voor Oe Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordsciiermer, Beemster en Omstreken NutsspaarbaÉ te Beemster PUIKE Zesuwsche No. 1462 Zaterdag 13 Mei 1939 Midden-Beemster Hoofdpijn?? D. van Tiel, de Rijp RIJ P E R NIEUWS-en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.0O per jaar ploa tficasiokostea I-ioeae nummers 3 cent Eiectrische Drukkerij ii.1. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon 1. Postrekening 39751 Advertentieprijs V cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending tot_D onder dage VERSCHIJNT WEKELIJKS - Aanvang Zomertijd In den nacht van 14 op 15 Mei a s. moeten de klokken 1 nurVOORUIT gezet worden. PFIJSDIK.BE UFt TEN De Ftljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst lli uur Zondagschool. Ev. Luthersche Gem. Evangelisatie s Morgens 10} uur de Heer W. van Achterbergh van Driebergen. 2 uur Zondagschool. Gereform. Gemeente s Moi gens 10 uur en 's Middags 2.30 uur Leesdienst. Maandag 15 Mei S Avonds 8 uur Ds. Ligtenberg, van Lisse. Graft Ned. Hervormde Gem. 8 Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk «Middags Half Drie Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftd|jk s Morgens 10 uur Ds. Leistra, van Edam. Zuid-Sober mer geen dienst Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. J. Heep Groot-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. L. Brinkerink I >e Rijp Geslaagd De Heer J. Keuning is Zater dag jl. te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de rechten. Ledeirergaderiag van het Natsdepartement „de Bijp" Vrijdag 5 Mei kwam bovenge noemd departement in het „Rijper Wapen" in vergadering bijeen. Ds. Kastein, voorzitter, leidde deze vergadering. Hij heette al len welkom en richtte zich in zijn openingswoord op de drei gende internationale toestand. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer T. P. van Houwelingen, worden onveran derd goedgekeurd. De Beschrijvingsbrief wordt op enkele punten breedvoerig besproken. De vergadering benoemt de (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (MIDDENBUURT 127) is GEOPEND: Maandag: van 9—4 uur Dinsdag: 3—4 en van 6Va—81/» uur Woensdag: 94 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: 9—4 en van 6V«—8l/« uur Zaterdag: 9—1 uur DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt 6), van 8Va 121/» uur Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safe-loketten. heer C. de Ruiter als afgevaar digde naar de Algemeene verga dering, terwijl de voorzitter ais belangstellende mede de verga dering zal bezoeken. De penningmeester, burgemees ter van Staveren, deed mededee- ling van het gehouden beheer. De heeren G R. A. Meijer en Hoogcarspel controleeren de ad ministratie De heer Meijer deelt mede, dat de geheele boekhouding in orde bevonden was. De voorz. dankte den penning meester voor zijn keurig beheer. Rekening en verantwoording van de afd. Bibliotheken, werd gedaan door den heer C. de Ruiter. Dank werd ook dezen penning meester gebracht. Tever.s werden de heeren van Houweiingen, de Ruiter en Tol dank gebracht voor hun werk zaamheden. Ook de administratie van de Kinderbibliotheek werd goedge keurd. De heeren Ds. Kastein en bur gemeester van Staveren worden bij de bestuursverkiezing bij ac clamatie herkozen. Hierna sluiting. Mei-avond SDAP Zaterdagavond 6 Mei hield de afd. de Rijp der S.D.AP. haar Meifeest. De voorz,, de heer J Schouten, opende de avond, heette allen welkom, het speet spr., dat niet meerderen aanwezig waren, deed voorts mededeeling van de wel willende medewerking van de Arbeiders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven". De heer Schouten gaf hierna het woord aan den heer P. j. Schmidt, die hij in het bijzonder welkom heette. De heer Schmidt hield op zijn be kende gloedvolle wijze een boeiende Mei-rede, die allen aandachtig aan hoorden. De heer Schouten dankte den spreker voor ziju rede, waarna het