Voor k a.s. F kerst- en bloemenkaarten Nutsspaarbank te Beemster Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safe-loketten een prachtige sortering Boekhandel Hoogcarspel uiterst billijke prijzen! GOEDKOOPE THEE! De Tijd "-boter f 0.94 per pond. Z.O.-Beemster Koopt spoedig, ze zijn niet duur! Zoekt U iets fijns voor de boterham Xattks Kornet zijn we in koekjes, kransjes, bonbons, chocolade assortiment en -kransjes zeer ruim gesorteerd, tegen Kerstkransjes vanaf 18 cent per 1h pond Chocoladekransjes 25 cent per Va pond IN WIJNEN kunnen wij U voorzien vanaf de goedkoopste Jonge Landwijnen tot de fijnste Oude Port's, Samos', Bordeaux en Bourgogne's, enz. (Vraagt prijscourant). Bij aankoop van 2 flesschen wijn, (van fa. de Wed. O. Oud Pzn.), ontvangt U een pracht maandkalender, met kanstteekeniDgen van Tini van Doornik, GEHEE4. GRATIS! Speciagl hebben we in voorraad Stokhuyzen's Bisschopwijn, iets fijns om verwarmd te drinken, prijs 95 ct p.fl. Boerenjongens per Va pot 50 cent, Vi pot f 1. Advocaat per heele flesch 98 cent, f 1.30 en f 1.45 Door onze voorraad kunnen wij U thans nog voorzien van PROFITEERT NOG HEDEN I Prima groote noten 35 ct, Kraakamandelen 40 ct, Pekan noten 40 ct, en hazelnoten 43 cent per pond. heerenrijwiel medegenomen, al thans werd aldaar een oud hee renrijwiel vermist en een ander oud heerenrijwiel gevonden. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. De Rijp-Graft Orsrname Vrachtrijdersbedrijf De heer A. van Leeuwen te Qraft maakt in een advertentie in dit nummer bekend, dat hij zijn bedrijf heeft overgedaan aan den heer D. Hooijberg te de Rijp, terwijl in aansluiting daarop de heer D. Hooijberg zich aanbeveelt voor deze nieuwe afdeeling van zijn bedrijf. C3-raft Gevonden en verloren Gevonden: een kindermuts (punt muts), Verloren: een kosteloos rljwiel- belastingmerk. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. "West-GJ-raitdyiz Daan Pool komt Zondag Zondag 17 December zaPonze Daan optreden in café Kramer, alhier. Men weet, hoe wij schreven over de glorie-avonden, die wij meemaakten. Het is altijd af! Er wordt na afloop gedanst. Voor de bijzonderheden leze men de betreffende advertentie in dit nummer. (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (WOUTER SLUISLAAN 27) is GEOPEND: Maandagmiddag van Ij—2s uur Woensdagavond van 7 -~8 uur Vrijdagmiddag van U—21 uur Beemster Feestavond Fioralia De vereeniging „Floria" te N. Beemsterhoudt op 16 December haar traditioneele feestavond. De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" verleent haar mede werking. Uitvoeriag „Hercules" De Gymnastiek-vereeniging „Hercules" houdt op Zaterdag 23 December haar jaarlijksche uit voering. Uitvoeriag „Zaag ea Vriendschap" De Gemengde Zangvereeniging „Zang en vriendschap" hield op 14 December een uitvoering in „de Nieuwe Tuinbouw" Het was een zeer goed geslaagde avond, mede door het optreden van den goochelaar mr Hedi. Causerie Volkshogeschool Dinsdag jl hield dr H. G. W. van der Wielen in 't Heerenhuis een causerie over het onderwerp „De beteekenis van de volks- hoogeschooi voor het Platteland. Voor deze bijeenkomst bestond belangstelling. Ouderavond Midden-Deemster Op Donderdag 7 Dec. werd aan de o.l.s. te Middenbeemster een ouderavondgehouden. Uit de verschillende verslagen bleek, dat er door de oudercommissie weer veel en goed werk was verricht. De hr Porte hield een inleiding over „Hoe denkt U over onder wijsvernieuwing" Met aandacht werd dit onderwerp aangehoord torwljl daarna zeer belangwek kende nabesprekingen werden ge houden. Het was tenminste vrij laat, voor de bijeenkomst geslo ten werd. De nieuwe dijkgraaf in de pers werd het bericht ge- gelanceerd, dat de burgemeester van Purmerend, de heer P. Kikkert als candidaat gesteld zou worden tot dijkgraaf van het Waterschap