8 eischen, tapSCHOONMAAK! Onze speciale étalage verdient Uw volle belangstelling waaraan onze bedstellen voldoen I Prima Tijk, moderne dessins en kleuren. II De beste vulling, prima Java Kapok. III Uitstekende afwerking. Zurlohe'sManufacturenhandeljdeRijp Kastpapier G. J. Hoogcarspel rDe Tij(P-boter f 0.94 per pond. De Rijp 2e Nutsavoad met Ru Huider De bekende voordrachtskun stenaar Ru Mulder zal de tweede Nutsavond verzorgen met „Ernst en humor" op 15 Maart in het Rijper Wapen" De heer Mulder staat bekend als een voordrachtskunstenaar van de eerste rang. Zij, die van deze kunst hou den, zullen veel kunnen genieten. Men leze de bijzonderheden in de betreffende advertentie voorko mende in dit nummer. Operette op te voeren door „Voorwaarts" De zangvereeniging „Voorwaarts" biedt U den Sisten Maart een avond vol kunstgenot en cultu- reele waarde. Ook dit jaar staat de operette „De verloving bij de lantaarns" weer op hoog peil. Deze operette werd 3 weken geleden door een buitenlandsche zender - Sottens, Zwitserland - uitgezonden. Dus dat zegt u toch wel iets. Wij hopen dat de opkomst, om dit werk van Offenbach te aan schouwen, weer als vorige jaren mag zijn. Wij hopen ook dat er velen, zijn, die na deze uitvoering zul len overgaan, om lid van deze mooie vereeniging te worden. Doet dus allen uw best om de zangver. op het peil te houden, dat het momenteel bereikt heeft. Bloemen in een Bloemenwinkel Horloges in een Horlogewinkel en alle andere bijkomstig heden in een Papierwinkel. De kwaliteiten in onze zaak zijnzoowel in de duurdere als in de goedkoopere soorten beter Dat is mogelijk door meerdere vakkennis. Erkende Kantoorboekhandel Rijper Klein Tooieel Opnieuw heeft onze plaatse lijke tooneelvereeniglng een stuk in studie genomen naar aanlei ding van het feit dat enkele we ken geleden hun oorspronkelijk gekozen tooneelwerk „Het zeven de gebod" voor opvoering werd verboden. Thans is de keus gevallen op het niet minder vermaarde werk „Schakels" eveneens van den groo- ten Heljermans. Door omstandigheden zal de opvoering voor onze begrippen althans, wat laat in de tijd ko men doch wij twijfelen er niet aan of dit sublieme tooneelwerk, dat tot de besten van ons land behoort, zal een volle zaal trek ken. Voor het Rijper Klein Tooneel een zware opgaaf. Serieuse stu die zal noodig zijn om de geni aal gescnreven geschiedenis rond om Pancras Duif en z'n huishoud ster Marianne voor het voetlicht te brengen. Graft Carsus huiselijke ziekenverpleging: Het Witte Kruis afd. Oraft wekt de dames-leden op.zichop te geven als deelneemster, aan bovengenoemde, zeer practlsche cursus. De advertentie in dit nummer meldt de verschillende adressen waar zij zich kunnen opgeven Men leze de advertentie. West-Graftdijk Leerlingenavond Ger Hop Vrijdagavond 1 Maart jl. werd de derde voordrachtsoefening door de leer lingen van Ger Hop in de zaal van den heer Kramer, alhier. De heer Hop heette allen welkom. Spr. deelde mede, dat door het slechte weer, en de gladde wegen deze avond iets later werd gehouden. Tevens deelde hij mede, dat hij den heer Slootmaker, hoofd der Centrale School, bereid heeft gevon den de nummers aan te kondigen. Alle leerlingen lieten hun beste num mer hooren en brachten het er allen goed af. Hier was ook weer, evenals bij zijn leerlingen te Beemster, een climax te be speuren. Viool, piano, harmonium en accordeon wisselden elkander af. De aanwezigen de zaal was geheel bezet genoten, en dankten daarvoor door een welgemeend applaus. De heer Hop kan op een goed ge slaagde avond terugzien. Aan het slot dankte Henk de Haan namens de leerlingen den onderwijzer voor de verworven kennis, en bood hem een prachtige bloemenmand aan. De heer Hop dankte de leerlingen, den heer Slootmaker, de familie Kramer voor het gebruik van hun nieuwe plano, de familie Broekhuis voor het in gebruik afstaan van hun orgel. De heer J. Uitentuis dankte namens de aanwezigen voor het gebodene- Hij stelde het zeer op prijs midden op het platte land dergelijke avonden te hebben, en voor de kinderen is het fjjn een muziekonderwijzer in bun directe omgeving te hebben. Tweede Feestavoid fanfare-corps „Graftdijk" Zondag 17 Maart geeft boven genoemd corps haar 2e uitvoe ring in het café van den heer Kramer. Onder leiding van den heer Oerbrand Hop is er goed gestu deerd, zoodat ook deze avond weer best zal verloopen. Men leze de betr. advertentie in dit en het volgend nummer. i rootscliormer Burgemeester Kolb opnieuw benoemd Bij Kon. besluit is herbenoemd tot Burgemeester van Zuid