eteren ttt k feggen II legt ze het best in WATERGLAS in ,De T ij d- boter f 0.91 per pond. Belastiig betalei Van het Kantoor der Directe Belastingen te Purmerend worden begin Juli 1940 de aanmaningen verzonden voor de aanslagen in de Grondbelasting 1940 en Per- soneele belasting 1940, gedag- teekend in April 1940, voorzoo ver daarop niet 1li (eenvierde) gedeelte van den aanslag is vol daan. Thans is liet <le tijd Vervolg van pag. 4 in eigen omgeving die spanning, die voor ons allen onbekend was, mede gemaakt, Juist in die dagen hebben wij elkander gezocht en zijn wij, ge steund door wederzijdsche gevoelens van hoop en medeleven, elkander veel tot troost geweest. Mijne Heeren, laten wij voortgaan in diezelfde geest van saamhoorigheid. de toekomst vol vertrouwen tegemoet, ik wil niet twijfelen, wij zullen die toekomst dapper tegemoet treden en daarin elkander ook veel tot stenn en sterkte kunnen zijn. Moge mijn beroep op U allen niet tevergeefs zijn. 1. Notulen vorige vergadering. De notulen der vorige vergadering worden door den heer Dalenberg gelezen en door den raad onveranderd goedge keurd, 2. Ingekomen stukken en mede- deelingen. De voora. verzoekt allereerst de be sprekingen te bepalen tot de betreffende punten, er worden geen politieke debat ten gehouden. Het hulzenbouwplan is thans in rust periode gekomen door de bijzondere om standigheden. Zoo spoedig als mogelijk is, wordt het weer ter hand genomen. Voorts bespreekt de voorz. de ruil verkaveling van den Eilandspolder. In dit verband wijzen wij op het door ons hierover opgenomen artikel in ons vorig nummer. Het plan verkeert thans in een accuut stadium. Da Dultsche overheid heeft mede verzocht, hieraan zoo spoedig mogelijk te beginnen, ter bestrijding van da werkloosheid. In Augustus hoopt men de stemming te houden, zeodat in het najaar een aan vang gemaakt kan worden. De bepalingen van de Ruilverkavelings- wet zijn van toepassing. Door B, en W. is direct gewezen op het water van de Rijp, dat allereerst tot grond gemaakt kan worden. Spr. gelooft wel, dat dit belang van onze gemeente en haar ingezetenen zal worden voorge staan door den raad, De hr Schouten vraagt, of nog altijd hetzaltde stuk bedoeld wordt. Inderdaad; zegt de voorz., 830 H.A. Kasopname bij den ontvanger in orde bevonden. Tevens werd de rekg. van den ad ministrateur van het Gem. Wees- en Armenhuis in orde bevonden. Verder deelt de voorz. mede, dat op 12 Mei bericht Is ingekomen van den heer P. Dil, dat hij bedankte voor zijn raadslidmaatschap. De drie hem opvolgende candidaten mw. mevr. SpaarmanStorkmeijer, en de hrn A. de Jong en D. van Braam wenschten geen benoeming. De hr Dil wenscht thans weer toelating. Weth. de Boer vraagt of de heer Dil geschreven heeft waarom hjj bedankte. De voora.: het stuk heeft ter inzage gelegen. Spr. leest het schreven voor. De hr Dil: ik had bedankt, omdat ik niet aanwezig kon zijn door mijn militai re plichten. Dat bezwaar bestaat thans niet meer. De voorz. deelt vervolgens mede, dat de Rijksbijdrage van f 3000 in salarissen van burgemeester en secretaris zijn toe gestaan. Ingekomen is het verslag van de arbeidsbemiddeling, dat ter inzage ligt. De straatbelasting is tot 1 Januari 1943 geldend. Thans wordt aan de vaststelling vastgesteld. Verzoek van Wessanen en Laan's Koninklijke Fabrieken en de Fa. Krop om met de gemeente een wachtgeldrege- ltng tot 50 proc. te treffen voor hun arbeiders, woonachtig in deze gemeente. De voorz. vraagt goedkeuring hiervoor. Z.h.st. aangenomen. Mm. T. Oldenburg—Hoek vraagt ont heffing van hondenbelasting. Hiertoe wordt besloten. Ged. Staten vrngen herziening bepalin gen geldleening met den heer Meijer be treffende f 1000 voor verbouw Waag- kantoor. Na niteenzetting van den voorzitter wordt deze herziening goedgekeurd, 3. Extra steunverleening B werk- loozen, enz. De voorz. vraagt hiervoor de noodige gelden. In totaal moet Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.ass., de Rijp, Telefoon 30 hieraan f 65 door de gemeente betaald worden. De laatste ver strekking gold voor 28 werk- loozen. Goedgekeurd. I. Afrekening art. 101 l.o. wet 1920, bijz. schooi 1937. Nog f 226 16 is te betalen. Het heele bedrag is f7.259.76. 