Op z'n Paasbest gekleed Verruim Uw horizon UUWEBS - Payglop 3 - Alkmaar - Telef. 2i ,De Tydfl-boter f 0.80 per pond. Grote sortering! Steeds het nieuwste en hl] hoopt, dat dit zoo moge blijven. Hij reikt dan den aan voerder een mooi bouquet bloe men over. Verder hoopt hij, dat het le elftal kampioen zal wor den. Hierna is het woord aan Joop Theunisz, Neêrlands veelzijdigste artist. Inderdaad, dat is niet te veel gezegd. Wij maakten dezen heer mee in de volgende creaties: Zanger, Conferencier, Humorist, Accordeonnist, Kunstfluiter, Buik spreker, Rijwielacrobaat. Een sorteering van variéte-num- mers zoo uiteenloopend als waar mee hij zijn programma's vult, is wel een unicum. Hij maakte al direct een goede entrée met het zingen van ernst en lulm-levensliedjes, Hij heeft een mooie stem en een goede voordracht. Zijn kwinkslagen slaan goed in, zoodat het publiek spoedig op „kooktemperatuur" is, zooals Joop Theunisz het noemt. We kunnen zijn programma niet op den voet volgen, doch de vele nummers, die hij zoo af werkt, z|jn alle zeer de moeite waard. Hij blijkt al zijn kunst uitingen te beheerschen. Na ieder nummer valt hem dan ook een hartelijk applaus ten deel van het publiek. Speciaal viel zijn rljwielacro- batiek op. Doodstil was het hier bij in de zaal. Ook hier beheer- schte hij zijn nummers volkomen en kwam h(j weer op zijn beenen op de vloer van het podium terecht. Wat werd er gelachen om zijn eprekende pop. Aan'tslot dankte de heer Theunisz zeer speciaal zijn begeleider aan de piano, de heer O. Hop. Ook Joop wees op de voortreffelijke wij ze van accompagneeren van Ger. De verloting met vele prijzen, waarvoor groote dank gebracht werd aan onze middenstanders, was een waar succes. Wat 'n geld kwam er binnen, hè Bart. De voorz. dankte allen voor hun prachtige medewerking, extra dank bracht hij aan de heeren Joop Theunisz en Ger Hop. Hij riep den heeren een tot weerziens toe. Met een uiterst gezellig bal werd besloten. VeitrerM bikkers tog liet vu kracht Onder verwijzing naar de op 21 Februari jl. door den Raad dezer gemeente vastgestelde plaat selijke verordening regelende een ventverbod voor bakkers op de Chr.erkende feestdagen wordt de aandacht er op gevestigd, dat op deze verordening de vereischte Koninklijke goedkeuring nog niet met HEREN M O D E A R'T I K E L E N uit ZURLOHE's Manufacturenhandel, DE RIJP Ziet onze speciale etalage 1 Hoeden Overhemden Sokk Petten Weekend shirts Alpino's Zelfbinders Jongens Blouses Sportkousen Jongens Broekjes Sportriemen Sokken Sokhouders Bretels is verkregen, zoodat deze verbods bepaling voor de a.s. Paasch- maandag nog niet van kracht is. Gsmd» verlor» Gevonden: een dameshorloge en een damesrijwiel. Verloren: een heeren-polshor- loge. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. GJ-raft Gevonden Gevonden: (West-Graftdijk) een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Oost-G-raf td.ij k Kinderfeesdavond Zaterdagavond 1 April jl. hiel den de kinderen der O.L. school, alhier hun laatste feestavond in de zaal van den heer P. Jongens, welke geheel met ouders en be langstellenden was gevuld. De voorzitter der oudercom missie, de heer A. Caton, heette allen welkom. Hij bracht hulde aan het Hoofd der School, den heer Lanjouw, die ouders en kin deren deze avond ook NU niet had willen onthouden en vroeg de aandacht voor de respectieve lijke zangnummers en de door den heer Lanjouw zelf vervaardigde tooneelstukjes. Door de groote