Huisvrouwen, let op! Allen Milling Nieuwjaar toegewenscht sparen Coop. Spaar- en Voorschot- bank.DeRjjp'G.A.tedo Rijp teominste I book Drogisterij A. KUIN, rDe Tijd"-boter 1.15 per pond. Leert uw Kinderen Uw aanslag te hoog? Boekhouding Jac. Govers, Koopt iedere maand Broodbon nummer Si is geldig l/m 5 Januari. De niet gebruikte bonnen blijven geldig t/m 12 januari. Opelkeenkelebon kan men 100 gram roggebrood of 100 gram van een andere broodsoort koo- pen. Bon 3 van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant- soen gebak of 35 gr. bloem of meel, geldig t/m 26 Januari. Bon 113 150 gram toiletzeep (nieuwe samensteiling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gr. zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 600 gr. waschpoe- der of 250 gr. zeeppoeder of 25 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende waschuiiddelen of 200 gr. vloeibare zeep of ge- deelten daarvan in combinatie t/m 31 Januari. Bon 117 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercreme of 1 pot scheerzeep voor manneiijke personen boven 15 jaar geldig t/m 39 April. Deze bon bevindt zich niet aan het Algem. Distributiebonboekje, maar is door het Distributie- kantoor afzonderlijk verstrekt. Bon 108 Va pond rljst. rijste- meel, rijstebloem of gruttemeel t/m 24 januari. Bon 31 1 ons vermicelli, macaroni 6f spaghetti t/m 21 Februari. Bon 8? 1 ons maizena, griesmeei, sago, aardappelmeel of puddingpoeder t/m 21 Februari. Bon 44 sVa pond gort, gortmout, of grutten geldig t/m 21 Februari. Bon 57 Va pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appelmeelvl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 21 Februari. Petroleumbon no 8 2 li ter petroleum t/m 23 Febru ari. Bon 13 vleesch van de vleeschkaart 1 ons vleesch (been inbegrepen), of 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 8 Januari. Bon 13 vleeschwaren van de vleeschkaart 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 8 Januari. Onder een rantsoen vleesch waren wordt verstaan: 75 gram (8/i ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Gel- dersche rook- of plockworst. 100 gram (1 ons) boterham- menworst of rolpens. *125 gram (IVa ons) lever- of tongenworst. 150 gr. (1V9 ons) bloedworst. Rauw vet valt 00k onder de distributie van vleesch. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 8 Januari. Bon S3 van de boterkaart Va p. boter of Va p. margarine of 2 ons vet t/m 10 Januari. Bon S3 van de vetkaart Va pond margarine of boter of 2 ons vet t/m 10 Januari. Bon 47, 48, SO, 61 1 ons kaas geldig t/m 26 Jannari. Bon SO 125 gram kaas gel dig t/m 12 Januari. Bon 34 1 ei geldig t/m 5 Januari. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 12 Januari. Bon 103 1 pond peulvruchten geldig t/m 12 Januari. Bod 18 BU ons thee of Va pond koffie, geldig t/m 31 Januari. Apoth.-ass., annex Foto-atelier en Foto-handel, Telefoon 30, de Rijp Bon 86 1 kilogram suiker t/m 17 januari. Brandstoffen. Bon 08, 09 en OlO haarden en ka- chels, een eenhLid vaste brand stoffen (anthraciet, steenkolen, briketten of turf t/m 31 Januari. omzetbelasting inbegrepen. de ontvangsten f 4714.97 en de uitgaven 4605.30 hadden bedra- gen. Het saldo was in kas be- vonden. Van den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken was de goedkeuring ingekomen op de wijziging van de Veldwach- tersverordening. Bij acclamatie werd tot lid van de gem. leesbibliotheek benoemd mej. van Deest. Conform het voorstel werd tot wijziging van de gemeentebe- grooting 1940 besloten. Eveneens werd besloten tot voorloopige vaststellir.g van de gemeenterekening 1939 en tot begrootingswijziging van den ka- pitaalsdienst 1939. De raad besloot tot het ver- leenen in erfpacht voor den tijd van 10, jaar van een stukje grond aan den heer J. de Heer aldaar, onder voorwaarde dat op het terrein niet gebouwd mag wor- den. De heer J. Boekel, penn. van het Burgerl. Armbestuur.verscheen ter vergadering, die een oogen- blik werd geschorst, om den raad gelegenheid te geven de rekening na te zien. Na heropening deelde mevr. SlootenSmit mede, dat alles in orde was bevonden, waarna de voorz. den heer Boekel dank bracht voor diens beheer. De ontvangsten hadden f 7595, de uitgaven f 7277 bedragen. Aan de orde was het voorstel om Ged. Staten te verzoeken de scholen te Grootschermer en Drie- huizen te handhaven in het belang van het onderwljs. Het aantal 11. heeft te Driehuizen 38 bedragen en te Grootschermer tusschen de 42 en 46. Conform besloten. B. en W. stellen den raad voor te besluiten den heer Heinisniet te schorsen, omdat door