L slaagt voor ÏOÖ pCt ZIIILOHE's Mamifacturenhandel, de lijp De toestand ter plaatse Zijden kousen sport kousen onder- jurken Ziet onze étalages camisoles rDe Tyd"-boter f 0.91 per pond. 12 MeiMoederdag Wij hebben voor iedere beurs een geschenk, waarmede Moeder blij zal zijn. DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.assde Rijp, Telefoon 30 I )e Rijp—Graft Al vroeg (3.15 uur) werden wij opgeschrikt door vliegtuigmoto- rengeronk. Tegelijkertijd werd met het inundeeren van De Eilandspol der begonnen. Bij de Dam te de Rijp stonden ai spoedig groote groepen men- schen stil naar het snel binnen- stroomende water te kijken, ter wijl anderen de toestand bespra ken. Militairen gingen en kwamen. Tot aan het afdrukken toe wij zigde de situatie in onze omge ving zich niet. Hoe de toestand in ons land zich ontwikkelde, behoeven we hier niet te beschrijven. De radio houdt ons daarvan volledig op de hoogte. Vele Mtrtea risch uitgezet ia Bijper Vischwater ea Eilaadspoider Door de Gemeente, het bestuur van het Heemraadschap „De Eilandspolder" en het Vischcol. lege „De Hengelaar" zijn, na de ontzag'lijk strenge winter, waar in zoo veel visch is doodgegaan, dezer dagen er toe overgegaan, een groote hoeveelheid visch, en van verschillende soorten, uit te zetten. De gemeente heeft aan visch uitgezet: 500 stuks zeelt; 1600 stuks baars; 500 stuks karper. Hierbij is inbegrepen het be drag, dat door het Vlschcollege „De Hengelaar" uit de kas is getrokken. Door het Heemraadschap „De Eilandspolder" is uitgezet: 150 pond 2-jarige karper; 3350 stuks 1-jarige karper. Hiermede is de vischstand weer op peil gebracht, en laten we hopen, dat de beroepsvis- schers hun verdienst een de sport- vlsschers hun genoegen van deze groote vischuitzet zullen hebben. Ledearergaderiag Nutsdepartemeat Vrijdagavond 3 Mei jl. verga derde het Nulsdepartement in Het Rijper Wapen Het bezoek der leden was miniem. De voorz. Ds. Kastein opende en heette allen welkom en ver zocht vervolgens den secretaris, den heer van Houwelingen, de notulen der vorige vergadering te lezen. Deze notulen worden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde behandeling van de beschrijvingsbrief. Den heer Wellinger en den heer Dr. A. G. W. van der Wie len zullen door den afgevaar digde gestemd worden in de va cature van de heeren Mr. Salm en dr. J. P. Kruijt. Bij de bestuursverkiezingen voor dit Departement werden de aftredende bestuursleden, de hee ren T. P. v. Houwelingen en G. R. A, Meijer en S.Schermerhorn, b(j acclamatie herbenoemd. Alle drie heeren namen hun herbenoeming aan. Met algeme ne stemmen werd Ds. W. A. Kas tein, tot afgevaarde benoemd, de heer T. P. van Houwelingen ais e.v. plaatsvervanger. De rekening en verantwoor- dleh van den penningmeester onover troffen sortering vanaf 49 ct File d' Ecosse en Macco meisjeskou sen nieuwste kleuren, alle maten meisjes effen en fantasie vanaf 29 ct Charmeuse dames- fijne tinten 98 ct. Zijden meisjes on derjurken, alle maten Dames 35 cent meisjes- camisoles vanaf 19 ct dames direc- toires29-48 meisjes di- toires v. 23 Burgemeester van Staveren werd gecontroleerd door de heeren G. R. A. Meijer en G. J. Hoogcar- spel. De heer Meijer deelde na deze contröle mede, dat alles in orde bevonden is, De voorzitter dankte de pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Hierna volgde de controleering van de Leesbibliotheek. Ook deze administratie, die door den heer van Houwelingen wordt gevoerd, werd in orde be vonden. Ook den heer van Houwelin gen werd dank gebracht, alswel de heeren, die de contröle uit gevoerd hadden. De financieele toestand van het Departement werd van alle kanten bekeken. Rooskleu rig is de toestand niet. Van gedachten werd gewis seld over de wijze het Departe ment te laten voortbestaan. Hierna sloot Ds Kastein. De Jong s Bioscooptheater vertrokken „Maria Aatoinette" was ook eea sncces De heer de Jong is weer ver trokken van de Kiaterbuurt. Dit jaar hebben we wel zeer mooie films gezien. Het waren drie Jubileumfilms van de Metro-Goldwyn-Mayer, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van genoemde Mq, Jongensstad, De Onsterfelijke Wals en Marie Antoinette. Aan de twee laatsten zijn ont- zag'iyke bedragen ten koste ge legd om het gracieuce verleden tijd ten volle te demonstreeren. Het bezoek aan de afscheids- voorstellingen was dan ook best evenals de andere weken, was het theater zoo goed als uitver kocht. De bijprogramma's vielen zeer in