Vervolg van pag 1. staan een 2-daagsche bijeenk. en 'n handwerktentoonsteiling op het programma. Op 27 Maart is een vergade ring van het Provinciaal Bestuur in Alkmaar. Mochten er dames zijn, die interesse hebben een cursus in Kinderverzorging en -opvoeding te volgen, dan kunnen deze zich het bestuur opgeven. Een bezoek aan het nieuwe Ziekenhuis te Purmerend, het vertoonen van een film over de zoutwinning te Boekelo en een lezing over het opmaken van koude schotels, worden ter sprake gebracht. Verder heett het bestuur een uitnoodiging ontvangen om de jubileumavond van Fioralia te bezoeken. Het bestuur maant de dames, die de lijst voor Finland nog niet geteekend hebben, tot spoed aan. Na de rondvraag die niets op levert sluit mw. de Rijke de ver gadering. De volgende cursusavonden van Mw. Wilbrennink worden 15 en 29 Maart gehouden. Vergaderiag Wijkverpleging Vrijdagavond 1 Maart jl. vergaderde bovengen. Vereen, ten huize van den heer O. de Vries te Oterleek. De vergadering was zeer slecht be zocht. De heer C. Sieswerda, voorzitter, leidde de vergadering. De voorzitter heette allen welkom, in bet bijzonder den afgevaardigde van de gemeente de Rijp, den heer J. Obée. De secretaris, de heer Jac. Put las de notulen der vorige vergadering voor. Overanderd werden deze notulen goed gekeurd. Het bestuur van het Witte Kruis heeft boeken en bescheiden van den penning meester, den hees Jac. Put, gecontroleerd sn in orde bevonden. Uit het jaarverslag van den secretaris nemen we het volgende over: Aantal leden op 1 Januari 1940: de Rijp 275, Schermerhorn 115, Graft 75, Oterleek 123. Totaal 589 leden. De leden contribueerden totaal f772.10. Van de zedelyke lichamen werd ont vangen totaal f 265. De subsidies bedroegen totaal f 1125. Totaal f 2162,10. Het batig saldo der vereeniging be draagt f 588,59. Het aantal afgelegde bezoeken wast de Rijp 41 pat, met 1058 bezoeken. Graft 22 pat. met 428 bezoeken. Schermerhorn 14 pat. met 618 bezoeken. Oterleek 4 pat. met 74 bezoeken. Totaal aantal patiënten 81 met 2178 bezoeken. Op 28 Maart 1939 werden de gewij zigde Statuten Koninklijk goedgekeurd. De voorz. bracht dank aan den secre taris voor zijn jaarverslag, dat onver anderd werd goedgekeurd. De voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement in verband met de wijzigingen in de statuten door de toetreding van Oterleek, werden aange nomen, Daarna werden bij acclamatie de hrn C. Sieswerda, Burgemeester Meindersma en J. Obée herbenoemd tot bestuuislid. Zij namen hun herbenoeming aan. Hierna sluiting. Gouden feest van Floralla Dinsdag j.1. vierde Fioralia haar 50-jarig bestaan in „Het Rijper Wapen". De zaal en het tooneel waren door de bestuurs leden, voor deze gelegenheid, in een keurig verzorgd feestgewaad gestoken. De Rijper IJsclub had haar vlaggen hiervoor afgestaan, ter wijl „Bato" haar coulissen ter be schikking had gesteld. Bouquetjes gele narcissen op frissche kleedjes sierden de ta feltjes, palmen van de fa Tuin en Kroone fleurden het Tooneel op. Te ruim 8 uur opende de voor zitter de bijeenkomst en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in de eerste plaats Burgemeester en mevr. van Slaveren en Weth. Blaauw van Graft met zijn echt- genoote, verder de bestuurders van de FloraliaVereeniging Noord- Beemster en plaatselijke vereenl- glngen, als mede de declamatrice van den avond Mw. van der Veen- Wilson en de heeren musici. Spr. memoreerde, hoe 50 jaar geleden op 29 Januari van het jaar 1890 verschillende Heeren uit de Rijp en Graft in het gebouw Gambri- nus bijeen kwamen en daar tot oprichting geraakten van de ver eeniging Fioralia. Voorzitter werd Ds. van Duijl te De Rijp terwijl lot secretaris den heer J. Klinken berg, Hoofdonderwijzer te Graft, benoemd werd. Op de eerste ten toonstelling werden 138 stellen aangeboden.Oonder de namen der prijswinnaais waren vele voor de Rijp en Graft nog bekende namen. Spr. noemde voorts de eere leden, een hiervan is nog in le ven. Het is de heer A. Admiraal te Haarlem. Deze heer behoort ook tot de oprichters, en stelt nog altijd veel belang in het lief en leed van Fioralia. 