voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordsciiermer, Beemster en Omstreken No. 1512 Zaterdag 2 7 April 1940 Kastpapier 12 vel kastpapier 12 cent! G. J. Hoogcarspel 63 I I? IJ PER L^_ NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plui incassokoitea I_iosse nummers 3 cent Electrische Drukkerij C3-. J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Ielefooa 1 Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - - VERSCHIJNT WEKELIJKS - pfledik.be ufl ten De FLIJp Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kasteln Doopsgezinde Gem. a Avonds 7 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersohe Gem. s Avonds 6, uur Ds. Th. Schatten Gereform. Gemeente s Moigens 10 uur en 's middags 2.30 uur Leesdienst Hemelvaartsdag s Middags 1.30 uur Ds. Kok van Veenendaal Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk Dienst te West-Graftdijk West-Graftdijk s Avonds 7 uur Ds. J. E. Loysen Dinsdag 30 April Tentoonstelling van Huisvlijt, enz. in het lokaal. (zie de advertentie) Doopsgezinde Gem. Oost-Graf tdj|k s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuid-Schermer geen dienst Driehulzen s Morgens 10 uur Ds. J. L. Brinkerink Groot-Sohermer geen dienst 2 Mei (Hemelvaartsdag) a Morgens 9) u. Ds.J. L. Brinkerink I >e Hijp Opbreigit Emma-bloem-collecte De Emma-bloem-collecte Zon dag jl. in onze gemeente gehou den, bracht f 33.55 op. De geefsters en gevers, als- wel de dames, die gecollecteerd hebben, wordt hierbij dank gebracht. De Joag's Bioscoop aan de Klaterbnart Zaterdag ea Zondagavond a s. met „De Onsterfelijke Wals" De heer de Jong had gepas seerde Zaterdag- en Zondagavond groot succes met het vertoonen van „Jongensstad". Deze film van goede strekking en sterke moraal trok heel veel bezoekers naar de Klaterbuurt. Bloemen in een Bloemenwinkel Horloges in een Horlogewinkel en alle andere bijkomstig heden in een Fapiei-winLrel met rand, De kwaliteiten in onze zaak zijnzoowel in de duurdere als in de goedkoopere soorten beter Dat is mogelijk door meerdere vakkennis. Erkende Kantoorboekhandel Ziet "de etalage. Het verdere programma was weer prima verzorgd. De familie- en kindervoorstel ling op Zondagmiddag was ook heel goed bezet. Ook hier ge noten allen van het gebodene. Zaterdag- en Zondagavond a.s. geeft de heer de Jong nog twee prachtvoorstellingen met de film „De Onsterfelijke Wals". Hier kunnen we genieten van de meesleepende muziek van Strauss' beroemde walsen, waar bij dan de weergalooze betoo- vering van de stem van Miliza Korjus, die over de geheele we reld reeds millioenen in vervoe ring bracht. Glorieuze tafereelen, de war me gloed van leven, het won der van de menscheüjke stem, de meesleepende roes der schoo- ne muziek. Velen zullen ook hier heen gaan om deze wonderwarme film te bekijken en te beluisteren, want lang zal deze rolplaat met eerste artiesten als Luise Rainer (Poldi Strauss), Miliza Korjus (Carla Donner) en Fernand Gravey (Johann Strauss) in het geheu gen blijven als iets heel fijns, iets heel moois. Dan als extra nummer de nieuwsle Stereo-film 1940. Verder een uitmuntend bijpro gramma, Er is geen Zondagmiddag voorstelling. Voor bijzonderheden leze men de advertentie in dit nummer. Ouderavond Dinsdagavond 26 April werd in de o.l. school een ouderavond gehoudan. Wegens ziekte is de heer C. de Ruiter, onderwijzer, afwezig. Aanwezig waren twintig ouders De heer van Houwelingen hoofd der school opende en deed me- dedeeling van een ingezonden stuk inzake de tandverzorging. De ouders der nieuwe leerlin gen zijn allen lid geworden van de Vereen. „Tandverzorging". De notulen gelezen door den heer L. Bruin Pz. worden goed gekeurd. De heer v. Houwelingen doet bij het punt Bestuursverkiezing mededeeling dat mw. van Straten Koolhaas aan de beurt van aftre den is. In de plaats van mw. van Stra ten Koolhaas wordt mw. Sas— Klinkenberg gekozen, die haar be noeming