kinderen werd op keurige wijze gezongen: „De morgen breekt aan", „Wildzang" en „De Nacht"; de kleintjes waar van sommigen als solisten uit kwamen, gaven ten beste „Hatsji" een vroolijk nummer. Heel mooi was ook de uitbeel ding van „De eeuwige strijd tusschen Wlnfer en Lente" waar in allen zongen „Als de Winter vlucht". Aardig was het Indianennummer met Krijgsdans en Zwerverslied. Hartelijk is er gelachen om de Aprilmop „De slag bij Waterloo". in de pauze hebben we genoten van het viool spel vanGretaRis, welke ons liet hooren „La Serenata" en Roman- za" en tot slot kregen we het onvolprezen tooneelstukje „Tante Euialia". Aan het eind van het programma vereerden de kinde ren de heer en mevrouw Lanjouw ieder met een mooi cadeau en werd door de oudsten een mooie wensch uitgesproken. De voorz. noemde het een moeilijke taak de heer en mevr. Lanjouw hulde te brengen na mens de ouders. „Er ligt toch", Met een goede kijker uit de collectie van Lauwers verruimt ge Uw horizon. Al wat er Interessants te zien is, haalt een kijker van Lauwers vlakby. Ook in ioupen, microscopen, compassen en barometers hebben we een ruime keuze. Komt U maar eens kijken. aldus spr., „een weemoed toon in het kleine woordje laatst". Gelukkig mogen er naast die toon van weemoed, ook klinken woorden van dank en voldoening, Dank van ouders en kinderen, voldoening voor denhr en mevrouw Lanjouw, dat hun werk in Oost- Graftdyk steeds op prys is ge steld en dat zy zich vele vrienden hebben verworven. Hy dankte tevens den heer Ger Hop voor zijn medewerking en de familie Jongens voor al datgene waarin zy de heer en mevrouw by deze feestavonden tegemoet was gekomen. Zoo was deze kinderfeestavond, die zeker bij velen een aangena me en dankbare herinnering zal achterlaten, geëindigd. "West-Gt-ra i tdijb Eerste Feestnitroeriif; th het Fanfare-Corps „Graf dijk" Naar we vernemen, zal boven genoemde Muziekvereen., waar van de bekende musicus, de heer G. Hop, dirigent is, Zondag 30 April a.s. haar eerste uitvoering geven in het café van den heer K. Kramer. Voor deze uitvoering bestaat groote belangstelling. Grootschermer Dst raadhuis De restauratie van het raad huis maakt thans goede vorde ringen. Er bestaat gegronde hoop, dat het werk medio Mei gereed zal zijn. Het zal dan tevens 300 jaar geleden zijn, dat het raadhuis gebouwd werd. Dit feit zal niet zonder eenige feestelijkheid wor den herdacht. Beemster Aaabesfediag ca luniiig brugg» Deze week werd door het Waterschap Beemster het bou wen van een 7-tal bruggen aan besteed. Het werk werd gegund aan den heer H. Brand alhier. Raadsrergaderiig De Raad dezer Gemeente komt Donderdag 13 April 1939, des namiddags 2 uur byeen. SPORTNIEUWS. A.T.T.-üieuws. Een enthousiast supporter by den ontmoeting AVV III—Broek in Waterland is zoo welwillend geweest ons onderstaand verslag te geven. Onzen dank. jl. Zondag hebben we een strijd van ons 3e elftal, aange vuld met adspiranten, gezien, die we deze winter nog niet hebben aanschouwd. Het was een aardige 4e kias- party. Over de wedstryd het volgen de. We konden wel merken, dat parool was: nu of nooit; doch er zijn twee helften, daar hebben ze echter niet aan gedacht. Met de rust had avv een 2—1 voorsprong bereikt, door zuivere passen van INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. de Red. Gdarne opname vun het volgende in Uw veelgelezen blad en bi) voorbaat mijn dank. ,,Het lijkt mij gewenscht eeni aan het een en ander