2 jaargele den schonk hij Fioralia de fraaie wisselbeker, die het eerste jaar door het lid Hamstra gewonnen is en nu in het bezit is van het lid F. Rijkes. Op dezen avond gaf hij van zijn belangstelling blijk door een schriftelijke felici tatie vergezeld van een keurig bakje tulpen te zenden. Tevens schreef hij een artikel tje getiteld „Gouden Jubileum van de Fioralia vereeniging te de Rijp" in het bekende tijdschrift Fioralia. Het eere-lid wijlen den heer Albert Koster van Graft, was hei niet beschoren hier aanwezig te zijnhij had er zoo zeer op ge hoopt. is het eigenlijk wel goed in deze donkere tijd feest te vieren, vroeg spr. Het bestuur meende van wel. Immers Fioralia tracht de menschen door het kweeken van planten en bloemen het be tere te brengen, dat de aarde biedt. De voorzitter besloot zijn speech met allen een recht ge zellige avond toe te wenschen. Na dit openingswoord zongen de aanwezigen allen het veree- nigingslied. Schriftelijke felicitaties waren, behalve van den heer Admiraal, ingekomen van Mw. M. Buys te Westzaan, de Coöp. Tuinbouw- vereeniging De Rijp en Omstre ken, en van de zusterverenigin gen te Z.O.-Beemster, Schermer horn en Groolschermer. Van de gelegenheid lot com plimenteeren werd allereerst ge bruik gemaakt door Burgemees ter C. A. van Staveren, mede namens de gemeentebesturen van Graft en de Rijp. Het was hem een genoegen het bestuur van Fioralia te feliciteeren met haar gouden jubileum. Spr. gaf als hoofd van de gemeenten Graft en de Rijp uiting aan de sympa thie, die beide gemeenten voor de vereeniging gevoelen. Beide gemeenten waren ver heugd, ioen twee jaar geleden de vereeniging is blijven bestaan. Spr. hoopte o.a. dat het het bestuur gegeven mocht zijn, voort fe bouwen aan haar mooie vereeniging. Burgemeester van Staveren wees nog op de moei lijke tijden, die we meemaken en die hun terugslag vinden in het vereenigingsleven. Het zou ons te ver voeren, verder alle sprekers te volgen. Ds heer D. Polman Sr. felici teerde namens het Vischcollege „De Hengelaar" en overhandigde een fraaie bloemenmand. Ds. Kastein sprak namens de Mij. tot het Nut van het Algemeen. Ook het Nut, dat al haast 3x zoo oud is als de „Floor", hoe wel het éen keer dood is ge weest, bood een pracht bloemen mand aan. Hierna volgden verschillende sprekers elkander op en gaven Ihun beste wenschen voor het voortbestaan van „Fioralia". Zij overhandigden daarbij een prach tige bloemenmand of een fraai boquet. Het tooneel werd in een bloemenhof herschapen. De af gevaardigden waren: de heeren J. van Tol (Bato); J. Middelkoop (AVV); mw. de Ruiter (Platte landsvrouwen), de heeren M. van Tiel Dz. (Zangvereeniging Voorwaarts), J. Dekker, (Rijper Klein Tooneel), D. Regter (Flo- ralia-vereeniging Noordbeemster), K. Tuin (Ned. Ver. tot Afsch van Alcoholh. Dranken), terwijl ge noemde heer daarna bloemen aanbood namens Reo en de Coöp. Tuinbouwvereeniging de Rijp en Omstreken, als wel voor den Bond voor Staatspensionn., waarvan de voorz. verhinderd was aanwezig te zijn en ten slotte bood de heer Tuin als particulier een groote krans aan als dank voor alles, wat hij voor „Fioralia" heeft mogen doen. De voorzitter dankte de spreek ster en de sprekers voor de waardeerende woorden en dankte voor de mooie bloemen de ver eeniging aangeboden. Hij zegde toe, dat het bestuur alles zal doen de vereeniging te laten voortbestaan en uit te bouwen. Hierna trad mevr. van der Veen naar voren. Zij complimen teerde de vereeniging met haar gouden jubileum. Zij gaf eenige schetsen en fragmenten weer in een gave zuiverheid. Door velen werd deze voor drachtskunst zeer gewaardeerd. Anderen weer heeft dit minder voldaan, doch dat lag niet aan de declamatrice, doch aan het verschil van smaak, die gelukkig nooit geheel gelijk zal worden. Fen krachtig applaus was de dank voor mevr. van der Veen. In de pauze werd de verloting gehouden. Door vele winkeliers waren voor deze gelegenheid fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Na de pauze gaf de heer Aart Aarse een proeve van zijn kun nen op de occarino en de zingende zaag. Tevens ontpopte deze heer zich ais