de on- derhandsche verhuring, waaraan de heer Heinis, zoo hij raadslid blijft, geen deel meer mag heb- ben volgens de pachtwet, geen schade ontstaat. Van den heer Heinis was de verklaring ingekomen, dat hij zich bij de beslssing van den raad zou neerleggen, doch dat hij zich niet bij het wetsartikel kon neerleggen. De heer Heinis deelde nog mede, dat hij om inlichtingen naar Ged. Staten had geschreven doch nog geen antwoord had ontvangen. Weth. van der Laan veronder- stelde, dat Ged. Staten een be- slissing van den raad willen af- wachten. De raad besloot z.h.st. conform het voorstel van B. en W. De voorz. feliciteerde den hr Heinis met deze beslissing. De veldwachtersverordening wordt conform voorstel gewlj- zigd. Rondvraag. De heer Schot oordeelde het salaris schoonmaakster te laag. Zoodra de financien ruimer zijn, zal dit onder de oogen worden gezien. De heer Heinis besprak nog de kuilen in den weg. De voorz.: De melkfabriek en de wagens van den heer Kieft hebben er groote schuld aan en onze financien laten niet toe, hiervoor thans uitgaven te doen. Misschien kunnen beide hoofd- gebruikers hiervoor een bijdrage vprQfrplrltPn De heer Kieft betaalde f 40C0 per jaar wegenbelasting en vond het een oplossing te verzoeken, dit bedrag hiervoor aan te wen- den. De voorz. had zijn opmerking niet ernstig bedoeld, en besprak daarna de situatie ter plaatse. Spr. was met een ontwerp-rege- ling voor de straatbelasting be- zig doch dit komt in de eerst- volgende vergadering aan de orde. Weth. v. d. Laan: Nimmer hebben wij straatbelasting gehe- ven. Dit jaar hebben wij erf 2500 voor uitgetrokken, doch spr. ver- wacht, dat dit het volgend jaar weer verminderd kan worden, omdat hij ten aanzien van de inkomsten der aangeslagenen optimistisch gestemd was. De heer Heinis bracht den voorz. dank voor de getroffen maatregelen voor de luchtbe- scherming. De bevolking is er zeer mee gebaat, dat thans vier menschen daarvoor waren aan- gewezen en dit te meer, daar dit de gemeente nagenoeg geen geld kost. De voorz. sloot de vergadering met de beste wenschen voor de raadsleden, hun gezinsleden en de gemeentenaren. Weth. van der Laan uitte namens den raad deze wenschen voor den burgemeester en diens gezin. (Alkm. Courant, verkort.) Laat ze een gratis spaarbusje en spaarboekje aanvragen bij de Kantoor: 00STEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn. I3e Kijp Vergadering: Visschersvereeniging Zondag jl. vergaderde de Vis- schersvereeniging „De Rijp" in „Het Rijper Wapen" Aanwezig 13 leden. De Voorzitler opent met een uiteenzetting over de algemeene toestand. De seer. J. Kieft leest de Notulen. Goedgekeurd. Ingekomen stukken: Schrijven van Eilandspolder pachtvermindering. Schrijven van hoogerhand, dat de vergadering mag doorgaan. 720 pond pootaal en 1000 Edelkarpers werden uitgezel in het afgeloopen jaar. Inning con- tributie voor de Hoofdafdeeling volgt. Rondvraag: De heer P. Wals: „Hoe zal 't gaan bij een eventueele Ver- kaveling met de visch. De heer W. Hartog vraagt hoe het gaat om een renteloos voor- schot te vragen om aal te pooten. De heer Molenaar vraagt of er nog pootvisch komt. De heer Roele vraagt naar visscherijsteun. De heer J. Schot „Hoe wordt de polderbevlscht?" Vergunningen kunnen gehaald worden 's namiddags 3.30 uur te Graft. De Voorzitter sluit met een een woord van dank voor de opkomst en hoopt van verbete- tering van de vischstand. Laat voortaan Uw (Landbouw-) verzorgen door Lange Molenweg C 9, Oterleek N.H. Billijke tarieven Vraagt gratis inlichtingen Or*a£t De heer C Roelofsea Pz record redder Na het afdrukken van ons vo- rig nummer bereikte ons nog een reddingsbericht dat aan de vergetelheid ontrukt dient te worden. De heer C. Roelofsen alhier ontmoette op zijn tochtop schaat- sen niet minder dan 4 menschen in wakken. Het gelukte hem alle 4 op het droge te brengen. Het wareh de heer GerriiVis- ser, en twee gebrs Grasboer, al ien woonachtig te Graft en Cor van den Bosch te De Rijp. Raadsvergaderiig Door bljzondere omstandigheden verschljnt in het volgend nummer het verslag van de j I. gehouden Raadsvergadering. West- G-raftdijl£ Opeabare propagaada-avoad Boed voor Staatspeasionneeriog Zondag 12 Januari a.s. houdt d§ afdeeling West-Graftdijk van bovengenoemde Bond haar jaar- lijksche Propaganda-avond in het caf£ Kramer. Het Duo „Wi-Jo" enLoekieTap zullen daarbij hun medewerking verleenen. Dit belooft dus een gezellige avond te worden. Men houde deze avond vrij en leze in ons volgend nummer de betreffende advertentie.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2