en 1 Hoest niet langer! ZCJRLOHE's Mauufacturenhandel, ,De Tijd" - boter f 0.94 per pond. interessante koopjes brengen wij in onze balans-opruiming. Om alles op te noemen, is niet te doen. Daarom geven wij maar enkele willekeurige voorbeelden. Graslinnen lakens nu 99 cent Grijze handdoeken grote maat, nu 13 cent Witte theedoeken met roode ruit, 3 stuks nu 35 cent Badhanddoeken met gekleurde streep, nu 17 cent Pyama flanel, extra koopjes, per el nu 151/» cent. Graslinnen voor lakens, nu 29 cent Manchester broeken nu f 2,61 Werkoverhemden vanaf 89 cent IJzersterke, zwarte werksokken, nu 63 cent Flanellen heren hemden nu 77 cent Overalls, prima pasvorm nu 212 cent Herentricotages, nog oude prijzen. HAAST U! Zware marmer dekens 170 x 210 cm., nu f 4,95 Flanellen lakens, vanaf f 1,04 Axminster en blouclé- karpetten, vanaf f 9.90 2-persoons, 6-deelig bedstel, extra voordeelig, nu f 14,70 Mollen dekens vanaf 49 cent. Komt; eens kijken,. er zijn nog veel meer Koopjes Reclitestraat 4§ en SOS, de Rijp Oudste inwoonster overleden Zondag 14 Januari 1940, is de oudste inwoonster van onze ge meente, mw.de wed. N. de Haan--, Koningsdaal, op 95-jarigen leef-^l tijd overleden. gehouden voor militairen vaneen onzer kustbatterljen. Door een twintigtal militairen werd aan dezen wedstrijd deel genomen. Phenomenaal was het rijden van den dienstplichtige J. Hout man uit de Rijp; prachtig lag deze rijder in de bocht, zijn snel ste tijd was 33 sec., anderen maakten een tijd van 38 sec. en hooger." Vrijdag 12 dezer heeft Dirk Klinkhamer Dz. bij een hardrijderij op schaatsen, welke voor alle be woners van het eiland Beierland gold, een le prijs, bestaande uit een bedrag in geld, behaald. De wedstrijd werd te Maasdam gehouden. Verder heeft hij Zaterdag j.1. in Rotterdam een 3e prijs met hardrijden op de schaats gewon nen. Er waren 200 deelnemers, om geld werd niet gereden. Medailles waren de prijzen. Naar we vernemen heeft ook Gijs Verdonk alhier zich in een wedstrijd een zeer goede plaats weten te veroveren bij een hard- rijderij te... nou ja „ergens in Nederland". We vinden het zeer de moeite waard, dergelijke prestaties van onze plaatsgenooten te vernemen en te publiceeren. Op de schaats kunnen toch vele Rijpers zich meten, zoowel met kunst-, schoon, of hardrijden met vele goede rijders in den lande. Begin van brand In de aardappelbewaarplaats van den heer A. de Jong, alhier was een dezer dagen brand ont staan. Door den heer K. Veenman werd dit opgemerkt, waardoor de brand nog tijdig gestuit kon worden. Een dankwoord voor de per sonen, die direct handelend op traden en erger voorkwamen, is hier op zijn plaats. De Zannsche Molen- en Merentocht Door een viertal Rijpers, nl, P. Klok, P. Langerijs, G. Tol en Vf. Visser, werd aan bovenge noemde tocht deelgenomen. Zondagmorgen half zeven ver trokken de heeren wandelend naar de Middenbeemster, om al daar per Naco-bus naar Purmer- end te gaan, maar... de bus van vijf minuten over zeven reed niet op Zondag. Wat nuDan maar weer geloopen. Nadat ze reeds een heel eindje op weg waren, haalde NZHTM-bus, die uit de richting de Rijp kwam, hen in. Toen daar maar inge stapt en meegereden, echter kwam men daardoor te laat voor de bus naar Zaandam in Pur- merend aan. Eindelijk, na heel wat wederwaardigheden, was het dan zoover, dat men, met nog eenige schaatsenrijders uit Ilpen- dam, die ook aan de Molentocht wilden deelnemen, met een taxi naar Zaandam kon, waar men om ongeveer tien uur arriveerde. Ondanks het slechte weer, er hing een dikke mist en de fijne regen maakte alles even nat en triest, waren de meeste andere deelnemers reeds een half uur tevoren