Fofticol lijmt alles! NutsspaarbankteGeemstei De Internationale toestand aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waar toe ook een beroep op U wordt gedana. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Oraft met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kun nen houden. De collecte wordt gehouden op Maandag 15 Juli a.s. Oost-G-raf tdü k Visohclub 't Baarsje Zondag 7 juli hield onze visch- club ,'t Baarsje" haar eerste wedstrijd in dit seizoen. De uit slag was als volgt: le prijs B. de Jongh, 2e prijs L. Schoon, 3e prijs M. de Jongh, 4e prijs P. Honig, 5e prijs Jb. Nat, 6e prijs Q. Heertjes, 7e prijs W. van Am- mers, 8e prijs N. Nat, 9e prijs L. Kwakkel, 10e prijsP. Blokker, He prijs C. Hoek, 12e prijs A. Dubbeld, 13e prijs Jb. Hoek, 14e G. Nat, 15e prijs W. Bas, 16e prijs Jb. Schoon, 17e prijs C. Nat, 18 prijs J, Heertjes Jzn. 19e prijs J. Heertjes Ezn, Grootschermer Collecte Natioiale Bol; De op 6 Juli j.l. gehouden collecte „Nationale Inzameling 1940 heeft in deze gemeente f 250 opgebracht. In dit verband vermelden wij nog. dat deze gemeente op 18 Mei j.l. voor de hulpverleening aan Rotterdam, een hoeveelheid dekens, lakens en stroo- zakken ter waarde van ongeveer1200 aan het hulpcomité daar heeft doen toekomen. Geea kermis De raad besloot in haar zitting van Donderdag jl. dit jaar de kermis niet te laten doorgaan. MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 28.5 f 00. Volvette kaas met Ryksmerk f Boter 1 1.55f 1.64 Vette koeien f 0.80f 0.86 p. K.g. Geldekoelen f 130180 per stuk Melkkoeien f 180275 per stuk Vette Kalveren 55—75 et per kg. Nuchtere kalveren, voor de slacht f 8 f 16 p. stuk voor de fokkerij f 14f 22 Stieren 60—72 ct per kg. Paarden f 225—f 400 per stuk Vette varkens f 0.60f 0.66 p. K.g. Magere varkens f 26f 46 per stuk Biggen f 12—24 per stuk Schapen f 16f 33 per stuk Bokken f 4—f 16 per stuk Lammeren f 6f 13.per stak N.H. biauwen (kuikens) 5055 ctp. kg. Oude kippen en hanen Wit en Rood 471 52, et per kg. Blauw 50—55 ct per kg. jonge hanen Wit en Rood 45—50 ct per kg. Benden 10—30 ct per stuk Konijnen f 0.30—f 1.70 per stuk Duiven 00—4Q ct per paar Kippeneieren f 4.f 4.50 Eendeneieren f 3. COOP. CENTRALE EIERVEILIN'O PURMEREND Ö.A. Aanvoer Prijs 80000 Eendeneieren f 3.10f 3.20 70000 Kippeneieren f 3.60f 4.50 KAASBEURS Dinsdag 9 Juli 1940. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 22 partijen, wegende plm. 96.000 K.G. Hoogste prijs f 28 00 per 100 pond G. J. Hoogcarspel IN DE AFGELOOPEN WEEK Het gaat thans hard tegen hard tusschen Frankrijk en Engeland zoo zelfs, dat men in vele kringen verwacht, dat het tot een oorlogsverklaring zal komen. Bij wijze van represaille tegen de Engelsche maat regelen hebben de Fransche autoriteiten in Fransch Indo-China beslag laten leggen op alle Engelsche schepen, die zich in de haven van Haiphong bevonden. Achteraf blijkt, dat de overrompeling van de Fransche oorlogsschepen, die zich in Plymouth, Portsmouth en Southampton bevonden, niet zoo gemakkelijk in zijn werk is gegaan, als de Engelsche Admira liteit het oorspronkelijk wilde doen voor komen. De Fransche admiraal De Villain is door de Engelschen gevangen genomen en van zijn staf gescheiden, voordat tot verdere actie werd overgegaan. Daarna werden de Fransche schepen overvallen en hadden gevechten plaats, waarbij doo- den en gewonden zijn gevallen; de voor stelling van Engelsche zijde, als zou de overgave nagenoeg vrijwillig zijn geschied, berust dus op misleiding. De spanning omtrent hetgeen te Marti- nique staat te gebeuren, blijft voortduren. Een feit is, dat de Engelschen het eiland geheel geblokkeerd hebben. Overigens is de toestand er op het oogenblik rustig. De Amerikaansche marine houdt een oogje in het zeil, hoewel uit niets blijkt, dat zij eventueel handelend zal optreden. In de Middellandsche Zee is de Italiaan- sche luchtmacht zeer actief. Zij bombar deerde herhaaldelijk de Engelsche lucht- bases op Malta en in Alexandrië, waarbij zij goede resultaten wist te boeken. Om trent het lot van de in de haven van Alexandrië liggende Fransche oorlogssche pen is nog niets bekend. Aan de grens van Cyrenaica