BALATUM Een Tweede Huid Joh. Lauwers, Payglop 3, Alkmaar, Tel. 21 het nieuwe A.V.R.O. postzegel album! PUIKE Zeeuwsclie rDe Tyd"-boter f 0.80 per pond. ZURLOH E's Manufacturen handel Zomerpracht 60 ct In voorraad: geheel aangevulde van Nederland en Nederl. Indië. Prijs f 0.65 Boekhandel Hoogcarspel, de RyP D. van Tiel, de Ryp De heer Visser had graag de ze commissie aan het werk ge- zet. En werkelijk deel hebben gemaakt van de nooden van vele ouden van dagen. Dan zouden we spoedig bericht van die com missie krijgen. Doch ze hebben hem niet gevraagd. „Geld is hiervoor noodig": is nog steeds de groote tegenwerping. Die 10.000 ouden van dagen zijn echter anders dan de 400 000 werkloozen. Zij gaan niet demon- streeren. Zij zijn té afhankelijk. En daarom kunnen ze „nog wel even wachten". Spr. wijst ero.a. op, dat alle overheidsdiensten hun ambtenaren, enz. pension- neeren. Zij betalen daarvoor hun pensioenaftrek, doch dat is niet voldoende voor dat pensioen. Wat het vrije bedrijf betreft, daar is dat niet eens mogelijk. Nimmer is er kans op, dat daar een premie-aftrek op te brengen is. Thans wil men de kant uit, dat er een verplichte verzekering zal komen. Het komt nooit goed, als het staatspensioen van boven af moet komen, nee, het zal van onderen af afgedwongen moeten worden. Macht moet ontwikkeld wor den, zoodat we last gaan ver oorzaken, dan bereiken we wat, dan naderen we het doel. Spr. memoreert de groei van den Bond. In Winterswijk in 1 jaar van 300 leden op 1500. Zoo gaat het in vele gevallen o.a. Jisp. Het gaat goed. Hij sprak voorts nog over de moreele en geestelijke herbewapening. Hij zoekt echter naar wat meer recht vaardigheid. Rechtvaardigheid is er nog steeds niet. Alleen de natuur is rechtvaardig. Spr. stipt een paar treffende voorbeelden aan. De wetten van ons zullen we recht vaardig moeten maken, anders bereiken we nooit iets goeds. Zoo moeten we ook komen tot premievrij-staatspensioen. Zoo zal Nederlaud niet meer zijn ouden van dagen naar het Armbestuur behoeven te sturen. Een Armbestnur is niets erg als we er maar niet om moesten vragen. Recht er op hebben is er niet bij. Spr. eindigt met te wijzen op het gezegde van Dr. Colijn voor de radio, dat we gewoon moe ten doorgaan. Spr. heeft gemeend, dat dit ook voor den Bond voor Staatspensionneering geldt. Hij weet niet, of dit de bedoe ling is van Dr. Colijn. De heer Visser besluit: De tijd moet komen, dat er van oud en arm geen sprake meer is. (Applaus). De heer de Moes dankt den spreker voor zijn kernachtige rede. Na een korte pauze werd het doek gehaald voor „De Meid", komedie van haat door Herman Heijermans. Zooals we reeds in ons vorig nummer schreven, zijn voor dit stuk goede krachten noodig. Het Leg in Uw kamer een vroolljk nieuw dessin; ook in Uw gang, keuken en slaapkamers en waarom ook niet op Uw zolder. Voor weinig geld krijgt uw huis een geheel ander aanzien Ziet onze étalage. Rechtestraat 48 en 205, de Rijp is gebleken, dat de leden over die gaven beschikken. Mejuffrouw B. Visser, als de Meid, was uit stekend. De haat lag er dik op. Heijermans laat ons zoo goed voelen, dat een behandeling als in zijn stuk tot dergelijke conse quenties moet leiden. En wan neer er dan misslag gedaan wordt in zulk een gezin, dan zullen dergelijke menschen als een vampyr voortdurend dreigen. Dat in „De Meid" de meneer zijn vrouw haar fout vergeeft, dat te begrijpen, ligt niet in Annemie's vermogen; de haat was te diep geworteld. Het spel, dat mej. B. Visser (Annemie, de meid) en mej. L. de Moes, als Stans mevrouw de Pauw, lieten zien, was zeer goed. Hun karakteruitbeelding was tref fend; zij hebben beiden goed gevoeld, wat de schrijver met zijn figuren bedoelde. Dit geldt evenzoo voor mej. M. Potgieser, als de tante Bettina, de oude vrouw, die haar nichtje niet kon zetten, omdat ze van een andere generatie was, en Stans daar door in de gelegenheid bracht, zich af te geven met een andere man, terwijl Stans' man Cor de Pauw (de heer P. Kostelijk) in het buitenland vertoefde. In de scènes tussen de heer Cor de Pauw en zijn vrouw ga ven mej. de Moes enden heer P. Kostelijk beiden gevoelvol spel. De komische noot bracht de kruiersfamilie van de „Meid", aan het stuk, nl. de heer J. Dek ker als neef Dirk, zijn vrouw Carlien (mej. T. Bas) en hun dochter Mina (mej. W. Nat). De vroolljke verjaarsfuif van hen in de salon van mijnheer en me vrouw de Pauw, bespoedigde de ontknooping en bracht de ver lossende biecht van Stans, en het ontslag, na afkoop van haar geheim, van De Meid. Ook de waschbaas (de heer J. Middelkoop), droeg in zijn bescheiden, goed gespeelde rol daartoe bij. Er waren vele spannende mo menten. Onder groote stilte werd dit spel van chantage aangehoord. Alle lof aan de leden en den regisseur, den heer P. Visser. Wij danken het Rijper Klein Too. neel voor de keuze van dit knap pe karakter-stuk, dat door onze diletantten zoo krachtig gespeeld werd. De heer de Moes dankte aan het slot het Rijper Klein Tooneel. Dit is de eerste maal, hij hoopt, dat het niet de laatste maal zal zijn. Dank brengt hij nogmaals aan den spreker, den heer Voc ELASTIEKEN KOUSEN van JOH. LAUWERS zijn als een tweede huid. Ze heften de bestaande bezwaren geheel op. Vrouwelijke hulp bij het passen. Aparte paskamer. 