5. Vernieuwing veldwachtersver ordening. De voorz. licht |dit punt toe. Wederom moet deze verorde ning voor 5 jaren vastgesteld worden, Z.h.st, vastgesteld. G. Erfpachtsuitgifte N. C. Leguit Na toelichting van den voor zitter wordt hiertoe besloten. De hr Schouten vraagt en verkrijgt inlichtingen over deze erfpachtskwestie. 7. Verhuur gem. sportterrein. Ingekomen is een schrijven van de voetbalvereniging AVV het sportterrein van 1 Aug. '40 l/m 31 Juli '41 wederom te mo gen inhuren tegen een huurprijs van f 150. Z.h.st. aangenomen. 8. Wijziging gem. begrooting 1939 en 1910 en wijziging rekening 1938. Een schrijven is ingekomen van Ged. Staten inzake de inun datie-moeilijkheden. De voorz.: De tuinders heb ben in een paar dagen een groot deel van hun verdienste verloren, Spr. heeft ondanks de vele arbeid, alles gedaan om deze tegenslag zooveel mogelijk te verzachten. Dank is verschuldigd aan het Bestuur van De Eilandspolder voor de spoedige hulp door het wegmalen van het vele water. De Prov. Waterstaat heeft hulp geboden met een 3-tal verplaats bare pompen. (Slot in het volgend nummer) De Rijp Geslaafd Mejuffrouw A. Visser Gd., al hier, slaagde Donderdag 27 de zer voor het examen kinderver zorgster. Nationaal hulpcomité 1940 De Inzameling voor bovenge noemd comité bracht reeds meer dan t 400 op. Dit is een flink bedrag. Men beseft de nood, waarin de burgers uit de getroffen ge bieden verkeeren. Dank wordt hiervoor gebracht aan allen, die hun gave zoo be reidwillig afstonden. Opbrengst collecte t b c. Ver. De speldjescollecte voor de Algemeene Vereeniging Steun fonds voor t.b.c. patiënten Zon dag jl. gehouden bracht f 23.09 op. Dank wordt gebracht aan geef sters en gevers aiswel aan de collectrices. De jengd genoot bij den goochelaar De Zaal van Het Rijper Wapen van den heer J. Post was Zater dagmiddag jl. geheel gevuld met kinderen van beide scholen,toen de goochhelaar met zijn program ma begon. Het was een groote span ning, waarin de jeugd verkeerde, als hij bezig was met tooverfor- mules om alles of niets te laten verdwijnen enz. Ontzettend veel hadden ze te vertellen, toen zij huiswaarts keer den. Derde injectie fegea typhns; en derde injectie tegen roodvonk en diphterie Maandag 1 Juli t/m Donderdag 4 Juli zal dr Schermerhorn de laatste injectie geven aan hen, die onvatbaar gemaakt worden tegen fyphus. Op de bekende uren geldt dit weer voor de kinderen tegen roodvonk en diphterie. Verloren Een donkerblauw klettervest in De Rijp. Inlichttngen bij den rijksveld wachter, den heer de Jong. CJ-raft Raadsvergadering Vrijdag 28 Juni vergaderde de raad dezer gemeente. Het verslag hiervan treffe men in het volgend nummer aan. 9 Tractoren bewerken de geïnundeerde Graftermeer en Sapmeer Zaterdag 22 Juni is een begin gemaakt met de bewerking van de Graftermeer en de Sapmeer. Op Woensdag 19 Juni jl werd onder leiding van onzen burge meester, den Edelachtbare Heer C. A. van Staveren een vergade ring gehoudsn van de getroffen veehouders en landbouwers. De hulpverleening van de vereeni- ging van Akkerbouwers in de Beemster, de Schermer en de Purmer werd gaarne aanvaard. De