SPORTNIEUWS. ~W andelsport Zondag jl. was er geen wan deltocht die eenigszins in de om geving van onze plaats gehouden werd, zoo was het voor de Rij pers een ware rustdag op wan delsport gebied natuurlijk 1 Laten we hopen dat allen van de rust genoten, en dat allen maar aan ook allen Zondag en de daaropvolgende dagen weer met frissche moed meedoen aan de wandeltochten die in deze omtrek het mag gerust ook wat verder zijn gehouden wor den. Zondag a.s. hebben we dan allereerstdebekende Herdenkings tochten van de Haarlemsche w. s.v. „Jan Passtoors, thans voor de 9e maal. Op het mooie parcours behoe ven wij onze Rijper wandelspor ters wel niet meer te wijzen. We weten allen van de vorige malen, dat het telkens af was, Het leidt ook nu weer door de mooie plek jes in de omgeving van Haarlem en Bloemendaal. De afstand van de tochten is resp. 40 en 20 km. U ziet „elck wat wils" En Rij pers vergeet vooral niet bij de aanmelding er bij te zeggen voor hoeveel keer men de tocht reeds heeft gewandeld en in welke ja ren. Start vanaf het gebouw van den Kegelbond, Tempelierstraat te Haarlem, tusschen 9 30 en 10. 39 uur We vertrekken om 7.30 uur. En nu! „De Avondvlerdaagsche" Deze 2e avondvlerdaagsche zal in drie steden in Noordhol land worden gehouden n.1. Haar lem Amsterdam en Zaandam. Deze totale afstand van deze Vierdaagsche bedraagt 70 km ver deeld op de volgende datums Woensdagavond 14 Augustus 15 Dondctdag 15 Auguaius 15 km,; Vrijdag 16 Augustus 15km en Zaterdagmiddag 17 Aug. 25 km. U ziet Wandelaars de afstand per dag is heel klein, zoodat het voor onze door en door getrain de Rijpers een peuleschilletje is om deze vierdaagsche tot een goed einde te brengen. Men kan echter ook inschrijven voor een der tochten. We kunnen niet anders doen dan een ieder aanraden aan deze prachtige tochten mede te doen. De organisatie is in de veili ge handen handen van de NHWB zoodat niemand aan een correc te organisatie behoeft te twijfelen. Start: Woensdag t/m Vrijdag te Amsterdam en Zaandam om 's avonds 7 uur en 7.30 uur, te Haarlem 7 uur; Zaterdag In alle drie plaatsen tusschen 3 uur en 3.30 uur. In Amsterdam wordt gestart vanaf het terrein „De Wester speeltuin" Cremerplein; Haarlem vanuit Hotel „Dreefzicht" Dreef. Zaandam vanuit gebouw „Thalia" Prins Hendrikkade. Een uur voor de start zijn de bureaux geopend. We kunnen dus alle Rijper wandelaars verwachten op de avondvlerdaagsche in Zaandam. We vertrekken Woensdags t/m Vrijdags, om 's avonds 5 30 uur, Zaterdagsmiddags 1 uur. Tot ziens dus op de avond vlerdaagsche II The Wanderer A.V.V.-Nienws. Verleden Zondag bond AVV 1 de strijd aan tegen een Zaansch toerelftal. De uitslag was 5-2 in het voordeel van AVV, wat een goe de prestatie genoemd kan wor den, temeer, daar dit elftal nog geen enkele nederlaag was toe gebracht, Van de voor voetbal te war me natuur, hadden de onzen wei nig hinder. Vooral G. Klinkhamer en Vil ten waren goed op dreef, zij werk ten dat het een lust was. Een Vilten, in de vorm van deze mid dag, is ongetwijfeld de ideale middenvoor. Eddy tracht deze vorm te be houden! Klinkhamer was heel goed op de backplaats, jammer dat door een te ver opdringen van hem, het 2e tegenpunt werd gemaakt, In de eerste helft was het een gelljkopgaande strijd, Langerijs slaagde er in A voor de rust een 1-0 voorsprong te bezorgen in de 2e helft was de A aanval ge vaarlijk. Door goed samenspel en productiviteit wisten zij nog 4 doelpunten te fabriceeren. De gastheeren stelden daar tegen over 2 doelpunten zoodat AVV een welverdiende 5-2 overwin ning had behaald, tevens kwam zij hierdoor in het bezit van de uitgeloofde medaille. De scherpzinnige lezer, zal on getwijfeld hebben opgemerkt,dat deze rubriek enkele malen door een ander is verzorgd. Het is voor origineele Hoekvlag, door verschill. omstandigh. onmo gelijk om iedere week getrouw deze verslagen in elkander te draaien, De persoon die zich be reid heeft verklaard, als invaller te fungeeren, zijn wij ten zeerste erkentelijk. Tevens bevelen wij hem aan in uw gewaardeerde aandacht. Het pseudoniem blijft echter Hoeklvao fi.S.V.