Zelf fotografeeren! voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken Adverteert in DIT blad Zaterdag 8 April No- 145 7 1939 RIJPER BTENTIEBLAD A_boniiemeiitsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plus incassokosten Ijosse nummers 3 cent Klectrtsche Drukkerij J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon I. - Postrekening 39751 Advertentieprijs "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS - PBEDIEBE UFi TEN De Bljp Ned. Hervormde Gem. Ie Paaschdag s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Ie Paaschdag s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Geen Zondagschool. Ev. Luthersche Gem. Ie Paaschdag s Morgens 101 uur Ds. Th. Schaden Liturgie. 2 uur Zondagschool. Gereform. Gemeente le Paaschdag s Moigens 10 uur en 's Middags 2.30 uur Leesdienst. 2e Paaschdag s Middags 1.80 uur Ds. Kok van Veenendaal Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft le Paaschdag s Morgens 10 uur Mej. Brugman van Amsterdam Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk 2e Paaschdag s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk le Paaschdag s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Bevestiging van lidmaten. Collecte voor de Generale Kas. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdjjk geen dienst Zuld-Sohermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Sohermer le Paaschdag s Morgens 10 uur Ds. J. L. Brinkerink I >e Rijp Do oudste iewoier 95 jaar Donderdag 6 April jl. herdacht onze oudste plaatsgenoote, mw. de wed. N. de Haan, haar 95ste verjaardag. Bevorderd Aan de Handelsavondschool te Purmerend werden Siem Hooij- berg en Arie Kuiper, resp. van de 2e naar de 3e en van de le naar de 2e klas bevorderd. Bezoek aai het P.E N. Een dezer dagen vertrok des morgens een bus van den heer Hooijberg van den Dam met be BOND VOOR STAATSPENSIOEN. STAATSPENSIOEN, dat zij de leus. Voor iets anders is geen keus'. stemming Bioemendaal. Een aan tal leden van de Bond van Boe rinnen e.a. Plattelandsvrouwen zou een bezoek brengen aan het P.E.N. Ongeveer 10 uur werd het ge zelschap door een vertegenwoor diger van het PEN. ontvangen en werd de dames op onder houdende wijze een en ander over eleciriciteit verteld. Gedurende deze lezing werd een kopje koffie gepresenteerd. Vervolgens werd een film over het electrlsch koken vertoond en daarna had op een drietal for- nuizende kookdemonstratie plaats. Na afloop hiervan vereenigden de dames zich in de koffiekamer, waar een uitmuntende broodmaal tijd gereedstond, die het gezel schap zich best liet smaken. Een rondgang door een ge deelte van het mooie, moderne gebouw vormde het laatste punt van het programma. Voldaan werd de bus weer opgezocht en om half zes keer den de dames weer in hun ge zin terug. Filmroorsteiling S.DAP. De afdeeling de Rijp van de SDAP hield Zaterdagavond 1 April haar uitgestelde filmvoorstelling. Op een dwaalspoor gebracht, memoreerden wij abusievelijk, in ons vorig nummer, dat de bur gemeester van Zaandam, mr. J. in 't Veldt, dezen avond zou spreken. Deze openbare vergadering, die door de strenge vorst werd uitgesteld, zal thans 14 April a s. gehouden worden. Het filmapparaat verzorgde de entre-acte muziek. Mw. Spaarman—Storckmeijer opende, zij heette allen onge veer 40 bezoekers waren aanwe zig welkom, in het bijzonder den heer van Deen, den spreker en filmoperateur van dezen avond, Zij wees voorts op de fout, die vermeld stond in ons vorig num mer. Direct daarna werd een aan vang gemaakt met de vertooning der films. Alle waren geluidsfilms. 