Of II van sport houd! Coupons - Bestanten - Koopjes - Extra kortingen \h J\.u$us\us &a UatsU ZIIBLOHE's Manufacturenhandel, de Rijp LAUWERS, Payglop 3, Alkmaar, Tel. 2606 Profiteert Profiteert ,De Tijd "-boter f 0.78 per pond. De Schouwschuit de kenmerken van onze Seizoen-opruiming 1939 De Hijp Prisses Irene geboren Concert op de Dom op den Nationale! Feestdag Op den nationalen Feestdag, Maandag j.1. werd door onze Mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" een concert gegeven op de Dam, Het ligt in de bedoeling van het Oranje comité de herdenking van de geboorte van ons 2e Prin sesje te doen samenvallen op 31 Augustus a.s. den verjaardag van H. M. de Koningin. Van vele woningen wapperde eveneens de driekleur wat een vroolijk feestelijk cachet gaf aan onze plaats. Rectificatie „Voorwaarts'' In ons verslagje van het succes van onze Gemengde Zangvereeni- ging „Voorwaa.ts op het concours te Rockanje is een onjuistheid geslopen. Men leze in de plaats van „eerste afd." „eere afd." Eere, wien eere toekomt Daasvoad met Attracties Het ligt in de bedoeling, dat de Zangvereeniging „Voorwaarts" een dansavond met attracties zal organlseeren. U zult wel begrijpen, dat dit meer gaat om de positie van de kas, dan wel om de propaganda voor de zang, hoewel dat laatste zeer zeker aanbeveling verdient. Met een beetje medewerking kan dit een gezellige avond wor den, terwijl wij hopen dat die avond in alle opzichten zal slagen Maar is het niet jammer, dat we mei zoo'n Vereeniging, welke toch geacht mag worden, er èén te zijn, waar cultureele waar de van uit gaat, niet van de nor male middelen kunnen bestaan? Zijn er nu werkelijk geen jonge lui, die idee hebben om lid te worden en aldus mee te werken de Vereen.*tot bloei te brengen? Mij dunkt na het succes van het laatste concours, is het vrij wel overbodig te vermelden, dat de leiding in uitstekende handen is en dat met ernst en geduld wat te bereiken valt, wat zeer zeker voldoening schenkt. Men behoeft niet te zeggen: „och ik kan niet zingen, waarom zou ik lid worden"? Dat valt genoeg mee en men leert u zingen. Probeert het eens „Oefeningbaart kunst", nietwaar? We weten het allen wel, dat de geest van vervlakking voort woekert en ontspanning door in spanning door velen angstvallig vermeden wordt. Maar verzet U daartegen. Hoe eenvoudig is de zang niet waar en toch juist daarom zoo mooi. Wat zou het voor den direc teur en voor de leden een dank baar resultaat zijn na het succes van het laatste concours, een stroom van nieuwe leden op de eerstvolgende repetitie. En dan komen we volgend jaar op het concours niet met 22, maar met 40 leden, afgesproken? Dan tot de volgende repetitie op Maandag 14 Augustus. Van 10 tot en met 17 September Rijper Kermis In ons stukje betreffende het op te voeren stuk van „Het Rij per Klein Toneel" schreven wij op Dinsdag 5 September dit moet echter Dinsdag 12 Sept. Gevonden Gevonden: een witte borstrok en 2 kluwen witte Sajet. Inlichtingen ten Gemeentehuize de Rijp. GPraft Geslaagd Dezer dagen slaagde onze oud plaatsgenoot, de heer P. W.N. Heij- nis Chrz. voor het hoofdacte examen. Oost- en West-Graftdijk Viering geboorte Prinses Irene Wij wijzen belangstellenden op advertentie van eenige inge zetenen van Oost en West, om op 31 Augustus a.s. de geboorte van ons Prinsesje Irene feeste lijk te herdenken. Hiertoe wordt een vergadering belegd op Don derdag 17 Augustus. Men zie de betreffende adver tentie in dit nummer. Gri-ootscliei-mex- Geboorte Prinses Irene De geboorte van prinses Irene is Maandag gevierd met kinder spelen. 's Middags had een op tocht plaats van kinderen in feest tooi. Daarna werden spelen gehou den op het landje vóór het raad huis. De feeststemming werd nog verhoogd door een volledige band, die op het terrein aanwe zig was. Ja, zelfs de dameslieten zich verleiden om ook deel te nemen aan ezeltje prikken. Na afloop deelde de heer P. H, van Os de prijzen uit in het café van Truljen. 