doek ge haald werd voor „Baanbrekers". De inhoud van het stuk beschreven we in den breede in het nummer,van 29 April 1939. Het spel was, nu het voor de 2e maal opgevoerd werd. rustiger. Het spet v.ii deze dillettanten stond op goed peil, het waren moeilijk te spelen rollen. De heer J. Schouten dankte aan het einde van den feestavond „Nieuw Leven". Dit tooneelstuk bracht ver sterking van de „Nooit Meer Oorlog gedachte", bij ons allen, zei spr. Het heeft ons allen ten zeerste ge boeid. Hierna sloot de voorz. deze avond- De entre-acte-muziek werd keurig verzorgd door Ger Hop. De Jong s Bioscooptheater op de Klaterbunrt gaf „Drie Kameraden" Zondag en Maandag jl gaf de heer de Jong als slot van zijn voorstellingen de meesterschep- ping der Metro-Goldwyn-Mayer „Drie Kameraden" In deze film wordt Iets waarachtigs gegeven, wat niet zoo licht kan vergeten worden. De hoofdrollen in han den van Margaret Sullavan. Ro- bert Taylor. Franchot Tone en Robert Young werden zoo gaaf voorgesteld, dat men tot de over tuiging kwam, dat met meer stand vastigheid, meer karakter, meer kameraadschap de wereld er an ders ui! kan zien. We kunnen den heer de Jong dankbaar zijn in zijn keuze van afscheidsfilms. Geen wonder, dat de bioscoop goed bezocht was. Beclasseeringsdag De deze Zondag gehouden col lecte heeft f 40— opgebracht, (vorig jaar f 34.50). Hartelijk dank wordt gebracht aan de milde gevers. Gewijzigde postbaslichting We maken onze lezers attent op de wijziging van de middag buslichting. Vanaf 15 Mei zal deze lichting des middags wor den: Oosteinde 12 (was 1 uur) Kantoor 12.15 (was 1.15 uur) Men neme hier goede nota van Aanvrage ruilverkaveling L T.B. Met bijna algemeene stemmen is een voorstel tot aanvrage voor ruilverkaveling in de jl. ge houden ledenvergadering van de L.T.B., de Rijp aangenomen. Een bril helpt dikwijls! Laat uw oogen eens con troleeren. P. A. J. DE RIJK^ de Rijp Gedipl. Opticien V.V.O. Ziekenf.leverancier voor Alkmaar en Purmerend en omstr. CORRESPONDENTIE Hemelvaartsdag Wij verzoeken onze adverteer ders en correspondenten huncopie met het oog op den Hemelvaarts dag vroegtijdig toe te zenden. De uitgever. Burgerljjke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geboren: Dirk, zoon van Dirk Hooij- berg en van Grietje Kroone. Overleden i Catharina Noë, oud 73 jaren, echtgenoote van Jan. Obée. GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geboren: Johanna, dochter van P. van Dam en C. de Moei. Rijoneldit Maria, dochter van J. Vlaar en E. de Haan. Anna Sophla, dochter van T. Vaalburg en E. van Keulen. Getrouwd i Jacob Plaisier, 27 jaren en Adriana Niesje Blaauw, 25 jaren, beiden wonende alhier. Overleden: Marijtje Joosten, 77 jaren, wed. van G. Koster, wonende alhier, BEEMSTER. Geboren: Catharina Aira, dochter van G. de Lange en van A. Koopman Ans, dochter van F. Jonkhart en van G. Slot. Ondertrouwd: Pieter Jan Kooijman, 26 jaar en Guurtje van Leeuwen, 26 jaar. Jan Benjamin, 54 jaar en johanna Elisabeth van Senus, 41 jaar. Gehuwd: Cornelis Ooijevaar, 28 jaar en Anna Guurtruida Mooij, 24 jaar. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 4 Mei tot 11 Mei '39 Ingekomen personen: D. Keijzer, van Zd.en Nd.Schermer, naar Tuinbuurt 409. Tj. Glashouwer, van Wymbrltsera- deel, naar Rechtestraat 87. Johanna Konijn, van Bergen, naar Rechtestraat 208. Vertrokken personen: H. Beets, van Bez. de Rijp 474, haar Heiloo. Verhuizing binnen de gemeente: Jb. Roemer, van Rechtestraat 80a, naar Westeinde 9. blauwe en blanke vanaf 90 cent per 50 pond bij Eind-soiree Dans Instituut Anrt Aurse Zaterdagavond 13 Mei geeft bo venstaand bekend Dansinstituut haar eind soiree inde groote zaal van mw. de wed. v. d. Vliet Luder op het Oosteinde. Er zijn vele attracties, er is vrij dansen. Het wordt knal 1 meldt de ad vertentie waarnaar we onze leze ressen en lezers verwijzen.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 1