Zóó zag ons gezin er 5 jaar geleden uit. JOH. LAUWERS - Payglop 3 - ALKMAAR - Tel. 2 Adverteert ie DIT bied rDe T y d- boter f 0.83 per pond. De bedoeling is beide overzet- veeren te gebruiken, zegt de voorz. De hr van Ammers wijst nog eens op het afschilderen van de school. De voorz. zegt dat hij dit nog even afwacht. De meubelen zijn gegund aan een leverancier van stalen meu bels, zegt spr. Gelooft wel, dat een en ander een keurig geheel zal vormen. De hr van den Beidt informeert naar de verzorging van de bloe men in de bakken. En de cen trale verwarming? Wie verzorgt die? Er behoeven geen bloemen in de bakken, zegt de voorz. Nadere gegevens omtrent de centrale ver warming en verschillende andere zaken, komen in een volgende vergadering. Rondvraag. De hr van den Beidt wijst op de dorpsstraat in West, die in desolate staat verkeert na het op graven van de telefoonkabel. Vol gens hem is dit een werk voor het wegenfonds. Minstens een jaar is het on derhoud voor den aannemer, zegt de voorz. Het wegenfonds doet daar niets aan. De hr Koppen wijst nog eens op het Noordeinde van Graft. De hr van Ammers wijst op het keurige verstraten op Oost door den hr Nijman. Hierna sluiting De üijp Vergadering Yisichersrereeaigiag Je Rijp" Zondag 26 dezer kwam boven genoemde Vereeniging in verga dering bijeen in het Rijper Wapen. De opkomst der leden was niet groot. De voorz., de heer Banker sen, opende en heette allen wel kom. De notulen van den secre taris, den heer P. Kieft, werden onveranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester waren in orde bevonden door de des betreffende commissieleden, de heeren Molenaar en Wals. De voorz. zal als afgevaardig de naar de vergadering van de Hoofdafdeeling gaan. Nadat vele zaken, de vereeni ging betreffende, waren afgedaan, sloot de voorz. deze gezellige vergadering. Ledenvergadering van de Rijper Vereen, van Zakenlieden „Ons Belang" Madndag jl. hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in „De Eendracht". In deze vergadering voerde de heer P. Bruin Hz. van Noordeinde van Qraft het woord over de grondbeginselen van „Landbouw en Maatschappij", mede in verband met z^jn gezamenlijke actie tegen de concerns en kartels, dia het bestaan van landbouw en groote en kleine mid denstand gaan ondermijnen. De heer Bruin gaf op duidelijke wijze het zuivere streven van den oprichter van genoemden Bond, den heer J. Smit, oud-referendaris, weer. En voorts vestig De Rijp, Pasen 1939. Dames en Heren, 't Zal U bijzonder interesseren, dat wij wederom ruim gesorteerd zijn en dat, niettegenstaande de moeilijkheden in de levering. Onverschillig wat U zoekt: kousen in mat of half mat of geplatteerd; U vindt sortering. Onze bekende tricotages; directoires, onderjurken, camisoles; onze bekende Twilfit-corsetten, diverse kwaliteiten en modellenU vindt sortering. Ook in Heren-artikelen zijn wij goed geslaagdI Aparte dessins in overhemden hoeden, vlotte modellen; iets aparts in zelf binders sportkousen, ons speciaal artikel. Komt U eens kijken, het verplicht U tot niets. Steeds gaarne tot Uw dienst. Hoogachtend, ZURLOHE's Manufacturenhandel. de hy er de aandacht op, dat Landbouw en Maatschappij neutraal is wat betreft haar godsdienstig en politiek inzicht. Na afloop van zijn uiteenzetting ont stond een interessante gedachtenwissellng tusschen den heer Bruin en de leden. Nadat de voorzitter, de heer D. van Tiel, den heer Bruin dank bad gebracht, werd de agenda afgewerkt. De notulen en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren Rijkes, penningm., en den heer P. A.J. de Rijke werden belden bij acclamatie herkozen. Trekkiig Yerldtiig VVV Donderdagavond jl. vond in het „Rijper Wapen" de trekking plaats van bovengenoemde ver. loting. De voorz., de heer C. L. C. de Boer opent, spreekt den dank van het bestuur uit aan B. en W. voor het toestaan van deze verloting. Een extra woord van dank brengt spr. ann den Burge meester voor de vergunning op Zaterdagavond jl. Dien avond werden nog 200 loten verkocht. Brengt dank aan het publiek voor de gulle houding bij de verkoop von de loten. 