Huisvrouwen, let op! 500 vel papier Binnen zeer korten tijd A. KUIN, rDe T(jd" -boter f 1.15 per pond. „Kribbige Krabbels" wordt U voor het persoonsbewijs opgeroepen Voor een goede foto is ook Uw adres Apoth.-ass., Drogisterij en Fotografie, Teleioon 30, deRijp Broodbon nuznmer 09 is geldig t/m 30 Maart. De niet.gebruikte bonnen blijven geldig t/m 6 April. Op elke enkele bon kan men 1 00 gram roggebrood of 1 00 gram van een andere broodsoort koo- den. BLOEM Bon 6 van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant- soen gebak of 35 gr. bloem of meet, geldig t/m 10 April. ZEEP Bon 016 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 1 20 gram huishoudzeep of 1 50 gr. zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 600 gr. waschpoe- der of 250 gr. zeeppoeder t/m 30 Maart. scheerzEep Bon 117 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercreme of 1 pot scheerzeep voor mannelijke personen boven 1 5 jaar geldig t/m 30 April. Deze bon bevindt zich niet aan het Algem. Distributiebonboekje, maar is door het Distributie- kantoor afzonderlijk verstrekt. RIJST Bon 19 V« pond rfjst, rijste- meel, rijstebloem of gruttemeel of rijstgries t/m 20 April. VERMICELLI Bon 09 1 ons vermicelli, macaroni 5f spaghetti t/m 20 April. MAIZENA Bon lO 1 ons maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel of puddingpoeder t/m pud- dingsauspoeder of stijfsel t/m 20 April. GORT Bon 08 1la pond gorf, gortmout, of grutten geldig t/m 20 April. HAVERMOUT Bon 07 V« pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appelmeelvl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 20 April. petroleum Betroleumbon no 9f 2 li ter petroleum t/m 20 April. VLEESCH Bon 08 vleesch van de vleeschkaart 1 ons vleesch (been inbegrepen), of 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 Maart. VLEESCHWAREN Bon OS vleeschwaren van de vleeschkaart I rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 Maart. Onder een rantsoen vleesch waren wordt verstaan: 75 gram ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Qel- dersche rook- of plockworst. 100 gram 1 ons) boterham- menworst of rolpens. 1 25 gram (1 lli ons) lever- of tongenworst. 1 50 gr. (1 x/a ons) bloedworst. Rauw vet valt ook onder de distributie van vleesch. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 2 April. BOTER Bon 09 van de boterkaart 1lt p. boter of x/a p. margarine t/m 6 April. VET Bon 09 van de vetkaart x/a pond margarine of boter t/m 6 April. omzetbelasting inbegrepen. KAAS Bon 61 en "71, 1 ons kaas geldig t/m 6 April. Bon 63 en "73, 1 ons kaas geldig t/m 20 April. EIEREN Bon 93 1 ei geldig t/m 30 Maart. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 6 April. THEE Bon 18 x/a ons thee of 1 25 gram koffie, of 250 gram koffie-surrogaat geldig t/m 27 April. SUIKER Bon 17 1 kilogram suiker t/m 1 3 April. PEULVRUCHTEN Bon 15 1 pond peulvruchten geldig t/m 30 Maart. BRANDSTOFFEN Brandstoffen. B on 15, 16 en 17 haarden en ka- chels, een eenhcid vaste brand stoffen (anthraciet, steenkolen, briketten of turf t/m 3 1 Maart. Bon 14 is vervallen. I >e Kjjp 35 jaar Kerkeraadsiid In de „Maandbode" maandblad voor de Doopsgezinden alhier staat onder gemeenteberichten vermeld: „Op 1 April zal het 35 jaar „geleden zijn dat Br. P. Haan ,tot lid van den kerkeraad werd „verkozen, „Hij heeft thans de wensch te „kennen gegeven op dien datum „af te treden. „Wij hopen in de Godsdienst- „oefening van 30 Maart afscheid „van hem te nemen. De heer P. Haan werd II April 1859 geboren dus wordt hij 11 April a.s. 82 jaar. Geslaagd Op het gehouden eindexamen van de Vereeniging ter bevor- dering van het Vakonderwijs in West-Friesland slaagden de hee- ren G. de Jong, de Rijpen P. Rol te Beemster. De heer H. Beers, de Rijp. slaagde voor het gedeel- te teekenen. Allen waren leer- lingen aan de vakteekenschool te Middenbeemster. Processea verbaal Naar aanleiding van de alhier plaats gehad hebbende fraudu- leuze slachtingen van varkens, is door onze polite thans eveneens proces verbaal opgemaakt tegen L. B. alhier, wegens medeplich- tigheid aan die handelingen, om- dat hij gelegenheid had gegeven om die varkens in een schuurte slachten. Tegen C. E. te Beemster werd proces-verbaal opgemaakt omdat hij des nachts in verboden tijd met een auto door onze gemeente reed. A.D. en F S. te Beemster kre- gen een proces-verbaal omdat zij zich des nachts in verboden tijd op den openbaren wegophielden. Goede afaame spek en ham Zaterdag jl hadden wij ook hier eens een lange file voor een slagerswinkel. Een bekend beeld in de steden maar voor ons nog niet. Een partijtje vleesch vanfrau- duleus geslachte varkens werd ten verkoop aangeboden. Het succes was groot. Uit de Rijp, Graft, Beemster e.o. stonden de koopers reeds ver v6(5r 2 uur te wachten. Er waren nog veel