1. «Samengevoegd tot groter doel". In deze film werd ons ge toond, wat gedaan wordt door de Centrale Arbeiders Levensver zekering om cultureele doelein den na te streven, zonder dat de finantieele kracht ook maar eenigs- zins in het gedrang komt. 2. Een in Zwitserland opge nomen Herfstfilm was zeer mooi met zijn prachtige opnamen in dit schilderachtige landschap. 3. Een kleurenfilm, opgenomen in de Leidsche Boschjes en het Vondelpark te A'dam liet ons alle schakeeringen in tint van bloemen, planten, enz. zien. De opnamen benaderden al zeer goed de natuurlijke kleur. Het was een lust om naar te kijken. 4. Een teekenfilm, die, naar het schijnt, altijd geestig is en het daarom ook altijd doet. Hierna gaf de heer Van Deen Voor ontwikkelen, afdruk ken, vergrooien enz P. A. J. DE RIJKE - DE RIJP Agfa Kodak Mimoza Selo en Gevaert Films - zijn beschouwing weer over de nationale en internationale toestand Hij critiseerde, doch gaf tevens wegen aan om uit de impasse te geraken, en te komen tot een bestendig welvaartspeil voor ar beiders en middenstand. Hij wekte een ieder op te waken voor zijn idealen. Na de pauze werd de film Practisch Socialisme gedraaid. In deze film werden ons slechte toestanden van vroeger en de weg tot verbetering, die gevolgd wordt, voor oogen gesteld. Vele artistieke opnamen zijn in deze geluidsfilm verwerkt. Aan het slot gekomen, dankte de voorz. den spreker voor het uitspreken van zijn rede en voor het draaien der interessante films. Zij sprak nog een propagandis tisch woord voor a.s. verkiezingen. Burgerlijke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. GeborenJoseph Nicolaas, zoon van Jacobus C. van Straaten en van Anna Stoop. GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren i Johannes Theodorus, zoon van W. N. Droog en van A. A. Bos. Jan, zoon van J. de Heer en van G. J. Slot. Gehuwd: Reinier Johannes Hoowlj, 33 jaren en Grietje Slot. 31 jaren. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 30 Maart tot 6 April '3# Vertrokken personen: Alida P. Boon, van Rechtestraat 41, naar Castricum, Ruiterweg 23. Kampioens-Feestaroiid A.F.V. Zondagavond 2 April gaf AVV een feestavond ter gelegenheid van het kampioenschap van de adspiranten A. De zaal van „De Eendracht", van Mw» de Wed. J. van der Vliet, was overvol met bezoekers. Er heerschte den geheelen avond een gezellige drukte. De voorzitter, de heer J. Mid delkoop, opende en heette allen hartelijk welkom, in het bijzon der de Wethouders Blokdijk en de Boer, de afgevaardigden van de plaatselijke voetbalvereeniging Reo en den trainer, den heer Zwart uit Purmerend. Motiveert de keuze van de feestcommissie, waardoor de heer Joop Theunisz hier aanwezig is. Hij wensch allen een recht ge zellige avond toe. Het open doek toont ons het kampioenselftal adsp. A. Het be slaat uit: Kees Hottentot, Dirk de Jongh, Jaap van Kluljve, aanvoerder; Arie Kuiper, Barend Slot, Thijs van Straten, Henk van Straten, Henk Swart, Henk Veenman, Maarten Veenman. Nico Visser, Haitze de Vries, Iense Wiersma en Toon Zomerdijk. Hieronder zijn 3 reserve's. De voorz. complimenteert de jongens, en zegl, dat hij hier de toekomst van AVV inziet. Hij drukt de aanvoerder, Jaap van Kluijve, de hand en over handigt hem en de andere spe lers een groote foto van 't elftal waarbij een kleine foto is ge voegd. De heer Zwart, trainer, wordt gefeliciteerd door Jaap en hij overhandigt hem een aandenken. De heer Zwart dankt hiervoor en hoopt, dat zijn jongens zoo door zullen gaan. De heer Abels, voorzitter van Reo feliciteert de adspiranten. Spr. is blij, dat de verstandhou ding goed is tusschen beide clubs

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 1