Regelmatig adverteeren brengt z'a voordeeten voor Do Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Roemster en Omstreken Het leven heeft zijn eischen No. 1516 Zaterdag 25 Mei 1940 Laat Uw klanten weten, _hJ RIJPER NIEUWS-ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plui iBcasaokoit» Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij <3-. J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon 1 Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - - VERSCHIJNT WEKELIJKS - wat zij bij U op voordeelige wijze kunnen koopen. De menschen zijn thans veel meer op de eigen omgeving aangewezen. Vraagt onze tarieven. jfö PREDIKBE TJR TEN De Ftljp Wed. Hervormde Gem. s avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. geen dien3t Zondagschool heeft zomervacantie Ev. Luthersohe Gem. s Avonds 6j uur Ds. Th. Scharten 2 uur Zondagsschool Gereform. Gemeente s Morgens 10.30 uuren 's middags 3 uur Leeidienst Graft Wed. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Zondagschool heeft zomervacantie Wed. Hervormde Gem. Oost-Oraftdijk Dienst te West-Graftdijk West-Oraftdijk s Avonds 7.30 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. OoBt-Oraftdyk geen dienst Zuid-Schermer geen dienst Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Groot-Schermer s Morgens 10J uur Ds. J. L. Brinkerink Akersloot s Morgens 10 uur Ds. Van Mullem Vragenbus Abonné's van dit blad heb ben het recht op kosteloze be antwoording van vragen, betref fende de nieuwe winstbelasting, de inkomstenbelasting, de vermo gensbelasting, de personeele be lasting en de grondbelasting. Zij gelieven zich per brief te wenden tot de N. V. Accountants kantoor „Nederlands Bureau voor Adviezen". Hoofdkantoor Park laan 21, Haarlem, onder toevoe ging van een postzegel voor antwoord. Dit accountantskantoor heeft zich bereid verklaard in de belasting kwesties onze abonné's zooveel mogelijk kosteloos terzijde te staan. Dankbetuiging Het bestuur der gemeente Stou- tenburg en kerkelijke autoriteiten van alle inwoners, brengen bij dezen hartelijk dank voor de genoten gastvrijheid tijdens hun evacuatie. Nimmer zullen ze de dagen in de Rijp, Oraft, Oost- en West- Graftdijk doorgebracht, vergeten. Het is hun een groote behoefte U dit langs dezen weg kenbaar te maken. Hoewel meerderen Uwer wegens gestelde inundatie hun toevlucht bij U moesten nemen, heeft U er niet tegen opgezien een schare vluchtelingen dagen lang te ont vangen, en ten genoege in hun behoeften, zoowel aan gezonden als aan zieken, te voorzien. Een bijzonder woord van dank aan het gemeente-bestuur en zeer in het bijzonder aan Burgemees ter van Staveren, Eveneens zijn ondergeteekenden gedrongen rijksveldwachter de Jong en gemeenteveldwachter van Kluljve te noemen voor de humane wijze, waarop zij ons hebben bij gestaan. Namens de gemeente Stoutenburg W. van den Hengel, Loco Burg. Herms. van Zandbrink, Wethouder. Algemeene berichten Znirelstesn voorloopig onveranderd Afzet van producten verzekerd Het Rijksbureau voor de voed- selvoorziening in oorlogstijd brengt ter kennis van producen ten van zuivel- en melkproducten, dat de zuivelsteunregelingen voor- loopig onveranderd doorloopen. Ten einde voorts dezen pro ducenten de voldoening van hun financieele verplichtingen tegen over hun meikleveranciers te vergemakkelijken, zullen door de Ned. Zuivelcentrale maatregelen worden getroffen, welke spoedig zullen worden bekend gemaakt. Voorts kan worden mede gedeeld, dat voor onze zuivel- en melkproducten, zoowel voor de nieuwe productie als voor reeds aanwezige voorraden, afzet aanwezig zal zijn. Een en ander is gebaseerd op den wensch, om de productie op gang te houden en ook de melkprijzen te handhaven op het vóór 9 Mei 1940 bestaande peil. Suiker op bon 19 Geldigheidsduur verlengd tot en met 30 Mei De Directie van Handel en Nij verheid maakt bekend, dat de geldigheidsduur van bon no. 19 van de rijksdistributiekaart, recht- gevende op 1 kg. suiker, wordt verlengd tot en met 30 Mei 1940. BiiBtslaidsck postverkeer hersteld Alle soorten stukken, ook in geldverkeer weer aangenomen Het binnenlandsch postverkeer is, met uitzondering van het ver keer met Zeeland, thans weder geheel hersteld, ai dient nog met eenige vertraging rekening te worden gehouden. Men kan in het binnenlandsch verkeer, weder alles aan de post toevertrouwen, wat men vóór de oorlogsdagen placht te brengen: brieven, briefkaarten, drukwerken, monsters en post pakketten. Men kan deze zaken gewoon, aangeteekend en onder rembours verzenden. Ook expres sezendingen zijn weder mogelijk, Op dezelfde wijze functioneert het postaal geldverkeer: postwis sels, giro- en spaarbankzaken, weder normaal. Burgerljjke stand. Nadruk Terboden, DE RIJP. Gehuwd: Frank van Ammers, oud 31 jaar en Maria C. van Marken, oud 21 jaar. Bauke Sieswerda, oud 26 jaar en Jannetje Schouten, oud 25 jaar. GRAFT. geen aangifte ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Rintje, zoon van R. Wierama en van J. Cadenau. Wietse, zoon van A. Kalteren en van I. Schoppen. Jacob, zoon van K. de Boer en van J. F. P. Jonker. Gesina-Evertje, dochter van W. Tellinga en van A. Bruijnes. Overleden: Dirkje Schoenmaker, 82 iaar, weduwe van |an Buurs. Wouter-Jan Louwrink, 1 jaar, zoon van J. Louwrink, en van J. Doets. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 16 Mei tot 23 Mei 1910 Ingekomen personen: Cornelis L. van Houwelingen, van Wormerveer, naar Rechtestraat 17. Vertrokken personen MargarethaKonijn.(echtgen.C.Huijg) van Rechtestraat 217 naar Akersloot. Jan. Stolp, van Rechtestraat 67, naar llpendam. H. de Vries, van Rechtestraat 91a, naar Beemster. Jan. Schouten (echtgen. B. Sieswer da) van Rechtestraat 79, naar Amster dam. Middeustandsdiploma's De directie van Handel en Nij verheid van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de monde linge examens ter verkrijging van het diploma „vakbekwaamheid kruideniersbedrijf" en van het middenstandsdiplomo algemeene handelskennis, welke respectie velijk op 20 en 27 Mei zouden aanvangen, zijn uitgesteld. Nade re mededeelingen zullen binnen kort verschijnen. Aan onze abonné's Doordat momenteel het ver- eenigings- en sportleven in onze plaats geheel stilstaat, komen maar weinig berichten en ver slagen tot ons door. We gelooven dat de hervatting van het dagelijksch leven, dat toch door moet gaan, niet lang op zich zal laten wachten, en waar door de berichtgeving uit onze directe omgeving weer normaal zal gaan worden. We verzoeken dan ook onze correspondenten zooveel moge lijk en zoo spoedig mogelijk het vermeldenswaardige nieuws aan ons op te zenden. De uitgever.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 1