teleurge- stelden. Znllen de popttlieren gaan flnisteren op de Tuingracht? Na vele mislukklngen met andere boomsoorten (men gseft hiervoor allerlei oorzaken op, o.a. dat de hoo- ge waterstand) zijn thans Canadeesche populieren aan de Tuingracht geplant. We hopen, dat dit soort het wet doet, want de Tuingracht zonder boomen gaat niet. Daarvoor is het een te pittoresk grachtje. De plaatseiijke boomkweekers de fa Tuin en Kroone en de heer J. Maarse verzorgde de nieuwe aanplant. Vergadering Visschermreeaigiag Zondag 23 Maart hield boven- genoemde beroepsvisschersver- vereeniging haar 135e vergade ring in het cafe van den heer Post. Aanwezig waren 8 leden en 5 bestuursleden. In de vergadering, welke een goed verloop had werden de belangen der leden grondig be- sproken en de vooruitzichten in 1941 nauwkeurig bekeken. Filmavood N-V. Zondag 6 April a.s, geeft de Ned. Ver. t Afschaffing van Al- coholh. dranken een Filmavond in het Hotel „De Eendracht" aU hier, terwijl des middags een kindervoorstelling zal gegeven worden. „De Onbekende Misdadiger" is een heel goede drankbestrij- dersfilm, terwijl het bijprogram- ma goed verzorgd zal zijn. De kinderfilms zullen voor kinderen passend zijn zegt de advertentie in dit nummnr. Voor bijzonderheden leze men die advertentie. le lustrum Bijper Klein Toneel Op Donderdag 17 en Zondag 20 April zal Het Rijper Klein Toneel ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een jubileumuit- voering geven. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk: ,'n Wespennest". Gevoudeu eo rerloren Gevonden: een want. Verloren eenige slachtvergunnin- gen voor kalveren. Inlichtingen bij den gemeente- veldwachter. Gl-raft Gevonden en Verloren Gevonden: een gouden oorbel. Verloren: (Graft) een rijwiel- belastingmerk zonder en idem met gat (kosteloos). (West- Graftdljk) een rijwielbelasting- merk. Inlichtingen bij den gemeente- veldwachter. 32'/i cent Boekhandel G. J. Hoogcarspel Starnmeer Vaterscbsp Starnmeer en Kamerhop Bij besluit van den Secretaris-Gene- raal van het Departement van Water- staat is benoemd tot Dijkgraaf van het Waterschap Starnmeer en Kamer hop de Heer K. van der Meer alhier, voorheen Heemraad van dit Water schap. De Heer van der Meer heeft inmid- dels den vereischten eed in de han- den van den Commissaris der Pro- vincie afgelegd. van KEE3 de kater Vervolg van pagina 4 Mljne toehoorders mogen deze lange uitweiding over de Vias- hazen, hun gordijnen en kunst- kennis, vergeven in de overtui- ging dat het met een goede be- doeiing geschied is. Immers thans zal iedereenwe- ten. wie de Vlashazen zijn, wat voor de menschen een heele ge- ruststelling is, daar zij zich an- ders het goofd afpijnigen metde vraag: wie wie en een ver- moeden uitspreken, dat altljd de plank mis slaat, waardoor tal- rijke misverstanden onvermljde- lijk zijn, bljvoorbeeld, dat men bij den verkeerde om een ham- melje of een gedroogd scharre- tje vraagt, na de onthullingen, die ik zal doen. Maar over het echtpaar Vlas- haas gesprokenl Het was voile maan van de week toen ik al wandelende over de daken, vanwaar men een weids uitzicht heeft over de romantisch in maanlicht wereld, een andere kater tegenkwam. Wij waren beide in een ro- mantische Maartsche stemming en ten voile bereid geen duim- breed voor elkander uit den weg te gaan, doch in een ridderlijk gevecht onze eer op te houden. Het begon met een wederzjjds hooge rug opzetten,gevolgddoor een droef klinkend geblaas, om de roerselen onzer ziel kenbaar te maken, dat langen tijd door ons op klagende toon door ons werd volgehouden. Evenwel, daar werd verstoord een dakvenster opengemorreld, waarop wij het hazenpad kozen, om in de tuin der Vlashazen het concert opnieuw voort te zetten, een octaaf hooger. De vteemde kater begon te loeien en steeds hooger te krij- schen, waarop ik hem met een luide grauw naar den kop vloog. Mijn tegenstander vluchtte door een kattegat een hooizolder in, waarin ik hem onbeschroomd volgde en opnieuw mijn droef- geestig gezang liet hooren, Laat daar nu in de koes een slapende knecht wakker worden Met een stallantaarn en een dorschvlegel gewapend kwam hij den hooizolder op, waar een onbeschrijflijk tumult ontstond, echter wist ik een fractie van seconde eerder door het katte gat te glippen dan de dorsch vlegel met een kletterende slag er tegen sloeg. Buiten gekomen, met een draaierig schrikgevoel in me, kwam ik wederom tot mijn po- sitieven door een verleidelijke rookworstgeur, die des te ver- leidelijker was, daar ik in on- heugelljke tijden geen haitig- heidje georoefd had. Afgaande op den geur belandde ik na een klauterpartij bij het zolderven- stertje der Vlashazen wat op een navwe kier openstond. (Wordt vervolgd) (Ongecorrigeerd) Neemt geen risicoL BROOD

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2