-Nieuws. Zoo heeft dan j.1.Zondag voor de eerste maal het treffen plaats gehad tusschen GSV 1 Reo 1. Al eens eerder was op zoo'n wedstrijd gezinspeeld, maar tel kens kwam er wat tusschen On der leiding van den Heer Otsen werd om 2 uur begonnen. Het weer leende zich nu niet bepaald voor voetbal daar het zeer warm was. Direct pakte G de zaken ener giek aan en wist de G. rechts binnen na 10 min. spelensG.de leiding te geven. Spoedig daarop wist Kramer, op een goed door- gespeelden bal doorlopend, met een hard schot no 2 in het net te schieten. Dit was R te erg en pakte de zaken beter aan en wist na 20 spelen de achterstand te ver kleinen en voor de rust aanbrak de partijen weer op gelijken voet te brengen. Na de rust hetzelfde spelbeeld met R iets in de meer derheid, Het bleek datR iets be ter ingespeeld raakte en daardoor was de snelle voorhoede steeds een gevaar voor het G doel. De G-verdediging wistvoorlo- pig stand te houden, maar de druk die R op het G-doe! uit oefende was niet te stuiten en wist R na de rust nog 3 doel punten te scoren. Hoe G ook zwoegde zij vonden R's achterhoe- in goede vorm en konden het net niet vinden. Als den heer Otsen die deze wedstrijd uitste kend leidde voor de laatste maal floot had R verdiend gewonnen met 5-2, en hiermede nam R.de uitgeloofde krans mee naar de Rijp en had G als troostprijs 'n takje in ontvangst te nemen wel ke door P. Jongens was beschik baar gesteld. Hoogstwaarschijn lijk vindt 25 Aug. de returnmatch op het Reo veld plaats. Programma voor Zondag 18 Aug. Sandow 2—GSV 1 te Pur- merend. Voor Zondag 11 Aug. staat geen wedstrijd vastgesteld. P.P.C. Uit hst Reo-kaotp De eer3te ontmoeting tusschen GSV 1 en Reo 1 is in alle op zichten schitterend geslaagd. En de supporters van beide Vereeni- gingen hebben genoten van een mooie en faire strijd. Was Reo technisch de meerdere, het ent housiasme van de gastheeren zorgde er voor dat het geen een zijdige wedstrijd werd. ja GSV wist zelfs een 2-0 voorsprong te veroveren, en zo doende bleef de wedstrijd tot de laatste minuut spannend. Het kleine terrein was dan ook de oorzaak dat het een geruimen tijd duurde eer dat Reo dezen achterstand wist in te halen. Ve le malen werd er naast en over geschoten, doch ook de keeper van GSV verdedigde zijn doel op sublieme wijze. Ook de ach terhoede was m.i. heel goed. Na dat Reo wist gelijk te maken kwamen ze er ook steeds beter in en scoorden toen nog 3 maal en een 5-2 overwinning was het einde. Reo had een mooie lauwerkrans en GSV als troostprijs een tak in ontvangst te nemen. We zien dan ook heel gaarne op 25 Augustus den returnmatch tegemoet op het Reoterrein. Onze jr die thuis speelden, wisten ook een goed resultaat te behalen. Onze B jr weerden zich geducht en wisten een 1-0 achterstand in een gelijk spel te beeindigen. De ajr waren ook weer goed op dreef en wisten de SDE jr a met 2-1 naar huis te sturen. En nu het programma voor a.s Zondag. Reol speelt aan den Zuiddijk om half 3 en krijgt bezoek van SDE 1 van Wormerveer. Dit kan een mooie wedstrijd worden. Daar SDE een jonge ploeg is met al lemaal jonge spelers. Ook Reo zal in de voorhoede weer ver sterkt worden door het medespe len van Klaas Smit die intus- schen wederom lid is geworden En dan wacht ons a.s. dog een mooie strijd op het AVV terrein. Reeds lang hadden de spelers van AVV 2 en Reo 2 idee om hun krachten eens te meten en dit gebeurt nu a.s. Zondag om half 8. Ik denk dat deze belde elftal len elkaar niet veel zullen toe geven, dus wacht ons een spannen de strijd. De Sportverslaggever „Wij zijn verraden" door Kolonel Emmanuel Morravec. Uitg. W. J. Ort, 's Oravenhage. Prijs 0 25. Aldus luidt den titel van den derden druk van het reeds in breeden