1081 loten werden verkocht. De verloting is volgens het be stuur geslaagd. Overgaan wordt tot de trekking. Lot Prijs 956 vulpotlood 1428 binnenband 1912 Lepeltje 1887 FIETS 1335 6 dameszakdoekjes 1800 l/t dozijn theelepeltjes 1426 V« pond tabak 708 buitenband 1873 zaklantaarn 720 Lepel en vork 1193 horloge 584 6 dames-zakdoekjes 1117 lepel en vork 1179 zaklantaarn 1283 pijp 1450 kaasschaaf 273 schemerlamp 172 RADIOTOESTEL 228 portefeuille 715 wandbord De heer de Boer sluit en dankt den heer van Kluijve en de da mes Tr. Akkerman en N. Veen- man voor hun welwillende me dewerking. Als U nu 'n fototoestel koopt bij Lauwers, kunt U zooveel herinneringsfoto's maken als U wilt. Wij leeren U fotografeeren Bovendien ontwikkelen we Uw foto's zóó scherp, dat leder, die ze ziet, ze bewondert SS jaar ervaring-! Drogisterij Hollaar-Boon overgegaan in handen van den heer A. Enii De heer A. Kuin deelt in een advertentie in dit nummer mede, dat hij de drogisterij van mevr. Hollaar heeft overgenomen en deze bekende zaak onder zijn naam zal voortzetten. Mr. i. in 't Veldt, Burgemeester van Zaandam komt spreken op de filmavond van de S D A P. Wij wijzen belangstellenden op de advertentie van de afdee- ling de Rijp van de S.D.A.P. Deze filmavond, die uitgesteld was, wordt thans gehouden op Zaterdagavond 1 April a.s. in hotel „De Eendracht", Oosteinde. Het programma vermeldt de verschillende films, terwijl Mr. J. in 't Veldt zal spreken. Bijzonderheden, zooals program ma, enz., leze men in de betref fende advertentie. Kampioens-Feestavond A.V.V. Zondagavond a.s. wordt dit Kampioensteest gegeven in hotel „De Eendracht" van mw. de wed. j. van der Vliet op het Oosteinde. De feestcommissie heeft Joop Theunisz uitgenoodigd deze avond mede te vullen. Ger Hop, ons allen wel bekend, zal hem bege leiden, terwijl hij tevens be bal- muziek zal verzorgen. Het moét slagen. Zooals we reeds menige malen lazen is de heer Theunisz in vele kunsten fenomenaal, iets bijzonders zal hij ons laten zien en hooren. En de muzikale medewerking is in goe de handen bij Ger Hop. Men zie voor bijzonderheden de betreffende adverteniie op pagina 1. Gevonden en verloren Gevonden: Drie rijwielbelas- tingmerken. VerlorenEen huissleutel en een electr. looplamp met snoer. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. CA riift Verloren en gevonden Verloren: een rijwielbelasting- merk. Gevonden: (West-Graftdijk) een motorspiegel en een rijwiel- belastlngmerk. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Oost-Graftdjjk Kiiderfeestavond Zaterdagavond a.s half acht zal in de zaal van den heer P. Jongens, alhier, de bekende kinderfeest avond gehouden worden. De avond wordt nu weer ge vuld met kinder-tooneelstukjes, zang, enz. Het geheel onder regie van den heer L. J. Lanjouw, die tel- kenjare zulk een succes heeft MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 0.f 19.50 Volvette kaas met Rijksmerk f 22. Boter t 1.33—f 1.44 Kippeneieren f 3.20f 3.50. Eendeneieren f 2.70. Vette koeien f 0.60f 0.68 p. K.g. Vette varkens f 0.48—f 0.50 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILINO PURMEREND Ö.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 130000 Eendeneieren f 2.75—f 2.80 Broedeieren f 0.f 0.— 85000 Kippeneieren 215000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.- 65—66 3.50—3.60 63-64 3.40-3.50 60—62 3,35-3.45 58-59 3 30-3.40 56—57 3.30—3.35 53-55 3.25-3 30 50-52 0.0— 45—48 0.0.— KAABBEUItS. Dinsdag 28 Maart 1939. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 20 partijen, wegende plm. 45.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18.—per 100 pond LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 25 Maart t[m 1 April '39 Zaterdag 7.01 uur Zondag 7.03 Maandag 7.05 Dinsdag 7.06 Woensdag 7.08 Donderdag 7.10 Vrijdag 7.12 Zaterdag 7.13 met deze kinderfeestavonden. We twijfelen dan ook niet, of de zaal zal geheel gevuld zijn met belangstellenden en ouders. Men leze de advertentie. VVei-rt-C» i-jj trlijlf Feestavond GSV Zondag 26 Maart hield GSV haar jaarlijksche feestavond in café Kramer. Het bezoek was niet zoo groot, als we dit op deze avonden gewend zijn, doch gezien het slechte weer, was het bevredigend. De voorzitter, de heer L. H. de Koekkoek heette in zijn ope ningswoord allen hartelijk wel kom. Het verheugde hem, dat men er wederom in was geslaagd een feestavond te organiseeren en bracht hulde aan hen, die of schoon zij buiten de vereeniging staan, voor GSV steeds weer hun vrijen tijd beschikbaar stel len. Daarna werden 2 blijspelen opgevoerd, nl. „Een Vergissing" en „de Erfoom". Om deze stuk jes is onbedaarlijk gelachen. Ie mand, die geregeld de uitvoe ringen ter plaatse bijwoont, ge tuigde tegen ons: „er is bést ge speeld". De voorz. bracht dan ook in zijn sluitingswoord namens GSV hartelijk dank aan de medewer kenden, iu het bijzonder den heer de Haan en mw. Brouwer-Bas voor hun mooie spel. Met een gezellig bal werd be sloten. Grootschermer Vitte Kruis Woensdagavond had in het café van den heer van Truijen een vergadering plaats van het Witte Kruis. Voorzitter, de hr Pascha open de en betreurde het, dat de op komst zo slecht was. Nadat de notulen waren voor gelezen, volgde het keurig ver zorgde jaarverslag van den secre taris van der Laan.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2