worden voortdurend gevechten geleverd tusschen Italiaansche en Engelsche gemotoriseerde en geblindeerde formaties, welke gewoon lijk in het voordeel van de Italianen ver- loopen. In Oost-Afrika is de Italiaansche luchtmacht voortdurend in de weer met het bombardeeren van belangrijke punten en gemotoriseerde Engelsche kolonnes, ter wijl zij ook onophoudelijk de vliegvelden te Amalakal en Perim bestookt. De Duitsche luchtmacht van haar kant voert dagelijks luchtraids uit op Engeland. Gebombardeerd werden o.a. de spoorweg- werken van Brighton, de kustbatterijen op het eiland Wight, haveninstallaties en kazernes te Falmouth en objecten van militair belang te Middlesborough en Newcastle. Aan de Zuidkust van Engeland worden convooien bestookt, ten einde het scheep vaartverkeer langs de kust te belemmeren en zoo mogelijk geheel stil te leggen. In Spanje wordt een steeds levendiger actie gevoerd om de Engelschen uit Gibral tar te verdrijven. Deze actie vindt steun zoowel bij de regeering als bij het volk. De vesting staat thans geregeld bloot aan luchtbombardementen. Over de aangerichte schade verkeert men in het onzekere, doch de Engelsche oorlogsschepen, die in de haven lagen, hebben een goed heenkomen gezocht; er is nog slechts één van deze bodems achtergebleven. Verder verluidt, dat de Fransche oor logsschepen, die in Casablanca lagen, zijn uitgeloopen om jacht te maken op Engel sche koopvaardijschepen in den Atlanti- schen Oceaan. Zij volgen hierin het voorbeeld van de Duitsche duikbooten, die den handelsoor log tegen Engeland onverbiddelijk voort zetten, zooals blijkt uit het groote aantal Engelsche koopvaardijschepen, dat den laatsten tijd weder wordt getorpedeerd. Dit is voor een deel het gevolg van de gunstige bases welke de Duitsche duikbooten thans bezitten. In het Verre Oosten is de spanning weer toegenomen door de onverzettelijke houding, welke Engeland heeft aangenomen tegenover Japan. Japan had zc kend, een nota gericht tot de I regeering, waarin het eischic dat perk zou worden gesteld aan het van oorlogsmateriaal en andere door Birma en Hongkong voor c ring van Tsjang Kai Sjek. De Engelsche regeering he$ft deze eischen geantwoord door van haar gezant te Tokio. E heeft in het geheele land ern stelling gewekt en een zeer vijand, ming tegen Engeland verooreaa! alle eischen van Japan kortjyeg afgewezen. De Japansche minister van |Bu sche Zaken heeft er bij den geiani gedrongen, de kwestie nogmaals g onderzoeken. De President van de Verecoigc heeft zekere verklaringen afgejeg< hangende kwesties in het Verre en de betrekkingen met Japnif. I klaringen waarvan de vofled nog niet in het bezit is van de J regeering worden in laatstgenoi met groote belangstelling tegomoc Voordat de regeering er kei. is kunnen nemen kan zij haar stand; bepalen, doch de woordvoerder departement van Buitenlandsche 2 te kennen, dat men ,,met de hnog van een accoord tusschen beidf rekening houdt". OPBOUW DOOR EENSGEZIN Het valt niet te ontkennen of te zelen, dat er in onze dagen ze rondloopen, die iets voor ons vol; willen doen, die om zich heer praten over den opbouw van ee Europa, maar die, ondanks hun h langen om daaraan mede te wei- kunnen inzien, hoe zij hun kracht aan moeten besteden. Wanneer de tegenwoordige st: gen voorbij zijn en iedereen h dit spoedig zal zijn en Nederla rij der Europeesche staten weer inneemt, die het zich steeds waar betoond, dan zal er overvloed tan doen zijn; daaraan kan niet d< twijfel bestaan. Maar wat moeten in de tegenwoordige periode van o Moeten wij niets anders doen de handen over elkaar blijven maar afwachten, hoe de onistan zich verder zullen ontwikkelen al een zeer verkeerde opvatting onze taak; wij moeten met al onze medewerken aan den opbouw, allen als iets noodzakelijks zien. Daarbij zouden wij willen opmc die opbouw moet beginnen bij on is het allereerste vereischte. Wie durven ontkennen, dat er aan fter nog veel valt te verbeteren en anderen Dat er aan onszelf, karakter, aan ons gezinsleven ei opvoeding van onze kinderen nog te verbeteren, in eigen kring, in e; voordat wij kunnen zeggen, dat deren worden opgevoed tot zei menschen, menschen