52 jaar ervaring garandeeren U een vakkundige, prettige bediening Ziekenfondsleyerancier (Nadruk verboden) Visser, en de heeren musici, Ger Hop en P. Jonker. Enkele nieuwe leden konden worden ingeschreven. En daar is toch een propaganda-avond voor tenslotte. Een gezellig bal besloot deze in alle opzichten prachtig ge slaagde avond. Openbare Vergadering «ver „Landbouw en Middenstand" Blijkens advertentie houdt de Nat. Bond L. en M. een verga dering, met spreker, den heer A. Evers, uit Rheden, in de zaal van den heer Post op Dinsdag a.s. Daar, waar een middenstand het grootste belang heeft bij 'n wel varend platteland, zij dus gemeen schappelijke belangen hebben, is het goed dit eens door een des kundige te laten belichten. Wij bevelen een ieder deze vergadering aan, en wekken land bouwers, tuinders en midden standers en andere groepen op, te komen luisteren naar dezen bekwamen spreker, die het woord zal voeren over concerns, tiuats en grootwinkelbedrijven, en de strijd daartegen. Cursus Huiselijke Ziekenverpleging Wij verwijzen de leden van Het Witte Kruis en anderen naar de advertentie, betr. een e.v. op te richten cursus Huiselijke Zie kenverpleging. Een ieder, die het nut gevoelt van een dergelijke cursus, en wie doet dat niet, zal zich aan het daarin vermelde adres opgeven. Duur, plaats en tijd zal na op richting nader bekend gemaakt worden. Zij, die geen lid zijn van Het Witte Kruis, en toch wenschen deel te nemen, kunnen zich op geven voor het lidmaatschap bij een der bestuursleden. De Joig's Bioscooptheater op de Klaferbuurt Evenals het vorige jaar, heeft ook nu weer de heer de Jong standplaats gekozen op het erf van den heer D. van Leeuwen aan de Klaterbuurt. Ook nu weer heeft de heer de Jong prachtfilms meegebracht. Zijn hoofdnummer is Tarantella, de prachtige rolprent, die velen naar de bioscooptheaters gelokt heeft en waarvan allen volop genoten, In deze film viert Jeanette Mac Donald (de prachtige zangeres) haar groote triomphen. We raden een ieder aan deze film vol ro mantiek en mooie muziek te gaan zien. Het bijprogramma is als altijd, prima verzorgd Zondag om 4.15 uur geeft de heer Jong een matinée met als hoofd nummer „Een stad op Stelten" Oerkomisch met de beide onver gelijkelijke artisten Stan Laurel en Oliver Hardy alias de Dikke en de Dunne. Ook hier is het bijprogramma interessant. De prijzen zijn laag. Voor verdere bijzonderheden leze men de betreffende adver tentie op pag. 4. Gevoiflei ei verlorei Gevonden: een ceintuur (rood), een dameshandschoen (bruin), een vulpotlood, een portemonnaiejmet inhoud en een heerenrijwiel. Verloren: een bankbiljet van f 10. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Graft Gevoidei Gevonden: (Dorp Graft) een portemonnaie met inhoud; West- Grafldijk) een rijwielbelasting- merk. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. "W" est-Graltdijk „Baanbrekers" op te voerei door „Nieiw levei" Zooals we in ons vorig meld den, en blijkens de advertentie in dit nummer, komt de Arbei ders Tooneelvereeniging Zondag avond a.s. met de „Baanbrekers* voor het voetlicht in het café Kramer. We behoeven hier niets aan toe te voegen. We weten, dat er met groote ernst is gerepeteerd, Er is bal na. Bijzonderheden meldt de be treffende advertentie. Aaigiftei Motorrijtuigeabelastiif Houders van motorrijtuigen, wier belastingkaart 30 April 1939 afloopt, moeten ter bekoming van een niewe kaart thans weder for mulieren invullen, die hun even tueel door den ontvauger D.B. worden toegezonden. Spoedige invulling en tijdige te rugzending van die formulieren, is gewenst opdat de kaarten voor af kunnen wordeff klaargemaakt. De kaarten kunnen dan vanaf 24 April a.s. worden afgehaald. Indien de belasting vooraf per gi ro wordt overgemaakt, kan de kaart ook per post worden toe gezonden zoodat men zich be reis naar het kantoor en het eventueel wachten aldaar kan besparen. Belaitiig betalei De aanslagen in de belastingen naar inkomen en vermogen 1938/ 39 die gedagtekend zijn vóór 1 December 1938 moeten 30 April 1939 geheel zijn aangezuiverd. blauwe en blanke vanaf 90 cent per 50 pond by

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2