur Woensdagavond van 7 —8 uur Vrijdagmiddag van ij— 2\ uur W est-Grral tdijh Propaganda-avond VJCB en Jengdclnb 15 Maart a.s. Met verwijzing naar het bericht onder plaatselijk nieuws van de Rijp, bevelen wij de inwoners van West-Graftdijk en omstreken aan, deze opvoering van het bijbelsspel „Naaman de Syriër" op Woensdag 15 Maart a.s., in de Herv. Kerk te West-Graftdijk. Men leze de advertentie. De afdeeling „V.C.J.B." voert dit spel op met medewerking van de Jeugdclub, alhier. Z. en Noordschêrmer Ledeivergadering Wijkverpleging Z - ei N.-Schermer ea Omgeriig Donderdagavond 23 Februari had in het café van den heer van Truijen de eerste ledenver gadering in dit jaar plaats. De voorzitter, dokter Koppen, opende om 8 uur de vergadering met alle aanwezigen hartelijk welkom te heten. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag waarbij vermeld werd dat de wijkzuster 2534 bezoeken had afgelegd. De rekening sloot, helaas met een nadelig saldo van f85,58. Bij de volgende bestuursver kiezing werden de heeren Koppen en Molenaar herbenoemd. In de vacatures ontstaan wegens ver trek van de heren Van Stralen en Brouwer werden gekozen op voorstel vnn het bestuur de heren A. Caton te Oost-Graftd|jkenDs. J. L. Brinkerink. Tot lid der Rekeningcommissie werd benoemd de heer C. Spaan, terwijl de heer Vaalburg tot plaatsvervangend lid werd geko zen. Bij de rondvraag vroeg de heer Schot of het salaris van de wijk zuster niet verlaagd kon worden, in verband met het nadelige saldo. De voorzitter zette duidelijk uiteen, dat dit niet op de weg van het bestuur lag. Ook een stem uit de vergadering over dit voorstel. Om ruim 10 uur ver trok de autobus, waarmede de afdeling OostWest-Graftdijk vergadering had bezocht. Weg afgesloten Blijkens advertentie zal de weg tusschen Grootschermer en Drie huizen vanaf 13 Maart a.s. ge sloten zfjn voor alle rij- en voer tuigen. Driehuizen Verkiezing Diaken en Notabel Tot diaken en notabel der Ned. Hervormde Gemeente alhier zijn resp. gekozen de heren Jb. Buis en A. Zwerver. De beide colleges zijn nu vol tallig. Beemster Excursie naar Veilicheidsmnsenm Woensdag j.I., 's middags 1 uur gingen de leerlingen van de Avond-vakteekenschool van de Vereen, voor Vak-onderwijs op excursie per N.A.C.O.-bus naar Amsterdam. Zij werden per expresse NACO-bus door de stad vervoerd naar het Veiligheids museum. Veel werd daar geleerd. Toen het sluitingstijd was, was nog niet alles bezichtigd. Een wandeling door de stad volgde, in een lunchroom op het Rembrandtsplein volgde eenver- versching, waarna een bezoek aan de Cineac werd gebracht. Tot slot een bezoek aan de Kunst ijsbaan, waarop ontzettend door de heeren genoten werd. Om half elf stond weder een NACO-bus te wachten. Waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Het gezelschap stond onder ieiding van het Hoofdbestuurs-lid de heer T. Bruntink te de Rijp en 3 leeraren. Propagaida-fihnaTOid B.VL afd. „Beemster" ei „Graft-de Rijp" Woenidagavond 1 Maart Jl„ hielden de gezamenlijke BVL-afdeelingen ,,Beem- «ter'' en ,,Graft-De Rijp"' een Propagan- da-filmavond in de zaal van den heer van Ettcn.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2