heer Barendregt lid van het Bestuur van genoemde Ver. woonachtig in de Schermer heeft de leiding bij dit groote werk, dat geheel kosteloos uit collegia liteit, door niet-getroffen land bouwers verricht wordt. Door genoemde heer en ver der de heeren Jan Knook, Bür- mann, Droog. Dirk Knook en de Kok allen uit Schermer, Beem ster, Wieringermeer of Purmer zijn tezamen 9 tractoren met werk tuigen aan het werk gezet. En thans is het werk na voor bereidende besprekingen in volte gang Eerst wordt de opgedroogde korst van de weilanden die uit de slooten over het land is geko men, los gewerkt door 2 aan el kander gekoppelde kettingeggen, achter een rupstractor. Nadal dit een paar maai is geschied, komt een tractor met zaaimachines met een zaaibreedte van 6 meter en zaait allereerst klaver. Opnieuw gaat hier een keltingegge over, waarna een derde tractor gras zaad over dezelfde breedte zaait, waarna de eg wederom dit zaad in de grond werkt.Tenslotte wordt dan de grond aangedrukt door rollen met wederom een werk- breedte van 6 meter. Naast de vakkundige personee- len van genoemde en andere landbouwers, wordt arbeid ver richt door werkioozenuitEgmond aan den Hoef. Zooismen hard aan het werk in de hoop over zes weken het eerste jonge gras te maaien, ter wijl de bouwgrond ook onder handen genomen wordt. En vervolgens komen de Sap meer en nog enkele kleine pol ders in bewerking. De Sapmeer van de heer P. M. Kramer, wordt omgeploegd. Dat dit niet met alle percee- Ien in de Graftermeer is ge schiedt, komt omdat de grond niet geschikt is voor genoemd doel. West-G r a ttdy li Baarswedstrijd Vischlusf Jl. Zondagmorgen werd er voor de eerste maai in dit seizoen ge- vischt door de Vereeniging „Visch- lusl" Met 32 Hengelaars ging men er op uit, in de richting Akersloot. Er werden 5 bovenmaatsche en 2 ondermaatsche baars gevangen. De prijzen welke door de voor zitter werden uitgereikt vielen ten deel aan de heeren P. Sterk, K. Meppen, P. Spaan, D. Kool, C. Romijn, Jb. Knegt. Bij loting aan de heeren H. WiLj. Termaat, M. Velthuis, D. Tentij, de grootste baars werd gevangen door P. Spaan. De laatste baars door den heer P. Sterk. Geen Uitgaansdag voor Ouden v.Dagen Het Bestuur van de Afdeeling West-Graftdijk van den Bond voor Staatspensionneering maakt in een advertentie in dit nummer bekend, dat er dit jaar geen uit gaansdag zal zijn. Tevens wordt vermeldze, dat de verioiing uitgesteld is tot het vol gend jaar. Beemster Op Donderdag 27 Juni is de Raad voor het eerst sedert 26 April bijeen gekomen. Benoemd werd t. hoofd der ULO de hr W. J. louwersma, hoofd der ULO te Den Burg. Vaandrig P. Zeeman is thuis gekomen. Wei draagt hij een verband en is hij wat ver zwakt, toch kon hij de reis van Tilburg, waar hij verpleegd werd, naar hier maken.sWij meenen dat mét hem, de laatste der gemo- biliseerden terug is. Purmerend Lagere Landbouwschool Het Bestuur van deze school deelt in een advertentie in dit nummer mede, dat nog enkele leerlingen kunnen worden aangenomen. Tevens worden sollicitanten opgeroepen voor een leerkracht. Vragenbus Abonné's van dit blad heb ben het recht op kosteloze be antwoording van vragen, betref fende de nieuwe winstbelasting, de inkomstenbelasting, de vermo gensbelasting, de personeele be lasting en de grondbelasting. Zij gelieven zich per brief te wenden tot de N.V. Accountants kantoor „Nederlands Bureau voor Adviezen". Hoofdkantoor Park laan 21, Haarlem, onder toevoe ging van een postzegel voor antwoord. Dit accountantskantoor heeft zich bereid verklaard in de belasting kwesties onze abonné's zooveel mogelijk kosteloos terzijde te staan.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2