nuntii IEEIS Voorzorg Huisvrouwen, lel op! Historisch Genootschap „Oud-Westfriesland" voorkomt zorg!! f D e T ij d- boter f 0.91 per pond. Broodbon 91 t/mlOOisgel- dig van 5 t/m 11 Aug. De niet gebruikte bonnen blijven geldig l/m 15 Augustus. Op elke enkele bon kan men 125 gram roggebrood of 100 gram van een andere broodsoort koo- pen. Bon 66 1 kg suiker geldig van Vrijdag 26 Juli l/m 31 Au gustus. Bon 63 V« ons thee of V» pond koffie, geldig van 3 Augustus l/m 30 Augustus. Bon 95 Va pond rijst, ge broken rijst öf rijstemeel l/m 11 Augustus. Bon ÏOO V' Pond ^ver mout, havervlokken, grutten öf gort t/m 11 Augustus. Bon HO 1 ons vermicelli, macaroni öf spaghetti l/m 11 September. Bon lOS 1 ons maïzena, griesmeel of puddingpoeder t/m 11 September. Petroleumbon no 3 2 li ter petroleum t/m 11" Augus tus. Brandstoften Bij de han delaren kan men tot 30 Sep tember koopen 20 (een vijfde deel) van het verbruik van April 1939 t/m Maart 1940. Bon Ol l/m 04 van de boterkaart Va pond boter op elke bon van 29 Juli l/m 23 Augustus. Bon Ol en OS van de vetkaart Va pond margari ne, gesmolten vet (indien aan wezig) of boter, van 29 Juli t/m 23 Augustus. Bon 03 en 04 van de vetkaart Va pond boter ting geen sprake is. Zoover er echter plaatsen vrij zijn, kan men ook naar Duitschland gaan werken. Het komt ons voor, dat dit landbouwhulpwerk voor vele on zer opgroeiende kinderen een uitnemenden Invloed voor hun latere leven kan nalaten, en wij vestigen daarom gaarne de aan dacht van ouders en kinderen op deze thans geboden gelegen heid. De verkoop vas thee gaat gewoon door Naar aanleiding van loopende geruchten, als zou op bon 53 geen thee meer kunnen worden gekocht, vernemen wij van bevoegde zijde, dat deze ge ruchten van allen grond ontbloot zijn en dat de verkoop van thee op de gewone wijze voortgaat. Weeo voorzichtig De politie te Egmond aan Zee trof dezer dagen een paar jon gens aan, die In het bezit waren van een onontplofte granaat, die zij pas hadden gevonden had den. Daar de jongens rustig met het gevaarlijke projectiel zaten te spelen, wordt er hier nog eens met nadruk de aandacht op ge vestigd, dat aanraking van derge lijke projectielen levensgevaarlijk kan zijn en men daarom het beste doet ze rustig te laten liggen en direct den burgemees ter van de eventueele vondst in kennis te stellen. De internationale toestand in de afgeloopen week Het Dnitsch voortaai officiecle taal ia Luxemburg De chef van het burgerlijk bestuur, gouwleider Slmon, hetft overeenkom Heeft U voldoende verbandstoffen in huis? Wij leveren nog uit groote voorraad Utermöhle's verbandstoffen Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.ass., de Rijp, Telefoon 30 stig het Duitsche karakter van Lu xemburg bepaald, dat in de toekomst uitsluitend de Duitsche taal de offi- cieele rechts- en schooltaal in het land Luxemburg zal zijn. De dag- en weekbladen zullen voortaan alleen nog maar in de Duitsche taal verschijnen, de opschriften op de huizen en de straatnaambordjes zullen alleen nog maar in het Duitsch gesteld zijn.; TANDHEELKUNDIGE PURMEREND - Juliaiastraat4t - Tel. 51 Kunsttanden en Gebitten, Pijnloos trekken Volledig Kunstgebit vanaf f 45.- Overzetten van slechtpassende Gebitten. Ziekeafoadsledea tegen fondsprijzei. Spreekuren te PURMEREND: d a g e 1 ij k s van 1—3 Dinsdags van 9—12 en van 1—3 Spreekuur te DE RIJP: Donderdags van 9—10 Rechtestraat 80 A Algem. Vergadering te Hoorn ■r <UJL'y CM,\AO±-JLXiy A JU De FOJp Het Historisch Genootschap ,,Oad Westfriesland" hield Woensdag 7 dezer in het hotel Parkzicht zijn algemeene vergadering onder leiding van den voor zitter, den heer G. Nobel uit Lutjewinkel Als vertegenwoordiger van den ge meenteraad van Hoorn was aanwezig wethouder Bossert. De