gestart, zoodat ook de Rijpers maar vertrokken. Een ideale tocht werd het niet! De heer G. Tol was een tijdlang bij de negen voorsten, echter bij het Zwet te Wormerveer geko men, verdwaalde hij door de dikke mist, en reed tenslotte 4 km. om. Toch wist hij zich nog, even voor het eindpunt, bij zijn andere plaatsgenooten te voegen. O.i. een kranige prestatie, die zeker bij een ieder bewondering moet afdwingen. Rijper deelnemers, vanaf deze plaats onze felicitatie voor het volbrengen van deze tocht. Dan rest ons nog te vermelden, dat de heeren deze 50 km-tocht hebben gereden in de tijd van 2 uur, 20 minuten. Zij werden bij de eerste 50 binnenkomenden geklasseerd 1 Een ruime collectie drop-soorten, hoestdranken en -poeders staan U ten dienste. Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. RUIN, Apoth.ass., de Rijp, Telefoon 30 Gevonden en verloren Gevonden: een duimstok. Verloren: een handschoen (geel), een portemonnaietje (rood) en een schop. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. De liij pGraft Koning Winter regeert Ruim een maand, vanaf 16 December, zwaait Koning Winter nu al zijn scepter over ons land. Soms lijkt het er veel op, of de dooi zal intreden, maar na een paar dagen, soms slechts na een veel kortere jtijd, vriest het weer dat het kraakt. Sinds gisteren ligt alles ook dik onder de sneeuw, een zeer groot ongerief voor de menschen, die langs de weg moeten gaan om hun brood te verdienen. De postboden, bakkers, slagers, melkboeren, enz. zijn in deze dagen niet te benijden. Ook het verkeer ondervindt hier en daar veel vertraging. Het ijs is door de dooi van (natuurlijk) Zondag en door de dikke sneeuwlaag van gisteren nagenoeg onberijdbaar geworden. De IJsclub is bezig haar baan in goede conditie te maken voor de hardrijderij, die nu a.s. Zon dag, ijs en weder dienende, ge houden zal worden inplaats van op 14.Januari, toen Thialf het wederom tegen Pluvius moest afleggen. Reeds Woensdag werd er hard aan gewerkt. Door de sneeuwval zijn nu de bijten en de wakken niet meer duidelijk zichtbaar. Daar door wordt het vooral voor de kinderen gevaarlijk. Geraakte Cees de Jong de vorige week in een bijt achter het postkantoor, Dinsdag was het Arie Swart, die bij het spelen tot aan zijn hals in een bijt aan de Kralingerbuurt gleed. Gelukkig kon hij er zich zelf weer uit werken. Op het ijs zijn een paar kin deren en grooteren meer of min der ernstig gevallen, maar ern stige ongelukken kwamen geluk kig niet voor. Rijper IJsclub Wianaars hardrijden voor meisjes van 1014jaar Van dezen wedstrijd, Zaterdag middag 13 dezer verreden, waren als volgt winnaars: 1. Annie Marrees; 2. Bregje Akkerman; 3. Gré Portegies; 4. Aagje Spaarman. De uitgestelde wedstrijd voor hardrijden wordt, ijs en weder dienende, Zondag a.s. gehouden Het bestuur vanbovengenoem de IJsclub verzoekt ons mede te deelen, dat de uitgestelde re vanchewedstrijd voor jongeren boven de 16 jaar om prijzen van 10, 5 en 2Vs gulden, Zondag a.s gehouden zal worden. (Allee voor hen, die geen prijs van f 25 en hooger hebben gewon nen). Zondagavond wordt een wed strijd schoonrijden georganiseerd met medailles als prijzen. De gevallen vliegmachine Reeds een week wordt er door een aantal personen hard ge werkt om de resten van de vlieg' machine, die juist 14 dagen ge> leden nabij de Grafterbaan viel uit de grond te verwijderen. Met welk een vaart de Fokker neergekomen is begrijpt men pas goed, wanneer men ziethoe diep er gegraven moet worden, om de resten op te ruimen. Ledenver^aderiaf Floralia en Huisvlijt Donderdagavond jl. kwam bo vengenoemde vereeniging in ver gadering bijeen. Dnor de sneeuwval, die