kring bekend geworden boekje van den Tsjecho Slowaak- schen kolonel Emanuel Morravec, dat nog slechts enkele maanden geleden voor het eerst ook in Nederland uitkwam, toen onder den titel „Tsjecho-Slowaklje, slachtoffer der Westersche mo gendheden". De nieuwe titel geeft inderdaad juister een karakterstiek van den inhoud Van dit boekje dat zoo veel indruk heeft gemaakt op ieder, die er kennis van nam. Do cumenten speten in deze oorlog een belangrijke rol, wij hooren er telkens over spreken. Welnu, dit boekje is zoo'n document van historische waarde. Kolonel Morravec is een van degenen, die, toen hun land be dreigd werd, niets liever gewild hadden, dan voor de onafhanke lijkheid daarvan vechten. Hij voelt zich diep ontgoocheld door de houding van de geallieerden, die geen hand uitstaken om het in den nood bij te staan, hoewel men daarop stellig had gerekend. Wfl hebben geloofd, zoo schrijft MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 34.0 f 00. Volvette kaas met ROksmerk f Boter I 1,40f 1.-19 Vette koeten f 0,80f 0.9p. K.g. Geldekoelen f 144210 per stuk Melkkoeien f 200325 per stuk Vette Kalveren 60—95 ct per kg. Nuchtere kalveren, voor de slacht f 10f 18 p. stuk voor de fokkerij f 16f 24 Stieren 6275 ct per kg. Paarden f 225—f 375 per stuk Vette varkens f 0.60f 0.66 p. K.g. Magere varkens f 26f 46 per stuk Biggen f 1424 per stuk Schapen f 20f 36 per stuk Bokken f 4—f 16 per stuk Lammeren f 7f 14.— per stuk N.H. blauwen (kuikens) 5060 ctp. kg. Oude kippen en hanen Wit en Rood 45—50 et per kg. Blauw 5052ct per kg. Jonge hanen Wit en Rood 5055 ct per kg. Eenden 1530 ct per stuk Konijnen f 0.30—f 1,70 per stuk Duiven 00—40 ct per paar Kippeneieren f 4.f 5. Eendeneieren f 3. COOP. CENTRALE EIERVEILIN'0 PURMEREND bt.A. Aanvoer Prijs 50000 Eendeneieren f 3.15f 3.40 60000 Kippeneieren f 4.C0f 4.80 KAASBEURS Dinsdag 6 Aug, 1940. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 20 partijen, wegende plm. 76-000 K.G. Hoogste prijs f 30.— per 100 pond hij, in de edelmoedigheid van Engeland en Frankrijk, zooals een klein kind geloofd in Sint Nico- laas. Wij hebben het ware karak ter van deze mogendheden te laat leeren kennen. Wij waren blind en zagen niet, dat dat onze z.g. vrienden, slechts vriendschap ken den, zoolang deze hun financieele en politiekevoordelen opleverde... Dit boekje, dat 80 pagina's groot is, en zich van begin tot het eind niet laat wegleggen door wie het begon te lezen, is harts tochtelijk van toon, geschreven door een warm vaderlander, zoo als de wereld er maar al te wei nig kent. De pers was dan ook unaniem in haar uiterst gunstig oordeel, en ook de zeer lage prijs, waar voor het in den handel wordt gebracht heeft meegewerkt aan dit succes onder den Nederiand- schen lezerskring. Duizen en tien duizenden exemplaren hebben hun weg bij het Nederlandsche publiek gevonden en nog dage lijks neemt de belangstelling toe. In enkele maanden tljds rang schikte het geschrift van kolonel Morravec zich onder de bestsel lers van zomer. „Oorlog in het Noorden'' door Schout bij-nacht b.d. Lützow. Uitg. W. J. Ort, 's Oravenhage. Prijs f0.25. Nog altijd zijn de meeningen verdeeld over de oorzaak en de gebeurtenissen van de strijd in de Noorsche wateren in begin April van dit jaar. Schou'.-blj-nacht b.d. Lützow geeft daarop in dit werkje zijn kijk. Hij gaat daarbij zeer grondig re werk, gelijk hier uit blijkt, dat hij zijn historisch overzicht van de wording van het zeeoorlogsrecht begint in de Mid deleeuwen, den tijd van de Li- kendeelers, de Flibustiers en de Boekaniers, Hij bespreekt dan uitvoerig het ontstaan van het conflict in Noorwegen en geeft een pakkende beschrijving van de Duitsche landing aan de Noor sche kust. Het boekje is rijk geïllustreerd met foto's uit den bedoelden strijd en is een interessant do cument, voor de historie van den oorlog;

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 4