Beemster. Ter bevoegder plaatse wist men nog niets en men be twijfelde ook sterk of het het geval zou zijn. Het bericht be gint te lijken op een vliegertje. Of het op zal stijgen?! Men luis tert maar eens goed. Wij kochten deze week Onverkochte boerderij Een boerderij met 24 morgen land aan de Middenweg geveild ten verzoeke van de erfgenamen C. Ruijter Jz. te Nibbixwoud Is onverkocht gebleven. Geboden per morgen tot p.l.m. f 2400. Minder werkloosheid Minder werkloosheid in de gemeente. Een verheugend teeken. Als je msar geluk hebt Amerika? Nee vriend, dat is tegenwoordig niks meer; vroe ger ging je er heen en je werd rijk, maar nu is dat afgeloopen. Zeg ken je die ouwe van Balen nog? Ik knikte bevestigend. Nou die is rijk geworden in Amerika en die is toen eenige jaren nadat ie weg was nog even in het land is geweest om te trouwen en toen weer vertrok ken. Hij zal hier nu weer zoo ongeveer een jaar of vijf in Hol land wonen. Zijn vrouw wilde met alle geweld hier de laatste jaren van haar leven doorbrengen. Die heeft schijnbaar haar dood voelen aankomen want ze waren hier nog geen half jaar toen is ze gestorven. Hij is te oud om weer terug te gaan en z'n zoon leidt trouwens daar de zaak... Daar moet nog een heele fan tastische geschiedenis bij dat hu welijk betrokken zijn, is 'tniet?Ze hebben wel eens verteld, dat jij daar ook nog aandeel in gehad hebt. Ach vriend ik sta er vrijwel buiten, maar ik weet de geschie denis wel, ja geef me eerst nog even een sigaar van je... zoo, dank je... Nu dan, Van Balen was uit Amerika teruggekeerd. Hg had daar een zaak opgericht en hij verdiende geld als water. Hij was eenige dagen in Hol land, toen hij mij ook es kwam opzoeken. En opsnijden dat hij deed... Daar stond buiten een mannetje met een ijscowagen. En in een half uur dat van Ba len bij mij voor het raam staat, had ie nog niets verkocht. Die kerel zal ook niet rijk worden, meende hij. Ik zei: Ja jong, iedereen is niet zoo geluk kig als jij. ...Denk jij nou werkelijk,dat het alleen geluk is, om het goed te krijgen in zaken? Ik zei zoo Nou ja, in hoofdzaak wel; wou jij soms beweren, dat jij wei ijsco's zou kunnen verkoopen? Natuurlijk, antwoorde hij met een lef van heb ik jou daar. Top, zei ik, ik verwed 25 piek dat het je niet lukt. Als jij er morgen vijftig procent meer verkoopt dan diemandan heb jij ze verdiend. Nou hij nam het aan en hij heeft het natuurlijk verloren. Maar j3, zooals ie me later vertelde, buiten z'n schuld... Ais je vrouw soms eerst nog even thee in wil schenken, dan wil ik graag even wachten met 't vertellen, kreeg m'n vrouw 'n stille wenk van 'm. Lachend schonk ze de kopjes weer vol en onze gast ging verder. Je moet weten dat van Balen voor ie naar Amerika vertrok, ver keering had, een meisje uit zijn stand. Zijn vader had nog wel 'n paar centen. Maar die waren be legd bij de... nu ja bij een bank ik weet de naam niet meer, het is ook al weer zooveel jaren ge leden... Maar in ieder geval, die bank ging over de kop en die menschen waren alles kwijt; dat is dan ook wel de reden geweest dat hij naar Amerika vertrok.om z'n geluk te beproeven; daarbij kwam nog dat zijn meisje hem afschreef, om financieele redenen zooals ze zei. Geen sterke liefde dus, maar dat komt meer voor. Zie, maar wat wil nou het ge val. Hij stond daar in een vuil pakkie bij z'n ijswagentje bij mij in de straat en hij had een ge zicht als een oorworm, want daar kwam geen kooper opdagen. Ik heb een oogenblikje naar hem staan kijken, toen begon 't mij te vervelen en ik dacht ik zal het resultaat wel hooren, vanaf 2 cent per stuk. ZIET DE ETALAGE I Vechlbij a f 0.50 per pot. Melita f 0.35 per pot Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. RUIN, Apoth.ass., de Rijp, Telefoon 30

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2