vergadering werd door 112 per sonen bezocht. In zijn openingsrede sprak de heer Nobel da volgende woorden De schoonheid is overal in zeer ver schillenden vorm, wanneer wij haar maar leeren zien. Hoe meer onze oogen daarvoor geopend worden, hoe mooier wij alles zien en ervaren. Dat is voor ons leven en voor allen met wie wij omgaan en samenleven van grooten invloed. Alles wordt er anders en beter door en het leven wordt er veel door verdiept, de stemming beter, de mensch gelukk'ger. Wij vinden de wereld al naar wij gestemd zijn. Hij, die altijd klaagt en moppert vindt een mopperende we reld en dat element treedt helaas maar al te veel op den voorgrond, met alle ellendige gevolgen van dien. Maar hj), die overal de schoonheid in weet te vinden, die vindt 'n wereld van onein dige schoonheid, De keuze is aan ons zelf welnu, het is niet moeilijk, zoekt de schoonheid in alle dingen en u zult n- zelf en anderen waarmee u samenleef!, een onschatbaren dienst bewijzen en uw levensgeluk en dat van anderen in hooge mate verhoogen en het in dank ervaren, het meest en het best in allen eenvoud. Zoo hebben wij allen een taak te ver vullen, ook voor het Historisch Genoot schap, dat zich ten doel stelt de ge schiedenis van de historische dingen in eere te houden en de schoonheid van het gewest te bewaren en meer te leeren zien en te waardeeren tot aller heil en tot meerdere samenwerking van allen. Een schoone taak, die ieder, zonder uitzon dering, kan bevorderen, indien men dat wenscht. In dezen droeven tjjd is dit van zeer groote waarde, omdat men daar door een terrein betreedt, dat ons ondanks alle ellende en verschrikkingen van den oorlog leidt tot meer rust en vrede, met hoop op een betere toekomst. De notulen van den 2en secretaris den heer D. Brouwer uit Enkhuizen, werden goedgekeurd, evenals het jaar verslag van den len secretaris, den heer T. P. H. Wortel, uit Alkmaar. De aftredende bestuursleden, de heeren Kerkmeijer, Nobel en Porteg(js werden bij acclamatie herkozen. De heer Kay uit Hauwert deed eenige mededeelingen over Claes Barendtst over wien heel wat ts gesproken en geschre ven. Het voorstel van het Bestuur de vol gende maal de vergadering in De Rijp te houden, vond algemeene goedkeuring. Die dag zal een zeer bijzondere zijn. Het ligt in de bedoeling vóór het Raad huis te de Rijp Oud-Hollandsche boeren dansen uit te voeren, Deze mededeeling verheugde ons en de andere aanwezige leden uit de Rijp en omgeving ten zeerste. Wij hopen, dat de toestand dan zoo zal zijn, dat er van verkeersbelemmering geen sprake meer zal zijn, zoodat allen in 1941 wel naar ons pittoreske dorp kunnen komen. Tijdens de vergadering werden tegels, gekomen uit het mooie Oud-Hollandsche pand Rechtestraat 69, te de Rijp, in ei gendom en bewoond door den heer Chr. Ramkema, tentoongesteld. Deze tegels, thans samengssteld in 4 fragmenten, stellen afbeeldingen voor uit het Oude- en Nieuwe Testament. (Zij stonden kortgeleden in de etalage van den heer A. Schipper, alhier, ten toon.) De heer Ramkema gaf op deze ver gadering zijn toelichting op de vele vragen van de talrijke aanwezigen. De tegels zullen thans te bezichtigen z(jn in het Raadhuismuseum te Enk huizen, Mejuffrouw C. Ruyterman (Hauwert) vergastte ons tydens de koffiemaaltijd op een tweetal kostelijke voordrachten in West-Friesch dialect en -costuum. In de middagbijeenkomst hield de heer U. G. Dorhout (Hoorn) een bizonder Interessante voordracht over «De histo rische ontwikkeling van Westfriesland-. Na afloop van den voordracht werden de leden onder deskundige leiding van leden van de Vereen. «Oud-Hoorn" de gerestaureerde Noorderkerk, Mariatoren, en St. Pietershof getoond. Een gezellige reünie vond ten slolte nog plaats in hotel De