de straten moeilijk begaanbaar maak te, en de kou, waren maar wei nigen opgekomen. Van de be stuursleden was een 2-tal wegens ongesteldheid afwezig. Notulen en jaarverslag van den secretaresse mej. M. Potgieser werden onveranderd goedgekeurd Ook van den heer A. Brouwer, den penningmeester werd het verslag goedgekeurd. Boeken, be scheiden werden in keurige orde bevonden door de commissie tot nazien van de boeken t.w. de dames van Braam—Altman en van Straten—Koolhaas. De voorz. d2nkt de secretarresse, den pen ningmeester, voor hun keurige verslagen, terwijl de dames der commissie dank werd gebracht voor hun moeite. Het saldo der vereening be draagt thans l 90 9651 De uit te reiken planten zijn als volgt: Fuchsia (rood/wit) Bol-Begonia (geel) Geranium (rood) Parel-Begonia (wit) voor de kinderen donkere dubbele Afrikaan (lage) Zinia. Als dahlia-stek: Ina van der Meer. De aftredende bestuurders: de dames van BraamAltman en van Straten—Koolhaas en den heer C. Akkerman werden her kozen, terwijl in de vacature ont staan door het vertrek van den heer Jb. Post naar IJmuiden, de heer A. Kuin te de Rijp werd gekozen. De aftredende bestuursleden namen hun herbenoeming aan, terwijl de heer Kuin eveneens zijn verkiezing tot bestuurslid aan vaardde. Bij de bespreking Feestavond werd voorgesteld niet de juiste datum der oprichting aan te hou den, daar dit niet tactisch bleek in verband met andere vereeni- gingen die in.diezelfde week hun uitvoeringen of lezingen geven. Verder werden vast omlijnde plannen ten dien aanzien nog even opgeschort. Hierna werd deze vergadering gesloten. Oost- en West-Graftdijk Zaaische Molei- en Merentocht Jl. Zondag werd aan bovenge noemde tocht door Gerrit Nat, Cor Leegwater en Jan Kaay deel genomen. Om 12 uur werd gi Door de mist en zv werd het een zware ti Vooral het Alkmaa was een moeilijk traje Om 1 uur werd de trole te Zaandam bere daad een goed resulta Op denzelfden dag Willem Honig den 2e het hardrijden te Drie Bravo jongens! Drieliuizc Hardrijden op de s Onder groote bel hield Zondagmiddag Driehuizen op de Leij strijd in hardrijden. De uitslag was als 1 M. Slooten te Groi 2 W. Honig te Oos 3 J. Bergsma en 4 C. 1 den te Driehuizen. Beemste De IJswedstrijdeii „Bamestra"-b Gecoitameerd ijl De vorige week v „Bamestra ijsbaan ee meerd ijsfeest gehoi twintigtal dames enht hieraan mee. Jammer koud was. le prijs dames Mw. Spaans, (boerenkool 2e mej. G. Middelb' 3e Mej. N. v Reeuwij bollenman). le prijs heren, D. Krul; 2e W. Porte (Blijf ge le prijs paren, A. Sc en T, G. Booij (heksi N. Schoenmaker en f (Lambert Melisz. en i 3e J. Braak en J. C Nicolaas en zijn knec Onderlinge wedstrijden at Zaterdag werden op onderlinge wedstrijdei voor de adspiranten r ver. „Hercules", Er bizonder gunstige we digheden gereden. Me bemerken, jonge deel schaatsenrijden goedt geleerd. De strijd om de „Drie 1 Zoo mooi als het v dag was, zoo ongunst Zondag. Temeer vooi hebbers, wien een i wedstrijd werd gebode Meren"-beker werd v afstanden van 500 e Ondanks de ongunstij dagheden: mist en ve> het ijs. waren er spa: ten en vrij goede tijd 500 m. 1 J. van der 1 seconden. C. Siebeling 1 mir 3 H. Zeeman 1 min 1500 m: 1 J. van de min. 18,6 sec; 2.'C. min. 18,7 sec; 3 J. Bel 22,3 sec. Totaal klassement 1 Zwaag. 2. C. Siebelinj man. van der Zwaag we van de beker. C. Siebeling werd de van dezen middag. Slachtoffer van de j De gladheid heeft v auto's van de weg afj Een auto met varkei het ijs. De varkens v geladen, de wagen re ijs het land op, door op de weg, om later punt op te zoeken. Voor het overige is flink zand in den polde

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2