de smaak. De kinderen- en familievoor stelling op gepasseerden Zon dagmiddag, werd door velen be zocht. De kinderen uitten hun goed- Beleefd aanbevelend, keuring over het programma door handgeklap. We hopen, dat de heer de Jong het volgend jaar ons weer komt vergasten op zulke le klas film voorstellingen. Beemster Tot voorz. van het „Witte Kruis" werd in de II gehouden ledenvergadering verkozen bur gemeester W. C. Ninaber. Voor de betrekking van hoofd der Ulo-school hebben zich 22 sollicitauten aangemeld. Het schijnt, dat in Purme- rend naast den aanvraag voor een R.K. Mulo ook één in zee is voor een openbare, indien men t.z.t. zou overgaan tot stichting zal overgaan, zal het geval zich voordoen, dat naast elkaar twee dwergschooltjes komen te staan, die nóóit dat resultaat kunnen bereiken, als de eene die onder gunstige omstandigheden werkt in de Beemster. Hoewel de Beemster nog niet geheel in bloei stond, kwa men reeds velen een rondgang maken. Nog een paar dagen en de peren bloeien volop, om spoedig daarna gevolgd te worden door de appels. Als het met Pinksteren mooi weer is, kunnen het voor onze polder drukke dagen wor den. Zondagmiddag speelde een militair elftal tegen de BFC-ve- teranen. Het werd een goede wed strijd, die eindigde met een 3-3. De militairen verlieten het ter rein, elk met een kaasje, beschik baar gesteld door de zuivelfabrie ken „Bamestra" en „de Tijd", als belooning. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den heer J. B. na verbreking van het slot een fiets utt het schuurtje gehaald, natuurlijk door een onbevoegde. Ook bij den heer ten H. Is een poging tot inbraak gedaan. De kleine begon te huilen, waar na de daders het hazenpad ko zen. De heer J. Slooten is verko zen tot president-kerkvoogd der N. H. Kerk (vacature D. Nobel). ZUIVEL De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier heeft in samenwer king met enkele andere Kamers een actie ingezet ter verbetering van den export van Zuivelpro ducten. Op haar onlangs tot den Minister van Economische Za ken gericht verzoek, strekkende den kaassteun te verhoogen tot het peil van voor 19 October j.l. is inmiddels een gunstige be schikking afgekomen. SPOORVERBINDING Alkmaar—Haarlem Ten aanzien van de door de Kamer van Koophandel te Alk maar herhaaldelijk naar voren ge brachte klacht over het veelvuldig moeten overstappen op het tra ject Den Helder—Haarlem, welke steun mocht vinden bij tal van lichamen en organisaties, kan het verheugend resultaat worden me degedeeld, dat bij de aanstaande zomerdienstregeling 14 doorgaan de treinen tusschen Haarlem en Alkmaar zullen zijn en 15 in omge keerde richting. Inschrijving Handelsrgeister 16 tot 30 April 1940 Nieuwe zaken Alkmaar: Kunstnijverheidshuis de „Zonnebloem", Ridderstraat 20, verkoop van kunstnljverheidsar- tikelen. Hollandsche Spaar Crediet Fi nanciering (H.S.C.F.), Corfstraat 45, verstrekken van credieten. Bergen: J. S. Jansen, Pr. Hen driklaan 13, eleclro technisch bu reau enz. Castricum: Grands VinsAuthen- tiques. Jules Rouffaer Cie., Ruitetweg 48, Wijnkooperij (bij kantoor). Bestuurswijzigingen: Alkmaar: Spaarvoorschotbank „de Spaarkas", Stationsweg 56. Bond van op Coöp. grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland, Kerkplein 13. Onderlinge Alkmaarsche Glas- assuruntie Maatschappij „De Een dracht" van 1890, Koningsweg 17—19. Alkmaar: Hypotheekbank Noord Hollandsch Grondcrediet N.V. Voordam 11. P. Daalders Aannemersbedrijf N.V., Emmastraat 58. Bergen: Fabriek van Melkpro ducten „Uithoorn", Duinweg 5. The Condensed Milk Company of Holland N.V. Hollandsche Maatschappij voor Gecondenseer de Melk, Duinweg 5. Den Helder: Algemeene Coöp. Verbruiksver. en Prod. Ver. „Hel der U.A., Koningstraat 102. De Rijp: Fabriek van Melkpro ducten „De Nieuwe Beemster" Tuingracht 403. Texel N.V. E.T.A. Eerste Te- xelsche Advocaatfabriek v/li Gebr. Dros. Steenenplaals 3, Den Burg. Andere wijzigingen: Alkmaar: Wed. C. C. Kamper— Siebrands, St Annastraat37, brood- bakkerij; overgegaan aan B. J. Appel. Assurantiekantoor J. H. Wagenaar, Stationsweg 58; overgegaan aan J. J. G. Wagenaar. Alkmaar: M. Kater, Mient 24, op ticien enz., nieuwe eigenaar. „Alkmaar Expresse", Laat 93, Bodedienslop Amsterdam; rechts vorm gewijzigd, Bergen: N.V. AmsterdamscheTri- pleximport, Lijtweg 17, handel in hout enz.: gekomen van Amster dam. Dames Goosen en Schild, Ruïne laan 2, manufacturen: overgegaan,

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2