en Noordschermer, den Heer F.W. Kolb. FilmTertooning In de zaal van van Truijen had gisteravond een filmvertooning plaats. Naast de film der laatst gehouden Sparreizen werden een paar zeer mooie wintersportfilms gedraaid. Een mooie avond. Miltvuur Alhier deed zich een geval van miltvuur voor bij een schaap van den heer J. Krul. Beemster Planten Floralia-vereenigieg Noord-Beemster De Floralia Noord Beemster zal over 1940uitreiken: een witte fuchsia, een roode geranium,be nevens de riahiiastekken van mw. van Irsel en Royal Black. Aan de kinderen wordt uitge reikt een roode balsemienenas- terzaad. Dlo-fuif Zaterdag 1,1' voor de leerlingen en jeugdige genoodigden en op Maandag voor ouderen hielden de leerlingen van de ULO-schooi een geslaagde uitvoering. We kunnen zeggen, dat het de beste van de laatste jaren geworden is. De leider van deze nitvoeringen was de leerling C. Vink Az. die op vorbeeldige wijze de aan* wezigen verwelkomd had, ont popte zich nu als een bekwaam, vlot en handig conferencier. De beide avonden waren prach tig bezet. Gids voor schoolreizen Geen land ter wereld, waar, naar verhouding zooveel school reisjes worden gemaakt, als in ons land. Meer dan 600.000 leerlingen van lagere- en middelbare scho len, trekken er elk jaar voor één of meer dagen op uit onder lei ding van onderwijzer of leeraar. Het sparen voor het uitstapje 1940 is reeds begonnen. School besturen en oudercommissies bie den de behulpzame hand om de „pot" te doen groeien, opdat er bij het groote gebeuren geen achterblijvertjes zijn. De Gids voor schoolrei zen, een boekje, dat alle gegevens bevat, noodig om zulk een uit stapje volledig te doen slagen, wordt begin Mei a.s. wederom aan alle scholen gratis en franco toegezonden. Behalve de scholen zijn er honderden vereeniglngen LICHT OP roor AUTO'S en RIJWIELEN Zaterdag 6.22 uur Zondag 6.21 Maandag 6.26 Dinsdag 6.28 Woensdag 6 29 Donderdag 6.31 Vrijdag 6.33 Zaterdag 6.35 die telkenjare een gids aanvragen en zoo mede profiteren van den rijken inhoud. Ook het reizen van ouderen in groepsverband willen wij gaar ne bevorderen. Daartoe bieden wij ieder, die als leider van zulk een groepreis denkt tefungeeren en aan iederen vereeniglngsbe- stuarder, die het reizen in groe pen' wenscht te bevorderen een „Gids voor Schoolreizen" aan. Zend een briefkaart waarop U duidelijk naam en adres vermeldt aan de Administratie Citroen- straat 17 's Gravenhage en U ontvangt dan begin Mei, gratis en franco den Gids. Laat het duizenden aanvragen regenen, nu, opdat er bij het be palen van de grootte der oplage rekening mee kan worden gehou den. De Redactie van den gids voor schoolreizen: J. H. Boon en Jac. Dam Onderwijzers G.S.f.-Nieïws. J.l. Zondag trad GSV I, na een rnstperiode van 13 weken, in het het veld tegen Br. in Waterland 1. Op een goed te bespelen ter rein werd om 1.30 uur, onder leiding van den heer Kersloot, begonnen. Het was aan het spel duidelijk te zien dat er in langen- tijd niet gevoetbald. Br. was in den begin ne sterk in de aanval, maar de G-verdediging wist van geen wij ken en het geluk was G. niet ongunstig. Uit een goede door braak wist Kramer met een hard schot de Br. keeper te paseeren. Tot de rust hielden beide ver dedigingen stand, en de gevaar lijke momenten voor de doelen wisten de keepers goed in te lossen. Na de rust had G de op stelling in de voorhoede gewij zigd en ging er meer kracht van uit. Uit een gevaarlijke aanval veranderde een B- back de bal van richting en verdween in het doel. Dit werd B te erg en kwam resoluut op zetten, uit een goe de aanval wist B de achterstand te verkleinen. G die de overwin ning in gevaar zag komen zette goede open aanvallen op, en uit een dier aanvallen wist P. Sloo- ten de stand op 3-1 te brengen. Een corner van links werd door Leegwater in éénen, in een doel punt omgezet. Br zag in dat aan een nederlaag niet was te ont komen en pakte de zaken wat kalmer aan. 5 min. voor het ein de passeerde Kramer 2 tegenstan ders en met een hard schot werd Marrees voor de vijfde maal ge passeerd. Als Kersloot, die deze wedstrijd goed leidde, einde floot, had G een verdiende, doch geflatteerde, overwinning behaald. Voorlopig programma voor Zondag 10 Maart. GSV 1—de Rijp I aanv. 1.30 uur op het GSV-veld. P.P.C. -Drukkerij G. J. H00GCARSPEL Goed ïriaterirral is het lialve werk Onze bezems, boenders, dweilen, sponsen, lappen, enz, zijn goed. Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.assde Rijp, Telefoon 30

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2