tapdanser. De heer Van Wijngaarden begeleidde hierbij op de harmo nica. Een luid applaus bewees, dat dil nummer van het program- na ook zeer in de smaak viel. Nu wachtte de dames en hee ren een kleine verrassing. Bij een feest behoort men te trak- teeren, en daarom bood de jubi- leerende vereeniging haar bezoe kers gebakjes aan, die dankbaar aanvaard werden. Hierna trad Mevr. van der Veen weer voor het voetlicht, Met een paar Vlaamsche schet sen wist zij het publiek te boeien. Geestig droeg zij in hetVlaamsch deze fragmenten voor.. Het applaus na afloop was wel verdiend. De vcorz. dankte haar dan ook hartelijk voor haar voordrachten hoopte mevr. van der Veen nog meerdere malen te mogen hooren. Nadat de heer Aart Aarse nog maals de zaag had laten zingen, sloot de voorzitter deze gezellige avond. Hij sprak een dankwoord tot allen, die medegeholpen had den, de feestelijke bijeenkomst te doen slagen. In het bijzonder bedankte hij de winkeliers, die door het geven van de vele ca- deaux de verloting tot zoo'n suc ces maakten. Een bedankje aan de Rijper IJsclub en de Gymnas- (iek-Vereeniging „Bato" is hier wel op zijn plaats. Nadat het programma was af gewerkt, ging de leiding verder over in handen van den heer Aart Aarse. Een bal leiden is deze heer best toevertrouwd, en het was dan ook geen wonder, dat de meeste bezoekers nog ee nige uren gezellig bijeen bleven en op de vroolijke muziek een dansje maakten. De jolige stem ming bleef tot het einde toe. MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 0.f 26.50 Volvette kaas met Ryksmerk f .-=» Boter 1.60—f 1.65 Kippeneieren f 5.—.f 5.30 Eendeneieren f 4.75 Vette koeien f 0.66f 0.88 p. K.g. Vette varkens f 0.56—f 0.62 p. K.g. COOP. CENTRALE E1ERYEILING PURMEREND Ö.A. Aanvoer Prüs 11000 Eendeneieren f 5.05f 5.10 75000 Kippeneieren f 5.10f 5.70 KAASBEURS Dinsdag 6 Maart 1940. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 29.000 K.G. Hoogste prijs f 25.— per 100 pond Het bestuur wil nog even me- dedeeien, dat het hoogste aantal leden gedurende de 50 jaren 206 geweest is. Thans telt de Ver eeniging 146 leden. Het mag de leden, die niet op de feestavond aanwezig waren, spijten, deze gezellige avond niet bezocht te hebben. SPORTNIEUWS. Uit het Reo-kamp Het is precies 4 maanden ge leden, dat er door onze elftallen is gevoetbald. Doch het begint er thans naar uit te,zien, dat a.s. Zondag de voetbal weer zal rol len. Vier wedstrijden zijn er vast gesteld en wel 2 thuis en 2 uit. Reo I trekt naar Warmenhui- zen om revanche te halen op Vios, dat onze mannen in eigen huis wist te kloppen. Of die vlieger op zal gaan, slaat nog erg te bezien. Want niet alleen dat onze jongens in al die tijd niet getrapt hebben, doch ook getraind is er heelemaal niet, daar ons trainingslocaal niet meer beschikbaar is, en er geen ander voor het grijpen ligt. Nu heb ik dezen winter nogal veel bestuur ders van andere vereenigingen gesproken, maar over het alge- metn is er dezen winter weinig of niet getraind. Vertrek bus 1.15 u. Reo II ontvangt St. George II uit Spierdijk om 2 uur. Om 12 uur Reo a jrEDOajr. en de b jr gaan op bezoek bij WBSV jr in de Beemster. Namens den Penningmeester wil ik enkele leden er even aan herinneren, dat de contributiebe taling niet vergeten mag worden, wil men er zeker van zijn weder om geregeld opgesteld te wor den. De meeste leden hebben, on danks dat ze in zoo'n langen tijd niet konden voetballen, geregeld betaald, doch enkelen hebben het blijkbaar geheel vergeten. Denk er even om heeren want de Pen ningmeester zit er eiken Zondag middag iot 12 uur. De Sportverslaggever A.Y.V.-Niettws. Als de voortekenen ons niet bedriegen, zal eindelijk, na een gedwongen rustperiode van ruim 3 maanden, de voetbal voor AVV weer eens rollen. AVV I gaat naar Graftdijk I, waar het vermoede lijk geducht zal spannen. Dat het een faire kamp moge worden met de sterkste als over winnaar. Het aanvangsuur is be paald op 1.30 uur. Ook voor het 2e is een uitwedstrijd vastgesteld, tegen Br. in Waterland II, aan vang eveneens om half twee. Hoekvlao

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 4