Geen boog kan steeds gespannen zijn, Leest, Leesbibliotheek G.J. Hoogcarspel de Rijp voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken No. 15 20 Zaterdag 22 Juni 1940 postzegels t.b.c.-patienten ontspant CJw geest! Ruilverkaveling Eilandspolder RIJPER HIEUWS- n ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plas incassokoste. Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij GE. J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon I Advertentie prijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS - Abonneert U op dit Blad voor de ONMISBARE Berichten de Distributie enz. betreffende tegen de geringe kosten van 30 cents per kwartaal, of 3 cent per nummer per week PREDIK.BE UR TEN De Rijp Ned. Hervormde Gem. s avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Bediening van den doop Doopsgezinde Gem. 8 Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Euthersche Gem. 3 Avonds 6} uur Ds. Th. Schaden Gereform. Gemeente s Morgens 10.S0 uuren 's middags 3 uur Leesdienst Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft s Morgens 10 uur Ds. Sepp van Zaandam Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk Dienst te West-Graftdijk West-Graftdijk s Avonds 7.30 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. Oost-Oraftdljk geen dienst Zuid-Sohermer geen dienst Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Groot-Sohermer s Morgens 10i uur Ds. W. A. Kastein Akersloot s Morgens 10 uur Ds. Van Mullem Wij verzenden regelmatig binnenkomende gebruikte waarvan de opbrengst besteed wordt voor Ook gij, die het niet deed, gaat het doen? Zooals bekend mag worden geacht wordt in de huidige tijdsom standigheden met kracht gestreefd naar werkverruiming om aan het sterk gegroeide aantal werkloozen nuttige arheid te kunnen verschaf fen. Hiertoe leenen zich bij uitstek cultuurtechnische werken. Een van de groote objecten in Noordholland, waarvan men de uitvoering zooveel mogelijk wenscht te bespoedigen, is de ruilverkaveling van den Eilands polder. In verband hiermede had dezer dagen op het Raadhuis in De Rijp een samenkomst plaats van de Burgemeester der gemeenten Graft en De Rijp, Schermerhorn en Zuid- en Noordschermer, den Dijkgraaf van den Eilandspolder, Ir. J. A. de Priester en Ir. W. H. Tenkink.resp. Hoofdingenieur en Ingenieur van den Provinc.Wa- terstaat van Noordholland. Onder meer werden besproken de wenschelijkheid om door toe passing van de Ruilverkavelings- wet tot uitvoering van het werk te geraken, het plan van Wegen en Waterloopen, de financiering de instandhouding van de land en tuinbouwbedrijven, het te vol gen werkplan. Van het Rijk en de Provincie wordt belangrijke flnantieele steun verwacht; Domeinenen de Direc tie van de Wieringermeer zijn be reid medewerking te verieenen bij het instandhouden der land en tuinbouwbedrijven. Met de betrokken autoriteiten, zal. voor zooveel mogelijk, tijdens de verdere uitwerking van het plan nader overleg worden ge pleegd. Het ligt in de bedoeling bin- nenjenkele maanden de definitieve stemming te doen plaats vinden en nog dit najaar met de uitvoe ring van het werk een aanvang te maken. Officiëele berichten Verplichte registratie van vrachtauto's Eerstdaags zal een verplichte registratie plaats vinden van vrachtauto's, waarbij gerekend dienen te worden aanhangwagens en opleggers, tractoren en land- bouwtractoren. In de hierop betrekking heb bende beschikking (Inschrijvings beschikking Vrachtauto's en Trac toren 1940 I) zal bekend worden gemaakt, dat houders van boven genoemde voertuigen binnen 3 dagen na het in werking treden van deze beschikking en voorts zoodra hun houderschap aanvangt, verplicht zijn deze voertuigen te doen inschrijven in een register, dat gehouden wordt ten kantore van den Inspecteur-Generaal van het Verkeer. Het doen inschrijven geschiedt door het invullen en onderteeke nen van een geel inschrijvings formulier (Statistiek vervoermid delen). Deze formulieren moeten daarna door de betrokkenen worden ingezonden aan het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Voor dit doel zijn aan alle distributiediensten een aantal van bovengenoemde formulieren en enveloppen bedrukt met het adres van het Centraal Bureau voor de Statistiek toegezonden. Deze formulieren en envelop pen zijn op aanvrage van hou ders van vrachtauto's, opleggers, tractoren of landbouwtractoren bij den Distributiedienst gratis verkrijgbaar. Deze gele formulie ren bevatten ruimte voor de ver melding van meerdere auto's te- samen. Het bestuur van de Noordhol- landsche Consumptiemelkvereeni- ging (N.H.C.M.V.), gevestigd ie Alkmaar, verzoekt ons mede te deeien, dat de prijs van de con- Burgerl(jke stand. Nadrnk verboden, DE RIJP. GeborenMaria Elisabeth, dochter van" Nicolaas P. de Wolf en van Agatha M. Konijn. GRAFT. geen aangifte ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Gerrit, zoon vanP.Ernsting en van K. Borsjes. Ondertrouwd: Pauius van Braam, 26 jaar en Sieske Humme, 21 jaar. Gehuwd: Pieter de Hart, 22 jaar en Hendrika Kuijn, 21 jaar. Overleden: Heertje Haas, G9 jaar, on gehuwd. Abram de Vries, 69 jaar, echtgenoot van Antje Schekkerman. Jannetje Stolp, 48 jaar, echtgenoote van Jacobus Klaver (overl. te P'end). GEMEENTE DE RIJP, Bevolking van 13 Juni tot20Juni 1940 Ingekomen personen: J. de Boer, van Amsterdam, naar Westeinde 9. Vertrokken personen: W. Rollfs of Roelofs, van Rechte- straat 38, naar Purmerend. P. Brouwer, van Rechtestraat 67, naar Velsen. sumptiemelk, welke wordt ver kocht in de gemeenten behoorende tot het werkgebied dezer vereeni- ging, met ingang van Zondag 23 Juni 1940 wordt verlaagd met 1 cent per liter. Van overstroomde graslanden Zo langzamerhand zijn alle overstroomde landerijen weer boven water en begint de oor spronkelijke bestemming hier en daar merkbaar te worden. De reeds gepubliceerde berichten van onze dienst zijn blijkbaar iets te vroeg gekomen, want uit eigen aanschouwing is me gebleken dat de toen gegeven adviezen nog te weinig toepassing hebben gevonden. Dit is ten dele be grijpelijk omdat men tegenover een niet bekende toestand aanzag en men niet direct tot ingrijpen de maatregelen kon besluiten. Het droog gevallen land is zeer verschillend onder het water vandaan gekomen en naast de verwachte tegenvallers zijn er ook onverwachte meevallers. Men kan nu al concluderren dat vooral langdurige inundatie scha delijk is geweest. De landerijen welke niet veel meer dan één week water-overlast ondervonden hebben herstellen zich vrij snel en kunnen met eenvoudige hulp middelen spoedig tot hun nor male bruikbaarheid worden terug gebracht, Vevolg pagina 4

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 1