's Avonds was er een gezellig bal in dezelfde zaal, waar even eens spelen werden georganiseerd. Het lorrietrekken sehijnt ook in onze gemeente zeer in trek te zijn. Op zeer prettige wijze is de Nationale Feestdag gevierd. Bijna brand Woensdagmiddag ontstond een begin van brand bij de familie Rigterink. Een petroleumstel stond te walmen en vatte tenslotte vlam. In allerijl rukte de brandweer uit, doch deze behoefde gelukkig niet in werking te treden, daar de brand inmiddels gebluscht was. Gelukkig, te meer, daar huis, noch inboedel verzekerd waren. Beemster Geslaagd Onze plaatsgenoot den heer G. Könhe, slaagde Donderdag jl te Den Haag voor het examen Handteekenen L. O., terwijl de heer D. Vink Czn. slaagde voor zijn hoofdacte-examen. Vee doodgeslagen Tijdens het onweer dat zich Vrijdagavond boven onze omge ving ontlastte, zijn een paard van den heer C. Hartog en een koe toebehoorende aan den heer Jb Har tog, door de bliksem getroffenen gsdood. Purmerend De Handelsavondschool begint weer spoedig Nog een paar weken en we staan weer voor de aanvang van de wintercursussen van de Han delsavondschool alhier. Wij kunnen niet beter doen, dan een ieder, die daarvoor in aanmerking komt, aanraden van de geboden gelegenheid gebruik te maken. Hoe vroeger men ge woonlijk met een dergelijke s>u- dle begint hoe gemakkelijker men leert. En heeft men eenmaal het diploma in de zak, dan is men voor altijd klaar. Alkmaar De vestigiagswet ei het Mddenstsndsdiploma Nu het winterseizoen nadert en de vacanties gaan beëindigen is de tijd aangebroken, dat de middenstands j mgeren en anderen die later een positie in midden- standsbedrijf wenschen te ver werven aan hun opleiding gaan denken. Nadere inlichtingen omtrent den cursus verkrijgt men door inzending van de op de voorpa gina afgedrukte bon aan den directeur der school, den heer H. W. Holsmuller, Bleekerskade 4, te Alkmaar. Tenslotte kunnen wij nog me- dedeelen, dat in 1938 45 cursis ten van de school en in 1939 niet minder dan 44 cursisten het Middenstandsdiplomaverwierven. Nijmegen en omstreken, is be sloten, deze maand beginnen te sparen. Maandelijks wordt 50 ct per persoon betaald. Dit geld wordt opgehaald om zoodoende op eenigszins gemakkelijke wijze een dagje er op uit te trekken. Reoleden die door omstandig heden dit jaar niet mee konden, kunnen indien ze er zin in heb ben ook meedoen, door zich even op te geven bij j C. van Straaten of G. J. Abels. Hoe meer ermee gaan hoe liever! Daar we de volgende week de leden wederom moeten opgeven aan den Bond. kunnen zich nog nieuwe leden aanmelden, doch laten alle Seniorleden in het be zit zijn van drie pasfoto's, die tegelijk moeten worden opgestuurd naar Zaandam. Een speler die niet zorgt voor zijn foto's, kan straks in de nieuwe competitie niet meespelen. Houdt er reke ning mee jongens, dan loop je geen gevaar, dat je niet opgesteld wordt. A.s. Zondag speelt Reo I tegen een sterke IVCBer, nl. Vitesse. Daar het in Castricum kermis is zullen we dus een kermiswed- strqd spelen. We gaan met een bus daar er zeker Supporters zullen zijn die deze interessante wedstrijd willen zien. Beide clubs hebben dezelfden trainer en die zal zeker ook hierbij aanwezig zijn. Voor Reo II hebben we nog geprobeerd een wedstrijd te krij gen alsmede voor de jr.. A.s. Dinsdag gaat er een Reo-elftal naar Tuijehorn om aldaar een Propaganda wedsrrljd te spelen. Onze propagandisten zijn druk bezig de donateursgelden te in nen en we kunnen zeggen „Met succes". Het in drie keer beta len is voor sommigen dan ook wel gemakkelper en zoodoende bedankt er ook niet één, De Sportverslaggever INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte redactie, Mogen we een weinig plaats ruimte in uw blad gebruiken voor onze nuttige Floralia- en Huis- vlij tvereenlging. Bij vooroaat onzen dank. De tijd van de Floralia-ten- toonstelling begint te naderen. De spanning ktftnt er al meer en meer in bij de leden. De prijzen zullen weer gëtal- leerd worden in éen der plaatse lijke winkels. De wisselbeker van den heer Admiraal wacht ook dit jaar weer op een prijswinnaar. Voor huisvlijt wordt door de meisjes natuurlijk hard gewerkt aan de tasch, terwijl de jongens zullen zorgen, dat er vele Rijper Wapens in de zaal zullen hangen. Verder zal weer een heel mooie attractie aanwezig zijn. Het ligt in de bedoeling weer den leden een gezellige feestavond te bereiden. We hopen in het volgend nummer daarover te zul len mogen schrijven. Het Bestuur. Folkloristisch Maandblad voor onze wijde omgeving (4e Jaargang) Redactie Beemster; W. Porte, G. Köhne, P. Zeeman Hz, f 1 per jaar fr. per post Abonnementen worden aangeno men in boekhandel Hoogcarspel, De Rijp, en bij den Administra teur G. Köhne, Nekkerweg 17 Beemster; giro 348118. Proefnummers op aanvrage of van de natuur, of van een aardig meisje, Altijd is er wel iets, dat U wilt fotografeeren. Maar zorg dan, dat U een goed toestel koopt. Goede fototoestellen zijn familiestukken, waarvan ook Uw kinderen later nog kunnen profiteeren! Ga naar Lauwers voor een goed toestel: U krijgt dan bovendien gratis onderricht in de beste en voordeeligste manier van fotografeeren. FOTO, KIN O, PROJECTIE, ONDERRICHT, INRUIL SPORTNIEUWS. Dit bet Reo-ktmp Op verzoek van velen, die de reis hebben meegemaakt naar

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2