Roskam. En toen gingen de leden elk weer voor een je-, iu« voigena jaar in De Rijp De Rijp „Bato"-flicaws Voor de adsp. deelen wij mede dat de repetities voor de meis jes aanvangen op Woensdag 14 Aug. en voor de kleuters en jon gens op Donderdag 22 Aug. Het bestuur De oude fietsplastjes Ook nu weer beslaat ten post kantore gelegenheid de oude rij- wielbelastingmerken Ie deponee- ren. Deze plaatjes komen zooals men weet, ten goede aan de Al gemeene Ver. voor de bestrijding van de t.b.c. Bioscooptheater Kok Co. op het Gom. Sportterreii draaide Zaterdag en Zondag j.l. „MORGEN GAAT 'T BETER" En zoo heeft de heer Kok ons weer verlaten met zijn bioscoop. Ook het bezoek op Zaterdag en Zondagmiddag en Zondag avond was zeer goed. Het theater was Zondagmiddag en -avond na genoeg geheel gevuld met be- zoekers. De Hoilandsche Hoofdfilm „Morgen gaat 't beter" was ook hier een succes. Ook de hoofdfilm „Turandot", een Chineesche Prinses, in het middagprogramma werd ook door allen gewaardeerd. Gerondea eu Verloren Gevonden: rijwielbelasting- merk (nieuw); ceintuurtje. Verloren: jongengsjasje; kln- derportemonnaie. Inlichtingen by den heer de jongryki- veldwachter, de Ryp. Do Rijp—Graft 40-Jarig Priesterjubileum Pastoor Kammers Donderdag 15 Augustus as, herdenkt Pastoor Kammers te Leidschendam zijn 40 jarig Pries terfeest. Deze in onze gemeenten be minden Pastoor was 1916-1927 pastoor in de parochie De Rijp. Velen zullen zich wel gedron gen voelen hem blijk te geven van hun belangstelling. Druk bezoek aau ooze dorpea Vermoedelijk door de propa ganda in de Toeristenkampioen „Kruistochten door ons mooie land" waarin in het nummer van 3 Aug. jl. een tocht werd aanbevolen naar de fraaie raad huizen van Leeghwater zijn deze week door onze dorpen honder den fietsers en wandelaars ge trokken. Opbrengst collecte De afdeeling de Rljp-Graft van de reclasseeringsvereeniging„Het Hoogeland" heeft op de j! Don derdag gehouden collecte de som ma van 21.016 opgehaald. Een mooi bedrag te rekenen naar de omstandigheden. Vorig jaar f 17,50 Dank aan alle gevers. De huidelsaroudschool Het leven moet zooveel moge tijk z'n gewone gang gaan. Dat is voor heel ons volk het best. Daarom roept het bestuur van de Handelsavondschool de be langhebbenden op, om deze win ter de cursus te volgen, waar van de lessen op de gewone wij- z.c culten plaats hebben. In een tijd als deze is het vol gen van het Handelsonderwijs ze ker van zooveel belang als anders. Er zal in de toekomst welke wij tegemoet gaan zeker niet min der zakelijke kennis en inzicht worden gevraagd dan in het ver leden. Bovendien alle bestaande wet ten, waaronder ook de vestigings wet kleinbedrijf, blijven van kracht ook voor de toekomst. Dat de Handelsavondschool van Purmerend een goede gelegen heid biedt voor opleiding voor het Diploma Handelskennis, is wel bewezen. Want terwijl het gemiddeld aantal leerlingen dat slaagde 65pct was, was dat van de Purmeren- ner deelnemers aan dat examen 85 pet. Ook de talencursussen worden op de gewone wijze gegeven. Graft Geslaagd Een dezer dagen slaagde voor hel einddiploma R.K. Huishoud school, Mej. Jo Konijn Grafter- meer. Opbrengst collecte De collecte voor het Dorus Rijkers fonds heeft in de Gem. Graft f 11.35 opgebracht. Beemster De harddraverij heeft (hans defi nitief besloten de harddraverij te hou den op 8 September a.s. Aan een aantal belanghebbenden is het jachtgeweer uitgereikt, teneinde de graanoogst Ie beschermen tegen de vraatzucht van de musschen. Naar wij vernemen zijn er 13 kin deren naar ne Oostmark vertrokken Eerst zuoden er 5 heen, toch heeft men als resultaat kunnen bereiken dat ook de overige 8 naar dit vacan tleoord zijn vertrokken.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2