met rugge karakter En toch zal ons land behoefte he zulke menschen, wil het niet ond den stroom van dezen tijd. Meer moeten wij de oude, beproefde oogen houden Verbeter de wen begin bij jezelf Een tweede, waaraan wij ki moeten werken, is de eenheid volk. Groote rampen smeden steviger aaneen. Een groot leei cement, dat de steenen van het h bouw der saamhoorigheid aaneer bindt tot een onverbrekelijk geh; Over een smalle noodbrug trekken de Duitsche troepen de Loire over. Lid van den Nederl. Spaaibankbond). Hoofdkantoor! MIDDEN-BEEMSTER, (Middenbuurt no. 127) Bijkantoor: ZUID-OOST-BEEMSTER, (Wouter Sluislaan 27) leder, die een bedrag van f 2.50 op een spaarbankboekje plaatst, kan zoo'n busje in bruikleen krijgen Onderzoek naar werkloos heid onder Intellectueelen Op verzoek van- de Regeeriogscom. mlssaris voor de organisatie van den Ar beid stelt het Centraal Bureau voor de Statistiek een onderzoek in naar de werk loosheid onder intellectueelen. Dit onder zoek beoogt uitsluitend een inzicht te verkrijgen in den omvang der werkloos heid onder deze groep der bevolking. De enquête heeft betrekking op per sonen met een of meer der volgende di ploma's, akten of graden onderwijzersakte hoofdakte akte van bekwaamheid tot het gevtn van nijverheidsonderwijs einddiploma middelbare landbouwschool einddiploma middelbare nijverheidsschool (middelbare technlscheschool of school voor kunst- nijver heids onderwijs), einddiploma 5-jarige handelsdagsschool einddiploma zeevaart of machinisten- school einddiploma middelbare meisjesschool einddiploma 5-jarige H.B.S. of extraneï- examen einddiploma gymnasium of Staatsexamen middelbare akte (M.O.) diploma van een examen aan een Uni versiteit of Hoogeschool universitaire graad Ieder, die een ot meer dezer diploma's, akten of graden bezit en zonder werk is, wordt dringend verzocht zoo spoe dig mogelijk uitsluitend naam en adres op te geven. Deze opgave moet portvifj gerieht worden aan het Postkantoor te 's Gravenhage, met vermelding tusschen haakjes Centraal Bureau voor de Statis tiek. Ook hun, die op wachtgeld gesteld zijn als volontair of kweekeling met akte werkzaam zijn en als zoodanig niet In hun levensonderhoud kunnen voorzien, alsmede gemobiliseerden, die bij demobi lisatie zonder werk zullen zijn en voor dit onderzoek in aanmerking komen, wordt verzocht naam en adres op te geven. Daarna ontvangen Zij een formulier ter invulling. SPORTNIEUWS. W andelsport Hallo, hallo Rijper wandelaars(sters) dommelt niet in maar wordt wakker. Want we konden de laatste tijd nu niet bepaald zeggen, dat de opkomst best was, inte gendeel, de vorige keer, toen er planmn bestonden om naar Velsen te gaan en daar een mooie marsch te gaan wandelen, vond de een na de ander het te ver en weer anderen hadden geen tjjd (dit laat ste is «ehter nog een goede verontschul diging) maar niettemin was het eindre sultaat, dat er geen Rijper naar Velsen ging. Maar kom laat ons nu niet té lang stilstaan bij het verleden maar ons be palen tot de a.s. wandeltochten. Meer nog dan andere jaren hebben we behoefte aan goede ontspanning en o.i. ligt in die woorden goede ontspanning opgesloten „QA WANDELEN"' Ga ge nieten van de natuur, die ondanks alles steeds nog even mooi blljfl Zoo gaan we dan tS, Aalsmeer, waar een tweeti marschen georganiseeid zijn Het parcous dat U zal boden is van buitengewom gaat langs en door de mooi (misschien krijgen we wel prachtige rozen net a!? vo de beroemde Westeladcr p wandelsporters een parcou; van te smullen, waarbij let nu reeds enthousiast word In het begin van deze-"eek een vijftal Rijpers, die be gen, dus we mogen verwa clubje dames en heeren mlt zoo groot wordt 1 We vertrekken om 1 Dam per flets. De start vindt plaats va Veiling te Aalsmeervoord 11 uur en voor de 35 km uur. Wandelaars, U ziet, zijn binnen ieders bereik. Tot weerziens dus Zone de Dam A.y.V.-Nicüf! De adspirnntendag te Al AVV bijzonder succesvol wedstrijden werden gev-onr de zoo bekende eereteekeni medegenomen naar De Rij De eerste kamp tegen 2 bracht een benauwde 2-1 Voor de 2e maal kwan in het veld, tegen Ultgees

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2