aanneemt. Bij de rondvraag worden ver- verschillende onderwijszaken be sproken, o.a. het werk aan de kinderen mee te geven der ouders, die zelf niet aanwezig kunnen zijn. Zij, die verhinderd zijn door ziekte, of anderszins aanwezig te zijn wor den in de gelegenheid gesteld het werk der leerlingen op een andere tijd te bezichtigen. De hr van Houwelingen dankte mede namens de aanwezigen, het aftredende lid, mw. van Straten Koolhaas voor het vele werk, dat door haar is verricht. Mw. Koolhaas verzorgde het financieele gedeelte. Hierna sloot de hr van Houwe lingen deze goed bezochte ouder avond. Boom getroffen door bliksem Bij den heer J. Smit, Vlaan der, werd Woensdagavond tijdens het hevige onweder, een boom getroffen. Van boven tot onder werd de bast open gescheurd. Ongelukken gebeurden hierbij niet. t Demonstratie koude schotels Woensdagavond jl. togen vele leden van den Bond van Boerin nen en andere Plattelandsvrou wen naar het Hotel De Eendracht, nu om een demonstratie bij te wonen in het opmaken van kou de schotels. Mevr. Donker—Piet uit Am sterdam, was reeds om half 7 gekomen voor de voorbereidende werkzaamheden, daarbij ijverig bijgestaan door de secretaresse van deafdeeling, mw. van Straten- Koolhaas. Om ruim half 8 opent mw. de Rijke de bijeenkomst met een hartelijk woord voor mevr. Don ker en gaf deze het woord. Deze vond het prettig weer voor de afdeeling de Rijp te mo gen optreden. Daarna begon mevr. Donker met het toebereiden der scho tels. Een komkommerschotel, ge- vulde eieren, een zalmslaatje, een koude aspergeschotel, een slaatje toebereid met gekookte Uni-gei-lijlie staiid. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Gehuwd. N. J. Blauw, 26 jaar, te Heerhugowanrd en T. Bruin, 21 jaar, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Ondertrouwd. Jan Marinus Bakker, 28 |aar, te Oterleek en Neelt)e Scher- merhorn, 22 jaar, te Zuid- en Noord- schermer. BEEMSTER. Geboren: Theodorua Simon, zoon van zoon van C. Th. Braak en van G. Vleerlaag. Catharina Maria, doch ter van P. Verweel en van G. Vries. Gehuwd: Gerardus Petrus Ruiter, 24 jaar en Elisabeth Brantjes' 26 jaar. jacobus Adrlanus Boots, 25 jaar en Divera Maria Commandeur, 22]aar. Cornelis Honig, 33 jaar en Maartje Scherlnga, 28 jaar. Leendert Smit, 32 jaar en Jantina Berendina v. d.Hulst 2S jaar. Dirk Groot, 23 jaar en Marie Koelemaij, 21 jaar. johannes de Vries, 22 jaar en Petronella Klugt, 28 jaar. Johann Gerard Beeker, 28 jaar en Catharina Petronella Visser, 22 jaar. Hendrik Pieter Veening, 31 jaar en Maria Anna Geertruida Bakker, 27 jaar. Overleden; Willem Frederik Wisse, 8 jaar, zoon van W. Wisse en van N. Cevaal. Pfeter Zijp, 81 jaar, wdn. van Elizabet Balk (Overl. te Purmer- end) Christiana Weijgelina Breu kelaar, 79 jaar, echtgen. van Pleunis Schipper (overl. te Amsterdam), GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 18 April, tot 25 April'40 Ingekomen personen: Jannetje Schouten, van Purmerend, naar Rechtestraat 79. Antje Bas (echtgen, P, Kroone) van Graft naar Tuinbuurt 421. )ac. Post, van Velsen, naar Oost einde 126. ham, enz., werden achtereenvol gens door de bekwame handen van mevr. Donker gemaakt. Keurig zagen de diverse scho tels, alle aardig gegarneerd met stukjes biet, augurk, tomaat, wor tel en mayonnaise, er uit. De dames, die zoo gelukkig waren bij de verloting een scho tel te winnen, hebben ook over de smaak kunnen oordeelen. Na afloop der demonstratie sloot mw. de Rijke met een kort woord van dank de bijeenkomst. Speldjesdag flerwonoci Lereiskricht Donderdag 2 Mei, Hemelvaarts dag is het de dag voor Herwon nen Levenskracht. Steunt ook deze vereenigitig in haar strijd tegen de tuberculose Men zie de advertentie. Bliaden-collecte De heer J. Klinkenberg verzoek) ons mede te deelen, dat hij 30 April a.s. een aanvang zal ma ken, met het collecteeren voor

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 1