bekendheid te geven, dat op een andere manier niet mogelijk is- Ik begin zoo langzamerhand ook het idee te krijgen, hoewel ik zeer lang goed van vertrouwen ben, dat wij als Gym- nastlekvereenigfng „Bato" altijd nog als een stel kwajongens worden beschouwd. Zoo ook Donderdag 6 April jl. Daar komt de directeur 5.30 aan de O. L. school en vindt daar alle vloeren en gangen in- gespoeld met een chloorloog oplossing. De vacantie was dus nog geen twee uur oud. Bij bestuur noch leden iets van bekend. Waarom ook hél? Aan soolets wordt niet eens gedachtll Is er ijken of stemmen in de lokalen en zijn 's avonds de lokalen niet beschikbaar, dan komen wij aan de vaste deur. Bericht gehad? wel neen! waarom? Stuur de kinderen maar naar huis, en de bode komt volgende week weer om con tributie voor een les, die er niet geweest is, Zeer aangenaam 1 Inderdaad. Het is de Gym maar! Is dat zoo belangrijk? Ik zou zeggen, is dat niet zoo belang rijk Zie eens naar de uitslagen van de keuring voor de militie 1 Als van de jongelingen uit de Rijp de helft wordt goedgekeurd, is dat al een gunstig resultaat. Is het nletdroevlg. Ik zou zeggen waar de G.V. zich als doel stelt, de lichamelijke onvoeding te bevorderen, uitsluitend dus door particu lier initiatief; zij in een tekortkoming van Overheid en Gemeente voorziet. Naar mijn bescheiden meening wel een beetje waardeering en medewerking waard Ik ken Gemeenten in ons land, die heel veel doen in het belang van de licha melijke opvoeding. Hier is 't van dien aard, dat je den moed soms in den schoenen zinkt voort te gaan. We zijn al heel blij met twee lokalen, die we gratis mogen gebruiken. Al voldoen de vloeren niet half aan redelijk gestelde eischen. Ik wil het hterbj) laten, anders mocht het een tonig worden. Alleenhoopik.dat ieder er goede nota van neemt. Verder nog dit, ik hoop, dat deze krabbel tevens een aansporing zal zijn, om zelf gymnastiek en athlethiek te be oefenen, de nseest doelmatige sport voor Uw lichaam en geest 11 Niet zien maar zelf doen. Ben kromme rug halen op een voet balveld is sport tot op zekere hoogte en er naar kijken hcelemaal geen sport. We moeten hebben een veelzijdige lichamelijke ontwikkeling. Recht van lijf en leden, Uw belang, een volksbelang. Cp eigen verantwoording, P. D1L Van Petten en Houttuin behaald. Na de thee verzette de achter hoede bergen werk. Het was Vos, die niet van wyken wist, maar hij kon toch niet verhinderen dat broek gelijk maakte. Onder groote spanning en een enorme druk op het aw-doel kwam het einde met de reeds gememoreerde 2—2 stand. De feestavond behoort alzoo tot het verleden en we gelooven wel, dat deze geslaagd genoemd mag worden. Een stampvolle zaal is getuige geweest van de ver richtingen van den all round artist Joop Theunisz. Het is be kend, dat ons hedendaagsch pu bliek verwend is, waardoor men veelal met critiek gereed is. Doch wel niemand zal ontkennen, dat men bewondering moet hebben voor deze man, die zich inder daad Neerlands meest veelzydige artist kan noemen. Wy vinden het een zeer groote prestatie, dat éên en dezelfde persoon in staat is op de meest gevarieerde wyze een geheele avond te vullen. Een verslag van deze feest avond zal wel elders in dit blad te lezen zyn, Zondag a.s.: de rijp ii-ivv ui 1.30 uur oudendijk i de rijp i (vriendschapppelljk) 2 uur P.P.C. G.S.Y.-Nimwj. J 1. Zondag werd dan de wed stryd GSV I GROOTSCHERMER I

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2